Јел то нови услов, за приступ ЕУ?

[/SIZE][/B]

Bugare i Rumune su primili preko reda, onako nespremne.......kao nagradu za to sto su dozvolili da se njihova teritorija koristi za bombardovanje srbije........to se zna odavno, jos iz vremena rata...........ako budemo imali srece, da neko jos u regionu bude toliko glup, da izazove nato da ga napadne, mozemo i mi da ufuramo preko reda..........ali, plasim se da tako idiotsku politiku kao sto je vodio sloba, nece ponoviti niko vise na svetu, a i sire.....u galaksiji:think:

eto vidish kako znash da ni evropski sistem vrednosti,ni ekonomska usaglashavanja,ni milioni zakona koji kod nas,avaj,nisu usvojeni zbog zlog Vojislava koji nam ne zeli dobro,da svi ti qurci-palci NE ZNACHE NISHTA.
EU prima u chlanstvo one koji joj trebaju,u zavisnosti od interesa a ne uslova
Uslovi kao ovi spram Srbije su samo izgovor da se nepozeljni udalje.
Ili profitira na blefu ako dileje ispune da bi samo dobili nove.
Ali znash ti to dobro samo si kao osoba..da ne kazem shta da me ne tuzish:)
Ima vas dosta koji ste svesni sushtine i bole vas tuki i za Srbiju i za to kako ljudi zive....ali mislite da ste pametni ljudi....shto ne yebati ovce u zdrav mozak....taj rad.:)
 
[/SIZE][/B]

ne radi su u uniji o geostrateskim , vec ekonomskim intersima........eu nije nato, ni rusija.............a interes je isti onaj koji ce ukljuciti makedoniju , albaniju i ostale balkanske banana drzave u uniju.............vece trziste, radna snaga, udruzena unija, kao jedini moguci vid pariranja americi, kini i rusiji.............to je to......i nista vise , ni komplikovanije od toga....

unija sa 400 000 stanovnika, je u mogucnosti da se bori na globalnom trzistu sa kinom , amerima i rusima........razvaljena na sitne delove, nema sanse........a kakve su tek sanse srbiji , saki jada, da se tu nege izbori sama za mesto pod suncem:???:

У јбте онда може и Чачак...
 
[/SIZE][/B]

ne radi su u uniji o geostrateskim , vec ekonomskim intersima........eu nije nato, ni rusija.............a interes je isti onaj koji ce ukljuciti makedoniju , albaniju i ostale balkanske banana drzave u uniju.............vece trziste, radna snaga, udruzena unija, kao jedini moguci vid pariranja americi, kini i rusiji.............to je to......i nista vise , ni komplikovanije od toga....

unija sa 400 000 stanovnika, je u mogucnosti da se bori na globalnom trzistu sa kinom , amerima i rusima........razvaljena na sitne delove, nema sanse........a kakve su tek sanse srbiji , saki jada, da se tu nege izbori sama za mesto pod suncem:???:


Геостратегија је широк појам, који не укључује само војне, већ и економске интересе. Њима економски треба Војводина, централан Србиај не.
 
Bolje da se krstis i molis bogu za malo pameti da ne ostanes pacijent celog zivota. To kao prvo, a kao drugo mladi idu jer samo mlade ce i da prime ali obrazovane. Oni su potencijalni drzavljani tih fasistickih zemalja. Postoji pojam koji se zove asimilacija. E, to je jedan od nacina da nadomeste prirodni rast populacije u svojim sredinama jer u skoro svim tim "naprednim" zemljama odumuru pojmovi porodice i demografska slika ide u očaj.
A zasto mladi, zato sto je samo njima svojstveno da gledaju svoju guzicu i da zele pare, da nemaju mnogo skrupula ni iskustva. Neki kao takvi i ostare a nekima dodje iz dupeta u glavu. Posebno onda kad njihova deca pokazu da su zapravo Nemci, Holandezi ili neki drugi.
Mozda je tako bolje ?! Kako kome. Nekom da nekom ne.


sudeci po ovom idiotskom tekstu, visokoobrazovani su budale, sto idu u svet.........a najpametniji su ovi sa jedva svrsenom osnovnom skolom........oni ostaju ovde, gde ih sunce otadzbine greje, bla bla bla.............:dash:

zato, deco........nikako ne ucite skole......otece vas zli fasisti iz spanije i irske.......ostanite neobrazovani i glupavi kao autor gornjeg teksta, pa vas niko nece, a vi cete moci kao pravi srbi, da cuvate ovce srecni , veseli i debeli..........:roll:
 
Врло јасно...Србија је већ након 5. Октобра могла да постане пуноправни чалн ЕУ. Али неко то не жели. ЕУ то не жели, не треба им Србија. Централан Србија, у којој ништа нема, све пусто и јадно.


.........a treba im albanija, gde je sve ko u kaliforniji...........:dash:

gde si ti to cuo , da uniji ne treba srbija???.....jesi sam smislio teoriju, onomad kada si preskocio lek, ili ti rekla baba zivana kada ti valjala jaja na pijaci???.......kakve gluposti mozes da procitas ovde.......nemaju evropljani pametnija posla , nego nista drugo ne rade, samo pale srbe da ih zele u eu, a onda odu na pivo i smeju se dobrom fazonu:roll:

sreca, pa si ih ti provalio.........:dash:
 
[/SIZE][/B]

ne radi su u uniji o geostrateskim , vec ekonomskim intersima........eu nije nato, ni rusija.............a interes je isti onaj koji ce ukljuciti makedoniju , albaniju i ostale balkanske banana drzave u uniju.............vece trziste, radna snaga, udruzena unija, kao jedini moguci vid pariranja americi, kini i rusiji.............to je to......i nista vise , ni komplikovanije od toga....

unija sa 400 000 stanovnika, je u mogucnosti da se bori na globalnom trzistu sa kinom , amerima i rusima........razvaljena na sitne delove, nema sanse........a kakve su tek sanse srbiji , saki jada, da se tu nege izbori sama za mesto pod suncem:???:

Да ли је САД у интересу да има једног таквог еконосмког џина као што је ЕУ. Па немој бити смешан. Ово што се дешава у ЕУ је амерички концепт Европе. Ја јесам за ЕУ, али за концепт ЕУ, који је предлагао генерал Де ГоЛ.
 
sudeci po ovom idiotskom tekstu, visokoobrazovani su budale, sto idu u svet.........a najpametniji su ovi sa jedva svrsenom osnovnom skolom........oni ostaju ovde, gde ih sunce otadzbine greje, bla bla bla.............:dash:

zato, deco........nikako ne ucite skole......otece vas zli fasisti iz spanije i irske.......ostanite neobrazovani i glupavi kao autor gornjeg teksta, pa vas niko nece, a vi cete moci kao pravi srbi, da cuvate ovce srecni , veseli i debeli..........:roll:
ili "zavrshite" skole, idite u eu i tamo nemojte nista da radite:rtfm:jer tamo je raj:worth:tamo uzivajte:dash:
 
А шта ми то треба да ирадимо, да за последицу има награду од ЕУ у виду пријема.

a jesi razmisljao o tome da mozda zapravo pokusamo da krenemo sa daljim razvijanjem privrede, sa prihvatanjem njihovih pravnih tekovina tzv aquisa, sa sredjivanjem drustva...:think:pa na kraju posledica toga ne bude nagrada kao poklon vec zasluzeno. a ne vise da se bavimo kenyanjem i varijantama kako da se svercujemo
meni presedan-prijem kao sto je bugarski slucaj nista previse ne znaci. godinu, dve ranije ili kasnije od formalnog prijema...znaci mi sushtina vise od toga da se eventualno prosvercujemo ko neki bugari
 
.........a treba im albanija, gde je sve ko u kaliforniji...........:dash:

gde si ti to cuo , da uniji ne treba srbija???.....jesi sam smislio teoriju, onomad kada si preskocio lek, ili ti rekla baba zivana kada ti valjala jaja na pijaci???.......kakve gluposti mozes da procitas ovde.......nemaju evropljani pametnija posla , nego nista drugo ne rade, samo pale srbe da ih zele u eu, a onda odu na pivo i smeju se dobrom fazonu:roll:

sreca, pa si ih ti provalio.........:dash:

Нема потребе да се вређамо. Ти се европејац, гајиш савремене вредности. На чему ти засниваш своје ставове. На мантри коју нам потурају медији.
 
a jesi razmisljao o tome da mozda zapravo pokusamo da krenemo sa daljim razvijanjem privrede, sa prihvatanjem njihovih pravnih tekovina tzv aquisa, sa sredjivanjem drustva...:think:pa na kraju posledica toga ne bude nagrada kao poklon vec zasluzeno.
meni presedan-prijem kao sto je bugarski slucaj nista previse ne znaci. godinu, dve ranije ili kasnije od formalnog prijema...znaci mi sushtina vise od toga da se eventualno prosvercujemo ko neki bugari

Shta sprechava sada,konachno kad nema Vojislava da kochi,DS-SPS vladu da se razmashe u tom pravcu?
I da li si ti stvarno toliko naivan da verujesh da mi samo treba da ispunimo taj"tehnichki" deo a da ce ovaj politichki nestati?
I nemoj ono "mi to tehnichko trebamo zbog nas samih bla bla"..ja to znam,ali ne pitam to.
 
Molim te, napisi mi koji im deo bugarske treba, a koji su uzeli, onako......u paketu:roll:

Пријемом Бугасрке у ЕУ, спречили су продор Русије. Русија је увек у историји тежила да изађе на топла мора. За то је коритила Буграску и Србију. Русију су из Стбије потинсули доласком НАТО-а на КиМ, а Бугарску пријемом у ЕУ и НАТО. Па сети се шта је Европа (Енглеска), урадила када је Русија Сан Стефаснким миром створила Велику Бугарску.
 
.........a treba im albanija, gde je sve ko u kaliforniji...........:dash:

gde si ti to cuo , da uniji ne treba srbija???.....jesi sam smislio teoriju, onomad kada si preskocio lek, ili ti rekla baba zivana kada ti valjala jaja na pijaci???.......kakve gluposti mozes da procitas ovde.......nemaju evropljani pametnija posla , nego nista drugo ne rade, samo pale srbe da ih zele u eu, a onda odu na pivo i smeju se dobrom fazonu:roll:

sreca, pa si ih ti provalio.........:dash:

ne beše baba simana il seka persa?...;)
 
Kakav ti je sad ovo odgovor? :eek: Kome je ponuđen SSP: Srbiji ili DS?

ДС, Србији посредно. То је све било у циљу јачања политичког угледа ДС. Па где је сада тај споразум, не видим да се примењује. Није још ратификован Шта се чека.
 
Ево вам га фамозни ССП.

Члан 17 обавезује Србију да успостави зону слободне трговине и са Турском, која је установила царинску унију са ЕУ.Шта би то конкретно значило, најбољи одговор вам могу дати директори текстилне и кожарске индустрије, као и прехрамбених производа. Душан Јањић, неемотивни заступник евроинтеграција, сматра да ће овакав споразум од Србије направити 100.000 енормно богатих грађана, док ће осталима запасти улога пуке сиротиње. Да не причамо о угрозавању производње семена у пољопривреди, у чему је ова грана достизала светске резултате и била ретко успешна грана у Србији, јер се овим Споразумом даје предност генетски модификованој храни!

ССП је и без спорне одредбе око Косова погубно штетан по економске интересе Србије. Јер,споразумом се ствара зона слободне трговине између ЕУ и Србије у периоду од 6 година, што значи да би у том периоду Србија требало да у потпуности укине све царине на увоз робе из ЕУ.

А за посусталу и неконкурентну српску привреду није тешко предвидети да це Србија само увозити и уништити и оно мало српских предузећа са позитивним билансом.Дакле ССП је овде у интересу увозничког лобија. Следеће,у ССП је назначено да се у следеће три године почну примењивати правила конкуренције и на сва јавна предузећа и отвори их за конкуренцију из ЕУ. и најгоре што је предвиђено, а на шта није пристала до сада ниједна земља потписница ССП-а, је да се предузећима из ЕУ даје право стицања власништва над непокретностима, једнако као и домаћим, као и коришћења јавних добара и добара од општег интереса, што значи природним богатствима, пољопривредним земљиштем, шумама и шумским земљиштем Србије при чему су сви заговорници преиспитивања овог дела споразума сагласни да би се земља ( далеко јефтинија него у земљама ЕУ) куповала искључиво у спекулативне сврхе, а у ситуацији када храна поскупљује у свету, ово је заиста великодушан поклон Унији.
 
ДС, Србији посредно. То је све било у циљу јачања политичког угледа ДС. Па где је сада тај споразум, не видим да се примењује. Није још ратификован Шта се чека.

Nije još ratifikovan? Stvarno ne znam zašto još nije ratifikovan. :D

http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/I-Kosovo-na-dnevnom-redu.lt.html

Verovatno zato što je radikalima draže da se zezaju za naše pare, nego da nešto rade, ili da puste druge da rade, kad već oni neće ili ne mogu.
 
Слажем се да се рад скупштине осптруише, од стране СРС. Али зашто није одмах усвојен, након нобог сазива. Ко је прекинуо скуптшину до 2.09. Па ако је тај ССП толико важан, зашто господа посланици нису радили преко лета.
 
Poslednja izmena:
Shta sprechava sada,konachno kad nema Vojislava da kochi,DS-SPS vladu da se razmashe u tom pravcu?
I da li si ti stvarno toliko naivan da verujesh da mi samo treba da ispunimo taj"tehnichki" deo a da ce ovaj politichki nestati?
I nemoj ono "mi to tehnichko trebamo zbog nas samih bla bla"..ja to znam,ali ne pitam to.

sprechavace ih to sto nemaju drustveni konsenzus koji su imale sve ostale zemlje o strateskom cilju zemlje- ulazak u eu. u sloveniji, i opozicija visila u briselu, a medjusobne trzavice su vise bile u smislu- ko ne chini dovoljno za proces integracija, ispunjavanja kriterija, razvoja. kod nas to nije ni blizu. glupo je i porediti. ovde nema, ne samo politickog, izmedju partija, vec i drustvenog konsenzusa. to je, naravno, vrlo ozbiljan problem. do sada je, pitanje evrointegracija je u nasoj 'drzavnoj' agendi bilo, ne ni nasom krivicom samo, iza crne gore, kosova, haga, qrcapalca, bezbednosti... tako da...jasno ti je, pretpostavljam.
a ovu vladu pretpostavljam da sprechava i avgust mesec, nerad parlamenta i to sto su se formirali pre 2 meseca :think:
 
Слажем се да се рад скупштине осптруише, од стране СРС. Али зашто није одмах усвојен, након нобог сазива. Ко је прекужинуо скуптшину до 2.09. Па ако је тај ССП толико важан, зашто господа посланици нису радили преко лета.

Nemoj da me dovodiš u situaciju da branim poslanike. Nisu mi omiljena ciljna grupa, niko od njih, ali ovo što su radikali radili vodilo je u ludilo. Trebalo je da ih gledamo još dva meseca kako prijavljuju povrede poslovnika, a onda izađu za govornicu i pričaju o Šešelju.
 

Back
Top