Janko Tipsarevic

Dva Srbina među deset najboljih, Janko deveti na svetu!

142755_janko-prst-ap_f.jpg
 
Janko: Nedostaje mi vera u sebe
Tipsarević je protiv Francuza odigrao maratonski meč, i preokrenuo rezultat pošto je gubio sa 2:0.

"Prva dva seta kao da mentalno nisam bio na terenu, trčao sam i borio se, ali to nije bilo to. To nije to što me je dovelo da budem tu gde jesam, jedan od mojih najvecih kvaliteta je da sam borac. Ako se ne borim za svaki poen, ja nisam deveti na svetu, ja sa 109. na svetu", kaže Tipsarević.

“U sledećem kolu Janko će igrati sa 27-godišnjim Amerikance Brajanom Bejkerom, koga poznaje iz juniorskih dana.

“Znam ga iz juniorskih dana, igrali smo par puta kao klinci. Imao je jako čudnu i nesrećnu karijeru, imao je pet operacija svega i svačega. Vratio se jako na ATP turu, ne znam šta je radio u zadnje vreme, znam samo da jako dobro igra na šljaci. Sigurno ce biti neugodno, stavice nas na neki sporedni teren. Na neki način je jedan od onih koji nemaju šta da izgube. Sigurno nece biti lako”, smatra Janko.

Srpski teniser kaže i da je vera u sebe jedino što mu nedostaje da bi napredovao na ATP listi.

"Ja mislim da mi nedostaje samo vera u sebe. Mislim da sam dovoljno dobar da mogu da igram sa svima na svetu. Jednostavno moram da pokušam da ubedim sebe da zaista verujem. Sve kreće od toga. Ja verujem da mogu da osvojim grand slam. Nažalost jos uvek nemam tu veru u sebe. Mislim da mogu da budem bolji od onog sto jesam", zaključio je Tipsarević.


Hajde Jankela glavu gore i samo napred.Zar nisi sam sebi pokazao da mozes bolje usasvsi u top ten,zar to nije bila vera u samog sebe?
Imas ti snage i volje,borac si,dobio si mec posle 2-0,zar na tome ne gradis samopouzdanje i veru u sebe. Pokazao si da mozes da preokrenes mec,sta ces vise od toga,veruj,jer i mi verujemo u tebe:)
janko-tipsarevic-srbija-getty1.jpg
 

Back
Top