Jednom u životu...

ali da li ću ikada nabasati na osobu krojenu za mene
da li će ikad opet biti ovako magično, ovako sudbinski
da li će iko pričati stvari koje čeznem da čujem
da li će iko ikad imati uho da me čuje...

kako posle njega iko da mi bude dobar
što reče felix, da ne tupim
samo ću kopirati jedan od mojih omiljenih citata:

Ali, proleće je.
Opet proleće.
Bogat sam, miran, i mogu da čekam.
Da, ničeg nije bilo i ničeg nema, jasnog i sigurnog, ali ništa nije ni izgubljeno ili isključeno, nepovratno i potpuno.
Znam da na svetu ima mnogo napola otvorenih prozora u koje kuca prolećni vetrić, sunčevih odblesaka na metalu i u vodi, praznih sedišta u kupeima, ustalasanih povorki i obasjanih lica u prolazu.
Slutim i hiljade drugih nepoznatih mogućnosti i prilika.
Znam da se svuda i svagda može javiti...
Samo da ne prestanem da je iščekujem!

:heart:
 
A sto svi navijate da ona raskine sa njim i preboli ga tako sto ce da postane zakrpljena i zalecena emotivna rupa koja je oguglala na sve? z:hm: Zar nikom nije palo na pamet da je ovo vise od obicne tinedzerske ljubavi iz filmova ili vasih zivota?
 
Joj, supi citam te i mislim kako ovde nije problem ni u bolu ni u otreznjenju ni u kraju zaljubljenosti.
Vec u tome da ste kod prve pepreke stali. On nije umeo da se bori a ti si se odmah uvukla u puzevu kucicu na sigurno. U patnju i bol, a on ima 'tupi osecaj, bla -bla', Pa gde je tu zelja, volja? Duh? Gde isceznu ta tolika ljubav, snaga tih emocija?
Morate da radite na svom odnosu da se trudite...
 
A sto svi navijate da ona raskine sa njim i preboli ga tako sto ce da postane zakrpljena i zalecena emotivna rupa koja je oguglala na sve? z:hm: Zar nikom nije palo na pamet da je ovo vise od obicne tinedzerske ljubavi iz filmova ili vasih zivota?

znaš kako, ljudi lome i ruke i noge...i posle mnogo truda ponovo mogu da hodaju normalno il da koriste ruke...u svakom slučaju, nisu odustajali od oporavka...ipak je to deo njihovog tela, koji im je preko potreban...:)

:manikir:
 
A sto svi navijate da ona raskine sa njim i preboli ga tako sto ce da postane zakrpljena i zalecena emotivna rupa koja je oguglala na sve? z:hm: Zar nikom nije palo na pamet da je ovo vise od obicne tinedzerske ljubavi iz filmova ili vasih zivota?
Оно што је ''нешто више од обичне тинејџерске љубави'' се не руши после прве свађе...:confused:
 
Joj, supi citam te i mislim kako ovde nije problem ni u bolu ni u otreznjenju ni u kraju zaljubljenosti.
Vec u tome da ste kod prve pepreke stali. On nije umeo da se bori a ti si se odmah uvukla u puzevu kucicu na sigurno. U patnju i bol, a on ima 'tupi osecaj, bla -bla', Pa gde je tu zelja, volja? Duh? Gde isceznu ta tolika ljubav, snaga tih emocija?
Morate da radite na svom odnosu da se trudite...

....Баш хтедох рећи...:ok:

(Горњи пост написах пре читања овог твог...;))
 
pa da
zato smo probali da pokušamo ponovo
a kako?
šta da radim?
kako opet kada je bljutavi osećaj raskida tu...
kako opet da budem ja..

Uvek mi bude žao kada čujem ovakve stvari.:( Ali ako je zaista tako kako si nam ispričala u uvodnom postu, ako još ima nešto‚ makar malo i sa tvoje i sa njegove strane, bljutaviji će biti osećaj da nisi pokušala ponovo i da ćeš uvek razmišljati ‚‚šta bi bilo- kad bi bilo‚‚... i na kraju šta imaš da izgubiš?;)
 
samo još da dodam
ako je neko uspeo nekim čudom da to previdi
da su supi i dečko do pre nedelju dana živeli na 400km udaljenosti, sad su, po svoj prilici, na oko 5km
možda i to ima neke vezice
možda
 
iskreno ne vidim razlog zasto ne biste mogli da pokusate ponovo
jer ovo sto vam se desava je tipican prelazak iz faze zaljubljenosti
neko tu fazu prebrodi i kao sto vec neko pomenu, ona onda preraste u ljubav, a neke veze, vecina, se zavrse na tome
iz mog iskustva, nemam ga puno doduse, tada je komunikacija u vezi najbitnija, i jedino sto vam moze pomoci da prebrodite tu fazu
pricam, jer sam nedavno prosla kroz istu, koja me i dalje malo drma

parka pomenu da je to veza na daljinu, pa sad vise nije
to takodje moze da bude uzrok

ali eto mislim da je najvaznije da vas dvoje lepo popricate sta zelite, kako se osecate i da li ste uzevsi sve to u obzir i dalje voljni da pokusate da prebrodite tezak period u vezi, da nije sad naiso desilo bi se kasnije
mada to ne sme biti protiv volje jednog od vas, onako na silu
dok ukoliko ste oboje voljni i prodjete kroz taj period mislim da ce uciniti vasu vezu jos stabilnijom
da nije ova veza bila bi druga, jer u svakoj vezi naidje makar jedan ovakav period
 
Procitala sam tvoju nazovi ispovest i na zalost,ili srecu desilo mi se slicno.Ljubav takve snage nikada ne nestane,samo je vreme potisne pa ne "boli'tako jako.Proslo je vec 13-est godina od naseg raskida ,imam svoju porodicu,on svoju ali uvek je tu,negde ,prisutan u mojoj svesti i tako ce biti zauvek.Isto,kao sto sam ja prisutna u njegovoj.Sretnemo se ponekad,opet osetim one leptirice u stomaku.Razmenimo par reci i svako se vrati svom zivotu...Trebace ti puno snage ..Bice boljih i losijih dana,ali vreme ipak ucini svoje.Zelim ti sve najbolje:)

ovoga se najviše na svetu plašim...
 
samo još da dodam
ako je neko uspeo nekim čudom da to previdi
da su supi i dečko do pre nedelju dana živeli na 400km udaljenosti, sad su, po svoj prilici, na oko 5km
možda i to ima neke vezice
možda
pa to sam i ja razmišljala
pre kada smo imali ovakve svađe
obično iskuliramo po 10 dana
onda se javi i kaže da mu nedostajem i sve opet
za to vreme, ne volim ga manje ili tako nešto
znam da čak i kada se svađamo, zajedno smo. kao članovi porodice što su uvek tu
a sada, zna da sam mu na kraju ulice (2 stanice bukvalno)
i možda to ne budi više onu čežnju u njemu.
al opet, nije dete i osoba se ne voli samo zbog osećaja koji je prisutan kada provodiš vreme sa njom
voli se zbog onoga što ona jeste.
možda trenutno ne zna gde se nalazi
ne znam ni ja.

Оно што је ''нешто више од обичне тинејџерске љубави'' се не руши после прве свађе...:confused:
ovo nije prva svađa.
mislim da ovo naše previše gledaš kroz prizmu svih ostalih "njihovih"
ovo jednostavno nije to.
 
Tuzno.
Zelis uhvatiti onaj osjecaj zajednistva i jedinstva i bliskosti neraskidive, a znas da je napukao.
Tesko je sad znati kako dalje i sta ce biti njegov iduci korak.
Tesko je cekati.
Ma sve je tesko i bolno.
Od srca ti zelim da se On vrati u pravom smislu te rijeci.
 
ma pucao je nama taj osećaj
al uvek se vraćao, jer je ljubav bila jača...
ljubav nije nestala
a on možda ne može da vrati osećaj jer
ne oseća kako izgleda nemati me..
sada sam tako blizu njega

zato kažem
samo da vreme prođe i da se odvojimo tada
da bi videli šta osećamo
TO šta osećamo trenutno guše raznorazni osećaji..
 
sve si opisala tako da mi ja zastao dah...pomislih: ovo je vanvremesnka ljubav, ono što se zaista zove JEDNOM U ŽIVOTU.

E, ako je to sve zaista tako, ako nisi dodavala malo ili umanjivala, onda se tako lako ne odustaje od TAKVE ljubavi.
Vraćam se samo na jedan momenat iz tvog teksta: posvađali ste se i od tada je sve drukčije...
To se zove BUĐENJE, to je ono: Halo, ovo je ovdje život...ali ništa manje lijep i bogat neko što ste ga doživljavali prije toga. Jednostavno je takav.

Elem, ono što MORATE je sjesti i RAZGOVARATI o tome šta je bio tačan razlog te svađe, šta je povod, u kakvim ste raspoloženima bili tada, znači analizirajte detalje i shvatite ŠTA VAS JE TO U STVARI "UDALJILO". Tada ćete doćo do jednog od dva zaključka: taj momenat je otkrio nepomirljive razlike...ukazao vam na to da vi nsite to što ste mislili da jeste ili
shvatićete da iako možda važno, nije vrijedno rastanka, odricanja od tako rijetkog botastva koje ste našli jedno u drugom.


Znači, samo razgovor...smiren i iskren:super:
 

Back
Top