Koje uslove treba da ispuni neka država da bi ušla u EU?

Stvarno veruješ u ta “poglavlja”? Koliko su ih naispunjavale Rumunija i Bugarska na samom početku 2000-tih kad je donešena odluka da se prime?

Samo da znaš, ako si ikada čitao, mada razumem ako ti je to previše... u tim poglavljima stoje sve one stvari koje treba primeniti kako bi neka država bila moderna i razvijena. To su sve stvari koje se i primenjuju u EU i koje čine da imaš standard, vladavinu prava, nezavisne institucije, demokratiju, ljudske slobode i ostale lepe stvari zbog kojih ljudi masovno beže u te država. Čak i da ne idemo u EU, opet su to stvari koje treba uraditi zbog nas samih, da budemo deo civilizacije. Ali ne, ovde kao da je poenta da ostanemo izolovani i zatucani, da nam beže ljudi, da se gušimo u korupciji i partokratiji, trujemo i zagađujemo, jer eto, to odgovara malom broju ljudi. Tako su nedodirljivi i mogu da se bogate. Zamisli zlo i naopako da neki nezavisni sud ćorkira nekog iz vlasti zbog koruptivnih burazerskih kombinacija, ili da slobodan narod demokratski promeni lošu vlast... kako to može da se dozvoli. Zato je potrebno da narod bude zatucana krezuba stoka koja će da živi u strahu, pa čak i da mu se sviđa što ga siluju, jel se slažeš Casualu? ;)
 
Samo da znaš, ako si ikada čitao, mada razumem ako ti je to previše... u tim poglavljima stoje sve one stvari koje treba primeniti kako bi neka država bila moderna i razvijena. To su sve stvari koje se i primenjuju u EU i koje čine da imaš standard, vladavinu prava, nezavisne institucije, demokratiju, ljudske slobode i ostale lepe stvari zbog kojih ljudi masovno beže u te država. Čak i da ne idemo u EU, opet su to stvari koje treba uraditi zbog nas samih, da budemo deo civilizacije. Ali ne, ovde kao da je poenta da ostanemo izolovani i zatucani, da nam beže ljudi, da se gušimo u korupciji i partokratiji, trujemo i zagađujemo, jer eto, to odgovara malom broju ljudi. Tako su nedodirljivi i mogu da se bogate. Zamisli zlo i naopako da neki nezavisni sud ćorkira nekog iz vlasti zbog koruptivnih burazerskih kombinacija, ili da slobodan narod demokratski promeni lošu vlast... kako to može da se dozvoli. Zato je potrebno da narod bude zatucana krezuba stoka koja će da živi u strahu, pa čak i da mu se sviđa što ga siluju, jel se slažeš Casualu? ;)
U kom ti svetu živiš? Jel si dobar sa Ivicom i Maricom? Tamo je sve oivičeno kojekakvim propisima ali imaju dobru reklamu za sve to pa prolazi kod naroda. Zato se ti ljudi kada dođu ovde na odmor ponašaju kao da su pušteni sa lanca.
 
Mi bismo kao htjeli svoj teritorij, a vi nam ga kao ne date. :kafa:

Bahrudin_Kaletovic.jpg
 
u tim poglavljima stoje sve one stvari koje treba primeniti kako bi neka država bila moderna i razvijena. To su sve stvari koje se i primenjuju u EU i koje čine da imaš standard, vladavinu prava, nezavisne institucije, demokratiju, ljudske slobode i ostale lepe stvari zbog kojih ljudi masovno beže u te država. Čak i da ne idemo u EU, opet su to stvari koje treba uraditi zbog nas samih, da budemo deo civilizacije.
Bajke u koje smo skoro svi nekad verovali, nema od toga ništa u stvarnosti, samo je zavijeno u lepše oblande.
 
jel vučko stvarno oće u EU ili se zeza ??
Vučiću nije u interesu da učlani Srbiju u EU. U EU je naglasak na suradnji među državama, nema mjestu provokacijama i dizanju tenzija među članicama, nema huškanja i medijske propagande protiv drugih članica, ni zadiranja u poslove drugih članica, korupcija se ne tolerira i aktivno se radi na njenom otkrivanju i suzbijanju, poslovi i natječaji se ne dobijaju po stricu i rođacima, nema iskakanja iz vagona u stilu "sam protiv svih", niti se smije potpuno iskakati van smjernica opće politike EU. Sve treba i mora biti transparentno, po zakonu i provjerljivo, mediji moraju biti slobodni, demokracija na razini, nitko ne smije uzurpirati državne ustanove za svoje interese itd.

Ništa od navedenog ne paše Vučiću i njegovoj kliki, tako da nema ništa od učlanjenja Srbije u EU. SNS samo fingira da vodi pregovore.
 
To je glupost, nisu drugi ispunili ništa pa su upali jer su ispunili najvažnije - da uđu u NATO i postanu prva linija fronta protiv Rusije.

Možemo mi da ispunimo sve tehničke uslove, nećemo ući svakako.
Nemate se vi što brinuti za druge. Vodite računa o svojim pregovorima, a ne o tuđim.

Ispunite vi uvjete pa onda vidite hoćete li postati članica ili nećete. Neozbiljno je tvrditi unaprijed što će se dogoditi, a istodobno držati noge u zraku i ne činiti ništa od onoga što je potrebno. Evo opet ste pali na ljestvici Freedom House-a po pitanju demokracije. Klizite lagano kao društvo i država u autokraciju, a htjeli biste kao postati članica EU-a. Smiješno. :roll:
 
Nemate se vi što brinuti za druge. Vodite računa o svojim pregovorima, a ne o tuđim.

Ispunite vi uvjete pa onda vidite hoćete li postati članica ili nećete. Neozbiljno je tvrditi unaprijed što će se dogoditi, a istodobno držati noge u zraku i ne činiti ništa od onoga što je potrebno. Evo opet ste pali na ljestvici Freedom House-a po pitanju demokracije. Klizite lagano kao društvo i država u autokraciju, a htjeli biste kao postati članica EU-a. Smiješno. :roll:
Mi odavno ne želimo u EU, niti vlast niti narod.

Hebite se svi u kompletu, ne zanima nas. Vi nastavite da se folirate da nas želite, mi ćemo nastaviti da se foliramo da hoćemo kod vas, šaljite pare a mi ćemo da pričamo lepe stvari o vama i svi zadovoljni.
 
Mi odavno ne želimo u EU, niti vlast niti narod.

Hebite se svi u kompletu, ne zanima nas. Vi nastavite da se folirate da nas želite, mi ćemo nastaviti da se foliramo da hoćemo kod vas, šaljite pare a mi ćemo da pričamo lepe stvari o vama i svi zadovoljni.
E pa tako reci! Vidiš da možeš i da nije tako teško biti iskren. :ok: Napokon si napisao čistu istinu. Vi ne želite u EU, a nije da EU ne želi vas. Srbija sama koči pristupne pregovore, namjerno, već godinama i prodaje maglu svojim građanima kao da je EU tobože protiv članstva Srbije.
 
E pa tako reci! Vidiš da možeš i da nije tako teško biti iskren. :ok: Napokon si napisao čistu istinu. Vi ne želite u EU, a nije da EU ne želi vas. Srbija sama koči pristupne pregovore, namjerno, već godinama i prodaje maglu svojim građanima kao da je EU tobože protiv članstva Srbije.
Napisao sam to odavno, a nije kao da je to neka tajna, opštepoznato već 10+ godina. Onog trenutka kad su rekli da nećemo ući bez odricanja od Kosova, mi smo ih odhebali.
 

Back
Top