Kad smo bili mali

Djordja:
Zanima me sta ste slusali kad ste bili mali?evo ja prva da pocnem...bas kao mala 2,3,4 god.pustali su mi Kolibri i te decije pesmice...a onda je nastupio city records..i to sve do prvog razreda...u prvom,drugom slusala sam MTV,treci,cetvrti,peti,sesti..Green Day :lol: ,Avril :lol: ,Linkin Park,a od sedmog i sad u osmom Nightwish,SOAD,Eyesburn,HIM...raznovrsno,zar ne?a vi?
o-4 sam slusho Djoleta, Pink Floyd, REM(manje vishe), Erosa, ALbum Until the end of the world, Bryan Adams i tako to shto su moji pushtali kad smo u kolima i bilo mi je okay.
4-8 Pearl jam, DK, Sound garden, RHCP, RATM ma shta god se nashlo na tom jednom kanalu koji sam non-stop gledo kad nisam izlazio napolje i to mi je bio prvi susret sa ovom muzikom koju sada slusham bass mnogo ali nisam im znao imena i mislio sam da su sektashi ali sam obozavo spotove i muziku.
8-9 City reccords(svi su slushali pa sam i ja sam poco ali nisam imo nijedan album ili ishta neg' samo kada je tv upaljen slusho sam.
10-11 Blues uglavnom i tako te starije stvari i neku muziku iz filmova
11-12 Poceo sam slushati rok ali josh uvek blues i malo popa i drumm and bass
12-13 Malo sam zalazio u pank i indi i tako to
13-14 pank, HC, Metal, grunge, SKA, Regge i sve tako to i sad sam sav super i poco sam svirati bas gitaru i tako to.
 
Kao i mnogi ostali u vrticu sam slusala Branka Kockicu i naravno pratila sve decije emisije.....
Onda Zdravka Colica , Zeljka Joksimovica (naravno tezila sam ka tome da skupim sve city records kasete)........Jao , shit i dalje ne mogu da verujem koja sam sranja slusala!!!
I onda odlucujuci preokret u mom zivotu........na bolje , naravno.....
 
Branka Kockicu(cak sam mislila da zivi u zvucniku i pricala sam sa zvucnikom)
Vladu i Gileta
Dragana Lakovica
Balasevica(njega slusam bukvalno ceo zivot)
onda sam do 4.razreda slusala Lunu,Dr Iggy i ostala sranja
od 5.domaci rock(koji slusam i danas)
a u 8.sam pocela i strani i nastavila sa domacim,uz prosireni spisak grupa
mislim da sam tada sazrela po pitanju muzike i da necu vise menjati,a Balasevic ostaje za ceo zivot.
 
Od bukvalno,rodjenja slusam Balasevica,i nikad ga necu,nadam se prestati slusati.U ranom detinjstvu (pocetak 90)cale mi je pustao Korni grupu,Suncokrete,Garavi Sokak,COD,Zabrasnjeno *******,Novi fosili.I tako do petog razreda,tad se pojavljuje i Riblja Corba,Bajaga,Colic......A sad u srednjoj,EKV,TIME,..........i strani punk i rock......ukratko eto
 
teshka srca priznajem-slushala sam sve shto i moji vrshnjaci u to vreme [tap 011 i sl.]...a onda sam u 3-4 razredu osnovne shkole [to beshe oko 98-e] slushala Savage Garden, Backstreet Boys, Spice Girls. Maddonnu, Prodigy...
e, a onda sam u 5-om kupila CD Offspringa...:D
 
pa do jedno trecje sam slushala branka kockicu...ali od trecje sam maidene...da da da...ja sam metal kao mala slushala....da da da...jesam li tr00 ili nisam :mrgreen:.....:mrgreen: :cool: :lol:....to sam slushala sa tatom...a onda bi se oni poswadjali pa mi je mama branka kockicu pushtala.
 
ja lepo s 3 godine draganu mirkovicj...:lol: i to josh skakala po sobi i pevala njene pesme...:shock::lol: e onda sam slushala pop....pa sam jedno vreme bash bash bila u hip-hop fazonu...i sad o5 slusham pop i hip hop i r*n*b i metal baladice i rock....i taaakoooo....svashta neshto...:mrgreen:
 
stasa:
Od bukvalno,rodjenja slusam Balasevica,i nikad ga necu,nadam se prestati slusati.U ranom detinjstvu (pocetak 90)cale mi je pustao Korni grupu,Suncokrete,Garavi Sokak,COD,Zabrasnjeno *******,Novi fosili.I tako do petog razreda,tad se pojavljuje i Riblja Corba,Bajaga,Colic......A sad u srednjoj,EKV,TIME,..........i strani punk i rock......ukratko eto
E ti ko ja. Ma Djole je car.
 
Ocean_state:
E ti ko ja. Ma Djole je car.
Uvek cu bti zahvalna svojim roditeljima sto su mi pevali pred spavanje Djoletove pesme,od zabranjenog pusenja S one strane ulice itd.
Djoleta cu ceo zivot voleti,valjda zato sto sam uz njegove pesme formirala licnost.Jos kao beba sam bila izlozena tim divnim melodijama i jos divnijim tekstovima i prosto mi se urezalo u podsvesti.A onda kad sam izasla iz pelena(ali bila jos uvek na noshi)pronalazim njegove kasete i pustam ih i sama i od tada nije proaso ni jedan jedini dan da ga nisam slusala.
 
kao bash mali sam slushao zum,zum...zakleo se bumar...pri sneg..to je lakovic i kolibri..
posle je nazalost nastupio period kad se moja starija sestra proseljanisala, i kad mi je kao klincu od 5-6 godina pushtala lepu brenu:(
bio sam chak i na konceru, sa njom i njenom tadasnjom-prevelikom seljankom- drugaricom, medju decom koja je bila na parketu, oko brene. chak me je brena i pomilovala po kosi, na brzaka:). i tako...kasnije je sestra pochela da slusha hm, a ja mislim da tad, u tom periodu pocetka osnovne i nisam slushao muziku. igrao sam se.
e da...secam se pesme lika koji se zove bojan milanovic- katarina,katarina...koju smo pevali na muzickom. i kako se prave bebe..vampiri...vec u petom osnovne smo svi nabacili nirvana fazon. chak i mi ex brenini fanovi :)
i to je to..breni se kasnije vishe nisam vracao
 
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj:
Uvek cu bti zahvalna svojim roditeljima sto su mi pevali pred spavanje Djoletove pesme,od zabranjenog pusenja S one strane ulice itd.
Djoleta cu ceo zivot voleti,valjda zato sto sam uz njegove pesme formirala licnost.Jos kao beba sam bila izlozena tim divnim melodijama i jos divnijim tekstovima i prosto mi se urezalo u podsvesti.A onda kad sam izasla iz pelena(ali bila jos uvek na noshi)pronalazim njegove kasete i pustam ih i sama i od tada nije proaso ni jedan jedini dan da ga nisam slusala.
Ja imam kasetu(tj imo sam pa sam izgubio) na kojoj sam ja bio u pelenama i iza ishla pesma
Ono Mirka ljubavi jedina moja ti i ja se gubim uz reket kao sviram gitaru). Ma Djoleta nikada necu prestati slushati. Ni njega ni Garavi Sokak.
 
Ocean_state:
Ja imam kasetu(tj imo sam pa sam izgubio) na kojoj sam ja bio u pelenama i iza ishla pesma
Ono Mirka ljubavi jedina moja ti i ja se gubim uz reket kao sviram gitaru). Ma Djoleta nikada necu prestati slushati. Ni njega ni Garavi Sokak.
pa i ja sam slusala Djoleta...mislim pustali su mi,al se nikad nisam zalila...i dan danas ga cesto pustim...njegove pesme me vracaju u treci,cetvrti razred..al nemam pojma sto :shock:
 
do 5/6 godina Zeljka Samardzica i EKV i Van gogh(zbog moje sestre)
do 10ak godina neki nash pop shit
12/13 godina Britney Spears
14 godina domacji rok i neke stvari iz 80ih
15 godina tako neki rok i Nightwish i neka chuda
I sad najvishe 80...samo tu muziku volim...
 
Kao mali slusao sam gusle! Na VIVI medju top 10 bili su Ratko Sljepcevic, Milomir Miljanovic itd. Nazalost gusle vise ne slusam, jer je trenutni top 10 na VIVI: Sanja Maletic, Aco Pejovic, Cana Bodiroza i drugi. Steta?!
 

Back
Top