jako me interesuje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Milkana

Obećava
Poruka
57
imate npr. odlican aspekt- astrolozi kazu srescete nekog divnog ili promenicete posao za mnogo bolji ili kupicete/dobiti stan ili dobocete bebu u periodu od- do...
Prodje taj period a ono nista...
Kako se to objasnjava ??
Moze da bude a ne mora da znaci? Da li je astrologija to? Nagovestaj dobrih prilika ili
sigurnih dogadjaja?
 
Milkana:
imate npr. odlican aspekt- astrolozi kazu srescete nekog divnog ili promenicete posao za mnogo bolji ili kupicete/dobiti stan ili dobocete bebu u periodu od- do...
Prodje taj period a ono nista...
Kako se to objasnjava ??
Moze da bude a ne mora da znaci? Da li je astrologija to? Nagovestaj dobrih prilika ili
sigurnih dogadjaja?

Pa neko ko iole nesto zna o astrologiji ne moze bas toliko da pogresi...
moze da se desi da ti kaze , sresces u zadnjoj cetvrtini januara neku osobu - novu ljubav....
moze da pogresi u smislu da to nece biti bas nova ljubav, ali sresces nekog novog sigurno, i da se to ne ostvari .....kao ljubav
ali bas da totalno promasi, to znaci da astrolog stvarno nema pojma....
 
ali mislim ako sedis kuci, i nista ne radis, verovatno nista nece ni da ti se dogodi...ja bar tako mislim. mislim da imamo predispoziciju da se nesto dogodi, ali i da svojom akcijom doprinesemo mnogo toga...isto tako mislim da i neke losije aspekte mozemo da pobedimo...
 
ma mislila sam na to, da kada astrolozi nagoveste neka dogadjanja, vecina ljudi samo ceka ,i misli kada ce se to dogoditi...mislim da treba da se gibas normalno, da probas da promenis stvari koje ti ne odgovaraju...i onda kada dodju ti lipi dogadjaji, jos bolje... jupiii :)
jer malo je stvari koje dodju same od sebe :)... nadam se da me razumes...

pozz ;)
 
lyriza:
ma mislila sam na to, da kada astrolozi nagoveste neka dogadjanja, vecina ljudi samo ceka ,i misli kada ce se to dogoditi...mislim da treba da se gibas normalno, da probas da promenis stvari koje ti ne odgovaraju...i onda kada dodju ti lipi dogadjaji, jos bolje... jupiii :)
jer malo je stvari koje dodju same od sebe :)... nadam se da me razumes...

pozz ;)
Ma naravno da te razumem :-)
Samo nekad se upadne u takav niz okolnosti da ti nikakvo koprcanje ne pomaze.
naravno da zivim normalno ne razmisljajuci preterano o necemu sto ce navodno da se desi.
najiskrenije ja UOPSTE ne verujem da ce bilo sta od toga da se desi i opet najiskrenije- bice mi strasno zao kad dodje vreme da se desi a ne desi se...
POzz
 
Moja nova omijlena pesma je od Zeljka Samardzica - u oktobru, bice u novembru; u novembru bice u decembru...
tako i moj zivot, kazu mi prvo da cu se zaljubiti i uci u ozbiljnu vezu u decmbru...Prosao decembar.Onda kazu - u januaru definitivno....
sad kad pitam, vec spominju mart, april........Pa sta je bre to?!!!
 
Ma i ja sam kao pokusava da saznam buducnost, i pre par godina sam se nacitiala kojekakvih horoskopa i cega sve ne, cak sam i neku zenu na netu koja je kao vrhunski "prognozer" pitala o buducnosti, naravno pricala mi je sve najbolje i najlepse pa se nista od toga svega nije dogodilo. Tako da sam digla ruke od citavog horoskopa. Procitam nekad cisto zabave radi, ali ne shvatam ga ozbiljno.
 
pre desetak godina, prvi put mi je vanja barta tea radila horoskop za period od nekoliko godina i okvirno je sve pogodila.
ipak, dogadjaji koji su najavljeni kao lepi su se desili ali su se preokrenuli u nepovoljne.
zato izgleda astrologiju ne treba suvise "cackati"
 
Pitanje je da li to sto svi mi zelimo i trazimo, ona ljubav iz bajke uopste postoji...
mislim da se vecina koja je u vezama prilagodjava, kompromizuje, zrtvuje jedan veliki deo sebe i zadovoljava mnogo manjim nego sto su nas bajke naucile..
U bajci se pominje npr. da je princ sreo princezu u sumi slucajno, ona nije znala da je princeza [Uspavanja Lepotica], zivela je sa 3 seljanke u sumi,nije znala da su one 3 mocne dobre vile, prerusene u seljanke...kralj i kraljica su je tamo sakrili da je ne stigne zla kletva zle vile..znate kako ide bajka..
onda su se princ i Ruzica "zaljubili" jedno u drugo:))) pevali su zajedno u sumi...itd itd...
na kraju je sve ispalo sjajno, pravda je pobedila, princ je pobedio zlu Grdanu, Uspavana lepotica i princ su se vencali i to je kraj....samo je napomenuto jednom recenicom na kraju knjige ili filma ako ste gledali [and they lived happily ever after], i ziveli su srecno [zauvek] posle toga...
ali ko sto rekoh TO JE KRAJ PRICE, njihovo vencanje je srecan zavrsetak njihove ljubavi :)))
kapirate poruku?:))
sta se desilo kasnije niko ne zna....:)..mi pretpostavljamo ali setite se sta je bilo posle kod mnogo obicnih ljudi koji su u braku ili vezama koje poznajete, pa znate i iz svog iskustva:)
Mislim koliko njih znate da su doziveli tu bajku i ono "zamisljeno" "happily ever after" to je na svima individualno da odluce STA CE TO BITI i kako ce biti, sta ce prihvatiti kao srecu a sta nece...
Oni koji vecno cekaju tu pravu ljubav a ona ne dolazi, brak ne dolazi nista ne dolazi, mislim da ocekuju previse, jer ovo je stvarnost, nije bajka...ovo je nesavrsen svet, mada prikazan je i u bajci kao nesavrsen ali kraj je savrsen..a u stvarnosti nema savrsenog kraja....
 
Ljudi grese kad upoznaju nekoga ko im se dopada i na prvi problemcic ili pogresnu rec prekidaju svaki odnos....
Mnogi stariji ljudi koji su dugo u braku, svi smo imali prilike da pricamo s nekim od tih ljudi, na primer imaju po 70 godina i tajnu svoje srece objasnjavaju tako sto su i oni imali probleme, i to razne, i one zbog kojih se mnogi od nas okrenu i odmah beze ili raskidaju, razvode se, npr. cak i afere, preljube, svadje, i pricaju kako su se ipak voleli i sve to prevazisli i na kraju u starim danima "smirili se" i sad vole jedno drugo vise nego ikad...
Svako mora da prozivi sve...u braku ili van njega....vazno je imati jak um i ne dozvoliti trivijalnostima da uniste u startu nesto lepo sto nije ni pocelo...mi sami miniramo nasu srecu ne zaboravite...
nismo spremni da oprastamo da se prilagodjavamo da kompromizujemo, a ni ona druga strana...
trazimo savrsene ljude a sami smo daleko od savrsenog....retko kad pogledamo u sebe i sta mi to pogresno radimo i dozivljavamo takve sudbine bez ljubavi i u vecnom cekanju te neke savrsene ljubavi koja nikad ne dolazi.....
Znam ljude koji su moje godiste i koji nikad nisu bili ozenjeni i udati a imaju vec 40, i ladno mi kazu [kao da je ceo zivot pred njima, ko da imaju tek 15 godina]: pa cekam tog savrsenog/savrsenu da dodje, jos uvek cekam :)
ali ako zelimo bilo sta, moramo i sami jako da se potrudimo i da ulozimo energiju i rad da bi dobili ono sto zelimo, jer to sto zelimo nam nece pasti s neba, cak iako nam je astrolog rekao da ce se desiti u decembru a mi ceo decembar provedemo "inertni sedeci na kaucu sa daljinskim" i cekamo da nam padne s plafona...mozda onaj sexy glumac iz onog filma koji smo gledali sto puta na budjavom tv programu koji placamo a oni vrte sve isto non stop:))))
 
Milkana:
pre desetak godina, prvi put mi je vanja barta tea radila horoskop za period od nekoliko godina i okvirno je sve pogodila.
ipak, dogadjaji koji su najavljeni kao lepi su se desili ali su se preokrenuli u nepovoljne.
zato izgleda astrologiju ne treba suvise "cackati"

a ti mislis da je tvoj ili njeno "čačkanje" dovelo do tog preokreta? oh, kakav zaključak. kao kada bi rekla da je samo saznanje da će ti taj-i-taj biti direktor... dovelo do tvojih problema na poslu. pa to nema nikakve veze, astrologija ne treba da ulenji coveka i natera ga da sedne i ceka te najavljene lepe dogadjaje vec nasuprot tome - da mu ukaze na dobar period i na nacin da taj period iskoristi maksimalno.
 
j
beba_toronto:
Ljudi grese kad upoznaju nekoga ko im se dopada i na prvi problemcic ili pogresnu rec prekidaju svaki odnos....
Mnogi stariji ljudi koji su dugo u braku, svi smo imali prilike da pricamo s nekim od tih ljudi, na primer imaju po 70 godina i tajnu svoje srece objasnjavaju tako sto su i oni imali probleme, i to razne, i one zbog kojih se mnogi od nas okrenu i odmah beze ili raskidaju, razvode se, npr. cak i afere, preljube, svadje, i pricaju kako su se ipak voleli i sve to prevazisli i na kraju u starim danima "smirili se" i sad vole jedno drugo vise nego ikad...
Svako mora da prozivi sve...u braku ili van njega....vazno je imati jak um i ne dozvoliti trivijalnostima da uniste u startu nesto lepo sto nije ni pocelo...mi sami miniramo nasu srecu ne zaboravite...
nismo spremni da oprastamo da se prilagodjavamo da kompromizujemo, a ni ona druga strana...
trazimo savrsene ljude a sami smo daleko od savrsenog....retko kad pogledamo u sebe i sta mi to pogresno radimo i dozivljavamo takve sudbine bez ljubavi i u vecnom cekanju te neke savrsene ljubavi koja nikad ne dolazi.....
Znam ljude koji su moje godiste i koji nikad nisu bili ozenjeni i udati a imaju vec 40, i ladno mi kazu [kao da je ceo zivot pred njima, ko da imaju tek 15 godina]: pa cekam tog savrsenog/savrsenu da dodje, jos uvek cekam :)
ali ako zelimo bilo sta, moramo i sami jako da se potrudimo i da ulozimo energiju i rad da bi dobili ono sto zelimo, jer to sto zelimo nam nece pasti s neba, cak iako nam je astrolog rekao da ce se desiti u decembru a mi ceo decembar provedemo "inertni sedeci na kaucu sa daljinskim" i cekamo da nam padne s plafona...mozda onaj sexy glumac iz onog filma koji smo gledali sto puta na budjavom tv programu koji placamo a oni vrte sve isto non stop:))))

BRAVO Bebo, Bravo!
Kukanje neće pomoći - ljudi, ako pišete astrologu "ništa mi ne polazi za rukom, sudbina mi je izgleda loša... plaćam karmičke dugove..., nemam sreće a nemam ni para"... to je potpuno pogrešan pristup životu. jer život se gradi a to što ćete nekome iskukati svoje probleme u najcrnjoj fazi svoje depresije - to neće ništa učiniti. MORATE biti svesni da od astrologa možete samo čuti potencijalno rešenje - kako da svoje probleme rešite SAMI, a ne kako da odspavate dok prođu.
 
HA-HA!!!
Ja pricam jedno, a vi drugo, jos donosite zakljucke na osnovu NICEGA!!!
Ja lepo kazem da astrolozi non-stop prognoziraju nesto lepo, pa to samo otezu iz dana u dan, iz meseca u mesec. Ko je ovde spomenuo da smo mi pasivni i cekamo da padne sa neba? Ko je ovde rekao da postoji savrsenstvo, a kamoli savrsen muskarac ili zena? Cak vise uopste nije pitanje kako ga zadrzati i da li praviti kompromise, jer bez toga nema zivota ni u privatnom ni na poslovnom ili blo kom drugom aspektu zivota. Pitanje je mogucnosti susretanja osobe sa kojom mozete poceti da pravite kompromise ( ako pricamo o ljubavi ) ili mogucnost poslovne ponude gde cete se vi vec dokazati i vredno zavrsavati ocekivano....
O tome je ovde rec. Ne donosite zakljucke na precac. Kazem da ako nema povoljnih mogucnosti za nesto, ne treba nekom ni davati nadu, a znam mnoge kojima se iz godine u godinu pomeraju periodi dobrih mogucnosti ( a nikako da se dese ). Da se razumemo, ja VERUJEM u astrologiju, jer ako mesec moze da utice na plimu i oseku, na vodu, a covek sadrzi oko 70% vode, naravno da utice i na coveka....Mislim samo da astrologija, pardon odredjeni astrolozi ne treba da se bave astrologijom ako to NE UMEJU!!! Sa druge strane, ne verujem da horoskop moze da mi kaze nesto za narednih 10 godina i da predvidi moj zivot mnogo unapred. Ipak mislim da je to mnogo kraceg daha.
Eto, iznervira se ja....
 
ja sam komentarisala ove... izjave - a cini mi se i beba, pa ne shvatam, gde smo tebe osporili.

Milkana:
hm, hm, nepouzdanost astrologije?
Sve je u bozjim rukama... mozda je stvarno ZABRANJENO pokusavati da saznas buducnost?
ipak, dogadjaji koji su najavljeni kao lepi su se desili ali su se preokrenuli u nepovoljne.
zato izgleda astrologiju ne treba suvise "cackati"

zivot nosi sklop lepih i manje lepih dogadjaja, ne treba (koa sto rece beba) misliti da ce bilo ko sa ma kakvim horoskopom ziveti bajku a da ne cini kompormise... mnoge. niti treba misliti da je Milkana plativsi analizu jednog zivotnog horoskopa pre desetak godina sebi obezbedila neku zastitu od neprijatnosti za citav zivot. :roll:
 
Meni kad su rekli sresces ljubav krajem septembra, nekoga koga si upoznala u maju...
i srela sam , na kratko , pa je otisao....:)
ustvari srela sam ga prvi put u februaru , pa onda drugi put u maju, pa treci put krajem sept. i svaki put je otisao...
ali onda sam srela nekoga 10 novembra, nekog s kim sam pocela da pricam na netu krajem septembra:::::D
I to mi je jedna zenska astrolog rekla, upoznaces novu ljubav u decembru i zaboravices staru...
mada ona dodje malo ranije...nebitno:)....i trajala je novembar i pola decembra i bila je prekinuta:)
i tako....
ali nisu pogresili:))))
sad, pitanje je sta smatrate pod "ljubav" nekad dodje pa ode, i kratko traje, ali je ipak ljubav, bar je bila dok je trajala to ne zaboravite...
a mozda ona vecna "zauvek" i taj soul-mate, mozda i ne postoje, jer niko jos nije dokazao da postoje...svi ga/nju jos uvek cekamo:)
 
Bebo, ovde su svi ocekivali tvoju preranu smrt, secas se ? ... Zasto si nas razocarala ? ... c, c, c ... Znas, bre, koliko se ljudi kladilo da ces da riknes do Nove godine ? ...

Kako god, vidim da si zivlja nego igkad i naravno ludja ... :))
 
aussie:
Bebo, ovde su svi ocekivali tvoju preranu smrt, secas se ? ... Zasto si nas razocarala ? ... c, c, c ... Znas, bre, koliko se ljudi kladilo da ces da riknes do Nove godine ? ...

Kako god, vidim da si zivlja nego igkad i naravno ludja ... :))

znaci vama treba takva vrsta zabave, da neko rikne ok...
nego ne ne secam se toga, verovatno nisam tako cesto dolazila jer sam bila jako bolesna pa nisam primetila, a zao mi je sto nisam videla tu opkladu....
pa kad vam je toliko stalo do smrti sto se niste jednostavno poubijali medjusobno i kladili na primer ko ce da ostane ziv i pokupi svu lovu, bilo bi VAM zanimljivije vise ljudi bi riknulo...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top