Ja rekoh:Bogovi ste

Мили Сизифе, па колико је научних теорија обориво,
а данас се свијету представљају као папске догме...
Mislim da me nisi razumeo najbolje. Kad kažem "oboriva teorija", to ne znači da je ona oborena, to jednostavno znači da se može zamisliti način na koji bi se dokazalo da ta teorija eventualno nije tačna. (refutability) To je ono što razlikuje naučnu tvrdnju od nenaučne. Na primer, ako ja kažem da je svaki živi organizam smrtan, takav iskaz nije oboriv (kako možemo da znamo da smo videli sve žive organizme u Univerzumu? Uvek postoji mogućnost da postoji jedan koji je besmrtan, negde) Na drugu stranu, ako kažem da su svi živi organizmi besmrtni, onda to jeste ispravna tvrdnja u naučnom smislu, iako nije tačna, jer je dovoljno je naći samo jedan mrtav organizam da se pokaže da teorija nije tačna. Takođe, ako kažem da će za milion godina neki Kinez da bude predsednik galaksije Mlečni put, ta tvrdnja teorijski jeste oboriva (ako sačekamo dovoljno pa vidimo), ali praktično nije (ko će čekati milion godina?), te se ipak ne smatra naučnom.

Dakle, za svaki naučni iskaz koji tvrdiš, moraš imati mogući način dokazivanja da on nije tačan, da bi iskaz uopšte bio validan. Nadam se da se sad razumemo.

Прочитах негдје да је у вријеме и Дарвина и Анјштајна постојало још много сличних теорија сличног научног квалитета, али просто да су ове двије однијеле превагу због доброг маркетинга :)
Чак су на пар универзитета и обарали неке данас аксиомски уважене теорије и доказивали чак супротно, али ово ни издалека није имало толику пажњу свјетске јавности.

Шта рећи, очигледно политика држи конце и у науци.
Pa sad, mnogi greše što teoriju evolucije vezuju isključivo za Darvina. Ta teorija je mnogo starija od Darvina, ono što je Darvin doprineo je nesumnjivo tačno, a to je teorija prirodne selekcije: u grupi jedinki, najveću šansu da preživi i razmnoži se ima najsposobnija jedinka. Na taj način sposobne jedinke prenose svoje gene na buduće generacije. Ta teorija je sasvim jasna i očigledna.

Teorija relativnosti je dokazana i praktično (atomska bomba!) i teorijski (Lellouch et al.na centru za teorijsku fiziku u Marselju)

Zaključak je da nisam baš siguran da postoji razlog da neko skriva naučne istine te magnitude... :)
 
Uzgred, ne postoje (niti su ikad postojali) ljudi koji imaju natprirodne moći, to je mnogo puta dokazano. Postoje šarlatani koji varaju naivce i naivci koji veruju šarlatanima. Eksperimenti bez izuzetka pokazuju da ne postoje nikave natprirodne moći. Ako ti poznaješ nekog ko ih ima, uputi ga na Amazing Rendija koji takvima nudi milion dolara za bilo šta natprirodno što izvedu.

P.S. Ne postoje ni demoni, ne postoji Deda Mraz, i ne postoje zamejvi, vile i vilenjaci. Pomešao si stvarnost i fantastiku.

Ubedice tebe oni u svoju egzistenciju,ne tako sto ce javno ici i podizati nagrade,vec tako sto malo po malo,kroz ljude koje zaposedaju,kroz cuda koja cine da bi ih zaposednuli (pogotovu kod nemoralnih ljudi,ili tamo gde je izrazena idolatrija) osvojiti citav svet i napraviti ga tako da izgleda po meri svog vodje Lucifera.Pa ne mislis da je na zemlji sve gore zato sto ljudi eto tako vole ili slucajno.Granice nauke su ogranicene,to je cinjenica.Ja te (mada bi voleo da mogu) ubediti da je to istina,ali bolne su istine koje covek sam mora da upozna,vrlo cesto.Moram ti reci da sam na slicnom stanovistu bio i ja do skoro,ali sam dosao do nekih neverovatnih saznanja pred kojima vise nisam mogao da zmurim.Brate moj samo istrazuj,ali sa svih strana i istina ce te zabljesnuti poput bleska munje.
 
Darvinova tema ti je jedan od najboljih dokaza Djavolje obmane,ali se ona nadovezuje na onu religijsku teoriju evolucije,o tome da mi evoluiramo ka bogovima.Darvinovu teoriju su nazovi dokazima potkrepljivali neki vrlo visoko kotirani jezuiti,sto svedoci o znacaju koji ona ima kao smetnja okretanju Bogu,isto tako i vrlo agresivno je propagirana kroz obrazovni sistem,a religijskom ucenju se ne ostavlja ni milimetar.To i ne treba da cudi obzirom na cinjenicu da ceo svetski obrazovni sistem kontrolisu jezuitima podcinjeni i poslusni masoni.
Inace ta teorija je cista besmislica jer je dokazano da kod svake sledece generacije postoji REGRESIJA KA PROSEKU.Radjen je primer sa superinteligentnim roditeljima cija su deca prosecno inteligentna,nikako inteligentnija.Nazovimo to BOZJIM MEHANIZMOM.:)
 
Mislim da me nisi razumeo najbolje. Kad kažem "oboriva teorija", to ne znači da je ona oborena, to jednostavno znači da se može zamisliti način na koji bi se dokazalo da ta teorija eventualno nije tačna. (refutability) To je ono što razlikuje naučnu tvrdnju od nenaučne. Na primer, ako ja kažem da je svaki živi organizam smrtan, takav iskaz nije oboriv (kako možemo da znamo da smo videli sve žive organizme u Univerzumu? Uvek postoji mogućnost da postoji jedan koji je besmrtan, negde) Na drugu stranu, ako kažem da su svi živi organizmi besmrtni, onda to jeste ispravna tvrdnja u naučnom smislu, iako nije tačna, jer je dovoljno je naći samo jedan mrtav organizam da se pokaže da teorija nije tačna. Takođe, ako kažem da će za milion godina neki Kinez da bude predsednik galaksije Mlečni put, ta tvrdnja teorijski jeste oboriva (ako sačekamo dovoljno pa vidimo), ali praktično nije (ko će čekati milion godina?), te se ipak ne smatra naučnom.

Dakle, za svaki naučni iskaz koji tvrdiš, moraš imati mogući način dokazivanja da on nije tačan, da bi iskaz uopšte bio validan. Nadam se da se sad razumemo.

Потпуно, хвала на објашњењу.
 
Darvinova tema ti je jedan od najboljih dokaza Djavolje obmane,ali se ona nadovezuje na onu religijsku teoriju evolucije,o tome da mi evoluiramo ka bogovima.Darvinovu teoriju su nazovi dokazima potkrepljivali neki vrlo visoko kotirani jezuiti,sto svedoci o znacaju koji ona ima kao smetnja okretanju Bogu,isto tako i vrlo agresivno je propagirana kroz obrazovni sistem,a religijskom ucenju se ne ostavlja ni milimetar.To i ne treba da cudi obzirom na cinjenicu da ceo svetski obrazovni sistem kontrolisu jezuitima podcinjeni i poslusni masoni.
Inace ta teorija je cista besmislica jer je dokazano da kod svake sledece generacije postoji REGRESIJA KA PROSEKU.Radjen je primer sa superinteligentnim roditeljima cija su deca prosecno inteligentna,nikako inteligentnija.Nazovimo to BOZJIM MEHANIZMOM.:)

Prirodna selekcija je najcheshca u kriznim vremenima.

Malo oshtro , ali ipak si zasluzhio.
e16tee.jpg
 
Darvinova tema ti je jedan od najboljih dokaza Djavolje obmane,ali se ona nadovezuje na onu religijsku teoriju evolucije,o tome da mi evoluiramo ka bogovima.Darvinovu teoriju su nazovi dokazima potkrepljivali neki vrlo visoko kotirani jezuiti,sto svedoci o znacaju koji ona ima kao smetnja okretanju Bogu,isto tako i vrlo agresivno je propagirana kroz obrazovni sistem,a religijskom ucenju se ne ostavlja ni milimetar.To i ne treba da cudi obzirom na cinjenicu da ceo svetski obrazovni sistem kontrolisu jezuitima podcinjeni i poslusni masoni.
Inace ta teorija je cista besmislica jer je dokazano da kod svake sledece generacije postoji REGRESIJA KA PROSEKU.Radjen je primer sa superinteligentnim roditeljima cija su deca prosecno inteligentna,nikako inteligentnija.Nazovimo to BOZJIM MEHANIZMOM.:)
Znaci bog ne zeli da ljudi budu pametni?
Evo ovi zaljubljeni su pametni , dete ce im biti pametno.
"Ne moze to tako!" rece bog i dete im bi glupo.
 
Znaci bog ne zeli da ljudi budu pametni?
Evo ovi zaljubljeni su pametni , dete ce im biti pametno.
"Ne moze to tako!" rece bog i dete im bi glupo.

ISTINSKI BOG koji voli ljude BEZUVJETNO ,takav podržava čovjeka da misli i da nepreduje..


A njihov bog koji potapa i ubija i proklinje one koji hoće da misle nije bog niti će ikada biti.
To je jedna prevara milenijuma.
Samo sramote riječ bog.
 
Већ терминологија "наш" и "њихов" бог је довољно заостала и примитивна.

Није проблем у Богу, већ у менталитету онога ко покушава да га опише!
 
Већ терминологија "наш" и "њихов" бог је довољно заостала и примитивна.

Није проблем у Богу, већ у менталитету онога ко покушава да га опише!

Bolje bi ti bilo da uljeza tražiš u svojoj religiji gdje je prisutno nasilje.
Ja sam manje bitan sada.
 
Smejte se mojim recima,ali meni je krivo zato sto ste tako prosti,ujedinjeni u ismevanju neceg sto vam je daleko i strano,ali zapravo se smejete sopstvenoj gluposti.Ja nista nisam ismevao,vec sam na argumentovan nacin pokusao da opstim.Istina je da su ljudi ziveli 800 i vise godina ranije,o tome svedoci i jedan pronadjeni fosil koji je nedugo zatim i unisten od istih onih kojima to ne odgovara.A kamo vam dokazi o evoluciji,gde su ti fosili medjuvrsta-nema ih.Ali vi cete nastaviti da se smejete,bezeci tako od sopstvenog neznanja,jer tako je manje bolno.Moze da se nastavi sa laganjem,sodomijom,prevarom,samobogotvorenjem,sujetom,oh,to vam je tako svojstveno-vi samozvani znalci.Ali nece tako doveka.Vrlo brzo cete dobiti znake i to cudesa demonska,a ako vas i to ne otrezni,onda zalim,nema spasa.:(
 
Bolje bi ti bilo da uljeza tražiš u svojoj religiji gdje je prisutno nasilje.
Ja sam manje bitan sada.


Оснивач моје религије каже:

"Чули сте да је старима казано - не убиј,
а ја кажем да ће сваки који се гневи на брата свога бити крив паклу огњеном"
"....а када те неко удари, окрени му и други образ..."

а његови ученици кажу:

"...ако ли љубави немам, ништа сам..."


Гдје пронађе насиље у Новом Завјету, живота ти?
 
Оснивач моје религије каже:

"Чули сте да је старима казано - не убиј,
а ја кажем да ће сваки који се гневи на брата свога бити крив паклу огњеном"
"....а када те неко удари, окрени му и други образ..."

а његови ученици кажу:

"...ако ли љубави немам, ништа сам..."


Гдје пронађе насиље у Новом Завјету, живота ти?

Traži i naći ćeš i u NZ.

Imam neke hodaju mi oko objekta,čuvam utvrdu.
Nemam sad vremena.
 
Recimo da cu ti zatvoriti vrata,o kakvoj ljubavi ti da pricas bilo kome,ti si negator,opadac i mazohista.S takvim nemem sta da pricam.Nadji nekog imbecila pa mu puni glavu sa odabranim i tacno ciljanim kojestarijama.Tvoj sistem je da porusis tudji sistem.Dekadenciju nemam kad da osporavam,ona samu sebe osporava kroz svoje postojanje.
 
Bolje bi ti bilo da uljeza tražiš u svojoj religiji gdje je prisutno nasilje.
Ja sam manje bitan sada.



ISUS HRISTOS BOGOCOVJEK

Od
Jednog
Bogocovjeka
Zapovijest
Molba
Je

Ne
Cini
Nikome
Ono sto ne zelis
Da drugi tebi cini

Blagosiljajte
One koji vas gone
I molite se za neprijatelje svoje

Ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe

Ko Ga poslusa i ko Ga djelima slusa
Bogocovjekov brat bice i sin Bozji postace

Ovakvi kakvi smo
Mozemo li
Hocemo li
U Njegove rijeci stati

Ili cemo Njega
Opet raspeti
Sto je nama
Onda
Nemoguce
Smislio


:confused:
 

ISUS HRISTOS BOGOCOVJEK

Od
Jednog
Bogocovjeka
Zapovijest
Molba
Je

Ne
Cini
Nikome
Ono sto ne zelis
Da drugi tebi cini

Blagosiljajte
One koji vas gone
I molite se za neprijatelje svoje

Ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe

Ko Ga poslusa i ko Ga djelima slusa
Bogocovjekov brat bice i sin Bozji postace

Ovakvi kakvi smo
Mozemo li
Hocemo li
U Njegove rijeci stati

Ili cemo Njega
Opet raspeti
Sto je nama
Onda
Nemoguce
Smislio


:confused:

Bojiš li se i ti Pere Detlića?
 
Dakle po tebi Bog treba voleti i tretirati isto manijake i psihopate kao i one koji to nisu ? (blago rečeno)



Ako nema Boga da nagradi postenog, ili slabog (a koji ne moze da ojaca), ili gladnog (koji ne moze doci do hrane, a da je ne ukrade), ili nemoćnog (ne vojom krivicom), koji ne zele da kradu, lazu, varaju, ubijaju, koriste, uništavaju i siluju.....Ako nema Boga koji ce da kazni sve one koji to sve navedeno ipak rade.....Reci onda TI koji ga osuđuješ, ko će onda to sve da kontrolise i kakvim drugim sredstvima ??? Ako nema Boga, odakle onda granica izmedju dobra i zla ? I koja je onda svrha i funkcija te granice ?

BOG voli sve podjednako, ali ne tretira ih isto, jer se ni ljudi ne ponasaju isto, niti druge ljude tretiraju isto....

Ostani u tom tvom uvjerenju,nemam ništa protiv.
 

Back
Top