Izbirljivi,probirljivi...

Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)

Uh, gde me nađe....Imam strašan problem sa "jedenjem po tuđim kućama"....Postoji svega par porodica kod kojih jedem. Prosto, tamo se kuva na način na koji volim (bez zaprške, previše ulja, previše ljutog)... Kod ostalih uglavnom eskiviram obroke. Još jedan problem mi je izraženo čulo mirisa. Par puta mi se dogodilo, da u gostima krenem da probam hranu ili popijem sok ali kašika, viljuška ili čaša toliko smrde da mi se želudac okrene... Neki ljudi su prosto neuredni i ne samo da ne umeju ljudski da operu suđe već i hranu ne konzerviraju kako valja, pa ona dobija čudan miris i ukus. Nazovite me čudnom, ali kako rado prihvatiti obrok od nekoga kome frižider smrdi kao javna deponija a i iz sudopere samo što pacovi ne izmile....
 
Uh, gde me nađe....Imam strašan problem sa "jedenjem po tuđim kućama"....Postoji svega par porodica kod kojih jedem. Prosto, tamo se kuva na način na koji volim (bez zaprške, previše ulja, previše ljutog)... Kod ostalih uglavnom eskiviram obroke. Još jedan problem mi je izraženo čulo mirisa. Par puta mi se dogodilo, da u gostima krenem da probam hranu ili popijem sok ali kašika, viljuška ili čaša toliko smrde da mi se želudac okrene... Neki ljudi su prosto neuredni i ne samo da ne umeju ljudski da operu suđe već i hranu ne konzerviraju kako valja, pa ona dobija čudan miris i ukus. Nazovite me čudnom, ali kako rado prihvatiti obrok od nekoga kome frižider smrdi kao javna deponija a i iz sudopere samo što pacovi ne izmile....

Назваћете размаженом :hahaha: исто као и мене ...
 
Sad ozbiljno.....Sličan komentar sam dala na temi o urednosti. Ne govorim ovde o izletu ili roštiljanju u prirodi.....već o činjenici da treba jesti u okruženju koje je štrokavo i neuredno. Ne znam za druge ali meni ništa ne znači najukusnije jelo ako je oko mene svinjac ili moram ga jesti iz prljavog tanjira. Par puta na slavama su me pogledali ružno jer sam tražila da mi operu dubok tanjir iz koga sam jela supu, da bih sipala sladak kupus.....Prosto, bljak mi je kada se mešaju supa i još jedno jelo.....
 
Sad ozbiljno.....Sličan komentar sam dala na temi o urednosti. Ne govorim ovde o izletu ili roštiljanju u prirodi.....već o činjenici da treba jesti u okruženju koje je štrokavo i neuredno. Ne znam za druge ali meni ništa ne znači najukusnije jelo ako je oko mene svinjac ili moram ga jesti iz prljavog tanjira. Par puta na slavama su me pogledali ružno jer sam tražila da mi operu dubok tanjir iz koga sam jela supu, da bih sipala sladak kupus.....Prosto, bljak mi je kada se mešaju supa i još jedno jelo.....

isti slucaj,ne volim da mesam ukuse.

Utroba mi se prevrne kad neko pomesa kiselo,slano i slatko u jednom tanjiru.:confused:
 
isti slucaj,ne volim da mesam ukuse.

Utroba mi se prevrne kad neko pomesa kiselo,slano i slatko u jednom tanjiru.:confused:

Porodična prijateljica, sjajna žena koju obožavam, voli da u tanjiru pomeša recimo pire, meso i grašak u odvratnu smesu i tako jede. A pitu jede prstima komadajući je sloj po sloj i užasno mljacka....Na ručkovima obavezno gledam da ne sednem pored nje... I kad sam već krenula da se pokazujem u najgorem svetlu (:mrgreen:), u čemu je fora sa majkama koje ono što dete pljune uzmu i pojedu. Ok kontam da se njoj ne gadi ali meni se povraća kad to vidim.....
 
Porodična prijateljica, sjajna žena koju obožavam, voli da u tanjiru pomeša recimo pire, meso i grašak u odvratnu smesu i tako jede. A pitu jede prstima komadajući je sloj po sloj i užasno mljacka....Na ručkovima obavezno gledam da ne sednem pored nje... I kad sam već krenula da se pokazujem u najgorem svetlu (:mrgreen:), u čemu je fora sa majkama koje ono što dete pljune uzmu i pojedu. Ok kontam da se njoj ne gadi ali meni se povraća kad to vidim.....

E vidis za to pljuvanje ne znam ali ono sto mene uzasno nervira je kad mi neko uzima hranu iz tanjira pod parolom da proba.

Aman to ne volim da se radi,bijem za to :evil: :mrgreen:
 
Sad ozbiljno.....Sličan komentar sam dala na temi o urednosti. Ne govorim ovde o izletu ili roštiljanju u prirodi.....već o činjenici da treba jesti u okruženju koje je štrokavo i neuredno. Ne znam za druge ali meni ništa ne znači najukusnije jelo ako je oko mene svinjac ili moram ga jesti iz prljavog tanjira. Par puta na slavama su me pogledali ružno jer sam tražila da mi operu dubok tanjir iz koga sam jela supu, da bih sipala sladak kupus.....Prosto, bljak mi je kada se mešaju supa i još jedno jelo.....

управо тако, ја нешто слично написах, па испадох размажен...али неки људи ипак живе да би јели :sad2:
 
управо тако, ја нешто слично написах, па испадох размажен...али неки људи ипак живе да би јели :sad2:

1. Ко ти је то рекао? :eek: На овој теми или у стварном животу?

2. Којом логичком методом си извео тај мудри закључак да људи који пре јела не прегледају да ли на полицама има прашине - живе да би јели? :think:
 
Не, није ми пало на памет да сам размажен, јер заиста нисам. Дакле, ја не живим да бих јео, већ једем да бих живео, и то не мора да буде по сваку цену. "колико хране...дај да се једеее, дај шта даш...." - не, нисам у том фазону! :whistling:

A jedes li boraniju ili pasulj ili kiseli kupus?:D Ovo su ti indikatori za razmazenost u ishrani..ako ne volis ,znaci da si razmazen..:p

Mada, dopada mi se taj dio " ne zivim da bih jeo"..istim se povodim:)
 
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)


Nemam problem da kažem da nešto ne jedem, niti da pohvalim ono što je ukusno, a što volim da jedem - mada, uglavnom medjusobno znamo ko šta voli..... Uglavnom biram ono što stavljam u tanjir.

Ako nešto sipam u tanjir - to i pojedem.... desi se da se prevarim na oko ili da mi ukus ne prija, bez obzira što to volim- ali ako sam se već zeznula i sipala, poješću, pa taman mi posle bilo muka ceo dan - to nije baš osobina za hvalu, ali šta je tu je.
 
Da li je nekome od vas higijeničara palo na pamet da ste jednostavno razmaženi?
Meni to uvek padne na pamet kada neko na temi o hrani uspe da primeti prašinu na policama :lol:
Kad sam bila klinka, sećam se, ja čitam u svojoj sobi Dnevnik Ane Frank, i mama me pozove u kuhinju da klopam, a ja :eek: ne mogu da verujem koliko imamo hrane i kako nam je dobro - skroz sam se bila saživela sa onom nesrećnicom... i do dana današnjeg se tako osećam - dajte klopu, šta god da je... mnjam mljac
:)

1. Ко ти је то рекао? :eek: На овој теми или у стварном животу?

2. Којом логичком методом си извео тај мудри закључак да људи који пре јела не прегледају да ли на полицама има прашине - живе да би јели? :think:

Извол`те! :per:

Није потребан санитарни преглед да би се оценило да ли домаћини држе до хигијене. И људи који из било којих других разлога једу а да није глад, живе да би јели :)
 
Poslednja izmena:
Извол`те! :per:

Није потребан санитарни преглед да би се оценило да ли домаћини држе до хигијене. И људи који из било којих других разлога једу а да није глад, живе да би јели :)

Жена је написала да ''живи да би јела''??? :eek:

Колико ја видим рекла је да воли да једе и да не прави питање око хране, не извољева и не поставља услове....(прашина на полицама и слично :mrgreen::p)....а све остало си ти дописао.....
 
Да, на основу оног што је написано "дајте клопу, шта год да је, мњам, мљац" сам на писао да неки људи живе да би јели...

(има још много других примера који су наведени у разним постовима, што се само хваташ за полице..?)
 
Да, на основу оног што је написано "дајте клопу, шта год да је, мњам, мљац" сам на писао да неки људи живе да би јели...

(има још много других примера који су наведени у разним постовима, што се само хваташ за полице..?)

Ма, то за полице ми било смешно, па те мало зеким! ;)

Али, ако неко воли да једе и не прави питање око клопе, не извољева - из тога ама баш никако не можеш да изведеш закључак који си извукао (не знам како си успео :confused:) да неко ''живи да би јео'' (што значи да му је храна једини смисао у жвиоту). Ниси имао баш најбољу оцену из логике у средњој, а? :mrgreen:
 
Ма, то за полице ми било смешно, па те мало зеким! ;)

Али, ако неко воли да једе и не прави питање око клопе, не извољева - из тога ама баш никако не можеш да изведеш закључак који си извукао (не знам како си успео :confused:) да неко ''живи да би јео'' (што значи да му је храна једини смисао у жвиоту). Ниси имао баш најбољу оцену из логике у средњој, а? :mrgreen:

Све моје оцене су биле најбоље, и у средњој и после ње... :mrgreen:

...а онда се појави неко са ставом да би појео нешто и ако му то не прија, и "да ће му мука бити цео дан", значи према некоме је изостао респект. А све је почело када смо довели ручак у везу са хигијеном. Дакле, онај ко може да једе било где, под било каквим условима, тај заиста живи да би јео.
 
Дакле, онај ко може да једе било где, под било каквим условима, тај заиста живи да би јео.

Мало лагиш оно за оцене? ;):mrgreen:
Макар из логике, а? :zper:

Ја могу да једем било где и под било каквим условима....а што не бих могла? :)Здрава сам, Богу хвала, могу да једем све, немам разлога да избегавам неку врсту хране....а први пут чујем да су неким људима потребни неки посебни услови да би јели...:confused: Ја им не придајем им никакв значај, тачније никад се нисам нашла у ситуацији да треба да једем у неким тако неадекватним условима да не бих могла да једем.........додуше, нисам проверавала прашину на полицама....:mrgreen: ;)

Избирљиви људи живе због других ствари (избирљивост је доказ томе :mrgreen:)...а мој живот нема други смисао осим хране! :rida:
 
Poslednja izmena:

Back
Top