• Forum Krstarice neće biti dostupan u periodu od 10:00 do 11:00 časova zbog planiranog tehničkog održavanja. Hvala na razumevanju.

Jos jedna sramota za Srbiju

De si bre ti ljubavi, sha mi radish? Ne mozes ti da se pljujesh koliko ja mogu. Secas se ti si civilizovani vojvodjaner, a ja shumadijska prostachina. Razmisli malo ko bi pobedio:lol:
Inache velike nade polazem u tebe. Ti znash da mi ovde nemamo nishta i da zivimo od vas. E pa vidish sad nam trebas most....pa ako je ok sa vama bojbodjanerima da nam posaljete nerku kintu. Vraticemo.....nikad:mrgreen:

Poštovanje, kako ste? Dakle, most nećete dobiti, jer treba nama. Imate vi sposobnog gradonačelnika, neka vam napravi region, pa tražite ekonomsku samostalnost. Kao što sam rekao više puta: "Ako smo braća, kese nam nisu sestre" (stara srpska narodna poslovica, a Srbi su narod najmudriji):bye:
 
Poštovanje, kako ste? Dakle, most nećete dobiti, jer treba nama. Imate vi sposobnog gradonačelnika, neka vam napravi region, pa tražite ekonomsku samostalnost. Kao što sam rekao više puta: "Ako smo braća, kese nam nisu sestre" (stara srpska narodna poslovica, a Srbi su narod najmudriji):bye:

Opaaaaa kako da shvatim ovaj nenadani izliv srpske mudrosti sa vashe strane? U pravu ste u potpunosti. Shteta samo shto se podlegli nacistickoj ideologiji. Mogli ste zaista da budete covek par ekselans.
 
Opaaaaa kako da shvatim ovaj nenadani izliv srpske mudrosti sa vashe strane? U pravu ste u potpunosti. Shteta samo shto se podlegli nacistickoj ideologiji. Mogli ste zaista da budete covek par ekselans.

Ne znam u čemu se ogleda nacizam u mojoj želji da živim bolje, a bez vas bi nam sigurno bilo bolje. Uostalom, šta ćemo i mi ovakvi nikakvi, vama pravim Srbima. Pustite nas u tri lepe, i prepustite nas tim odvratnim evroatlantskim integracijama, a vi srbujte i čuvajte likove i dela vaših ratnih heroja i srbskih "junaka".:bye:
 
Ne znam u čemu se ogleda nacizam u mojoj želji da živim bolje, a bez vas bi nam sigurno bilo bolje. Uostalom, šta ćemo i mi ovakvi nikakvi, vama pravim Srbima. Pustite nas u tri lepe, i prepustite nas tim odvratnim evroatlantskim integracijama, a vi srbujte i čuvajte likove i dela vaših ratnih heroja i srbskih "junaka".:bye:

Eto vidish o ovome ti ja pricham. Smem da se kladim da u zivotu nisi prichao ni sa jednim mojim "zemljakom". Mi smo inache i najvece glasacko uporishte DS-a i evropskih integracija i kod nas radikali nikada nishta osvojili nisu i na nasim ulicama ne divljaju nikakvi nacisti iz nacionalnog stroja. Punio ste predrasuda gospodine shto vas samim tim iskljucuje iz drustva tolerantnih evropskih ljudi.
 
I tako ova bagra na vlasti u Srbiji koja ne radi nista osim sto przi narod u vezi nekog famoznog ulaska u EU je jos jednu sramotu Srbiji priredila.
Covek se zaista zapita radi li ta stoka ista??? Definitivno njihova politika je od danas za sutra cisto za odrzavanje na vlasti.

Je l to Mesić lično zaštitio proizvode sa likom Tesle?
Ovde se, prasac, radi, o privatnoj inicijativi, a ne o državnim organima...

Što se neki naš privatnik nije setio to da uradi? Zato što se svi setimo naših ljudi tek kad neko drugi iskoristi njihovo ime, a onda kukamo kako nas vlast nije podsetila da ima mnogo naših pametnih ljudi. :roll:
 
Zagrepčanka zaštitila ime Nikola Tesla

Dizajnerka iz Zagreba Dragica Mihajlović zaštitila je kao svoje intelektualno vlasništvo proizvode s imenom Nikole Tesle.

Pošto je ime zaštitila u Hrvatskoj do marta 2018. godine, predala je papire i za zaštitu Teslinog imena u svetu, piše zagrebački „Večernji list”.

„Zaštitila sam brend Tesla i dizajn u Zavodu za intelektualno vlasništvo u Zagrebu i, u skladu sa Zakonom o autorskim pravima, vlasnik sam prava.

To je bio dugotrajan i skup postupak. Iznenadila sam se da dosad nitko nije pokazivao interes za zaštitu brenda Tesla”, Mihajlović.

U njenoj kolekciji Tesla su poslovni i protokolarni pokloni, suveniri s Teslinim likom i potpisom, od kravata, marama... S brendom Tesla u manje od godinu dana osvojila je 15 zlatnih i srebrnih medalja na sajmovima inovacija u celome svetu, a najviše interesa pokazali su Arapi i Rusi.

„Dosad sam uložila 150.000 kuna, a treba mi je bar 300.000. Da bih ga prilagodila izvozu, arapskom, ruskom i američkom tržištu, potrebna je dorada proizvoda”, kaže Dragica koja se žali na domaće institucije.

Brend želi da plasira i u SAD.

„Nadam se da će brand postati protokolarni proizvod UN-a u Njujorku. To mi je i bio cilj. Svaki proizvod ima priču o Teslinom životu i delu, njegov put od Smiljana do Njujorka.

Tako će se celi svet upoznati s delima genija rođenog u Smiljanu”, zaključila je Mihajlović u izjavi za „Večernji list”. (Mondo)



I tako ova bagra na vlasti u Srbiji koja ne radi nista osim sto przi narod u vezi nekog famoznog ulaska u EU je jos jednu sramotu Srbiji priredila.
Covek se zaista zapita radi li ta stoka ista??? Definitivno njihova politika je od danas za sutra cisto za odrzavanje na vlasti.

Kolega,nepotrebno galamite samo na aktuelnu vlast.
Sve srbijanske vlasti ponasale su se prema vrednostima ove zemlje na isti nacin.
A sta se Nikole Tesle tice,ne razumem Vasu uznemirenost.NT nije nikada bio gradjanin Srbije,ali Srbija je imala pravo da obelezi njegovu velicinu,a time i manifestuje njegov lik i delo.
Ako smatrate da je Srbija ucinila nesto time sta je ispred arh-gradj. fakulteta u BG postavila njegovu skulpturu ili sta je dala ime aerodromu u BG na koji sleti jos poneki neispravan avion,onda mozete ruku pod ruku sa nepismenim BG gospodarima,znate !!!!
 
Brend "Tesla " je odavno patentiran i zasticen u USA.
Pravi se i automobil pod tim imenom, koji ce napraviti revoluciju u auto industriji.

Ne uzbudjujte se preterano, ipak su amerikanci pametniji i od srba i od hrvata zajedno. Tesla i jeste , napokon , amerikanac . Kao takav je ziveo najveci deo svog zivota, i kao takav je umro. To sto se igrom slucaja rodio u Hrvatskoj, od roditelja Srba, ga ne cini nista manje pravim amerikancem , kako se i uvek osecao.

Tesla se uvek osecao kao SRBIN , procitaj bilo koju knjigu.
Valjda bi njegovo ime imali pravo samo da zastite negovi rodjaci i naslednici. tacnije potomci Sava Kosanović-a kome je on ostavio svoj imetak.
 
Poslednja izmena:
Zagrepčanka zaštitila ime Nikola Tesla

Dizajnerka iz Zagreba Dragica Mihajlović zaštitila je kao svoje intelektualno vlasništvo proizvode s imenom Nikole Tesle.

Pošto je ime zaštitila u Hrvatskoj do marta 2018. godine, predala je papire i za zaštitu Teslinog imena u svetu, piše zagrebački „Večernji list”.

„Zaštitila sam brend Tesla i dizajn u Zavodu za intelektualno vlasništvo u Zagrebu i, u skladu sa Zakonom o autorskim pravima, vlasnik sam prava.

To je bio dugotrajan i skup postupak. Iznenadila sam se da dosad nitko nije pokazivao interes za zaštitu brenda Tesla”, Mihajlović.

U njenoj kolekciji Tesla su poslovni i protokolarni pokloni, suveniri s Teslinim likom i potpisom, od kravata, marama... S brendom Tesla u manje od godinu dana osvojila je 15 zlatnih i srebrnih medalja na sajmovima inovacija u celome svetu, a najviše interesa pokazali su Arapi i Rusi.

„Dosad sam uložila 150.000 kuna, a treba mi je bar 300.000. Da bih ga prilagodila izvozu, arapskom, ruskom i američkom tržištu, potrebna je dorada proizvoda”, kaže Dragica koja se žali na domaće institucije.

Brend želi da plasira i u SAD.

„Nadam se da će brand postati protokolarni proizvod UN-a u Njujorku. To mi je i bio cilj. Svaki proizvod ima priču o Teslinom životu i delu, njegov put od Smiljana do Njujorka.

Tako će se celi svet upoznati s delima genija rođenog u Smiljanu”, zaključila je Mihajlović u izjavi za „Večernji list”. (Mondo)



I tako ova bagra na vlasti u Srbiji koja ne radi nista osim sto przi narod u vezi nekog famoznog ulaska u EU je jos jednu sramotu Srbiji priredila.
Covek se zaista zapita radi li ta stoka ista??? Definitivno njihova politika je od danas za sutra cisto za odrzavanje na vlasti.
jos jedna tvoja tema na kojoj skaces na sve sto ima veze sa Hrvatskom:roll:gadni kompleksi tebe peru
 
Zagrepčanka zaštitila ime Nikola Tesla

Dizajnerka iz Zagreba Dragica Mihajlović zaštitila je kao svoje intelektualno vlasništvo proizvode s imenom Nikole Tesle.

Pošto je ime zaštitila u Hrvatskoj do marta 2018. godine, predala je papire i za zaštitu Teslinog imena u svetu, piše zagrebački „Večernji list”.

„Zaštitila sam brend Tesla i dizajn u Zavodu za intelektualno vlasništvo u Zagrebu i, u skladu sa Zakonom o autorskim pravima, vlasnik sam prava.

To je bio dugotrajan i skup postupak. Iznenadila sam se da dosad nitko nije pokazivao interes za zaštitu brenda Tesla”, Mihajlović.

U njenoj kolekciji Tesla su poslovni i protokolarni pokloni, suveniri s Teslinim likom i potpisom, od kravata, marama... S brendom Tesla u manje od godinu dana osvojila je 15 zlatnih i srebrnih medalja na sajmovima inovacija u celome svetu, a najviše interesa pokazali su Arapi i Rusi.

„Dosad sam uložila 150.000 kuna, a treba mi je bar 300.000. Da bih ga prilagodila izvozu, arapskom, ruskom i američkom tržištu, potrebna je dorada proizvoda”, kaže Dragica koja se žali na domaće institucije.

Brend želi da plasira i u SAD.

„Nadam se da će brand postati protokolarni proizvod UN-a u Njujorku. To mi je i bio cilj. Svaki proizvod ima priču o Teslinom životu i delu, njegov put od Smiljana do Njujorka.

Tako će se celi svet upoznati s delima genija rođenog u Smiljanu”, zaključila je Mihajlović u izjavi za „Večernji list”. (Mondo)



I tako ova bagra na vlasti u Srbiji koja ne radi nista osim sto przi narod u vezi nekog famoznog ulaska u EU je jos jednu sramotu Srbiji priredila.
Covek se zaista zapita radi li ta stoka ista??? Definitivno njihova politika je od danas za sutra cisto za odrzavanje na vlasti.

Pravo na teslu kao brend ima njegova porodica, ili pobočni naslednici. Dakle, po bernskoj konvenciji o autorskim pravima 75 godina od srmti autora pravo na njegovu intelektuaolnu sojinu imaju njeovi naslednici. Zato sve ovo zvuči malo besmisleno, sem u slučaju njenih originalnih radova na temu teslinog lika. Ali to je kao da ja naslikam Ajfelovu kulu. Tad imam pravo na te crteže i slike, ali ne i na bilo koju fotografiju Ajfelove kule.
 
ma izgleda da i ovde zakasnismo !!
ali ajd sad krenuti !!!ako tesla moze da bude brend,onda srbi imaju jos dosta brendova-pupin,mileva maric,milankovic,cvijic,andric,sportisti,vojskovodje......
maline,kupine,drenjine,pecurke....
kajmak,sir,raznorazne rakije,vina od prirodnog voca....
djemovi,pekmezi,kompoti......
folklor,narodna umetnost.....
........................................................
 
Brend "Tesla " je odavno patentiran i zasticen u USA.
Pravi se i automobil pod tim imenom, koji ce napraviti revoluciju u auto industriji.

Ne uzbudjujte se preterano, ipak su amerikanci pametniji i od srba i od hrvata zajedno. Tesla i jeste , napokon , amerikanac . Kao takav je ziveo najveci deo svog zivota, i kao takav je umro. To sto se igrom slucaja rodio u Hrvatskoj, od roditelja Srba, ga ne cini nista manje pravim amerikancem , kako se i uvek osecao.

ma, toliko se osecao amerikancem ,da je izjavio da mu je jedino drago sto ce drugi uvideti da je ono sto je postigao delo jednog Srbina.
 
Nisam pravnik,ali asm siguran da ima mehanizama da se ovako neshto ponishti s' obzirom da je ovo zloupotreba imena srpskih istorijskih licnosti. Mislim po istoj logici bi i Makedonci mogli da brendiraju Aleksandra Makedonskog,a mi cemo onda da brendiramo Bana Jelchica. Idiotizam...

Слажем се. Мислим да је немогуће заштитити "име познатог човека", може се заштитити нпр Xerox, to je уникатно име и заштићен бренд. Али не може се име личности заштитити и узети као своје, та заштита има мањивост.

То је исто као кад би сад неко заштитио "Тоше проеиски" и слично.....Осим тога та заштита је ко зна из којих разлога увучена, можда ту није циљ само присвајање материјалне користи, већ и можда неке друге ствари (политички гледано, на пример).
 

Back
Top