Izraelski ambasador: Britanija anti-izraelska

Dosta su zabavni ti rimski zapisi o hriscanima, Plinijeva pisma recimo.

Redovno neki Rimljanin, guverner, umorno razgovara sa fanaticima zeljnim mucenistva. Rimljaninu je samo stalo do reda i mira i ubiranja poreza i jednostavno ne zeli nista da zna ni o Bogu, ni o Isusu, ni o hriscanstvu, ali na kraju ne moze da ih ignorise.

Onda su tu scene - guverner ih doslovce moli da se manu toga, evo, samo da kazu da cene rimske bogove kao sto zakon nalaze, ili neka ne kazu nista, samo neka idu kuci i neka ne prave frku. I ovi nece. Nece, i nece, i ovaj, nemojte ljudi, batalite to, i ovi nece, mi smo hriscani, mi smo hriscani, ma budite i hriscani, samo cutite, al' jok! I na kraju naredi da ih pogube, i ovi odu s pesmom na usnama.

Covek ne moze da ne pozali i umornog rimskog sluzbenika kome je pun qrc i afrike i azije i kolonija i hriscana i jedva ceka da se povuce na svoje imanje, pije falernsko vino, i vise ni jednog hriscanina ne vidi.
 
Israeli ambassador: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views

LONDON: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views, Israel's ambassador to the country said in an article for a British newspaper.

Ron Prosor said in an opinion piece in Tuesday's Daily Telegraph newspaper that his country has been demonized.

http://www.iht.com/articles/ap/2008/06/09/europe/EU-GEN-Britain-Israeli-Ambassador.php

Britanija anti-izraelska??? :eek:
Pa ko je stvorio Izrael, ako nije Britanija? Gde je nastao cionistički pokret ako ne u Britaniji?
Gde je stvoren kapitalizam, Jevrejima omiljena ideologija, ako ne u Britaniji?
 
Britanija stvorila Izrael , ti mora da se zayebavas cigo ,pa oni su pruzali upravo najzeci otpor stvaranju jevrejske drzave ,cak su i ucestvovali u prvom arpako-izraelskom ratu 1947. na strani Arapa i za razliku SSSRa i SAD koji su odmah priznali jevrejsku drzavu Britanci su se najduze opirali i odugovlacili
 
Poslednja izmena:
Pravim, ali kad neko kaze "civut", meni je potpuno jasno da se to ne odnosi na Izrael, nego na Jevreje an general.


Meni ni jedna ni druga pojava nisu jasne. Narocito ne u srpskoj interpretaciji.


Mislio sam na period pre WW II. Mnoge evropske drzave su u XIX veku imale antisemitske zakone. Srbija i Jugoslavija nikad do okupacije.


Sve ovo znam, i to cini antisemitizam u Srbiji jos neshvatljivijim. Buduci da, nadam se, mozemo da se slozimo da nama Jevreji nikada nisu nista nazao ucinili, a institucije nedicevske Srbije su pomagale u njihovom istrebljenju.

jevreju u srbiji nisu ni bili što u većinidrugih država. ovde su zelenaši uglavnom bili cincari i jermeni a ni oni nisu bili naročito omrznuti.

ime za to podosta družtvenoistorijskih razloga ali je činjenica da je antisemitizam ovde uspeo sticajem nesrećnih okolnosti.
 
S tim sto su Jevreji civilizovan narod iz koga su ponikli i Bogocovek i Vitgenstein i hiljade vrhunskih naucnika, umetnika, duhovnika, dok su Siptari divlji kao bilo koje ljudozdersko pleme na Novoj Gvineji i dragi iskljucivo svojoj mami i vojnom odseku.

to znači da plemena su na novoj gvineji manje vredna od "civilizovanih evropskih naroda"? :dash:
 
Poslednja izmena:
Britanija stvorila Izrael , ti mora da se zayebavas cigo ,pa oni su pruzali upravo najzeci otpor stvaranju jevrejske drzave ,cak su i ucestvovali u prvom arpako-izraelskom ratu 1947. na strani Arapa i za razliku SSSRa i SAD koji su odmah priznali jevrejsku drzavu Britanci su se najduze opirali i odugovlacili

:ok:pa da englezi ih podrzavaju vise nego ameri,a i cela engleska drzava duguje novac 2,3 jevreja tako da,a i MI6 je jevrejska sluzba,pa englezi jevreji su u najvecoj ljubavi.
 
Ono sto sam rekao "razumljivo" - engleskim veleposednicima, aristokratiji i gospodi (a gospodin, tj. dzentlmen, je bio pre svega onaj ko ne mora sopstvenim rukama da se izdrzava) su bili na svaki nacin odvratni Jevreji trgovci, trgovcici, mesetari i lihvari, ljudi stereotipno gladni novca, van pristojnog drustva, vulgarno ambiciozni, itd.

Dakle, susta suprotnost - i, uzgred, ljudi koji se zale, traze prava, promene, narusavaju ingerencije crkve, stalesko drustvo, a pritom sa parama. Dakle, engleskom dzentlmenu odvratni na svim frontovima.

Nemoj molim te da me jos i ti prozivas kao fasistu, vec sam se dogovorio sa onim klincem da sam licno Grof Cano sto se toga tice. Tu temu smo, dakle, apsolvirali.
Ne prozivam te, pitao sam te za pojasnjenje, pojasnio si, zaFaljujem.
 
Na svaki nacin.

ne slažem se, najpre zato što uopšte nemam sklonost da razmišljam u okvirima uredno posloženih hijerarhijskih sistema.

tako da mi je ta hijerarhijska podela čovečanstva prema civilizacijskim dostignućima basmislena.

sreća pa nisam katolkinja, ovaj bi mi novi papa odčitao generalis i označio kao inkarnaciju demona relativizacije.

dakle, poštujem tvoj stav ali ni je neosnovan.
 
nasilnu? ja pokušala nasilje nad tvojim poimanjem stvarnosti?

prosto, tvoj svet je strukturiran različito od mog. ti moj ne možeš da promeniš ja tvoj nemam ambicije da menjam daklegod time ne ugrožavaš druge.

budući da nisi na poziciji na kojoj bi tvoji stavovi mogli imati realnog efekta, misli šta hoćeš. tvoj sistem vrednosti meni ništa ne znači.
 
Yebiga prosla su zlatne vremena britanskog carstva kada su Jevreji poput Bikonsfilda i Dizerejlija vodili britansku politiku ,mada ni tada jevrejski narod nije bas profitirao ,a sada imaju sasvim dovoljnu podrsku u Americi i Rusiji tako da im ova ova britanska "skretanja " nece mnogo naskoditi.

ništa to nije.

izraelci su malo ljuti što britanci ne žele nastaviti agresivnu politiku prema iranu i siriji i to je sve.

proći će ih to.
 
Nasilna je jer je neosnovana a nametnuta poremecenim dogmatskim shvatanjima o jednakosti kultura.

Ne govori se o tebi, ti si anonimus. Govori se o trendovima u drustvu.

neosnovana? koja je osnova za tvoj subjektivni doživljaj poretka sveta? to što tako sva zdravorazumska bića misle?

jak argument a još jači zdrav razm. prosto nikada nisam imala sklonost da posmetram svet hijerarhijski. to znači da moj razum nije zdrav?

obrazloči mi svoje stavove. moj argument je da moć nad okolinom ne čini čoveka naprednijim bićem. niti verujem u napredak. ne verujem ni u boga koji je sličniji čoveku nego recimo travi, bakteriji ili mojoj mački. zašto vi ti svoju veru, jer sve što si do sada izneo nije argumentacija već vera, meni nametao?
 
Poslednja izmena:
da bi ste shvatili pravu prirodu odnosa između britanije i izraela,morali bi ste znati cijelu genezu koja je prethodila današnjoj situaciji.

dakle,današnjoj poziciji izraela i britanije uzrok je:

-britansko slabljenje uzrokovano gunitkom kolonija
-pokušaj nadoknade britanaca gubitku kolonijalnog carstva
-želji izraela da ima svoju državu (britanci su im je obećali početkom XX stoljeća
-prvim svjetskim ratom
-drugim svjetskim ratom
-fizičkim stvaranjem države izrael
-i na kraju stvaranje okvira (učvršćivanje pozicija) - a to je sadašnja faza.
 
Objektivno, svaki covek tezi organizaciji i kategorizaciji sveta jer su ljudske kognicije tako ustrojene. Svaki objekt, svaka misao, svaki nadrazaj cula se teoretski moze posmatrati kao sui generis, definisan iskljucivo svojim neponovljivim kvalitetima - kvalijama, ako ta rec postoji u srpskom - i bez ikakve veze sa ostatkom sveta, ali za takav nacin razmisljanja nam nedostaje bioloskih kapaciteta; jednostavno, takvo razmisljanje preskupo je za organizam poput naseg, ogranicenog secanja, ogranicenih kapaciteta paznje. Prema tome, prirodno je svet posmatrati kroz kategorije, a kategorije se izmedju ostalog definisu i hijerajhijski. Niko svet ne posmatra ne-hijerarhijski, ma kako mu se to neukusnim cinilo.

Subjektivno, smatram da su dostignuca Jevreja posmatranih kao narod daleko iznad dostignuca, recimo, Siptara - a i Srba - i to na bilo kojoj lestvici i iz bilo koje perspektive.

Ni ja, uzgred budi receno, ne verujem u napredak.
 
Subjektivno, smatram da su dostignuca Jevreja posmatranih kao narod daleko iznad dostignuca, recimo, Siptara - a i Srba - i to na bilo kojoj lestvici i iz bilo koje perspektive.

nije moguće porediti nijedan narod na svijetu sa židovima.

židovi su rašireni po cijelom svijetu i nalaze se na visokim funkcijama.

kontroliraju medije,glazbenu industriju,filmsku industriju,banke,trgovačke lance,i da ne nabrajam dalje.

to je rezultiralo pojavom židova koji su zadužili svijet (jer su bili podržavani).istaknuo bih neke...samo neke..

-isaac newton
-samule colt
-levi strauss
-einstein
-marx
-engels
-buharin
-trocki

i tako dalje.

dobrim dijelom svome uspjehu mogu zahvaliti jer su - židovi.
 
To je OK, mozemo uzeti Nemce, Grke, Hotentote, bilo koga. Poredjenja se i dalje mogu praviti.

dobrim dijelom svome uspjehu mogu zahvaliti jer su - židovi.

Da, upravo, ali to vazi i za ostale. Hotentot bi mozda i bio veliki mislilac da nije rodjen u pustinji gde ceo dan provodi hvatajuci mrave za rucak. Pakistanac bi mozda nesto i smislio da... itd.
 
To je OK, mozemo uzeti Nemce, Grke, Hotentote, bilo koga. Poredjenja se i dalje mogu praviti.



Da, upravo, ali to vazi i za ostale. Hotentot bi mozda i bio veliki mislilac da nije rodjen u pustinji gde ceo dan provodi hvatajuci mrave za rucak. Pakistanac bi mozda nesto i smislio da... itd.

ma dajte,molim Vas:)

to nema veze sa vremenom raspoloživim za razmišljanje.

rad je stvorio čovjeka kao socijalno biće.


ne radi se o meditiranju.
 

Back
Top