Italija...fasisticke metode

Problem je u uzimaju otisaka od dece i kriminalistička obrada istih, bez prethodne, makar, sumnje da su učinili krivično delo.
To je diskriminacija. Kao da žigošu stoku.

Zamisli malu Cigančicu od svojih 4-5 godina, sa krupnim zbunjenim okicama, dok joj, svoj uplašenoj, neki nepoznati ljudi u uniformama umaču ruku u nešto crno i razmazuju po papiru.
Jesi zamislila?
A, sad zamisli da je ta ista devojčica bela, plavih lokni i plavih okica, ali isto tako zbunjena i uplašena.
Jesi zamislila? Shvataš li poentu?
Немој погрешно да ме схватиш али понекад пожелим да сам "глуп" :arrow: "паметан" као ти и теби слични,одакле толико бриге и сажаљења.:otkacio:
Да ли ти знаш да у Чешкој нека политичарка(заборавио сам име) је предлагала у скупштини у Прагу да се сви Роми у Чешкој набију у конц. логор и дигну у ваздух(посетила Папу и Ватикан)?
Да ли ти знаш да у Чешкој одавно стерилишу ромкиње од 13+ година (знам да је и то био предлог) да не би имале велики број деце која треба да се издржавају преко социјалног?
Да ли ти знаш да у Марсеју(Француска) у касарни Легије Странаца постоји исто конц. логор,слично Гвантанаму, где држе емигранте Арапе,Роме и сл. и третирају их као ратне заробљенике,нормално не на начин као у Гвантанаму али то је тамо толико очигледно и у опште није склоњено од јавности(пошто сам и ја видео и стварно се зачудио)?????
Да ли ти знаш да ако те случајно ухвате у Немачкој на пример ако си Ром или Турчин и при том емигрант да те нема више у преко 80% случајева?
Да ли ти знаш како у опште пролазе они латиноамериканци када их ухвати Америчка погранична служба на граници са Мексиком?
 
Ако погледаш како то раде на примеру Велике Британије

Тамо похватају све Пољаке,Румуне,Бугаре, Словаке(ЧЛАНИЦЕ ЕУ) ако их нађу у неком парку или на клупи одмах у логор(отисци прстију,досије) па после депортација и доживотна забрана уласка.
Швајцарска је признала Косово из једног јединог разглога а то је превелик број Албанаца који су тамо емигранти(Косово) а углавном су криминалци(то им је основно и једино занимање,за друго и не знају) у нади да ће моћи да их депортује на Косово.

Овде Роми добијају сада неких 30 поена приликом уписа у школу,као да их стимулише да уче- ево само што нису :arrow:све академик до академика--али зато о Црногорцима и бесплатном школовању 100 тема.
До пре неку годину су имали бесплатно лечење и могли су да се лече без здравствене књижице.......у оној листи за лечење им је писало као "ослобађање од трошкова лечења због природе животa".ако не верујеш провери

Против сам било каквог облика репресије,насиља или "фашизма" ако се то тако зове,али када је у питању Италија,они су имали и неки "специјалан третман" и за Бугаре и Румуне(ЧЛАНИЦЕ ЕУ) прошле године,јер су истраживања показала да кривична дела --тешке крађе,крађе са смртним исходом и сл.- највише извршавају баш ти грађани из тих земаља и сасвим је логично да земља мора да изгради неки одбрамбени механизам.Нису они кретени као ми Срби па да будемо крава музара за све па да се они лепо одвоје(УЗ ПОМОЋ НАТО пакта) од нас са нашом територијом па да нам сада држе лекције из демократије и толеранције а све те њихове земље нема квадратни метар где се није пролила српска крв.

Још нешто си тамо написао:arrow:
A, sad zamisli da je ta ista devojčica bela, plavih lokni i plavih okica, ali isto tako zbunjena i uplašena.
Jesi zamislila? Shvataš li poentu?

Ево теби да схватиш поенту:arrow:ако немаш шта да радиш овог лета а не знаш где ћеш са породицом на одмор,топло ти препоручујем одлазак у Венецију и обавезно трг Св Марка.(за тебе и жену би те коштало око 650-700 е+виза) то ти је две просечне плате у Србији,и ако ми тамо нађеш неку "белу" девојчицу да џепари туристе онда настављамо овај разговор.

Немој да ме схватиш погрешно,стварно не мрзим Роме али веома мали број њих је користан члан друштва у свим земљама па и овде.Зашто:?: :dontunderstand: не знам:arrow: питај њих:rtfm: али све земље на западу имају проблем са емигрантима који долазе из сиромашних средина и углавном се баве криминалом,нарочито ту спада Италија а на другом месту Француска и оне желе да реше тај проблем на време а самим тим су и велике земље(чланице ЕУ и НАТО) и може им се да раде овако.

Да ли је ово нормално или нијe,не знам,али најбоље да на то одговори неки просечан Италијан ако га има овде на форуму.
 
Poslednja izmena:
Ако погледаш како то раде на примеру Велике Британије

Тамо похватају све Пољаке,Румуне,Бугаре, Словаке(ЧЛАНИЦЕ ЕУ) ако их нађу у неком парку или на клупи одмах у логор(отисци прстију,досије) па после депортација и доживотна забрана уласка.
Швајцарска је признала Косово из једног јединог разглога а то је превелик број Албанаца који су тамо емигранти(Косово) а углавном су криминалци(то им је основно и једино занимање,за друго и не знају) у нади да ће моћи да их депортује на Косово.

Овде Роми добијају сада неких 30 поена приликом уписа у школу,као да их стимулише да уче- ево само што нису :arrow:све академик до академика--али зато о Црногорцима и бесплатном школовању 100 тема.
До пре неку годину су имали бесплатно лечење и могли су да се лече без здравствене књижице.......у оној листи за лечење им је писало као "ослобађање од трошкова лечења због природе животa".ако не верујеш провери

Против сам било каквог облика репресије,насиља или "фашизма" ако се то тако зове,али када је у питању Италија,они су имали и неки "специјалан третман" и за Бугаре и Румуне(ЧЛАНИЦЕ ЕУ) прошле године,јер су истраживања показала да кривична дела --тешке крађе,крађе са смртним исходом и сл.- највише извршавају баш ти грађани из тих земаља и сасвим је логично да земља мора да изгради неки одбрамбени механизам.Нису они кретени као ми Срби па да будемо крава музара за све па да се они лепо одвоје(УЗ ПОМОЋ НАТО пакта) од нас са нашом територијом па да нам сада држе лекције из демократије и толеранције а све те њихове земље нема квадратни метар где се није пролила српска крв.

Још нешто си тамо написао:arrow:


Ево теби да схватиш поенту:arrow:ако немаш шта да радиш овог лета а не знаш где ћеш са породицом на одмор,топло ти препоручујем одлазак у Венецију и обавезно трг Св Марка.(за тебе и жену би те коштало око 650-700 е+виза) то ти је две просечне плате у Србији,и ако ми тамо нађеш неку "белу" девојчицу да џепари туристе онда настављамо овај разговор.

Немој да ме схватиш погрешно,стварно не мрзим Роме али веома мали број њих је користан члан друштва у свим земљама па и овде.Зашто:?: :dontunderstand: не знам:arrow: питај њих:rtfm: али све земље на западу имају проблем са емигрантима који долазе из сиромашних средина и углавном се баве криминалом,нарочито ту спада Италија а на другом месту Француска и оне желе да реше тај проблем на време а самим тим су и велике земље(чланице ЕУ и НАТО) и може им се да раде овако.

Да ли је ово нормално или нијe,не знам,али најбоље да на то одговори неки просечан Италијан ако га има овде на форуму.


'Ajd nećemo dalje. U biti se ja slažem sa tvojim mišljenjem, sem što nam se ono razlikuje u nekim pojedinostima.

Jasno je da postoji problem "društveno neuklopljene populacije" u mnogim zemljama, i da ako se uskoro ne nađe način da se taj problem reši, može da dođe do velikih neprijatnosti. Jedino na šta ja apelujem je da se ne sme to raditi ishitreno uz kršenje ljudskih prava, jer to sigurno ne bi ništa rešilo, već treba dobro razmisliti i izgraditi civilizovane mehanizme integracije tih ljudi u normalno društvo.

Što se tiče mog odlaska u Veneciju... Eh, puste uspomene. Sa ovom "demokratskom" vlašću ne zaradim ni za put kod rođaka na selo, a kamo li u Veneciju. Srećom, ja sam generacija koja je stasala i putovala krajem 80-ih, pre početka haosa, pa sam ipak bio te sreće da vidim nešto sveta, za razliku od onih koji su došli posle mene.
 
Немој погрешно да ме схватиш али понекад пожелим да сам "глуп" :arrow: "паметан" као ти и теби слични,одакле толико бриге и сажаљења.:otkacio:
Да ли ти знаш да у Чешкој нека политичарка(заборавио сам име) је предлагала у скупштини у Прагу да се сви Роми у Чешкој набију у конц. логор и дигну у ваздух(посетила Папу и Ватикан)?
Да ли ти знаш да у Чешкој одавно стерилишу ромкиње од 13+ година (знам да је и то био предлог) да не би имале велики број деце која треба да се издржавају преко социјалног?
Да ли ти знаш да у Марсеју(Француска) у касарни Легије Странаца постоји исто конц. логор,слично Гвантанаму, где држе емигранте Арапе,Роме и сл. и третирају их као ратне заробљенике,нормално не на начин као у Гвантанаму али то је тамо толико очигледно и у опште није склоњено од јавности(пошто сам и ја видео и стварно се зачудио)?????
Да ли ти знаш да ако те случајно ухвате у Немачкој на пример ако си Ром или Турчин и при том емигрант да те нема више у преко 80% случајева?
Да ли ти знаш како у опште пролазе они латиноамериканци када их ухвати Америчка погранична служба на граници са Мексиком?
:rotf::rotf::rotf::rotf:
yebote jel si i ovo citao u knjigama Dejana Lucica , pa zar ne znas da je naucno dokazano da njegove skrabotine deluje statenije na mozak nego LSD
 
a čuj...mene nimalo ne čudi

ovi ostaci tuđmanove garde (jest da ih je malo ostalo) u HDZu al svi odreda vole da pikiraju a i da ubodu samo prestižna mesta...npr. Šeks (do prošle godine predsjednik Sabora) Jarnjak (zamenik), Hebrang (ex-ministar zdrastva), onaj...da ne nabrajam dalje...

ima ih nekih 10ak što su prošli kroz metlu pre 7-8 godina...kad su letjeli Rojs, Ivić-Pašalić i kompanija...:evil:

rekao sam ja da ćemo grdno nagrabusiti ako se ti stari akrapi domognu stolice...i da smo trebali na ovim prošlim izborima hdz smjestit u oporbu

al eto narod isto ko i vaš voli "kad ih se bije po ušima" pa vole tražiti i repete:mrgreen:
a šta ćeš Balkan uvek ostaje Balkan...

evo gledam ovih dva dana vesti bune se ribari iz Dalmacije, pa bune se mungosi iz Slavonije....:whistling:

pa ja sve nešto razmišljam pa šta se bre bunite:?:...pa "vaši" su na vlasti...umesto da hvalospeve pišu oni se bune...a dobro se zna da su zahvaljujuć Slavoniji, Dalmaciji (i naravno dijaspori iz Ercegovine) HDZovci opet došli na vlast:evil::evil:

šta se bre bunite...SIKTER BRE U SANADEROV $upak i tamo se 8unite:!::!::dash::dash::dash:

a ne da vas još gledam na TVu:evil:

a kad se još sjetim kako su ih lepo o ZERP zaye8li, pa prevara oko ukidanja 0 promila, pa laganje o regionalizaciji, pa povećanje cena i troškova svega i svačega....itd....itd......ma milina...neka neka...sve ja to zapisujem i pamtim...:!::!::!:

pa kad će mi slavonija i ekipa spuštat što sam protiv HDZ-a ...da imam sa čime da im začepim "#$%$#:eek:



meni se hebrang urezao u sjećanje kada se proculo da je neki njegov saradnik
bio na grobu ante pavelica..

on je to objasnio nesto kao: taj je bio poslovno u madridu pa se slučajno šetao madridskim grobljem (???) i tamo slučajno pronašao
grob ante pavelića, pa je tu vjerovatno isto tako slučajno stao,
pa su ga eto slikali ...

takvo jedno objasnjenje moze dati samo ograničen čovjek i bez ikakvog morala...

on bi bio katastrofalno rješenje za predsjednika...
 
meni se hebrang urezao u sjećanje kada se proculo da je neki njegov saradnik
bio na grobu ante pavelica..

on je to objasnio nesto kao: taj je bio poslovno u madridu pa se slučajno šetao madridskim grobljem (???) i tamo slučajno pronašao
grob ante pavelića, pa je tu vjerovatno isto tako slučajno stao,
pa su ga eto slikali ...

takvo jedno objasnjenje moze dati samo ograničen čovjek i bez ikakvog morala...

on bi bio katastrofalno rješenje za predsjednika...

još ćemo mi plakat za Mesićom...kad uskoro vidimo dileje koje će se sve kandidirat za mjesto predsjednika:sad2:

jer Mesiću je ovo poslednji mandat (nažalost)
 
:rotf::rotf::rotf::rotf:
yebote jel si i ovo citao u knjigama Dejana Lucica , pa zar ne znas da je naucno dokazano da njegove skrabotine deluje statenije na mozak nego LSD

не нисам читао у књигама Дејана Лучића,то у Француској сам видео својим очима,мада не би било лоше када би ми то применили на дилеЈе овде.
 
ministar unutrasnjih poslova u Italiji donio je odluku da se svi Romi i Sinti, koji zive u Italiji moraju prislino registrirati i kriminalisticki obraditi....akcija pocinje slijedeci tjedan...
biti ce fotografirani, uzimat ce im se otisci prstiju, cak i djeci...svima...
strasno, koje su to metode, uzas...diskriminira se jedna cijela etnicka grupa, a bar dosada cijela EU cuti, sute i zidovske organizacije kao i sve udruge koje se brinu o zastiti ljudskih prava...:sad2: sramota i uzas...
inicijator ideje je desno-populisticka( sa oznakama fasizma) Lega Nord...
dali osudujete ovakvo rasisticko ponasanje drzavne vlasti...
p.s. a protiv mafije, koja je u svim porama drustva, ni da prstom mrdnu

колико има ромских партија код вас?
 
meni se hebrang urezao u sjećanje kada se proculo da je neki njegov saradnik
bio na grobu ante pavelica..

on je to objasnio nesto kao: taj je bio poslovno u madridu pa se slučajno šetao madridskim grobljem (???) i tamo slučajno pronašao
grob ante pavelića, pa je tu vjerovatno isto tako slučajno stao,
pa su ga eto slikali ...

takvo jedno objasnjenje moze dati samo ograničen čovjek i bez ikakvog morala...

on bi bio katastrofalno rješenje za predsjednika...


i sto ima Hebrang s tim?
dali ga je on poslao...
inace mislim da bi trebao da se kandidira Budisa...
 
Sve bi to bilo sasvim normalno i razumljivo, jer država mora imati evidenciju o svojim građanima, da nema jednog detalja. Uzimati otiske prstiju od dece je kretenizam i svakako odlika fašizma, odn. nacizma.Znači, oni njih ne registruju kao svoje građane o kojima država nije imala podatke, već kao etničku skupinu. Može se pretpostaviti da to rade ne bi li jednog dana lakše napravili spiskove za deportaciju u logore ili nešto slično.
Ja podržavam želju države da ima registrovane sve svoje građane. I kod nas, kad se dete rodi, roditelji su dužni da ga prijave u evidenciju u matičnoj knjizi rođenih. Kada se napuni 18 god. dužnost svakog građanina je da izvadi ličnu kartu, kojom prilikom mu se otvara evidencioni karton u kome se pohranjuju otisci prstiju, fotografija i osnovni podaci, i koji može da postane i dosije ukoliko građanin ima kriminalnu prošlost.

Ali, nikako ne može da se bez valjanog razloga, za svakog maloletnog građanina ponaosob, uzimaju otisci prstiju i vrši kriminalistička obrada.
Da li italijanske vlasti uzimaju otiske prstiju i deci italijanske nacionalnosti? Ako da, onda je to kršenje prava deteta. A, ako ne, onda je Slavonija u pravu, kada takav postupak naziva rasističkim i fašističkim.

Mislim da je ovo tema sama po sebi interesantna i ne sviđa mi se to što odmah neki skaču spočitavajući Slavoniji (kao Hrvatici) elemente fašizma prisutne u Hrvatskoj. Daleko od toga da tvrdim da ih nema, ali ako neko želi o tome da diskutuje neka otvori novu temu sa tim sadržajem.
Ako smo već prihvatili da mesecima vodimo sa njom raznorazne diskusije, zašto joj osporavati pravo da otvori temu o nekoj negativnoj pojavi u nekoj trećoj zemlji?

da to je to....
znaci svako to dijete je apriori potencijalni kriminalac...i svaki Roma je takoder kriminalac...
mislim da svako demokratsko drustvo mora imati toleranciju prema svojo "subkulturi"; sve ove strasne predrasude sto mi svi imamo o njima temelje se na neznanju i pomanjkanju tolerancije i razumijevanja...oni su slobodarski, nomadski narod, ta nomadstina je dio njihove kulture i opstojnosti....i zasto im to ne dozvoliti...a tgovaca bijelim robljem, prosenjem, kradom i sl. kriminalnim radnjama bave se isto koliko i svi drugi...a za kriminal u nekom velikom stilu nemaju ni mogucnosti ni infrastrukture...neka se italija prioritetno bavi mafijom, tu ima dovoljno posla
 
da to je to....
znaci svako to dijete je apriori potencijalni kriminalac...i svaki Roma je takoder kriminalac...
mislim da svako demokratsko drustvo mora imati toleranciju prema svojo "subkulturi"; sve ove strasne predrasude sto mi svi imamo o njima temelje se na neznanju i pomanjkanju tolerancije i razumijevanja...oni su slobodarski, nomadski narod, ta nomadstina je dio njihove kulture i opstojnosti....i zasto im to ne dozvoliti...a tgovaca bijelim robljem, prosenjem, kradom i sl. kriminalnim radnjama bave se isto koliko i svi drugi...a za kriminal u nekom velikom stilu nemaju ni mogucnosti ni infrastrukture...neka se italija prioritetno bavi mafijom, tu ima dovoljno posla

да ли ће Италијани да им суде због "војног рока":whistling:
 
hebrang je dao to nebulozno objasnjenje....
šetač grobljima...svasta.

da, budisa bi mogao proci, ali čim mu nešto zasmeta on odustaje... :confused:

nisam znala...
inace gotovo svaki turist posjeti madridsko groblje, bila sam i ja, ali nisam bila na antinom grobu, nije mi se dalo traziti...iako me zanimalo kako izgleda i tko ga ureduje...
madridsko, parisko staro i zagrebacko su jedna od "najljepsih" groblja u Evropi
 
nisam znala...
inace gotovo svaki turist posjeti madridsko groblje, bila sam i ja, ali nisam bila na antinom grobu, nije mi se dalo traziti...iako me zanimalo kako izgleda i tko ga ureduje...
madridsko, parisko staro i zagrebacko su jedna od najljepsih groblja u Evropi

волите да посећујете гробља као туристичке дестинације
:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

после се љутиш када ти неко каже да сте болесно-усташко-монгрилско-геноцидна нација

:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
 

Back
Top