Još jedna neuspela tema o Kosovu

da li si ikada bio na kosovu? i koliko si vremena ukupno proveo
ps. zao mi je tvoje nastradale rodbine. u stvari svih nastradalih

Ademe koji procenat Albanaca na Kosovu su albanizovani Srbi..
Sigurno je da su Hoti-Keljmedi-Haradinaj-Rugova-porodice koje su prihvatile Islam i albanski jezik pre vise stotina godina..
Da li je tvoja porodica albanizovana u proslosti..
 
"teza" je, sta vi znate o ovim ljudima koji zive na kosovu. pusti price o kosovskom boju ili...to je proslost. kako zivi ovaj narod ovde recimo zadnjih pedeset godina? da li si ikada bio na kosovu pre "rata", sta si i da li si ista o tome ucio u skoli... i jos puno malih i "nebitnih" pitanja

Nisam bio na Kosovu, ali jeste moj otac, a i ujak mi je živio u Uroševcu dok nije jedne noći protjeran...
Nego dobro, bar je živ ostao...
Tako da znam, više nego dovoljno.
 
znas kako je, ja sam jedno vreme proveo u rumuniji, tri-cetiri meseca. ziveo sa nekim rumunem i njegovom porodicom. i to dok je causesku bio ziv. ziveo sam sa rumunima, jeo i pio sta su oni jeli i pili, isao gde su oni isli. i nema te knjige koja bi mogla da mi bolje objasni sta su oni ikakvi su. ovo povezi sa tvojim pitanjem
ps.ostavljam mogucnost da je neko sreo "drugacije" rumune, i ima drugacija iskustva.

Izvini,
ali ja tebe nisam pitala za Rumune nego sam bila vrlo jasna sa pitanjima.

- Na koje strucnjake (koje stavljas pod znake navoda) tacno mislis?
- A sta Shiptari znaju o Kosovu (ili bar sta ti znas) o narodu koji tamo zivi?
 
pa upravo tako kako si rekao
celog svog zivota ste nas gledali kao neprijatelje i proucavali zato toliko i znate i to zloupotrebljavate..a obrnuto zakljuci sam
pocetni postulat je MI VAS NISMO GLEDALI KAO NEPRIJATELJE PA VAS NISMO ZATO U TOM SMISLU NI PROUCAVALI

hteo sam da rec neprijatelji stavim pod znacima navoda, makar meni niste, ali nisam, a zasto?pa zato sto smo za neke forumase pravi neprijatelji.
 
da li si ikada bio na kosovu? i koliko si vremena ukupno proveo
ps. zao mi je tvoje nastradale rodbine. u stvari svih nastradalih
Nemoj da misliš da ovo pričam zbog ''patriota''...Ebe mi se za njihovo mišljenje...Na Kosovu nisam bio,najbliže samo bio na Kopaoniku...Na kosovu otkad sam ja rođen,80-te,je stalno u toku bila oružana pobuna i nemiri,nekad zajedno nekad pojedinačno...Putovanje je bilo sigurno samo u SRPSKIM SREDINAMA,tj.tamo gde Srbi čine većinu...U albanskim,to su bila iskustva ljudi koji su tamo išli i pričali mi,kao i svedočenja ljudi koji su kroz Kosovo prolazili makar i usputno,kad su išli na more u Grčku ili slično si mogao da dobiješ psovku,ako si vrlo srećan,kamen ako si srećan i metak i bombu ,ako si baš maljer:(Bilo je u toku etničko čišćenje Srba,paljenje kuća,terorizam višeg ili nižeg intenziteta,ubistva policijaca,vojnika i civila,OTMICE svih Srba koje su pripadnici ''OVK'' zatekli pri zaustavljanju vozila,pa bili iz Srbije,sa Kosova, ili bilo gde drugde...Takođe su otimani Makedonci i Crnogorci...Jednom rečju,opasna zona,u koju baš nije bilo preporučljivo slati decu na exkurzije,recimo,da vide manastire,o odraslima da i ne govorimo:neutral:
 
nije bezobrazluk u pitanju, vec glupost. ako nisi znao na kosovu zive osim srba i albanci, turci, romi, goranci, crnogorci, bosnjaci, hrvati....


БЕЗОБРАЗЛУК него шта,
па зашто си онда написао ово:
"pitam se, a sta srbi znaju o
kosovu,.."


Ја тебе питам,
да ли то хоћеш да кажеш да народ који живи
на својој територији, у својој држави Србији,
НЕ ЗНА ништа о њој???
 
Izvini,
ali ja tebe nisam pitala za Rumune nego sam bila vrlo jasna sa pitanjima.

- Na koje strucnjake (koje stavljas pod znake navoda) tacno mislis?
- A sta Shiptari znaju o Kosovu (ili bar sta ti znas) o narodu koji tamo zivi?

izgleda da nisi shvatila post, ili nisi zelela.
a sto se strucnjaka tice, retko sam cuo da se neko poziva na te strucnjake ovde na forumu, mahom se pozivaju na "strucnjake"
ps.ako je i dalje nesto nejasno, potrazicu po forumu teme i dati listu [link] tih "strucnjaka"
 
izgleda da nisi shvatila post, ili nisi zelela.
a sto se strucnjaka tice, retko sam cuo da se neko poziva na te strucnjake ovde na forumu, mahom se pozivaju na "strucnjake"
ps.ako je i dalje nesto nejasno, potrazicu po forumu teme i dati listu [link] tih "strucnjaka"

Daj link, bas me zanima.

Ja mislim da ti ne zelis da shvatis ono sto te ja pitam.
Sta Shiptari znaju o Kosmetu?
 
izgleda da nisi shvatila post, ili nisi zelela.
a sto se strucnjaka tice, retko sam cuo da se neko poziva na te strucnjake ovde na forumu, mahom se pozivaju na "strucnjake"
ps.ako je i dalje nesto nejasno, potrazicu po forumu teme i dati listu [link] tih "strucnjaka"

Ademe -Kosovo je Srbija..
USA je pred bankrotom i raspadom-ceka se njen KRAJ..
Posle odluke MSP-Srbija i Rusija ce vratiti Kosovo..
To je vec dogovoreno i svi znaju tu slabo cuvanu diplomatsku tajnu..
 
Nemoj da misliš da ovo pričam zbog ''patriota''...Ebe mi se za njihovo mišljenje...Na Kosovu nisam bio,najbliže samo bio na Kopaoniku...Na kosovu otkad sam ja rođen,80-te,

rodjen u lose vreme. onda nista. verujem da nisi mogao imati normalna iskustva.
ps.isti je slucaj kada nekim klincima pokusavam objasniti zasto vecina starije generacije zna srpski.
 
Nemoj da misliš da ovo pričam zbog ''patriota''...Ebe mi se za njihovo mišljenje...Na Kosovu nisam bio,najbliže samo bio na Kopaoniku...Na kosovu otkad sam ja rođen,80-te,je stalno u toku bila oružana pobuna i nemiri,nekad zajedno nekad pojedinačno...Putovanje je bilo sigurno samo u SRPSKIM SREDINAMA,tj.tamo gde Srbi čine većinu...U albanskim,to su bila iskustva ljudi koji su tamo išli i pričali mi,kao i svedočenja ljudi koji su kroz Kosovo prolazili makar i usputno,kad su išli na more u Grčku ili slično si mogao da dobiješ psovku,ako si vrlo srećan,kamen ako si srećan i metak i bombu ,ako si baš maljer:(Bilo je u toku etničko čišćenje Srba,paljenje kuća,terorizam višeg ili nižeg intenziteta,ubistva policijaca,vojnika i civila,OTMICE svih Srba koje su pripadnici ''OVK'' zatekli pri zaustavljanju vozila,pa bili iz Srbije,sa Kosova, ili bilo gde drugde...Takođe su otimani Makedonci i Crnogorci...Jednom rečju,opasna zona,u koju baš nije bilo preporučljivo slati decu na exkurzije,recimo,da vide manastire,o odraslima da i ne govorimo:neutral:

Upravo tako.......ne znam ni jednu skolu koja je decu vodila na eskurziju na Kosmet da vidi manastire ...ali recimo po uzoj Srbiji su svi isli ali dole niko.
 

Back
Top