Jesu li proton i elektron materija?

Па електрон је састављен од фотона. А и неутрон је састављен од више честица, а свака честица има позитивни и негативни пол. Ово је моје мишљње на основу проучавања сунчевих зрака.

Foton bez svog izvora ne postoji. Elektroni postoje svuda u Univerzumu.
 
Foton bez svog izvora ne postoji. Elektroni postoje svuda u Univerzumu.

То што си ти навео значи да је све настало од електрона. Ја мислим да све јесте настало од честица а не од енергије или електрона, што значи да би било питање како су настале честице, а то и научњаци сада испитују.
 
Ja sam u skolu isao dok se u skoli ucilo znanje koje je u ovo vrijeme odbaceno.

Sasvim logicno, bilo bi zalosno da nauka stane, tj da ne napreduje u odnosu na proslo vreme.

Tacno: jedino elektroni (energetske cestice) prolaze kroz materiju ne ostecujuci materiju, jer su nematerijalni i sastoje se od same energije.

Netacno.
Primer: Sudaranjem fotona sa elektronom (fotoelektricni efekt) dobija se solarna elektricna energija. Ugrubo, foton udara u elektron, oslobadja ga od uticaja atoma, tom prilikom se oslobadja odredjena energija, ponavljanjem procesa dobijamo solarnu elektricnu energiju. Elektron je negativno naelektrisan elementarnim nabojem koji iznosi -1.6 × 10;-19 kulona, sa masom oko 9,10 × 10-31 kg (0.51 MeV/c2)

Ali, kad bi zvanicni naucnici (cast nezvanicnim koji tvrde suprotno) priznali cinjenicno stanje o postojanju energije mimo materije, eto dokaza o postojanju Boga i nebeskih bica cija su tijela sastavljena samo od energije. Ali, lazovi kud ce, sta ce i elektrone proglasise materijom. Nemaju dokaza za to, niti to ikada mogu dokazati, ali imaju Ajnstajnovu teoriju i to je lazovima dovoljno da se hrani njihovom lazi kao istinom. Zato vise ne i vrijedi donedavni njihov fizicki zakon da dva materijalna tijela ne mogu istovremeno postojati u jednoj fizickoj tacki. Oni ne prihvataju cinjenice onakvima kakve jesu, nego cinjenice podesavaju svojim ciljevima.

Naucnici priznaju da postoji energija mimo materije, sama energija je materija u drugom obliku i da zove se energija! Sam elektron oslobadja energiju, kao sto voda oslobadja paru na visokoj temp, tako i elektron pod odredjenim uticajima oslobadja deo svoje energije. Dakle energija zasigurno postoji, na koji sad nacin to dokazuje da postoje andjeli i da su satkani od energije??

Slobodni elektron postaje dio materije tek kad mu se sputa sloboda kretanja, tj. kad se ukroti i zarobi skupa sa protonom u onom NISTA u prostoru atoma i svako razbijanje ili spajanje cestica atoma biva uz veliku energiju nazvanu atomska ili hidrogenska ekslpozija, tj. eksplozija atomske i hidrogenske bombe zasnovane ne principu rada Sunca i zvijezda.

Atomska bomba kao i Hidrogenska bomba nastaju cepanjem jezgra atoma (proton,neutron), nema nikakve veze sa elektronom. Odvajanjem elektrona od atoma kao celine oslobadjaju se neke druge sile...

Tesla je to i te kako znao i napravio uredjaj za prenos energije iz zemlje na cijelu zemlju preko jonosfere (dokaz je tunguska eksplozija). Ali vi Teslu ne zarezujete kao ni ostali iz vase branse prekrajatelja i falsifikatora fizike, hemije i nauke uopste. Sve ste proglasili materijom: i magnetnu silu i elektricnu silu i sve elementarne cestice.

Ne vidim kakve sad veze sa svim ovim ima Nikola Tesla?
Tesla je veoma uvazena licnost u svetu nauke, ne znam ko ga to ne zarezuje?
Sta se desilo sa tim Teslinim uredjajem koji je prenosio energiju iz zemlje na celu zemlju?

Vama je elektricna struja materija koja daje elektricnu energiju, a odbacujete ono pravilo fizike da se toplota kao energija elektricne struje javlja iz uzroka otpora provodnog materijala kroz cije se atome krecu elektroni, u stvari je to otpor onog NISTA u atomima provodnog materijala.

Iskreno da ti kazem ovaj deo teksta u opste nisam razumeo! Ne razumem ko to misli da elektricna struja daje elektricnu energiju?
Elektricna energija je usmereno kretanje elektrona kroz odredjeni provodnik.
Laicki: Atomi koji imaju labavu vezu izmedju elektrona i jezgra dele elektrone medjusobno, tj atom ispusta jedan elektron,
zbog gubitka ravnoteze automatski prihvata prvi slobodan elektron,tako se pravi lanac atoma koji izmedju sebe dele elektrone.
Kada je otrgnut, slobodni elektron se giba tražeći neuravnoteženi atom gdje bi se smjestio.
Ovim postupkom preskakanja iz atoma u atom, elektron oslobadja deo svoje energije i tako se dobija elektricna energija..

Lose si definisao Otpor materijala, kako nista moze biti otpor necemu?
Ukratko:Metali su takvi materijali koji su sastavljeni od atoma smeštenih u pravilne kristalne rešetke čije su veze ostvarene elektronima u spoljašnjoj ljusci, a koji nisu čvrsto vezani za matične atome. Takvi elektroni su onda prisutni u međuatomskom prostoru u obliku elektronskog oblaka, slabo vezane i lako pokretljive mase nosilaca naelektrisanja. Ovi elektroni čine da je metal provodnik. Kada se pojavi razlika potencijala električnog polja (napon) tada se elektroni kreću kroz provodnik pod uticajem sila električnog polja.
Kretanje elektrona kroz metal je ometeno postojanjem kristalne rešetke kroz koju elektroni treba da teku. Ova vrsta trenja je u stvari električni otpor. Ukoliko je poprečni presek kroz koji teče struja veći, to je i sveukupni otpor manji, jer je veća količina elektrona koja je nosilac naelektrisanja. Ukoliko je provodnik duži to je i ovo „trenje“, električni otpor, veće.



Struja moze da se dobije na razne nacin, tako da necu komentarisati ovaj video.​

Zalosno je koliko neistina kazujete o prirodi i koliko srozavate ljudski razum lezima koje vam namecu ideolozi lazi

Mislim da je malo nepristojno nazivati nekog lazovom! Ako neko gresi uvek moze da mu se ukaze na gresku, etiketiranje nekog pogrdnim imenom je vec odraz bahatosti u nedostatku valjanih argumenata.
 
Poslednja izmena:
ali moja dusa se ne sastoji od cestica,vec je jednostavna,prosta,nema gradivne elemnte:mrgreen: tako da nema u sta da se raspadne a telo ce da ode u prah:D

Тачно тако. Што значи да се враћамо Створитељу по душу. Од каквих честица смо створени и ми и цео свемир то још нисмо у стању да сазнамо, јер још нисмо открили најмању честицу, и коју је, по мом мишењу. Створитељ створио као и све остало.
 
ali moja dusa se ne sastoji od cestica,vec je jednostavna,prosta,nema gradivne elemnte:mrgreen: tako da nema u sta da se raspadne a telo ce da ode u prah:D

NISTA ne postoji, i dusa ima gradivni element jer postoji: "Bog je duh koji čini anđele svoje duhovima i sluge svoje plamenom ognjenim." I Bog je neki element, sustina, jer postoji kao tjelesno i umno JESAM, BIVAM, POSTOJIM. Dusa je direktno od Boga, i po tvojoj logici postoje dusa sastavljena od NISTA i Bog je NISTA. Sam sebe dovodis u apsolnu krajnost nevjerovanja u egzistenciju Boga.

Od cega je tijelo duhova, jer: "I postoje tjelesa nebeska i tjelesa zemaljska; ali je druga slava nebeskih a druga zemaljskih."

U krajnjem bukvalnom smislu i nebeska tijela duhova su neka materija, ali to nije materija ovog svijeta i ne podlijeze prirodnim zakonima ovog svijeta.

Vujadine, Bog je u tijelo tek stvorenog covjeka iz Sebe udahnuo dusu covjeku, dio Svoje sustine udahnuo je u covjecije tijelo. Nigdje ne pise da je Bog stvorio covjekovu dusu: "Carstvo nebesko je u vama."
 
Poslednja izmena:
Ja sam u skolu isao dok se u skoli ucilo znanje koje je u ovo vrijeme odbaceno.
Ti si izgleda u školu išao dok je još uvek važila teorija flogistona. To ti služi na čast jer si bio jedan od onih nekoliko procenata povlašćenih koji su uopšte išli u školu u to vreme. :kafa:

Na zemlji plazma prirodno ne egzistira nace bi bila u periodicnom sistemu elemenata.
Plazma je agregatno stanje, a ne element. :eek:
 
NISTA ne postoji, i dusa ima gradivni element jer postoji: "Bog je duh koji čini anđele svoje duhovima i sluge svoje plamenom ognjenim." I Bog je neki element, sustina, jer postoji kao tjelesno i umno JESAM, BIVAM, POSTOJIM. Dusa je direktno od Boga, i po tvojoj logici postoje dusa sastavljena od NISTA i Bog je NISTA. Sam sebe dovodis u apsolnu krajnost nevjerovanja u egzistenciju Boga.

Od cega je tijelo duhova, jer: "I postoje tjelesa nebeska i tjelesa zemaljska; ali je druga slava nebeskih a druga zemaljskih."

U krajnjem bukvalnom smislu i nebeska tijela duhova su neka materija, ali to nije materija ovog svijeta i ne podlijeze prirodnim zakonima ovog svijeta.

Vujadine, Bog je u tijelo tek stvorenog covjeka iz Sebe udahnuo dusu covjeku, dio Svoje sustine udahnuo je u covjecije tijelo. Nigdje ne pise da je Bog stvorio covjekovu dusu: "Carstvo nebesko je u vama."

То што ти кажеш значи да је душа наследна, или да је Бог сваком новорођеном човеку удахнуо из себе душу.
 
То што ти кажеш значи да је душа наследна, или да је Бог сваком новорођеном човеку удахнуо из себе душу.

To ce ti Bog kazati, ja ne bih u to da se petljam, samo mislim da je ovo drugo u pitanju i da svaki covjek dobije pecat svoje duse na otiscima prstiju koji su unikati za svakog pojedinca.
 

Sasvim logicno, bilo bi zalosno da nauka stane, tj da ne napreduje u odnosu na proslo vreme.



Netacno.
Primer: Sudaranjem fotona sa elektronom (fotoelektricni efekt) dobija se solarna elektricna energija. Ugrubo, foton udara u elektron, oslobadja ga od uticaja atoma, tom prilikom se oslobadja odredjena energija, ponavljanjem procesa dobijamo solarnu elektricnu energiju. Elektron je negativno naelektrisan elementarnim nabojem koji iznosi -1.6 × 10;-19 kulona, sa masom oko 9,10 × 10-31 kg (0.51 MeV/c2)



Naucnici priznaju da postoji energija mimo materije, sama energija je materija u drugom obliku i da zove se energija! Sam elektron oslobadja energiju, kao sto voda oslobadja paru na visokoj temp, tako i elektron pod odredjenim uticajima oslobadja deo svoje energije. Dakle energija zasigurno postoji, na koji sad nacin to dokazuje da postoje andjeli i da su satkani od energije??



Atomska bomba kao i Hidrogenska bomba nastaju cepanjem jezgra atoma (proton,neutron), nema nikakve veze sa elektronom. Odvajanjem elektrona od atoma kao celine oslobadjaju se neke druge sile...



Ne vidim kakve sad veze sa svim ovim ima Nikola Tesla?
Tesla je veoma uvazena licnost u svetu nauke, ne znam ko ga to ne zarezuje?
Sta se desilo sa tim Teslinim uredjajem koji je prenosio energiju iz zemlje na celu zemlju?



Iskreno da ti kazem ovaj deo teksta u opste nisam razumeo! Ne razumem ko to misli da elektricna struja daje elektricnu energiju?
Elektricna energija je usmereno kretanje elektrona kroz odredjeni provodnik.
Laicki: Atomi koji imaju labavu vezu izmedju elektrona i jezgra dele elektrone medjusobno, tj atom ispusta jedan elektron,
zbog gubitka ravnoteze automatski prihvata prvi slobodan elektron,tako se pravi lanac atoma koji izmedju sebe dele elektrone.
Kada je otrgnut, slobodni elektron se giba tražeći neuravnoteženi atom gdje bi se smjestio.
Ovim postupkom preskakanja iz atoma u atom, elektron oslobadja deo svoje energije i tako se dobija elektricna energija..

Lose si definisao Otpor materijala, kako nista moze biti otpor necemu?
Ukratko:Metali su takvi materijali koji su sastavljeni od atoma smeštenih u pravilne kristalne rešetke čije su veze ostvarene elektronima u spoljašnjoj ljusci, a koji nisu čvrsto vezani za matične atome. Takvi elektroni su onda prisutni u međuatomskom prostoru u obliku elektronskog oblaka, slabo vezane i lako pokretljive mase nosilaca naelektrisanja. Ovi elektroni čine da je metal provodnik. Kada se pojavi razlika potencijala električnog polja (napon) tada se elektroni kreću kroz provodnik pod uticajem sila električnog polja.
Kretanje elektrona kroz metal je ometeno postojanjem kristalne rešetke kroz koju elektroni treba da teku. Ova vrsta trenja je u stvari električni otpor. Ukoliko je poprečni presek kroz koji teče struja veći, to je i sveukupni otpor manji, jer je veća količina elektrona koja je nosilac naelektrisanja. Ukoliko je provodnik duži to je i ovo „trenje“, električni otpor, veće.



Struja moze da se dobije na razne nacin, tako da necu komentarisati ovaj video.​



Mislim da je malo nepristojno nazivati nekog lazovom! Ako neko gresi uvek moze da mu se ukaze na gresku, etiketiranje nekog pogrdnim imenom je vec odraz bahatosti u nedostatku valjanih argumenata.



Dok nesto postoji, mora biti materija kao i onaj prostor u atomima izmedju elektrona i protona. NISTA ne moze da postoji, a prostor u atomu POSTOJI, dakle je i on neka materije, samo je pitanje kakva, sta je sustina te materije?

atomta.jpg


Sila je sve ono sto ima snagu, sto moze da proizvede i sto proizvodi rad na koji se trosi energija. Jos nisam dobio odgovor da li je magnetna sila materija.

img218r.jpg


Da li je ovo proizvodnja materije ili jedna energija (sila) uzrokuje kretanje druge energije (sile)?

I misao egzistira i mi preko misli ostvarujemo kontakt. Niko ne moze reci da misao ne postoji. Dokazano je da misaoni procesi stvaraju svojevrsne elektromagnetne talase ili obrnuto, nije vazno. Je li misao materija kao proizvod elektromagnetnih talasa ili je misao energija koja proizvodi elektromagnetne talase?

Nemojte mi samo reci da je "misao proizvod visokoorganizovane materije" pod kojom se podrazumijeva materija mozga. Moze li dakle materija proizvesti nemateriju?

Posto po fizici (ja bih rekao po ljudskoj tvrdnji, a ne po fizici) nista ne postoji a da nije materija, sta je misao?
 
Poslednja izmena:
Може бити, али због чега отисак?Не изгледа уверљиво.

Zato sto svaka novorodjena dusa (covjek) ima jedinstveni otisak prstiju na cijelom svijetu i po tome je unikat medju svim zivim ljudima. Po meni to je znak i potpis njegove vlastite duse, a ne naslijedje od tjelesnog oca ili majke od kojih je nastalo novorodjeno tijelo, jer:

"Svakom čovjeku zapečati ruke da svi Njegovo upoznaju djelo." (Jov, 37,7)
 
Poslednja izmena:
Do ove teme nisam znao kakvo je realno stanje sa razumom danasnjih ljudi. U moj um ne moze stati "istina" da je magnetizam, pa i misao, muzika, svaki zvuk i svaki oblik osjecanja materija. Ovakve tvrdnje za mene su genocid nad zdravim razumom i ljudskim duhom. Cuj, molim te "istine": kad neko misli, on stvara materiju! Zbogom pameti, zdravo ludilo!!

Posto sam se uvjerio da vise ne pripadam civilizaciji koja trenutno bitise na planeti Zemlji, bjezim sa svih internet foruma iz prostog razloga: ovo vise nije moj svijet. O svemu detaljnije ovdje u mom zadnjem prilogu:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/559850-jesu-li-proton-i-elektron-materija/page2
 
Poslednja izmena:
Do ove teme nisam znao kakvo je realno stanje sa razumom danasnjih ljudi. U moj um ne moze stati "istina" da je magnetizam, pa i misao, muzika, svaki zvuk i svaki oblik osjecanja materija. Ovakve tvrdnje za mene su genocid nad zdravim razumom i ljudskim duhom. Cuj, molim te "istine": kad neko misli, on stvara materiju! Zbogom pameti, zdravo ludilo!!

Posto sam se uvjerio da vise ne pripadam civilizaciji koja trenutno bitise na planeti Zemlji, bjezim sa svih internet foruma iz prostog razloga: ovo vise nije moj svijet. O svemu detaljnije ovdje u mom zadnjem prilogu:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/559850-jesu-li-proton-i-elektron-materija/page2

tek sad si to shvatio?e moj hrastovnice .....
 
Dok nesto postoji, mora biti materija kao i onaj prostor u atomima izmedju elektrona i protona. NISTA ne moze da postoji, a prostor u atomu POSTOJI, dakle je i on neka materije, samo je pitanje kakva, sta je sustina te materije?

atomta.jpg


Sila je sve ono sto ima snagu, sto moze da proizvede i sto proizvodi rad na koji se trosi energija. Jos nisam dobio odgovor da li je magnetna sila materija.

img218r.jpg


Da li je ovo proizvodnja materije ili jedna energija (sila) uzrokuje kretanje druge energije (sile)?

I misao egzistira i mi preko misli ostvarujemo kontakt. Niko ne moze reci da misao ne postoji. Dokazano je da misaoni procesi stvaraju svojevrsne elektromagnetne talase ili obrnuto, nije vazno. Je li misao materija kao proizvod elektromagnetnih talasa ili je misao energija koja proizvodi elektromagnetne talase?

Nemojte mi samo reci da je "misao proizvod visokoorganizovane materije" pod kojom se podrazumijeva materija mozga. Moze li dakle materija proizvesti nemateriju?

Posto po fizici (ja bih rekao po ljudskoj tvrdnji, a ne po fizici) nista ne postoji a da nije materija, sta je misao?
Dok nesto postoji, mora biti materija kao i onaj prostor u atomima izmedju elektrona i protona. NISTA ne moze da postoji, a prostor u atomu POSTOJI, dakle je i on neka materije, samo je pitanje kakva, sta je sustina te materije?

atomta.jpg


Sila je sve ono sto ima snagu, sto moze da proizvede i sto proizvodi rad na koji se trosi energija. Jos nisam dobio odgovor da li je magnetna sila materija.

img218r.jpg


Da li je ovo proizvodnja materije ili jedna energija (sila) uzrokuje kretanje druge energije (sile)?

I misao egzistira i mi preko misli ostvarujemo kontakt. Niko ne moze reci da misao ne postoji. Dokazano je da misaoni procesi stvaraju svojevrsne elektromagnetne talase ili obrnuto, nije vazno. Je li misao materija kao proizvod elektromagnetnih talasa ili je misao energija koja proizvodi elektromagnetne talase?

Nemojte mi samo reci da je "misao proizvod visokoorganizovane materije" pod kojom se podrazumijeva materija mozga. Moze li dakle materija proizvesti nemateriju?

Posto po fizici (ja bih rekao po ljudskoj tvrdnji, a ne po fizici) nista ne postoji a da nije materija, sta je misao?

Ipak mislim da ces se ti vratiti, cisto da bacis koji pogled, bar iz radoznalosti..
Mogu ti reci, da verovatni ni ti sam ne razumes o cemu pises.
Moj prijateljski savet je da uzmes knjigu u ruke i sve ispocetka krenes,
npr od tablice mnozenja.

Sa protona skaces na elektron, sa elektrona na magnetno polje, sa magnetnog polja,
na misao,itd, dal ces za svaki tip energije da se pitas kako nastaje i kako se objasnjava?
Pa i vodena para je vid energije,npr, nuklearna elektrana, nuklearnim procesom se zagrejava
voda, usled temperature voda isparava, vodena para pokrece parnu turbinu koja je spojena
na elektricni generator.. Jel to sad znaci da je bog satkan od vodene pare, jer je i ona energija
u odredjenim procesima. Da li uopste ti mozes da zamislis koliko vidova energije postoji?

Odakle dolazi misao, mozda iz secerne repe, kad kazes da ti ne pominjemo mozak?
Najbolja definicija misli je ona koja kaze: da je misljenje kao dupe, svako ga ima.

Dok nesto postoji, mora biti materija kao i onaj prostor u atomima izmedju elektrona i protona. NISTA ne moze da postoji, a prostor u atomu POSTOJI, dakle je i on neka materije, samo je pitanje kakva, sta je sustina te materije?

Ovo ni svi umovi ovog sveta skupa ne bi razumeli!
Tebe izgleda buni kako nesto moze da kumunicira a da nije spojeno
nekom tvrdom vezom, tipa kako elektron kruzi oko jezgra a nisu vezani
krutom vezom. Elektron kruzi oko jezgra jer ga elektrostaticke interakcije
drze da ne napusti jezgro, centrifugalna sila ga drzi da ne padne na jezgro.

Ti zamisljas kako elektron za atom veze neka duhovna sila, sta li vec?

Za kraj da pojasnimo vise i tu elektromagnetnu silu.
Elektromagnetna sila je sila kojom elektromagnetno polje
deluje na naelktrisanu cesticu koja se nalazi u tom polju (elektron - i proton+).
Mozda ti je sad jasnija veza izmedju elektrona i protona u samom atomu.
Elektromagnetna sila je jedna od cetiri sile kojima elementarne cestice
deluju medjusobno. Ostale tri sile su, Jaka, Slaba i Gravitaciona.

Dakle nema svetog duha u atomu.
 
Ipak mislim da ces se ti vratiti, cisto da bacis koji pogled, bar iz radoznalosti..
Mogu ti reci, da verovatni ni ti sam ne razumes o cemu pises.
Moj prijateljski savet je da uzmes knjigu u ruke i sve ispocetka krenes,
npr od tablice mnozenja.

Sa protona skaces na elektron, sa elektrona na magnetno polje, sa magnetnog polja,
na misao,itd, dal ces za svaki tip energije da se pitas kako nastaje i kako se objasnjava?
Pa i vodena para je vid energije,npr, nuklearna elektrana, nuklearnim procesom se zagrejava
voda, usled temperature voda isparava, vodena para pokrece parnu turbinu koja je spojena
na elektricni generator.. Jel to sad znaci da je bog satkan od vodene pare, jer je i ona energija
u odredjenim procesima. Da li uopste ti mozes da zamislis koliko vidova energije postoji?

Odakle dolazi misao, mozda iz secerne repe, kad kazes da ti ne pominjemo mozak?
Najbolja definicija misli je ona koja kaze: da je misljenje kao dupe, svako ga ima.



Ovo ni svi umovi ovog sveta skupa ne bi razumeli!
Tebe izgleda buni kako nesto moze da kumunicira a da nije spojeno
nekom tvrdom vezom, tipa kako elektron kruzi oko jezgra a nisu vezani
krutom vezom. Elektron kruzi oko jezgra jer ga elektrostaticke interakcije
drze da ne napusti jezgro, centrifugalna sila ga drzi da ne padne na jezgro.

Ti zamisljas kako elektron za atom veze neka duhovna sila, sta li vec?

Za kraj da pojasnimo vise i tu elektromagnetnu silu.
Elektromagnetna sila je sila kojom elektromagnetno polje
deluje na naelktrisanu cesticu koja se nalazi u tom polju (elektron - i proton+).
Mozda ti je sad jasnija veza izmedju elektrona i protona u samom atomu.
Elektromagnetna sila je jedna od cetiri sile kojima elementarne cestice
deluju medjusobno. Ostale tri sile su, Jaka, Slaba i Gravitaciona.

Dakle nema svetog duha u atomu.

Ни ово није потпуно тачно, јер Бог каже где су три у моје име и ја сам међу њима, значи међу твоје три наведене силе је и Бог међу њима, јер их је Он и створио, значи да су у Његово име.
 
Ни ово није потпуно тачно, јер Бог каже где су три у моје име и ја сам међу њима, значи међу твоје три наведене силе је и Бог међу њима, јер их је Он и створио, значи да су у Његово име.

Prijatelju procitaj malo bolje, videces da se pominju cetiri osnovne sile!
Gravitaciona, Jaka, Slaba i Elektromagnetna.
Moracemo onda jednu odbaciti da bi potkrepili tvoju tvrdnju.
Ti slobodno odaberi koju ces da odbacis, jer moramo dokazati
Boga po svaku cenu.
 

Back
Top