ИЗБОРИ 2014.

Za koga biste glasali na izborima?

  • СНС

    glasova: 33 12,8%
  • СПС

    glasova: 9 3,5%
  • ДС

    glasova: 11 4,3%
  • ДСС

    glasova: 40 15,5%
  • ЛДП

    glasova: 20 7,8%
  • СРС

    glasova: 28 10,9%
  • ДВЕРИ

    glasova: 58 22,5%
  • Коалиција опција 4, 6,7

    glasova: 8 3,1%
  • УРС

    glasova: 1 0,4%
  • СДПС

    glasova: 2 0,8%
  • Бели листићи

    glasova: 36 14,0%
  • Комунистичка партија

    glasova: 12 4,7%

  • Ukupno glasova
    258
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:hahaha: klasican primer partijskog vojnika. Na svaku cinjenicu zazmuri i postavlja besmislena pitanja. Jok, kampanju placaju iz para koje im je donela roda.

Руковођење банком преузима Драган Томић (СНС), у Управни одбор улази Миленко Џелетовић (СНС), а банка одобрава огромне нове кредите фирмама у саставу Фармакома (Мирослав Богићевић, сада de facto СНС), Беохемија (Жељко Жунић, de facto СНС) и Интеркомерц (Горан Перчевић – СПС). Дозволу за рад одузима Јоргованка Табавковић (СНС).
•Каква је то земља у коме високи функционер владајуће странке (М. Џелетовић, СНС) може да буде именован за директора финансија државне фирме Телеком Србија, а да истовремено буде и члан Управог одбора приватне банке, која одобрава кредите приватним фирмама које су случајно СНС-СПС предузећа?

Ovo nisu cenjenice, ovo je moja teorija zavere. ;)


Ne, nego ne vidim kako to povezuješ sa kampanjom i na osnovu čega tvrdiš da će se po okončanju izbora sve zataškati, ovaj biti oslobođen optužnice. Portijska ostrašćenost se zapravo vidi samo kod tebe. Ja samo sagledavam ono što vidim. U beču nemam potrebu za takvim zastupanje. da si advokat tzvoje tvrdnje na sudu ne bi ostale ni pola sata...
 
Ne glasati za SNS zato sto :

- ni jedno predizborno obecanje nisu ispunili (primer je jeftina struja preko dana, da ne nabrajam dalje)
- sa svakom strankom su u stanju da udju u koaliciju ako bi bili prinudjeni da bi ostali na vlasti
- pokrali su sve sto su zatekli a sada se vade sa laznim hapsenjima svojih lopova dok su pare isparile ( a znamo gde su)
- navodna borba protiv korupcije je najveca i najmasnija laz posle Miloseviceve cuvene decenijske mantre 'Srbija nije u ratu'
- predsednik stranke SNS se razveo, ozenio ponovo i ceka dete a niko rec jednu o tome nije smeo da napise kao da je u pitanju vanzemaljka a ne loznicanka
- stanje predsednika SNS-a je tesko - taj covek zaista treba da preduzme korake za sebe i da uzima terapiju ( ovo sugerisem potpuno dobronamerno)
- sama stranka SNS nema kadrove koji su dovoljno sposobni ni obrazovani da bi se uopste bavili ovom zemljom (i tu ne mislim samo na njihovu stranku, mnogi ih nemaju)
- blokada medija je toliko surova da da nije tuzno bilo bi urnebesno smesno - tabloidna politika

mogu ovako do sutra pa prekidam

Podržavam tvoje izlaganje u beskonačnost:cool:

- - - - - - - - - -

A za koga da glasam? Za dveri ili srs ili dss? :hahaha:

Za Dveri, lepuškasti su...

- - - - - - - - - -

Ја сам за гласање био увек, па макар се и уваљао у говна гласајући :)

Ако желиш да сазнаш. пристани на све,
ако желиш да мењаш људе, не одмећи се :cool:

.

Tako je, Džoni

- - - - - - - - - -

Ne nego treba da vratite Tadiju, bjelosvjetsku lazovinu. Vucic je stara cetnicka fukara, pri tom se jos smrzavao po Feketicu i treba mu dat sansu da vodi srbiju naredne 4 godine.

Bježi, jadan.
 
A opet od gledaoca fareme i brata više me zabrinjava onaj ko svuda vidi neku teoriju zavere. Ili je to neka osobena srpska crta. Kovačević u Balkanskom špijunu je to lepo opisao.
Upravo ovako razmišlja prosečan SNS-ovac danas, kome su upravo navedenim stravima iz posta koji si citirao, isprali mozak. Klasičan primer.

Da li je teorija zavere hapšenje Miškovića, a potom puštanje? Hapšenje Đurića, potom puštanje? Da li je teorija zavere to da Vućko drži miting u Nišu, i baš u danu protesta zbog stravičnog zločina u tom gradu, se kao pravednik i spasilac pojavljuje, i obećava da će ubice jednog mladog života odgovarati pred sudom? Pazi, obećava, kao da mu je taj zločin sad došao kao predizborno obećanje.

Da li je teorija zavere apsolutno neuspele ˘gromoglasne˘ akcije protiv dilera droge, koje su kao obaveštavali pre akcija, a on to kao nije znao? Teorija zavere je to što politički pokret koji po svim anketama što su izbori bliže, ide sve niže (ne bi me čudilo da za 20 dana Dveri po ˘Ninamediji˘ ili sl ima 0,4 %, uprkos tome što je prošli put bio na skoro 5 %, zvanično), potpuno, ali potpuno zatvoren u medijima, ugušen, kao da ga nema? Čak i jedan SRS, i DSS, koji je po svim tim silnim anketama a i prema očekivanjima u rangu sa LDP-om, ako ne i bolji i i mnogo veća pretnja za rezultat na izborima, dobija sasvim solidnog medijskog prostora. A jedan pokret Dveri, sa ljudima koji su ih podržali, kao što su Jasmina Vujić, Kosta Čavoški, Petar Božović, i mnogi drugi, nemaju ni 0,01 % izbornog vremena u medijima i na televizijama i radio-stanicama sa nacionalnom frekvencijom? Kao, tipa, puste ih danas, na RTS-u, zadnje, i isključe ih za 10-15 sekundi. A po zakonu to je apsolutno nedozvoljeno.

Da li je, ti meni reci, teorija zavere što su zatvarali radio-stanicu i gasili im frekvenciju, što su brisali njihove klipove, emisije, na jedinom slobodnom, bar delimično, mediju danas, a to je youtube (uz delimično facebook)? Pa zašto bi radili to nekome potpuno nebitnom, koji neće biti ni blizu cenzusa?

Ja ću ti reći zašto. Te iste SRS sve svoje izjave i minute u kampanji troše na olajavanje Vućka i Tomislava Ordena, nazivajući ih kojekakvim imenima, tračati o njima i prosipati sav gnev zbog izdaje na njih. DSS se bavi pravim stvarima, uglavnom, ali je on opet jednim delom potpuno otvoren za pregovore sa tim SNS-om. I opet, Vućko zna da se oni nikada neće svom snagom baciti na njega i sve što je radio prethodnih 2 godine, i da neće govoriti sve što bi trebalo o njemu i prošloj vladi, pa zato i ne predstavljaju pretnju. A Dveri, jedini pravi glas naroda, se guši, zašto? Zato što oni na svakom svom okupljanju, mitingu, u svakoj emisiji, govore istinu ovom narodu, istinu i samo istinu. Nabrajaju sve što je Vučić uradio, zajedno sa svojom bagatelom, i nije uradio. Nabrajaju sve prevare, kojih mnogi građani nisu ni svesni. Čisti dokazi, čisti kao suza. Zato on njih gasi i brani. Zato, jer upravo ta pojavljivanja Dveri na tv-u, u novinama, na portalima, na radio-stanicama, mogu naterati slušatelje, čitatelje, gledatelje, građane ove napaćene zemlje, na samo jednu stvar - da se zamisle, samo to. Da ne očekuju da Vučić bude njihov spasitelj i sve uradi za njih. A kad bi samo to uradili i shvatili, kako su samo prevareni i poniženi, a to bi se vrlo brzo desilo, sve bi bilo drukčije. Kada bi se samo zamislili na momenat i isključili sve čime su im mozak napunili svih ovih meseci, potrovali ih svime, što je onaj koga si citirao naveo.

A, znaj, taj dan će doći, verovatno ne sad. Ali na sledećim izborima, kada narod konačno presabere urađeno (iako će tada, svakako, biti prekasno ispraviti sve što su uništili i ugasili), i preračuna se u glavi, koga je podržao na izborima, i dao mu apsolutnu većinu, Dveri dolaze, da spasu život Srbije.
 
Kovanica "teorija zavere" je ciljno smišljena da obesmisli svako kritičko mišljenje o stvarima koje nisu jasne na prvi pogled. To, naravno, ne znači da su sve teorije zavera tačne, zapravo je verovatnije da ih je tačno manje od jedan odsto, ali ako je neko na poziciji da ima šta da krije, onda mu je jako zgodno da uperi prstom u drugog i prikači mu "teoriju zavere". Izvinjavam se zbog ofa...
 
Ne, nego ne vidim kako to povezuješ sa kampanjom i na osnovu čega tvrdiš da će se po okončanju izbora sve zataškati, ovaj biti oslobođen optužnice. Portijska ostrašćenost se zapravo vidi samo kod tebe. Ja samo sagledavam ono što vidim. U beču nemam potrebu za takvim zastupanje. da si advokat tzvoje tvrdnje na sudu ne bi ostale ni pola sata...

Hajde ti meni navedi ko je za godinu i po dana, od kako Vucic sprovodi "borbu protiv korupcije", osudjen i kome je oduzeta imovina stecena kriminalom i korupcijom.
Ako uspes to dokazati ja cu prihvatiti da se bavim "teorijom zavere".
Ta tvoja prica o Becu vise ne pije vodu. Iz svakog tvog posta se vidi partijska zaslepljenost. Ljudi koji zive van Srbije vide bolje od nas ovde isparaznu medijsku manipulaciju PPV.
Covece, naveo sam ti imena onih koji su upravljali tom bankom i koji su rekorderi u pljacki 80 miliona evra. Onim Tadicevima, Dacicevima i Dinkicevima je trebalo po nekoliko godina za pljacku Agrobanke, RBV,....a ovim Vuckovim samo godina.
 
Ono sto mene najvise brine u ovom trenutku jeste ponasanje DSS-a. Dobijaju ogroman medijski prostor na Vucicevim medijima i to za one koji zagovaraju da bi "najvise voleli vladu SNS-DSS". Jutros je to ponovio i Vucelic uz sve hvale "drzavnickog poteza" PPV pozivom Dodika i prestavnika SDS-a RS.

Mozes li da nam das neki link?
Ovo bih voleo da vidim.
Ne verujem da bi Kostunica ikada prihvatio ovakvu vladu.
 
ЂЕТИЋИ ОПЕВАЛИ ВУЧКА И ДАЧУ: “Откада је свијета и вјека дупе није образ за човјека…”

То је мајко сада хит, у европи педер бит’!

Неђеља је осванула сунце сија у свом сјају,
а на тргу Подгоричком педери се окупљају.
Скупише се , ал’ народ не схваћа,
топле сестре – још топлија браћа.
И развише да ти душа плаче
дугин барјак крај ријеке Мораче.
Наћераше наше полицајце
да чувају хомосексуалце,
да чувају тртогузе старе
што нам нашу омладину кваре.
Наста фрка , метеж и кркљанац
да не страда хомосексуалац,
па пролази нама испред носа
та бесрамна парада поноса.
И у вријеме док трајаше хајка
запјевала једна стара мајка
из европе стићи ће јој снајка.
Ал’ ујутру око седам сати
младожење закукала мати
јер је почо снаји да се клати.
Леле сине да бог да ми црко
у кревету шта ће теби брко,
што нијеси ка остали момци
храбри,часни,кршни црногорци.
Ја ћу рећи сјутра твојој браћи
иди снају у европу враћи.
Нисам мајко хомосексуалац
већ сам само преварен балканац,
то је мајко сада хит
у европи педер бит’!
Из европе тад стиже парола
супружници да су истог пола,
Па остав’те своје њиве плодне
винограде ваше благородне,
и не сијте долинама жита
живјећете од европских кита.
У памет се браћо црногорци
нападају на нас топли момци.
Хаотично постало је стање
на гузице ставите тигање.
Образ часни поносно чувајте
своје дупе никоме не дајте.
Под окриљем тих људскијех права
не знаш ђе је дупе а ђе глава.
Откада је свијета и вјека
дупе није образ за човјека…

*******************************************************************

:lol::lol::lol:.........:cepanje::cepanje::cepanje:.............:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
 
LOGO-DVERI-NOVI-00.jpg


london-pink-shorts_1672695i.jpg


SA DVERIMA U RUŽIČASTU BUDUćNOST
 
Pa Staresinstvo, odnosno njeni aktivisti spinuju kako bi namakli od Kosutnice neki glas.

Bitka za cenzus je tek pocela!

Vi SNS-ovci sve gledate kroz glasove. Ja sve gledam drugacije i govorim o bici za Srbiju. Ako i DSS udje u vlast sa SNS to ce znaciti da aminuje sve dosadasnje poteze Dacic-Vucic koji su, po mom misljenju, pogubni po Srbiju. Podrskom takvoj politici od strane DSS-a bi pokolebalo i one koji su do sada bili nepokolebljivi u izvrsavanju naredbi iz Brisela.
Ko razmislja o Srbiji shvatice o cemu govorim. Ko razmislja o % nikada nece shvatiti.
 
Vi SNS-ovci sve gledate kroz glasove. Ja sve gledam drugacije i govorim o bici za Srbiju. Ako i DSS udje u vlast sa SNS to ce znaciti da aminuje sve dosadasnje poteze Dacic-Vucic koji su, po mom misljenju, pogubni po Srbiju. Podrskom takvoj politici od strane DSS-a bi pokolebalo i one koji su do sada bili nepokolebljivi u izvrsavanju naredbi iz Brisela.
Ko razmislja o Srbiji shvatice o cemu govorim. Ko razmislja o % nikada nece shvatiti.

Aktivisti cije stranke imaju problem sa odnosom sa ljudima (premala podrska naroda) naravno da ce besediti o apstraktnim bitkama za vrednosti, vise stvari itd.
Oni su iznad procenata, rezultata...to je sve za njih prizemno.
Ne znam samo zasto li ucestvuju na izborima. Mogu sve to pricati i kao udruzenje.
 
Pa Staresinstvo, odnosno njeni aktivisti spinuju kako bi namakli od Kosutnice neki glas.

Bitka za cenzus je tek pocela!

Neka spinuju, samo me nervira ta laz tj navodna zabrinutost da ce dss posle izbora sa sns, a znaju i oni da je to van pameti.
Neko sa strane bi vise brinuo da dveri to ne urade jer su oni nepoznanica, nisu do sada bili u prilici ni da odbiju ni da prihvate.
 
Ne znam sastav drugih lista ali ovu pogledah i sve sam "fasista do klerofasiste" sa sve doktoratima i fakultetima.
Kada si vec izdvojio Jasminu, meni zapade za oko ovaj tihi covek iz Leskovca (14. Предраг Митровић, 1971, магистар економских наука , Лесковац) koga bih mogao slusati satima. Ja nisam cuo da neko govori tako tecno, pravilno i nadahnuto.
Za one koji mi ne veruju evo sansa provere (od 28;30):.

Cudo,skolovani a tako zaostali u srednjem veku.
Sta ces,komunisticka prosveta koja se raspada.:kafa:
 
Aktivisti cije stranke imaju problem sa odnosom sa ljudima (premala podrska naroda) naravno da ce besediti o apstraktnim bitkama za vrednosti, vise stvari itd.
Oni su iznad procenata, rezultata...to je sve za njih prizemno.
Ne znam samo zasto li ucestvuju na izborima. Mogu sve to pricati i kao udruzenje.

Eto, neka si ti u pravu. Moze ti se. Imate podrsku preko 50% onih koji izadju. Ja cu ostati uvek u izbornoj manjini ali u duhovnoj vecini. Makar se iskreno nadam da je tako posto verujem da ljudi koji ne izlaze na izbore dele moje vrednosne sisteme. Biti na strani Vucica u ovom trenutku deluje je profitabilno ali ce uskoro postati sramotno.

Neka spinuju, samo me nervira ta laz tj navodna zabrinutost da ce dss posle izbora sa sns, a znaju i oni da je to van pameti.
Neko sa strane bi vise brinuo da dveri to ne urade jer su oni nepoznanica, nisu do sada bili u prilici ni da odbiju ni da prihvate.

Ok, delijo moj. Vidim da aludiras na mene. Nemam nameru da bilo sta "spinujem" a narocito ne protiv DSS i Kostunice. Nadam se da je u pitanju taktika i tu nadu stalno ponavljam ali me svako dan ponesto iznenadi. Pre neki dan je analiticar SNS-a Miroljub Andjelkovic (ranije bio uz DSS i to ne krije) glasno izgovorio da bi on voleo posle izbora da vidi vladu SNS-DSS onda juce u jutarnjem programu tv PINK (veoma gledanom) Milorad Vuceljic ciji nedeljnik je veoma blizak DSS-u uz velicanje Vucica kao drzavnika, ponovio gotovo do u rec Andjelkoviceve reci. Nisam cuo da se bilo ko ogradio od toga. Eto, prijatelju, mozda ja zaista sirim neku "teoriju zavere" i necu vise o tome. Zelim DSS-u da osvoji sto vise mesta u parlamentu i ostane na patriotskoj poziciji. Vreme ce pokazati ili da sam ja bio u zabludi ili...ne zelim dalje.
Ima i nesto ohrabrujuce sto cujem u kampanji DSS-a a sto ranije nije bio slucaj. Npr. najavljuje se formiranje "Kancelarije za saradnju sa Rusijom" (samo da ne bude kao Vuckova "Kancelarija za brze odgovore"), najavljuje se zabrana prodaje zemljista strancima, najavljuje se stimulacija natpisa na cirilici,...i tako jos ponesto iz programa Dveri. Ako bi jos trazili da se prespita poreklo imovine svih tajkuna i politicara (cvrc!) onda mene bas briga pod kojim imenom ulaze u skupstinu.
Ako me razues!
 
Pa to ti je zbog pokusaja preuzimanja glasova.

Srbski vozd Kosutnica sigurno nece ici sa izdajnicima u pakt.

Наравно да НЕЋЕ !!!



Vanredni izbori 16. marta
Jovanović: On je bio đavo, ja sam đavo! Za koaliciju ne vidim nikog drugog sem Vučića!

Politika 14:46, 16.02.2014. editirano: 15:02, 16.02.2014.
Autor: Agencija TANJUG,TV Prva,Foto: Nebojša Mandić




A


Naša saradnja bi zavisila od spremnosti Vučića, ali i od spremnosti LDP na polovična rešenja - ili da se dogovorimo ili da se raziđemo, kazao je lider Liberalno demokratske partije
BEOGRAD - Lider Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je danas da ta stranka ne može u koaliciju sa socijalistima i njihovim liderom Ivicom Dačićem, ali ni sa Novom demokratskom strankom i Borisom Tadićem.
Jovanović je poručio i da u vladi ne bi smeli da se nađu ni lider demokrata Dragan Đilas i Nove stranke Zoran Živković.
Jovanović je rekao da ne govori o koaliciji sa SNS, da ne računa na to, ali da ne vidi nikoga drugog i poručio da bi trebalo da se vidi kako da se iskoristi "Vučićevih 40 odsto".
Na pitanje od čega bi saradnja zavisila on je naveo da bi zavisila od spremnosti Vučića, ali i od spremnosti LDP na polovična rešenja - ili da se sve dogovore ili da se raziđu, "i svako na svoju stranu".
"Ne govorim o toj koaliciji, ne računam na to, ali ne vidim nikoga drugog. OK, on je bio đavo, ja sam đavo, ima ih tu još nekoliko... ali postoje mnogo važniji poslovi na koje moramo zajedno da odgovorimo. Ovo nije zadnja vlada koja se pravi", rekao je lider LDP.
"Dačić i Tadić su meni simboli podmuklosti, neodgovornosti i beobzirnosti kojih je prepuna naša politika. Oni su ostavili naš narod u 21. veku obezglavljenim i mi smo jedini evropski narod bez fabrike lekova", rekao je Jovanović.
On je dodao da je ta fabrika sudskim putem oduzeta Milanu Paniću. Jovanović je kazao da DS sa bivšim počasnim predsednikom Borisom Tadićem na čelu ništa nije uradio u Vojvodini, kao i da je Tadić doneo Ustav, koji sad želi da menja.
"Tadić je doneo loš Ustav i sad hoće da ga menja, ali on nije sposoban za to, i to je svakome jasno... Tadić i (Vojislav) Koštunica su uništili energetsku budućnost Srbije", istakao je Jovanović, dodajući da je Tadić postavio ortopeda za ministra prostornog planiranja, a Mirka Cvetkovića "za senku premijera, a svu vlast stavio u predsdništvo i fioku šefa svog kabineta (Miodraga) Rakića.
"Mi smo ga sve vreme podržavali jer smo se plašili onoga što je pravilo života u Srbiji - da dolazi samo još gore", poručio je Jovanović. On je dodao da ni sa Dačićem ne može u koaliciju, jer je lider SPS u koaliciji sa "dinastijom Krkobabića koji je uništio penzioni sistem i sa (Draganom Markovićem) Palmom koji će morati da odogovori na tu veliku nelagodu kada se pomene sudbina novinara (Milana) Pantića".
Komentarišući izjavu Dačića da je više puta nudio lideru SNS Aleksandru Vučiću mesto premijera, Jovanović je upitao: "Ko je on da nudi to mesto? On (Dačić) nije premijer. On sedi u stolici za mesto premijera, ali sa etikom i smislom za odgovornost koja je ispod one koju oseća portir na vratima vlade", rekao je Jovanović.
Lider socijalista je prokockao i propustio sve šanse, naveo je Jovanović i dodao da Dačić nije uradio ništa za poslednjih 20 godina, nego je "uništavao ovu zemlju do te mere da mu je ona pala u krilo ponižena". Govoreći o Vojvodini, Jovanović je istakao da je ta pokrajina veliki potencijal koji propada pred našim očima, a ako propadne, propašće i šansa da u Srbiji bude bolje.On je poručio da će se posle 16. marta videti koliko "ima gnevnih ljudi među nama".
Govoreći o 12. martu, godišnjici ubistava Zorana Đinđića, rekao je da je Đinđić ubijen da "Srbija ne bi postala normalna zemlja, zemlja koja će omoćućiti nama da budemo normalna zemlja".
"Zar mislite da je moguće da ja budem u vladi, a da ne tražim odgovor na to pitanje (politička pozadina ubistva Đinđića), zbog toga sam i srušen, a 700 policaja je smenjeno 2004, obezglavljeno je sudstvo i tužilaštvo. To je ta Srbija koju treba da promenimo", zaključio je Jovanović.

*******************
Ево, ЛЕПО СУ СЕ НАШЛЕ ПРОДАНЕ ДУШЕ....... :rtfm:
 
Позив на свеопшти бојкот Демократске странке

у Политика 14. фебруар 2014



Београд – Демократска странка је данас ступила у коалицију са Војвођанским клубом који се залаже за одвајање Војводине од Србије. Основа политике Војвођанског клуба је сеператизам што се да и видети на њиховој Интернет презентацији што није сметало Демокрaтској странци да са њима уђе у предизборну коалицију.

Стварањем ове коалиције Демократска странка директно уводи сеператисте у скупштину АП Војводине коју би војвођански сепратисти без коалиције са Демократском странком могли само да сањају јер никада не би могли да освоје нити једно представничко место.

Зато позивамо све грађане Србије који живе на северу земље да без обзира на њихову националну припадност бојкотују на предстојећим изборима Демократску странку.

Демократска странка потписала jе данас Споразум о сарадњи са Воjвођанским клубом и том приликом њихови представници поручили су да ће бити потребна промена устава Србиjе како би Воjводина била дефинисана као модерна европска региjа.

Заменик председника Демократске странке Боjан Паjтић jе на конференциjи за новинаре након потписивања споразума, рекао да ће Србиjа морати да буде децентрализована и да ће устав морати да се мења у процесу европских интеграциjа, а да jе циљ потписаног споразума да се заjедно са Воjвођанским клубом види на коjи начин мора да се уреди положаj Воjводине.

„Aктуелни Устав не да ниjе усаглашен са европским стандардима већ представља формалну кочницу за даље кораке Србиjе ка EУ“ оценио jе Паjтић.

Oн jе навео да не постоjи владавина права када положаj Воjводине „зависи од политичке воље владаjуће странке и њеног председника Aлександра Вучића.

„И СНС и Вучић и влада су одговорни што су редуковане надлежности Воjводине“, оценио jе Паjтић и навео да jе атмосфера у друштву у коjоj све зависи од jедног човека довела и да уставни суд Србиjе донесе „одлуку коjа jе без преседана jер jе уставни суд поjедине одредбе устава – коjе су у статуту само преписане – прогласио неуставним“.

У новом Уставу, како сматра Паjтић, Воjводина треба да се дефинише као модерна европска региjа, наводећи да jе сада она jедина региjа коjоj се оспорава право да у Бриселу има своjе представништво.

Паjтић jе навео и да му jе драго што jе Воjвођански клуб управо ДС препознао као jедину странку коjа не кокетира са СНС и Вучићем, jер ДС не веруjе да напредњаци могу реформисати и демократизовати друштво.

Председница Воjвођанског клуба Бранислава Kостић рекла jе да се та организациjа први пут одлучила на сарадњу са jедном политичком странком jер jе ДС, како jе рекла, наjутицаjниjа и наjjача у Воjводини и при томе jе jедина странка коjа jе jасно рекла да ни пре ни после избора неће ићи у коалициjу са СНС.

„Mи смо се определили да ћемо дати подршку странци коjа буде ишла против СНС. Сматрамо да jе неуређена држава неозбиљна, а неуређена држава у коjоj власти немаjу институциjе већ jедан човек – опасна“, оценила jе Kостић.

Oна jе рекла и да jе Воjводина сада принуђена да се лати бесмисленог посла и да усаглашава статут са уставом коjи jе зрео за мењање.

функционер ДС-а у Воjводина Mирослав Aрсић рекао jе да jе циљ споразума да се заjеднички изнађе што квалитетниjе решење за пуну аутономиjу Воjводине по вољи грађана, jер Воjводина има амбициjе да постане европска региjа у jош већоj мери него данас.

Паjтић jе поновио и да ДС ни са ким ниjе разговарао о коалициjама након избора али да свакако неће улазити у коалициjу са СНС и ДС С.

Oн jе одговараjући на питање да ли се после парламентарних избора могу очекивати и избори у Воjводини рекао да jе од маjа 2012. до данас било „17 термина у коjима jе требало да падне влада Воjводине али да се то ниjе десило“.

„Нема смисла да се опет бавимо тиме. Kада 17 пута неко промаши тему, чудим се напорима СНС-а да поново намећу ту тему“, рекао jе Паjтић.

Танјуг
---------------------------------

Укинути аутономију Војводине
Трг Слободе у НС и Теразије у БГ ''украсити'' сепаратистичким олошем
 
Da,da pitam i Dveri,radikale sam vec pitao i nisam dobio odgovor.
Imalte li vi program i ideju za izovljavanje privrede i poljoprivrede,nova radna mesta,bolju prosvetu i zdravstvo, ili se sve kao i kod radikala svodi na demagogiju i pljuvacinu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top