JEREMIĆ: U ČEMU JE RAZLIKA IZMEĐU ALBANACA I KURDA

gle uopste ne bih ulazila u pitanje repa sada,jer to malo skrece sa teme.
samo cu reci da za pocetak uopste nisam ljubitelj repa,jer sam auditivni tip,tj reagujem na muziku a ne na tekst,na koji najcesce niti obratim paznju.a druga stvar je sto mi nikako nije gust da slusam nesto i da skontam da mi neko ispira mozak svojim politickim stavom,tim gore ako mislim da lupeta ko maksim po diviziji.
evo ispravila bih se vezano za prethodni post.setila sam se primera kombinacije umetnosti i politike koji je prihvatljiv - npr nemacki ekspresionisti iz 20/30 godina 20. veka i slike koje najavljuju ww2,sto retrospektivno ima neku tezinu.sigurna sam da ima jos takvih primera.cak je i knjizevnost izuzetno osetljiva po tom pitanju - kad se flertuje sa politikom,cesto si na granici sunda.
mozda nisam upravu,ali onda je to stvar ukusa i nista vise.

:lol: bas sam se nedavno setila toga,ulepso mi vuk dan :lol:
inace i vejvoda je bio u prici.

Ja jako volim elektronsku muziku sa malo ili bez bez reci. Ali jedno te isto dosadi svakom. Sve zavisi kako sam raspolozen. I bio sam i ja u tom tripu da samo slusam muziku bez reci. Bio je to period proboja nove elektronske muzike.

A umetnost i socijala jako dobro ide pogotovo hip-hop. Samo treba razumeti to. Izvezbano uvo zna sta je sund, a sta ne. Neizvezbano ne zna. Bar mi imamo toliko puno muzickih "zrtava" city rekordera i grandista.

I da, definitivno ovo nije tema.
 
pogresno si me razumeo,nisam mislila samo na elektronsku muziku,nego muziku uopste - od klasike preko svega ostalog sto slusam pa do el.muzike na kraju.slusam muziku,melodiju,reci su mi sekundarne i nesto sto sluzi da ukrasi samu muziku i najcesce na njih obratim paznju tu negde na 15 slusanju.a kako nisam ljubitelj stihova,poezije i skrivenog znacenja,uopste ni ne ulazim u poruku koju eventualno neko oce da mi prenese :lol: zato ostajem prilicno imuna na tekst i prilicno me ne zanima sta neko prica.

jos mi nesto pade na pamet vezano za ovo,al nema veze,nije tema.nego da ne tupim vise,ajde sad malo neko da kritikuje jeremica :mrgreen:
 
'Rečeno nam je da je Srbija počinila grozne stvari nad kosovskim Albancima, da je pomirenje nemoguće, da kosovski Albanci mogu dobiti zadovoljenje jedino ispunjavanjem njihovih maksimalističkih zahteva, da je vreme za pregovore prošli, da nemamo izbora, osim da prihvatimo ovaj rezultat', rekao je Jeremić u predavanju na vijetnamskoj Diplomatskoj akademiji.

'Svoje sagovornike suočio sam sa zločinima koji su se dogodili u Ruandi, onima koji se dešavaju u Sudanu, i pitao ih zbog čega se ne zalažu za podelu tih zemalja. Koju je to liniju prešao Milošević, a nisu lideri tih država', naglasio je Jeremić.

On je studentima ukazao i na slučaj iračkih Kurda, koje je svrgnuti irački lider Sadam Husein čak ubijao bojnim otrovima i koji su uživali praktično nezavisnost od prvog zalivskog rata, početkom devedesetih godina.

'Pitao sam zbog čega nije nametnuta podela Iraka. Obično ne dobijam odgovore. Ponekad mi kažu da nasilna podela Iraka nije u interesu stabilnosti regiona i da zbog toga nikome nije u interesu da je podrži', rekao je šef srpske diplomatije.

Link

Albanci su u Europi a Kurdi u Aziji.
 
Slusao sam i instrumentale van elektronike, ali jako slabo. Elektronika ih je sve oduvala ako smem da kazem :mrgreen:
Klasiku slusas? :o
Na to ne bi gubio vreme nego bi radije otisao na Exit i djuskao do zore uz muziku bez reci, da.

Nista, sve samo treba ukapirati. Nisi shvatila poentu muzike sa recima, one dobre. Na tebi je da li hoces ili neces ;)
da li sam pogresno razumela ili si upravo rekao da je klasika gubljenje vremena :shock:
ako jesi onda uopste nisi kompetentan da govoris o kapiranju muzike,sorry ali tako nesto jednostavno ne ide :neutral:
ako sam pogresno shvatila,unapred se izvinjavam.
 
da li sam pogresno razumela ili si upravo rekao da je klasika gubljenje vremena :shock:
ako jesi onda uopste nisi kompetentan da govoris o kapiranju muzike,sorry ali tako nesto jednostavno ne ide :neutral:
ako sam pogresno shvatila,unapred se izvinjavam.

Naravno da je gubljenje vremena. Kada budem imao 50 godina to cu slusati i onda mogu lepo da idem na ta osadna desavanja da sedim i da slusam. :lol::lol:

A to za kapiranje, svakako kada slusas jedno te isto i to sporo pretpostavljam. No nema ni veze. Zaboravi.
 
lose pretpostavljas,sad uopste ne kontam odakle si to izvukao.
a ovo sto si rekao,kao i za godine je cista predrasuda nepotkrepljena cinjenicama i nadam se da to shvatas,koju nazalost dosta mladjih (a i onih matorih) ljudi ima vezano za klasiku - da je dosadna i spora.a pretpostavljam da ste mnogo upuceni u istu kad tako samouvereno tvrdite :lol: mislim jel i sedenje u pozoristu smor :lol: a klasicna literatura mozda?
a povezivanje godina i muzike je krajnje sumnjivo.sa godinama muzicki ukus ti se valjda siri a ne danas slusam elektronsku muziku,sutra slusam klasiku.niti se zivot zavrsava u 50oj pa da moras da se smaras :roll: muzicki pravci se ne iskljucuju nego dopunjavaju u muzickoj lepezi.
vec previse puta sam cula ovakvu pricu,kao i promasene pretpostavke oko toga sta ja slusam :lol: al ajde ako sami svesno odbijate da shvatite sirinu muzike i njenog znacaja,tesko cu vas ja ubetiti.zivi bili,na kraju krajeva svako sam sebi svesno postavlja granice i ogranicenja :)
 
Slusao sam i instrumentale van elektronike, ali jako slabo. Elektronika ih je sve oduvala ako smem da kazem :mrgreen:
Klasiku slusas? :o
Na to ne bi gubio vreme nego bi radije otisao na Exit i djuskao do zore uz muziku bez reci, da.

Nista, sve samo treba ukapirati. Nisi shvatila poentu muzike sa recima, one dobre. Na tebi je da li hoces ili neces ;)

Aha ides tamo da pijes drogu , sram te bilo :-x:mrgreen:
 
@Banshee
Naravno da je klasicna literatura dosadna. Nisam bas posecivao pozorista, ali sto jesam nije mi bilo dosadno. Ali to je pozoriste i tu izbora nema. Dodjes, sednes i gledas.

I slazem se da je svaki muzicki pravac povezan i da su svi nastali jedni iz drugih. Zato i slusam puno toga, a slusao sam i muziku sa recima i danas je slusam. O tome upravo i govorim. O raznovrsnosti i da nije dobro slusati jedno te isto stalno. Samo gledam da nije komercijala i ucim se da to volim.

I naravno da klasicna muzika nije uvek spora. Nisam to mislio. Ima tu dela koja mi se jako svidjaju, ali je generalno ne slusam zbog razloga koje sam naveo.
 
Jedina je razlika sto je Turska velika i ozbiljna zemlja na jednom od najvaznijih strateskih mesta u svetu , na dva kontinenta , ima ih oko 70 miliona , imaju solidnu privredu i jaku vojsku i nikako se ne mogu porediti sa razvaljenim balkanskim banana pricijama koje su globalno znacajne taman kao i Madagaskar ,e tu ti je Jeremicu razlika izmedju Tuske i ove smejurije ciji si ti kao ministar

ako si mu rek'o! Nek se misli sad...:)
 

Back
Top