JEREMIĆ: U ČEMU JE RAZLIKA IZMEĐU ALBANACA I KURDA

Krang - Srbija

*[intro]
Bože oprosti im, ne znaju šta rade..
Ali ja nikada neću da im zaboravim, nikada.

Dabome da tone nacija kad NATOvci bodre Tačija,
ovde su padale bombe sad se opet traži konverzacija, tolerancija.
Pokaži osmeh a Kosmet je pun balija, ko je tu naivan?
Naš narod uvek pasivan, za svet uvek nasilan.
Ta mašina sudi sa dva aršina, dva načina, prašta jačima - sledi kazna slabima.
Al' pala je Atina, pala Vizantija, pašće i tiranija koja navija da se stvori velika Albanija.
Pravda stagnira, varira - al' mnoge to ne tangira, ja sve sabiram.
I čemu da se Srbi nadaju kad danas haraju, svetom vladaju oni koju su razapeli Isusa?
Nevini stradaju a oni su uzrok navale HIV virusa,
tvorci cirkusa kojima se Ameri sad vade iz minusa.
Ni kriv ni dužan Srpski narod najgore osuđen,
podeljen na klanove kroz potresne ratove otuđen,
odvojen od kuće, zajebi paktove daj oružje.

Mi smo postojali kroz vekove, nismo ni oplakali dedove
a već smo slali potomke na nove frontove.
Ovde opstajali, i uvek se prvi suprostavljali
i bićemo tu kad vi budete propadali.

Neću se bojati kad rat bukne, ja ću stojati spreman k'o i moj predak.
Daj mi okvir neću da umrem vezan, smrti ne prezam.
Sve palikuće vučem u bezdan, uljez vreba.
Juče dželat biće uvek dželat, to je đubre
danas takav ne može da bude čedan, zauvek megdan.
Bedan dušmanin kune i vređa, psuje i čeka da stignu muke pa da pukne s leđa.
Ljude gledam, takve slušaju, puštaju u etar, daju im pehar.
Priznaj, patriotizam je odneo vetar, ja sam besan.
Svet je tesan, život gorak i težak.
Pokaži neman, i ja ću da se uhvatim u koštac,
nije bitno dal' ću ustati sinovac.
Tako moraš, preci na Krfu nisu ginuli za kintu, ****š novac.
Ne zaboravi ko nas je nabijao na kolac, našom krvlju se nalivao, decu spaljivao, kaljao obraz.
Budi borac, ne zaboravi Jasenovac.

Mi smo postojali kroz vekove, nismo ni oplakali dedove
a već smo slali potomke na nove frontove.
Ovde opstajali, i uvek se prvi suprostavljali
i bićemo tu kad vi budete propadali.

Kad će da nas sklone sa crne liste, Hriste vidi kriminalce
uče nas o pravima ti debili koji su istrebili indijance.
Svi su gledali sa distance dok je milosrdni anđeo palio plamenom.
Beda nas je nepravedno danas stigla,
Srbijom ne gazi naša čizma.
Kakva kriza, zarad mira igraj kako zapad svira.
Srbija stoji dok gori tries' i više manastira.
Al' šta vas briga, šta vas zanima naša baština,
bili ste pagani kad smo to kamenje slagali, znamenje stvarali.
Zbog vere smo svo vreme trajali, opstajali,
i ponovo se svima suprostavljali,
ponavljali da su sve pobede protiv nas pirove.
Nije bitan broj, mi smo kretali u boj i na divove.
Jer smo imali snove i dok ima jedne Srpske prinove, biće i želje da se naše zemlje pripoje.
Bitno je da se setiš kome su pripali prostori,
nama nicali grobovi, na kraju mi ispali zlotvori.
Pričali poroti, al' džaba kad bi i ona da nas porobi, da nas pokori.
Naš narod ne može da se odmori,
mnogi su pokojni i opet nismo slobodni.

Mi smo postojali kroz vekove, nismo ni oplakali dedove
a već smo slali potomke na nove frontove.
Ovde opstajali, i uvek se prvi suprostavljali
i bićemo tu kad vi budete propadali.

 
Svi reperi su glupi ko q....mozda jedino oni iz public enemy-a nisu,ali oni su original,autentichni likovi a ne proizvod.Na zapadu su to crne polu-zivotinje kod nas klinci bez osnovne shkole koje se utripovali na jednu od dve glavne politichke opcije pa misle da su kul ako prosipaju nebulozne rime i furaju kao fol"politichku angazopvanost" da bi bar neko chuo i za njih.
 
Reperi sve tvoj do tvojega. Lepo. Poslusaj Edu recimo. Evo ti ova pesma sa lepim naslovom :mrgreen:


P.S. Skrenusmo mi sa teme zestoko.
znam tu pesmu
ne volim mesanje muzike i politike.niti volim rep.ybg ne ide jedno sa drugim.
tako niti podrzavam domace muzicare u tim vodama,niti strane tipa bono vox,kao izuzetno iritantnu figuru na muzicko politickoj sceni niti bilo koga slicnog.aktiviranje muzicara u politickim vodama,u mojim ocima srozava i njih i njihovu muziku.a umetnost je uvek ispred politike,bar meni.
 
Nista, eto vam tu svim neznalicama dokaz da je Sadam ubijao Kurde bojnim otrovom da kasnije ne lupate kako je on bio svetac i kako je to samo americka propaganda.

Inace, oko teme, svi narodi po meni imaju pravo na nezavisnost posle takvih zlocina koje su pretrpeli Kurdi recimo i Albanci.

A srbi nisu pretrpeli od 60ih godina do sada? Od albance? :shock:
 
znam tu pesmu
ne volim mesanje muzike i politike.niti volim rep.ybg ne ide jedno sa drugim.
tako niti podrzavam domace muzicare u tim vodama,niti strane tipa bono vox,kao izuzetno iritantnu figuru na muzicko politickoj sceni niti bilo koga slicnog.aktiviranje muzicara u politickim vodama,u mojim ocima srozava i njih i njihovu muziku.a umetnost je uvek ispred politike,bar meni.

Kako ne ide? Pa pravi rep i jeste o socijalnim pitanjima, a tu je i malo politike, a ne ko nabildani crnci americki.

I najbolja rok/metal muzika je o socijalnim pitanjima dobrim delom.
 
najgori izbor ds za msp.smesan ko bioskop,kad ga vidis prosto ne mozes da ga dozivis ozbiljno i sa tezinom.i definitivno mu fali previse iskustva u takvom poslu.
i vrti istu pricu ko pokvarena ploca vec mesecima,toliko mi se smucio da menjam kanal cim iskoci na vestima,vec znam sta ce da kaze :lol:


Pa da kad se pravila vlada cak sam pomislio da je bolje da angazuju Vladetu Jankovica iz DSSa koji je takodje bio u igri ,mislim sve je bolje od ovog ,inace smo jako srecni sa MSP vec duze vremena kad se setim onog veselog Zivadina Selje Jovanovica , pa i frogs end grendmadrs Draskovica strasno , mada je i Vuk stariji bio ozbiljniji od ovog mladjeg :|
 
Nista, eto vam tu svim neznalicama dokaz da je Sadam ubijao Kurde bojnim otrovom da kasnije ne lupate kako je on bio svetac i kako je to samo americka propaganda.

Inace, oko teme, svi narodi po meni imaju pravo na nezavisnost posle takvih zlocina koje su pretrpeli Kurdi recimo i Albanci.

Pa, ti tvoji Albanci su dobili nezavisnost posle balkanskih ratova. Šta će im još jedna?
Po tom principu Krajina bi pod hitno morala postati nezavisna, samo bi pre toga NATO morao da bombarduje Hrvatsku, čisto radi reciprociteta.
 
Politichka angazovanost umetnika je postojala u umetnosti josh od recimo "Sluchaja Drajfus"..kada je Zola stao na stranu Drajfusovaca chisto iz populistichkih pobuda.I po tome se vidi da i tada kao i sada nikada isktreni motivi niosu bili u igri da se"umetnik"politichki angazuje nego najcheshce korist.Mada ima i pozitivnih primera-Bora Chorba sa onom pesmom o "ljubichici plavoj" za shta pod crvenim oloshem zamalo nije zaglavio ili "Crko marshal" od Dr.Neleta...itd.
Lako je biti politichki korektan ljigavac ko Bono koji je licemer na kvadrat i irsko djubre,treba imati muda pa svoj iskren politichki stav plasirati i kad nije tako pozeljno i bezbedno ko recimo Bora,Nele ili Chavic.Ali to je stvar karaktera i integriteta koju vecina ljudi nema.
 
Kako ne ide? Pa pravi rep i jeste o socijalnim pitanjima, a tu je i malo politike, a ne ko nabildani crnci americki.

I najbolja rok/metal muzika je o socijalnim pitanjima dobrim delom.
gle uopste ne bih ulazila u pitanje repa sada,jer to malo skrece sa teme.
samo cu reci da za pocetak uopste nisam ljubitelj repa,jer sam auditivni tip,tj reagujem na muziku a ne na tekst,na koji najcesce niti obratim paznju.a druga stvar je sto mi nikako nije gust da slusam nesto i da skontam da mi neko ispira mozak svojim politickim stavom,tim gore ako mislim da lupeta ko maksim po diviziji.
evo ispravila bih se vezano za prethodni post.setila sam se primera kombinacije umetnosti i politike koji je prihvatljiv - npr nemacki ekspresionisti iz 20/30 godina 20. veka i slike koje najavljuju ww2,sto retrospektivno ima neku tezinu.sigurna sam da ima jos takvih primera.cak je i knjizevnost izuzetno osetljiva po tom pitanju - kad se flertuje sa politikom,cesto si na granici sunda.
mozda nisam upravu,ali onda je to stvar ukusa i nista vise.
Pa da kad se pravila vlada cak sam pomislio da je bolje da angazuju Vladetu Jankovica iz DSSa koji je takodje bio u igri ,mislim sve je bolje od ovog ,inace smo jako srecni sa MSP vec duze vremena kad se setim onog veselog Zivadina Selje Jovanovica , pa i frogs end grendmadrs Draskovica strasno , mada je i Vuk stariji bio ozbiljniji od ovog mladjeg :|
:lol: bas sam se nedavno setila toga,ulepso mi vuk dan :lol:
inace i vejvoda je bio u prici.
 
'Rečeno nam je da je Srbija počinila grozne stvari nad kosovskim Albancima, da je pomirenje nemoguće, da kosovski Albanci mogu dobiti zadovoljenje jedino ispunjavanjem njihovih maksimalističkih zahteva, da je vreme za pregovore prošli, da nemamo izbora, osim da prihvatimo ovaj rezultat', rekao je Jeremić u predavanju na vijetnamskoj Diplomatskoj akademiji.

'Svoje sagovornike suočio sam sa zločinima koji su se dogodili u Ruandi, onima koji se dešavaju u Sudanu, i pitao ih zbog čega se ne zalažu za podelu tih zemalja. Koju je to liniju prešao Milošević, a nisu lideri tih država', naglasio je Jeremić.

On je studentima ukazao i na slučaj iračkih Kurda, koje je svrgnuti irački lider Sadam Husein čak ubijao bojnim otrovima i koji su uživali praktično nezavisnost od prvog zalivskog rata, početkom devedesetih godina.

'Pitao sam zbog čega nije nametnuta podela Iraka. Obično ne dobijam odgovore. Ponekad mi kažu da nasilna podela Iraka nije u interesu stabilnosti regiona i da zbog toga nikome nije u interesu da je podrži', rekao je šef srpske diplomatije.

Link

glupo pitas.pa albanci su srpski drzavljani a kurdi iracki
 
Nista, eto vam tu svim neznalicama dokaz da je Sadam ubijao Kurde bojnim otrovom da kasnije ne lupate kako je on bio svetac i kako je to samo americka propaganda.

Inace, oko teme, svi narodi po meni imaju pravo na nezavisnost posle takvih zlocina koje su pretrpeli Kurdi recimo i Albanci.

Albanci su poslednji narod na kugli zemaljskoj koji zasluzuju bilo sta....,a kamoli nezavisnost,koju su pritom i dobili posle balkanskih ratova!!!
Asto se tice tvojih ideja mislim da je bolje cutati ako u nesto nisi upucen nego javno lupati gluposti!!!!:mad:
 

Back
Top