Izraelski napad na Gazu - vesti i događaji

screenshot_33-3-1.jpg



Како зезају Енглезе. У стилу "фа, фа, фафафафа, фа, фа"
Баш лепо исмевају "објективно" извештавање BBC-а!

За чланове који слабо знају ебглески, да наведем једну од реченица:
- репортер: "Ово је Надин. Она живи управо овде. Њена кућа је погођена ракетама тачно оданде."
- жена: (на арапском) "Јевреји су искључили воду, нема струје, немамо грејање, како неко може да живи овако!?"
- репортер: (преводи) "Она каже, Израелци су убили мог мужа, а онда силовали моју ћерку"
- жена: "Читаве ноћи авиони, бум, бум, бум...чини се да ће плафон пасти на нас
- репортер: (истовремено симултано преводи) "Авиони су бацили змајеве, змајеви су силовали моју ћерку"
 
realno, izrael treba da postuje medjunarodne zakone i un rezolucije.
un rezolucijom je izrael stvoren zar ne?
postoji arapska mirovna inicijativa koja se poziva na rezlouciju i medjunarodno pravo, to jest, da se izrael povuce u svoje teritorije, da srusi zidove srama na zapadnoj obali, da povuce ilegalne naseljenike ili ih pak inkorporira u palestinsku drzavu, da obezbedi povracaj imovine ili pak obestecenja prognanim palestincima i da prizna palestinsku drzavu koja je kao sto znas izbrisana sa mape, da prizna palestinskoj drzavi pravo na postojanje, da se povuce sa golana i malog dela libanske teritorije koju i dan danas okupira.


hamas je vec pokazao da zeli takav mir, vec sam pisao o tome i pozvao na fakte.

to je ono sto trazi fatah to je ono sa cim bi se i hamas zadovoljio, ostale arapske drzave su se obavezale na priznanje izraela i mir.

polozaj jevreja u arapskim drzavama je druga prica. ali ipak da ti dam jedan podatak, sami arapski jevreji koji su se doselili u izrael su odbili pravo da se zovu izbeglicama. eksplicitno su naznacili da nisu izbeglice.
ne verujem da ti bolje znas od njih kako im je i kako im je bilo.
arapski jevreji uvek mogu da se odsele u izrael, zbog nekog razloga to ne rade.

u vezi poturica i bosne, vec je pisano, nema blage veze jedno sa drugim.
ne vidim da su neki izraelci primali islamsku veru, ubijali i klali jevreje a onda hteli da se odcepe od izraela.

sasvim druga prica.
al vi poturice biste voleli da ste uvek u ulozi pacenika.

da ste vi patili, vas ne bi bilo.


jevreji iz sirije nisu mogli izaci..
bili su muceni i proganjani i za njihov izlazak su placani ogromni iznosi drzavi ..
ali dobro.. ti to mozda ne pratis.


kada bi izrael bezuvjetno prihvatio zahtjeve hamasa i slicnih... nestali bih za upola krace vrijeme od ovih 60 godina postojanja modernog izraela ...

kako mislis da bi se pregovaralo sa hamasom kada bi ojacao???

kada su sada spremni kako kaze nasrala iz hezbolaha, zrtvovati pola naroda za buducnost koja dolazi ??

>>>>>zaista.....da li zaista vjerujes u to da bi izrael mogao opstati kada bi prepustili da arapi odlucuju o njihovoj sudbini ???

sto se tice bosnjaka... slicnosti sa palestincima su mnogo vece nego ih ti priznajes
(borba za opstanak je svugdje ista)
sto se tice odcjepljenja, jugoslavija nije nestale zasto sto je bosnjaci iskljucivo nisu
htjeli, niti su oni cak imali bitnog utjecaja na nestanak jugoslavije..
ali kada se vec sve pocelo raspadati, normalno je da su osjetili priliku da
dobiju svoju drzavu..

bih trenutno i nije neka drzava za pohvalu, ali ce vrijeme uciniti svoje..
srbi su u odnosu na 1992.godinu mnogo popustili, a hrvati skoro pa i politicki
nestali... tako da odluka o odcjepljenju iz ovog ugla i nije pogresna.
 
jevreji iz sirije nisu mogli izaci..
bili su muceni i proganjani i za njihov izlazak su placani ogromni iznosi drzavi ..
ali dobro.. ti to mozda ne pratis.


kada bi izrael bezuvjetno prihvatio zahtjeve hamasa i slicnih... nestali bih za upola krace vrijeme od ovih 60 godina postojanja modernog izraela ...

kako mislis da bi se pregovaralo sa hamasom kada bi ojacao???

kada su sada spremni kako kaze nasrala iz hezbolaha, zrtvovati pola naroda za buducnost koja dolazi ??

>>>>>zaista.....da li zaista vjerujes u to da bi izrael mogao opstati kada bi prepustili da arapi odlucuju o njihovoj sudbini ???

sto se tice bosnjaka... slicnosti sa palestincima su mnogo vece nego ih ti priznajes
(borba za opstanak je svugdje ista)
sto se tice odcjepljenja, jugoslavija nije nestale zasto sto je bosnjaci iskljucivo nisu
htjeli, niti su oni cak imali bitnog utjecaja na nestanak jugoslavije..
ali kada se vec sve pocelo raspadati, normalno je da su osjetili priliku da
dobiju svoju drzavu..

bih trenutno i nije neka drzava za pohvalu, ali ce vrijeme uciniti svoje..
srbi su u odnosu na 1992.godinu mnogo popustili, a hrvati skoro pa i politicki
nestali... tako da odluka o odcjepljenju iz ovog ugla i nije pogresna.

jevreji u sriji? pa zar izrael nije u ratu sa sirijcima?
sta se desavalo sa srbima u bosni za vreme 2-og svetskog rata, sta sa japancima u americi?

hamas bi toliko ojacao da bi syebo mocni izrael?
mislis da ako izrael da ono malo teritorije sto je okupirao tom bednom narodu da ce to biti smrtonosto za jevrejsku drzavu, da je nezavisna palestina pretnja izraelu?
nadam se da shvatas o kojoj gluposti pises.

bosnjaci?
nema boshnjaka, nikad ih nije ni bilo, bilo je srba i sve ih je manje u bosni, ubijani, pokrstavani itd..

nema bosnjaka, nema.

bosanski kraljevi su sebe svoje roditelje, svoj narod, svoje pismo i jezik zvali serbskim, to je nepobitna cinjenica.

a ko ste vi, ko su ti bosnjaci onda?

"Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav."

Mesa S.
 
... to jest, da se izrael povuce u svoje teritorije, da srusi zidove srama na zapadnoj obali, da povuce ilegalne naseljenike ili ih pak inkorporira u palestinsku drzavu, da obezbedi povracaj imovine ili pak obestecenja prognanim palestincima i da prizna palestinsku drzavu koja je kao sto znas izbrisana sa mape, da prizna palestinskoj drzavi pravo na postojanje, da se povuce sa golana i malog dela libanske teritorije koju i dan danas okupira.


Заборавио си још само једну рекао бих најважнију ствар а то је да омогући повратак милиона палестинских избеглицаz;)
 
... to jest, da se izrael povuce u svoje teritorije, da srusi zidove srama na zapadnoj obali, da povuce ilegalne naseljenike ili ih pak inkorporira u palestinsku drzavu, da obezbedi povracaj imovine ili pak obestecenja prognanim palestincima i da prizna palestinsku drzavu koja je kao sto znas izbrisana sa mape, da prizna palestinskoj drzavi pravo na postojanje, da se povuce sa golana i malog dela libanske teritorije koju i dan danas okupira.


Заборавио си још само једну рекао бих најважнију ствар а то је да омогући повратак милиона палестинских избеглицаz;)

naravno.

zaboravih jos, ako izraelci ne pristanu na ovo, alternativa izgleda jos gora po njih na duze staze.

izrael je mozda i vise u procepu ovih dana nego palestinci, mislim kao politicki subjekt.

da bi preziveo, iranu mora preseci odstupnicu u arapskom svetu. zato mora sa sirijom i palestincima da sedne za pregovaracki sto i odvoji siriju od irana, izoluje iran.
ukoliko iran razvije nuk. oruzije, izrael ce biti u teskom procepu, i to bez da iran ikad i lansira bilo sta prema tel avivu.
kad imas coveka u teheranu koji preti svakodnevno i ima nacina da pretnju ostvari, i jos ga zapadni svet opisao preko medija kao totalnog ludaka, videces slike kako izraelci odlaze rodbini u nju jork, kako kapital bezi, kako izrael kopni i kopni.
50 godina poluratnog, ratnog, kriznog stanja umori svaku naciju.

njima je potreban mir a ne ekspanzija, nadam se da ce to uskoro shvatiti.
 
Kao prvo,vidim imate lep bosnjacki jezik....................il su to u stvari u nedostatku umeca i dovoljno pokvarenosti da sami krojite svoju politiku,braca rvati umesali prste,i podsticu vas i uce u borbi protiv Srba.A sto se tice ove pesme,jesi svesna kakvu si glupost napisala?I posle ovakvih propagandnih i sovinistickih stavova,sta mi da ocekujemo u nekom zajednickom zivotu s vama,do naseg konacnog istrebljenja.Al fala bogu,svesni smo toga,pa vam planovi nece bas tako lako uspeti.I gde stoji da su se muslimani morali izjasnjavati kao Srbi,sta vise mi smo na ustrb svoje nezavisnosti i drzavnosti,bili napravili kraljevinuSHS,i tako napravili vama uslugu,i poklonili vam svima drzave na nasim teritorijama.I jos jedno pitanje,ko su bili janjicari,samo mi nemoj reci da je i to laz,posto se i u nemackoj istoriji uci o njima,koji nisu imali nikakve veze jedni s drugima.I nemoj mi pisati vise ovakve debilne odgovore,jer ces me naterati,da vrsljam po knjigama i trazim tacne podatke o stanovnistvu

.
Janjičari - to je bila pješadija vojske Otomanske imperije.
Ne znam zašto ih spominješ, možda zbog tzv. 'danka u krvi'.
To je bio mračni srednji vijek, Otomanska imperija se davno raspala.
Turska nije ratovala 80 godina, a na kraju 20 vijeka Srbi prave genocid u Srebrenici.


Prvi citat je sa hrvatske stranice,pa je na hrvatskom jeziku. Moj jezik je bosanski,
ali mi ne smetaju ni hrvatski ,ni srpski - sve dok se na tim jezicima izgovara istina.

A braća Hrvati su se dogovorili sa braćom Srbima,
tj. Milošević i Tuđman '91. u Karađorđevu - na račun braće Bošnjaka.
Tako je npr. poznato da je Slobo kazao Franji -
Uzmi ti Cazinsku krajinu , to su ionako hrvatski turci.
Kako su Bošnjaci ( i ne samo oni, svi kojima je BiH u srcu)
u BiH pružili otpor - uslijedili su zločini nad njima, na sve strane.

Ja znam da da su tebe učili uglavnom o Karađorđevićima i Obrenovićima ,
ali moraš proširiti vidike, i kad budeš čitao, pročitaj i o Agrarnim reformama
1918. i 1919., koje su bile svojevrstan genocid nad Bošnjacima :
http://www.camo.ch/srpska_agrarna_reforma.htm

I zašto ja ovdje pišem , na temu Gaze , o ovome?
Zato što vam je ovo u komšiluku,
a Gaza podsjeća na Srebrenicu, Palestinci na Bošnjake.
A istinu ne poznajete i veliki broj vas zvuči kao da je ne želi ni upoznati.
 
jevreji u sriji? pa zar izrael nije u ratu sa sirijcima?
sta se desavalo sa srbima u bosni za vreme 2-og svetskog rata, sta sa japancima u americi?

hamas bi toliko ojacao da bi syebo mocni izrael?
mislis da ako izrael da ono malo teritorije sto je okupirao tom bednom narodu da ce to biti smrtonosto za jevrejsku drzavu, da je nezavisna palestina pretnja izraelu?
nadam se da shvatas o kojoj gluposti pises.

bosnjaci?
nema boshnjaka, nikad ih nije ni bilo, bilo je srba i sve ih je manje u bosni, ubijani, pokrstavani itd..

nema bosnjaka, nema.

bosanski kraljevi su sebe svoje roditelje, svoj narod, svoje pismo i jezik zvali serbskim, to je nepobitna cinjenica.

a ko ste vi, ko su ti bosnjaci onda?

"Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav."

Mesa S.



nije bilo izraela do 1948.godine, a i prije toga je polozaj jevreja u siriji bio los...

dakle, vjerujes da kada bi se otvorile granice, omogucilo hamasu (koji ni pod kojim
uvjetima nece priznati izrael)
slobodno djelovanje, naoruzavanje, stvaranje drzave u drzavi (jer pored
okupiranih podrucja, u samoj drzavi izrael ima vise od 1,5 milion arapa),
bombasi samoubice koji bi rasturali sigurnost svakodnevnog zivota
i natalitet koji je doveo do toga da su u gazi 70% stanovnistva, djeca..

da nista od toga ne bi narusilo zivot u izraelu ???




bošnjaci postoje..... preko 4 miliona ljudi tako sebe naziva...
ali to nije tema..
 
Moj jezik je bosanski,

"Bosanski ban Stefan Kotromanic (1322-1353) izdaje 1333. darovnu povelju Dubrovniku i kaze: "i zato stavljam ja gospodin ban Stefan svoju zlatnu pecat, da je vjerovano svaki da zna i vidi istinu. A zato su cetiri povelje jednake, dvije latinski, a dvije srpski, a sve su pecacene zlatnim pecatima".

http://members.tripod.com/cafehome/serbdom.htm

ti vidim pises latinicu i nekakav bosanski jezik.

smesno bre, smesno.

i tuzno
 
Poslednja izmena:
naravno.

zaboravih jos, ako izraelci ne pristanu na ovo, alternativa izgleda jos gora po njih na duze staze.

izrael je mozda i vise u procepu ovih dana nego palestinci, mislim kao politicki subjekt.

da bi preziveo, iranu mora preseci odstupnicu u arapskom svetu. zato mora sa sirijom i palestincima da sedne za pregovaracki sto i odvoji siriju od irana, izoluje iran.
ukoliko iran razvije nuk. oruzije, izrael ce biti u teskom procepu, i to bez da iran ikad i lansira bilo sta prema tel avivu.
kad imas coveka u teheranu koji preti svakodnevno i ima nacina da pretnju ostvari, i jos ga zapadni svet opisao preko medija kao totalnog ludaka, videces slike kako izraelci odlaze rodbini u nju jork, kako kapital bezi, kako izrael kopni i kopni.
50 godina poluratnog, ratnog, kriznog stanja umori svaku naciju.

njima je potreban mir a ne ekspanzija, nadam se da ce to uskoro shvatiti.


vidi... ne znam da li želiš propast, izraela ja.. ne..


medjutim, ovo o čemu pričamo može se pojaviti bilo gdje..
ćim se narod okrene sebi i ugodnom životu, nestaje...
 
nije bilo izraela do 1948.godine, a i prije toga je polozaj jevreja u siriji bio los...

dakle, vjerujes da kada bi se otvorile granice, omogucilo hamasu (koji ni pod kojim
uvjetima nece priznati izrael)
slobodno djelovanje, naoruzavanje, stvaranje drzave u drzavi (jer pored
okupiranih podrucja, u samoj drzavi izrael ima vise od 1,5 milion arapa),
bombasi samoubice koji bi rasturali sigurnost svakodnevnog zivota
i natalitet koji je doveo do toga da su u gazi 70% stanovnistva, djeca..

da nista od toga ne bi narusilo zivot u izraelu ???




bošnjaci postoje..... preko 4 miliona ljudi tako sebe naziva...
ali to nije tema..

4 miliona?
idi?

kako ce ko sebe da naziva ne menja fakt razumes.

nazivali se muslimani pa srbi muhamedanske vere pa idimidodjimi.

mi vas zovemo poturicama, bolesnjacima, bosancerosima, balijama itd.

i to sve ne mora da znaci da ste bas to jel.
fakat je ipak fakat.

vi pricate srpski, vi pisete latinicom, vi naseljavate nekadasnju srpsku banovinu, vi ste primili islam od turaka, vi ste bivsi srbi, samodeklarisani bosnjaci.
 
vidi... ti želiš propast izraela ja.. ne..

medjutim, ovo o čemu pričamo može se pojaviti bilo gdje..
ćim se narod okrene sebi i ugodnom životu, nestaje...

na moj zadnji post si odgovorila da zelim propast izraela?
jel to diskusija?

juce si krenula sa licnim napadima, danas namerno izvrces moje reci.

sto se mene tice, diskusija izmedju nas dvoje je zavrsena..
nismo u djamiji bolan
 
4 miliona?
idi?

kako ce ko sebe da naziva ne menja fakt razumes.

nazivali se muslimani pa srbi muhamedanske vere pa idimidodjimi.

mi vas zovemo poturicama, bolesnjacima, bosancerosima, balijama itd.

i to sve ne mora da znaci da ste bas to jel.
fakat je ipak fakat.

vi pricate srpski, vi pisete latinicom, vi naseljavate nekadasnju srpsku banovinu, vi ste primili islam od turaka, vi ste bivsi srbi, samodeklarisani bosnjaci.
Па чуј....
Ако има "Палестинаца" има и "Бошњака"
 
naravno.

zaboravih jos, ako izraelci ne pristanu na ovo, alternativa izgleda jos gora po njih na duze staze.

izrael je mozda i vise u procepu ovih dana nego palestinci, mislim kao politicki subjekt.

da bi preziveo, iranu mora preseci odstupnicu u arapskom svetu. zato mora sa sirijom i palestincima da sedne za pregovaracki sto i odvoji siriju od irana, izoluje iran.
ukoliko iran razvije nuk. oruzije, izrael ce biti u teskom procepu, i to bez da iran ikad i lansira bilo sta prema tel avivu.
kad imas coveka u teheranu koji preti svakodnevno i ima nacina da pretnju ostvari, i jos ga zapadni svet opisao preko medija kao totalnog ludaka, videces slike kako izraelci odlaze rodbini u nju jork, kako kapital bezi, kako izrael kopni i kopni.
50 godina poluratnog, ratnog, kriznog stanja umori svaku naciju.

njima je potreban mir a ne ekspanzija, nadam se da ce to uskoro shvatiti.

То са одласком је давно већ почело.Комшија ми је Јевреј и чим је код нас заратило спаковао је своје двоје деце и послао их у Израел, ал оно није Србија,нема хоћу у војску нећу,хоћу да се одазовем на мобилизацију или нећу,нису били ни годину две и побегоше за Канадуz;)
 
То са одласком је давно већ почело.Комшија ми је Јевреј и чим је код нас заратило спаковао је своје двоје деце и послао их у Израел, ал оно није Србија,нема хоћу у војску нећу,хоћу да се одазовем на мобилизацију или нећу,нису били ни годину две и побегоше за Канадуz;)

izrael je samo odskocna daska za mnoge nase jevreje-po-potrebi. uglavnom su to polutani bez identiteta.

masi je svega baba jevrejka sto je bilo dovoljno da odu.
sad kad ih pitas odakle su, kazu iz bivse jugoslavije, nikad srbiju nece da pomenu.
 
"Bosanski ban Stefan Kotromanic (1322-1353) izdaje 1333. darovnu povelju Dubrovniku i kaze: "i zato stavljam ja gospodin ban Stefan svoju zlatnu pecat, da je vjerovano svaki da zna i vidi istinu. A zato su cetiri povelje jednake, dvije latinski, a dvije srpski, a sve su pecacene zlatnim pecatima".

http://members.tripod.com/cafehome/serbdom.htm

ti vidim pises latinicu i nekakav bosanski jezik.

smesno bre, smesno.

i tuzno
Ja ne znam - vi sa sa tom ćirilicom ne možete ni sa Grcima dopisivati. Ako ćete u Evropu - nemojte stvarati animozitet prema latinici. A sa Rusima možete i na engleskom ..
 
1.Tacno je da je iz Gaze dosla inicijalna kapisla za pocetak sukoba. 2.Tacno je da je Hamas odgovoran za to(ne znaci da su oni direktno i poceli raketiranje). 3. Tacno se zna ko je u ovoj prilici David a ko Golijat(a pile na pseto ne treba da rezi).

koji je dogadjaj bio inicijalna kapsla iz gaze?
pogledaj sta se pisalo na ovom topiku da ne ponavljamo celu pricu.

Raketiranje militantnih islamista Juznog Izraela dovelo je do izraelske reakcije! Rezultat znamo:
13 mrtvih Izraelaca,
1500 Palestinaca(min.400 civila)
 

Back
Top