Još jedna neuspela tema o Kosovu

ponekad se jednostavno zacudim odakle nekima toliko informacija/znanja o srbiji. i pitam se, a sta srbi znaju o kosovu, o tom narodu koji tamo zivi?

Чему ли се ти чудиш... Потпуно је нормално да албанци знају подоста о србији и Србима јер су свуда око њих трагови и споменици Србске културе. Србски манастири и цркве широм космета, Србски средњевековни градови и утврђења свуда по космету, рудници ( ново брдо, јањево, трепча ). Тако да врло добро знају разне ствари о србији.

А ево шта ми знамо о вама. Незнамо ништа јер иза вас не остаје ништа осим костију и камених плоча. Многи не знају али ја још понешто и знам. Знам да постоји албански коњак и да чак и није лош. Знам да имате зидове уместо ограде. Знам и да сте дошли овамо са планине Кавказ. Знам и да сте сложнији од нас, да сте већи националисти од нас, да кад хоћете умете и да држите реч.
А о свему осталом сведочи оно што сам о вама научио на једном летовању у Улцињу... Видео сам само прљавштину до границе епидемије, некултивисаност која се граничи са поступцима животиња, менталитет чопора и разне друге гадне ствари којима сте склони...
 
Šiptari jesu bili ŽRTVE represije,ali ta represija je bila ''niskog intenziteta'' i pogađala je učesnike divljačkih demonstracija koje su podstaknute verovatno od ''Braće'' Hrvata i ''Zlovenaca'' počele još 68.-e godine...Represija albanskih terorista okupljenih prvo u ''baliste'' zatim u razne marxističko-lenjinističke oragnizacije,bila je snažno podsticana iz Albanije,tako da Albanci nikada nisu bili sami...Uvek je postojao veljiki bata,bilo iz Tirane bilo iz Moskve,bilo iz Vašingtona koji je kad je represija pretila da uništi teroriste do kraja,povukao za ruku Broza i reko mu:''Ček malo'':cool:
 
Da se niste ponasali kao neprijatelj, ne bismo vas gledali kao neprijatelje. :)

Pa stavrno smo se ponasali kao neprijatelji...pa je cela bivsa Juga u Kosovo ulagala pare..konstantno....bili postedjeni placanja struje komunalija.....za 50 godina svi su ulagale pare u Kosovo..pitanje je sta ste uradili sa tim parama,....sto se nista nije promenilo...zasto se i pored toliko ulaganja i doprinosa i samodoprinosa i oprastanja dugova ostali najnerazvijeniji....zato sto vam je tako odgovaralo....stavrno smo bili neprijatelji pa ste 40 godina sistematski otklupljivali zemlju kuce stanove od tih para a ne ulagali u privredu i razvoj/....neprijatelji smo bili pa je slucajeva Martinovic bilo koliko hoces...znas vise te vase kuknjave kako smo vas maltretirali mi je stvarno vise pun nos
i ne znam stvarno ko bi poverovao u te vase price partizanke
 
Чему ли се ти чудиш... Потпуно је нормално да албанци знају подоста о србији и Србима јер су свуда око њих трагови и споменици Србске културе. Србски манастири и цркве широм космета, Србски средњевековни градови и утврђења свуда по космету, рудници ( ново брдо, јањево, трепча ). Тако да врло добро знају разне ствари о србији.

А ево шта ми знамо о вама. Незнамо ништа јер иза вас не остаје ништа осим костију и камених плоча. Многи не знају али ја још понешто и знам. Знам да постоји албански коњак и да чак и није лош. Знам да имате зидове уместо ограде. Знам и да сте дошли овамо са планине Кавказ. Знам и да сте сложнији од нас, да сте већи националисти од нас, да кад хоћете умете и да држите реч.
А о свему осталом сведочи оно што сам о вама научио на једном летовању у Улцињу... Видео сам само прљавштину до границе епидемије, некултивисаност која се граничи са поступцима животиња, менталитет чопора и разне друге гадне ствари којима сте склони...

da ti pravo kazem, zabole me za te spomenike, i za rudnike, a i za istoriju nekog grada. ja govorim o ljudima. ja sam zivot proveo sa srbima [i ostalima] na kosovu. ja poznajem srbe, kakvi su, kako zive, isto tako poznajem dobro i rome ili...govorim o ljudima, kakvi su [vecinom], kako zive, od cega strahuju, a cemu se raduju... znaci ono sto se tesko moze nauciti iz knjiga.
znaci govorim o ljudima, o coveku [kako to gordo zvuci]
 
da ti pravo kazem, zabole me za te spomenike, i za rudnike, a i za istoriju nekog grada. ja govorim o ljudima. ja sam zivot proveo sa srbima [i ostalima] na kosovu. ja poznajem srbe, kakvi su, kako zive, isto tako poznajem dobro i rome ili...govorim o ljudima, kakvi su [vecinom], kako zive, od cega strahuju, a cemu se raduju... znaci ono sto se tesko moze nauciti iz knjiga.
znaci govorim o ljudima, o coveku [kako to gordo zvuci]

Pa i Srbi poznaju Shiptare, zive sa njima godinama.
Ne znam u cemu je problem :dontunderstand:

Daj linkove :mrgreen:
 
"teza" je, sta vi znate o ovim ljudima koji zive na kosovu. pusti price o kosovskom boju ili...to je proslost. kako zivi ovaj narod ovde recimo zadnjih pedeset godina? da li si ikada bio na kosovu pre "rata", sta si i da li si ista o tome ucio u skoli... i jos puno malih i "nebitnih" pitanja

Pa ovako Znam da je za vreme II svetskog rata Albanska manjina uz pomoc Italije Kosovo pripojila Velikoj Albaniji .
Za vreme Tita kada su granice bile sirom otvorene za sve , dolazila je bagra iz raznih delova krsne Albanije i naseljavala imovinu proteranih Srba ( i pobijenih za vreme rata ) kojima Hrvat nije dao da se vrate na svoja ognjista zbog moguceg ugrozavanja bratstna jedinstva .
Tada je ta Siptarska bagra ( kako iz zovu i njihovi sunarodnici iz Albanije mahom katolici ) pocela da se mnozi i da proteruje ljude koji su im hranili decu i pomagali im u svemu ( posle rata ) kako nebi pocrkali od gladi tako nepismeni i mnogobrojni .
A evo danas im papa i arapi guraju u guzicu nezavnisnost , vecina svercuje belo i tako zivi se u etnicki cistom okruzenju.

Jesam lio polozio?
 
БЕЗОБРАЗЛУК него шта,
па зашто си онда написао ово:
"pitam se, a sta srbi znaju o
kosovu,.."


Ја тебе питам,
да ли то хоћеш да кажеш да народ који живи
на својој територији, у својој држави Србији,
НЕ ЗНА ништа о њој???

(други пут?)
 
To je baš bilo masovno...Sećam se da smo mi išli normalno u školu i kad se vratiš gledaš vesti i vidiš u 12 sati kad bi trebali odavno biti u klupama oni zajedno sa odraslima bacaju kamenje i molotovljeve koktele...A panduri su tad bili smešni,sa onim šlemovima,i kratkim pendrecima,kad ih zaspu kamenjem dolazilo bi ih ti žao,jer nastradaju više nego demonstranti:neutral:A baca se kamenje od svuda,iz kuća,iz SVIH ulica...Čak je bila priča da su kontejneri u Prištini bili,dan uoči početka nereda,bili napunjeni kamenjem,za potrebe demonstracija:neutral:
 
БЕЗОБРАЗЛУК него шта,
па зашто си онда написао ово:
"pitam se, a sta srbi znaju o
kosovu,.."


Ја тебе питам,
да ли то хоћеш да кажеш да народ који живи
на својој територији, у својој држави Србији,
НЕ ЗНА ништа о њој???

(други пут?)

ti znas da obicno ne citam tvoje postove, iako su upadljivi, lepi, sareni... ja vise gledam sta je u postu nego...
 

Back
Top