Jeste li se nekad...

..neki ljudi su, po mom mishljenju, rodjeni smarachi.. :confused:
..inteligentni, obrazovani, svashta bi se dalo chuti od njih - ali smaraju, brate - za medalju..
..imam kolegu na poslu, kog pitam neshto shto me stvarno zanima,
a onda, posle dve i po rechenice,
uhvatim sebe kako razmishljam shta cu da kuvam sutra ili
koliko mi dete ima chasova i kad dolazi kuci - iako mi on odgovara na pitanje.. :roll:
 
kad neko smara...aha...ali onda zveram okolo....ako je neko kome treba zbog necega ukazati postovanje..zvanicna situacija..ja ga gledam sirom otvorenih ociju i nabranih obrva, kao da je to komplikovano pa ne razumem..hahahah..tako da me ne pitaju za misljenje...:D
inace u neobaveznoj komunikaciji...zevnem..ili odmahnem ili prekinem coveka u sred recenice...a ponekad se smesim...zavisi sa koliko zara prica ili koliko je dosadan on ili tema...
 
Isključim se uglavnom onda kada sam opterećena nekim meni važnim stvarima, a onaj drugi mi priča nešto sasvim van tog konteksta. A onda se trgnem, i sramota me što nisam slušala sagovornika, kome je to možda bilo važno da ispriča. Pa se onda lepo izvinem, i priznam da nisam slušala, pa ako se nije naljutio zbog toga, pitam da li može da ponovi deo koji sam propustila
 
to mi se desi samo na par sekundi, ali se s naporom vratim u razgovor, cak i kad mi tok mojih misli bude tako jak da ne cujem drugog sta prica... trudim se da pre svega budem (uzivo) dobar slusalac, sto mi ne ide bas uvek od ruke, ali trudim se
 
uglavnom mi polazi za rukom da skrenem prichu u pravcu koji meni odgovara, gde recimo ja vodim glavnu rech, ili gde makar mogu da chujem neshto shto me zanima...
ako je u pitanju bash zeshci smarach, pa nemam volje, povlachim se, odnosno prekidam razgovor, a vec u nekim poslovnim varijantama se iskljuchujem...
 
Umem da isključim one koji pričaju nebitne priče, ali mi se ponekada dešava da, zbog razmišljanja o nečemu sasvim drugom, ne čujem u celosti šta mi sagovornik govori, čak i kada nije situacija da taj neko priča besmislice.
Može da bude i neprijatno kada me u toj priči neko pita nešto, a ja to nisam čula, pa mora da mi ponovi pitanje, tj. moram da tražim da mi se ponovi deo priče koji sam "preskočila".
 

Back
Top