John Lennon <3

ali nije to dirkno protiv religije....
evo npr
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for

poenta je u samovolji...

iako pomalo iritira pesma.. lirike su extra
 
ali nije to dirkno protiv religije....
evo npr
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for

poenta je u samovolji...

iako pomalo iritira pesma.. lirike su extra

Nije, ali prva strofa sve govori...
Naravno... treba saslusati celu pesmu... jer je sve usko poveznano...
Cim se spomene neka zemlja automatski se nabacuje i religija tim ljudima a i njihove osobine i sve sto ide uz to...

Inace, da nema drzava i religija... postojali samo ljudi... i ne bi mogli da se dele ni na sta... svako bi bio ono sto jeste... i ne bi se krio iza nekih idealizama i grupa sa odredjenim ciljevima...
A ovako... postoje da ne nabrajam koliko miliona razniih grupa i grupacija ljudi...
 
Nije, ali prva strofa sve govori...
Naravno... treba saslusati celu pesmu... jer je sve usko poveznano...
Cim se spomene neka zemlja automatski se nabacuje i religija tim ljudima a i njihove osobine i sve sto ide uz to...

Inace, da nema drzava i religija... postojali samo ljudi... i ne bi mogli da se dele ni na sta... svako bi bio ono sto jeste... i ne bi se krio iza nekih idealizama i grupa sa odredjenim ciljevima...
A ovako... postoje da ne nabrajam koliko miliona razniih grupa i grupacija ljudi...
ih,nasli bi vec oko necega da se delimo :) crnci i belci , visoki i niski.........:)
 
......ja se trudim da to i radim :) ali problem je sto smo mi ljudi,a uvek ce biti losih ljudi koliko i dobrih :)

Naravno... To je ono sto i postujem...
Keep up on your way...

Mada, sve je to sto se tice dobrih/losih ljudi jako komplikovana i pre svega kompleksna stvar... jer se mora sagledati iz hiljadu uglova... A ipak ovo nije podforum filozofija niti psihologija, tako da ne idemo u off topic..
 
M,da.
Obozavam Lennona i Georgea.
Takvi sanjari..slobodni da rade shta zele..
a njihova muzika..uh,obozavam psihodeliju kojom odishe...i mirishe na slobodu ...


ne znam,on mi je zaista omiljeni muzichar i veliki idol.
 
zaboravio si i privjeske za kljucheve,i kachkete i patike i upaljache.. :roll::(

Industrija je mocna stvar... Pogotovu kada covek vidi kako je nastradao i kako se na mrtvom coveku obrce nenormalna lova... :(

Na nekom sajtu je bila cifra koliko su zaradili od njegove smrti upravo na prodaji stvari sa njegovim likom...
A cifra uopste nije bila mala...
 
o da ta prica o Cheu,bukvalno se coveku smuci kad vidim da nose onaj kacket s njegovim likom,a kad ih pitas ko je on bio,onda cute ili kazu da je muzicar....ne mogu da shvatim da se neko potpisuje kao Che i da ne slusa hrvatsku muziku zato sto je hrvatska,a ne zato sto ne valja........a Che se borio protiv takvih stvari,(mislim ne protiv hrvatske muzike,nego protiv ljudi kojima je bitno koje si nacionalnosti,i u kom si drustvenom stalezu itd...pa on je bio Argentinac,a oslobodio je Kubu...zar to ne govori sve...)
 
o da ta prica o Cheu,bukvalno se coveku smuci kad vidim da nose onaj kacket s njegovim likom,a kad ih pitas ko je on bio,onda cute ili kazu da je muzicar....ne mogu da shvatim da se neko potpisuje kao Che i da ne slusa hrvatsku muziku zato sto je hrvatska,a ne zato sto ne valja........a Che se borio protiv takvih stvari,(mislim ne protiv hrvatske muzike,nego protiv ljudi kojima je bitno koje si nacionalnosti,i u kom si drustvenom stalezu itd...pa on je bio Argentinac,a oslobodio je Kubu...zar to ne govori sve...)

Exactly... Communism 4Life... ;)
 
Ovaj...man`te Che-a...o njemu na drugoj temi..otvoricemo ako `ocete! :))))
Salim se.... ^^
Ja bih ovom prilikom prilozila prevod pesme ``Imagine``. Malo je cudan. Uzgred, nalazi se na koricama knjige ``Dosije Lenon``, Slobodana Lazarevica. :) pa ako istete, procitajte..

Dakle, kaze ovako:


``Zamisli``

Zamisli: nema nebesa
lako je ako pokusas
i nema pakla ispod nas
iznad je nebo i to znas
ljudi-zamisli cudesa (?)
svi zive samo za danas.

Zamisli: nema drzava
to nije tesko, pokusaj
zasto da umres, ubijes
i religiji tu je kraj
da svi ljudi-zamisli, daj
zive u miru

Nema vlasnistva-zamisli
pitam se da li i to smes
nema pohlepe i gladi
bratstvo svih ljudi nazires
mastaj: ljudima u nadi
pripada sav svet, sve misli.

Mozda sam sanjar-reci ces...
al` nisam jedan jedini
nadam se, k` nama preci ces
kad svet sloga sjedini!

prevod by: Miroslav Dereta
peace
 

Back
Top