Isusova pogrešna proročanstva

hm337

Elita
Poruka
17.262
Da li je Isus zaista Bog ako neka njegova proročanstva nisu ostvarena?

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.

Luka 21,20A kad vidite da Jerusalim opkoli vojska onda znajte da se približilo vrijeme da opusti.
Luka 21,21Tada koji budu u Judeji neka bježe u gore, i koji budu u gradu neka izlaze napolje; i koji su napolju neka ne ulaze u njega:
Luka 21,22Jer su ovo dani osvete, da se izvrši sve što je napisano.
Luka 21,23Ali teško trudnima i dojilicama u te dane! Jer će biti velika nevolja na zemlji, gnjev na ovom narodu.
Luka 21,24I pašće od oštrica mača, i odvešće se u ropstvo po svijem narodima; i Jerusalim će gaziti neznabošci dok se ne izvrše vremena neznabožaca.
Luka 21,25I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Luka 21,26Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Luka 21,28A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.
Luka 21,29I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta;
Luka 21,30Kad vidite da već potjeraju, sami znate da je blizu ljeto.
Luka 21,31Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije.
Luka 21,32Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
 
A za ovo prvo koliko razumem je govorio o svom vaskrsenju i potom vaznesenju .
ajde neka bude da je govorio o svom vaskrsenju

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.

zašto onda kaže "imaju neki među ovima što stoje ovdje" kad je reč o skoro svima jer je to vaskrsenje bilo ubrzo posle toga?
pre će biti da je očekivao da će carstvo nebesko aka Božije doći na Zemlju ubrzo po njegovom vaskrsenju..da će Bog u žetvi ukloniti zle i da će onda od tad biti volja njegova i na Zemlji kao i na nebu...
 
Da li je Isus zaista Bog ako neka njegova proročanstva nisu ostvarena?

Matej 16,28Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.
sve sam vam ja to objasnio, i vise, kao vcbcv cvbc
28. Заиста вам кажем: имају неки међу овима што стоје овде који неће окусити смрт док не виде Сина човечијег где иде у царству свом.

i dalje ne razumes? hoces da kazes da Hristos nije mislio na sv. Stefana koji je okusio smrt posto je video Sina Covecieg koji ide u carstvu svom?
vec je mislio na zive vaznete, na drugi dolazak kao i ap. Pavle??
https://forum.krstarica.com/threads...tol-koji-krije-svoje-ime.897091/post-40364575

a jel razumes razliku izmedju okusavana i neokusavanja smrti?
sirin jefrem, evo ti http://crkva-bezanijska.rs/cetrnaesta-glava/
Има неких меду вама који стоје овде, који неће окусити смрти (Мт. 16; 28), циме показује да ће живи бити вазнети на небо
ucitavanje, falsifikati, nakaradno tumacenje...lazni autoriteti, i povodjenje za njima
 
zašto onda kaže "imaju neki među ovima što stoje ovdje" kad je reč o skoro svima jer je to vaskrsenje bilo ubrzo posle toga?
zato sto nisu svi oni okusili smrt ubrzo, samo poneki kao sveti Stefan, i to imas zabelezeno u Delima
To ce se tek ostvariti.
ne, to se ostvarilo na svetom Stefanu, pre nego je okusio smrt video je, upravo kako je Hrstos rekao
Zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovdje koji neće okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu.
55 A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;
56 I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu.
57 A oni povikavši glasno zatiskivahu uši svoje, i navališe jednodušno na nj.
58 I izvedavši ga iz grada stadoše ga zasipati kamenjem, i svedoci haljine svoje metnuše kod nogu mladića po imenu Savla.
59 I zasipahu kamenjem Stefana, koji se moljaše Bogu i govoraše: Gospode Isuse! Primi duh moj.
60 Onda kleče na kolena i povika glasno: Gospode! Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavši umre.
https://www.wordproject.org/bibles/sr/44/7.htm#0
 
Poslednja izmena:
i tu na kraju stoji
Luka 21,32Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.

a nije se zbilo..
na kraju kom kraju? to kako su jevandjelja iskompilirama nije nas kraj. vec njihov - jevreja u unistenom jerusalimu od strane rimljana, a bez hriscana koji su izbegli - rimljani su cak 2 puta unistili grad i hram gde je bio preorali, cak se pominje 580.000 zrtava

  • LUKA 23,28-31 Kćeri jerusalimske, ne plačite za mnom, nego plačite za sobom i za decom svojom. *... Tada će početi govoriti gorama: Padnite na nas; i bregovima: Pokrijte nas! Jer kad ovako čine sa sirovim drvetom, šta li će biti sa suvim?
  • LUKA 21,20-23 ...*
    {DVA PUTA SU RIMLJANIMI RAZRUŠILI JERUSALIM I HRAM, 70. I 135. GODINE, KADA JE BARKOHBA PODIGAO METEŽ PROTIV RIMLJANA IZDAVAJUĆI SE ZA MESIJU, A OVI KAO ODGOVOR RAZRUŠILI JERUSALIM, POBILI 580000 LJUDI, A MESTO GDE JE BIO HRAM PREORALI, TE REIZGRADILI GRAD U RIMSKO-GRČKOM STILU, A JUDEJCIMA ZABRANILI POJAVLJIVANJE POD PRETNJOM SMRĆU.}
  • LUKA 21,24 ...i Jerusalim će gaziti neznabošci dok se ne ispune vremena neznabožaca.
    {637. osvajaju ga Arapi (muslimani)}
    DAKLE, AKO SVE PROANALIZIRAMO U VREMENSKOM KONTEKSTU, IMAMO GOSPODNJE DETALJNO UPOZORENJE O RAZRUŠENJU GRADA I HRAMA (ni kamen na kamenu neće ostati, reče), ŽALOST, ČAK I SUZE ZA DVE GENERACIJE, JER REČE VI I VAŠA DECA, POREDJENJE LAŽNOG MESIJE SA SUVIM DRVETOM ITD. NA DRUGOJ STRANI U LAŽNOM OTKRIVENJU IMAMO GOMILU VANKONTEKSTNOG ISPIRANJA MOZGA ČIJI MANIR KOPIRAJU SVE PSEUDOHRIŠĆANSKE SEKTE BEZ IKAKVE EGZEGEZE, PREPISIVANJE BEZ IKAKVOG KONTEKSTA ILI POVEZIVANJE SA POGREŠNIM I IZOPAČIVANJE KAO NPR. ISAIJE 2,19, ČIJE CELO POGLAVLJE NEMA VEZE SA GNEVOM [otk. 6,17], VEĆ STRAHOM I SLAVOM GOSPODNJOM, I TO ISAIJA DVA PUTA NAPOMINJE 2,10 i 19, PRECIZIRAJUĆI TAJ DAN PROTIV PONOSNIH, OHOLIH, ONIH KOJI (SAMI) SE(BE) PODIŽU (2,12), TE IDOLOPOKLONIKA (2,20). JEDINO ŠTO SE MOŽE NAĆI U LAŽNOM OTKRIVENJU, A ŠTO NIJE PREPISANO I PERVERTIRANO, SU ALUZIJE NA PREDJAŠNJE DOGADJAJE.
 
sVE SE ISPUNILO OSIM
Sudnjeg dana koji lezi u buducnosti i Armagedona
sve se ispunilo osim laznog otkrivenja koje se ne moze ispuniti, osim kao samo-ispunjavajuce, vi koji verujete da ste armagedonski skakavci npr. ga tako ispunjavate>:
self-fulfilling prophecy, process through which an originally false expectation leads to its own confirmation. In a self-fulfilling prophecy an individual's expectations about another person or entity eventually result in the other person or entity acting in ways that confirm the expectations.

self-fulfilling prophecy - Encyclopedia Britannica

 
sve se ispunilo osim laznog otkrivenja koje se ne moze uspuniti, osim kao samoispunjavajuce
self-fulfilling prophecy, process through which an originally false expectation leads to its own confirmation. In a self-fulfilling prophecy an individual's expectations about another person or entity eventually result in the other person or entity acting in ways that confirm the expectations.

self-fulfilling prophecy - Encyclopedia Britannica

ok ti verujes u tu jeres veruj
Isusova prorocanstva su zapisana u Jevandjeljima
Matej 24 i 25
Luka 21
Merko 13

Ne znam ja Isus-a gledam kao na reformatora, koji je hteo nesto veliko, ali su kasniji ljudi to iskvarili
i premetnuli njegovu religiju u nesto sto podrzava ono zbog cega je Isus i dosao da promeni :P
ti da gledas video bi
 
Naravno, sad se javljaju kreativna tumačenja da je nešto drugo mislio kad je rekao "ovde među vama".
nece okusiti smrti dok ne vide...upravo ono sto sv. stefan vide i bi kamenovan do smrti
kako je to onda kreativno tumacenje? ti mozes da kazes da su Dela Apostolska nastimovana, tvoje pravo, veruj sta ti je volja, ali ne mozes nama/meni sada da ucitavas kreativnost milenijumima kasnije, ili da sveti Stefan nije bio medju njima kada je Hristos to rekao.

vIDI U dELIMA STA SE POTOM ZBILO:
55 A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;
56 I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu.
57 A oni povikavši glasno zatiskivahu uši svoje, i navališe jednodušno na nj.
58 I izvedavši ga iz grada stadoše ga zasipati kamenjem, i svedoci haljine svoje metnuše kod nogu mladića po imenu Savla.
59 I zasipahu kamenjem Stefana, koji se moljaše Bogu i govoraše: Gospode Isuse! Primi duh moj.
60 Onda kleče na kolena i povika glasno: Gospode! Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavši umre.
https://www.wordproject.org/bibles/sr/44/7.htm#0
 
Poslednja izmena:
Ma pazi nista se nije ispunilo. Mislim ono kazi danas na ulici, "Ja i Otac smo jedno", i odmah ce da dodju cike da te vode :P
OS DA KAES DA SU CIKE POGRESILE?
Isusova misija je definitivno fejlovala... covecanstvo se nije promenilo ni za jotu...
Ti ako si covecanstvo.
Dovoljno je sto posle prvih hriscana vidimo promenu kod mene - ADAMA. oNI IZ PRVOG VEKA, JA IZ POSLEDNJEG, SAD KADA SAM ZAUZEO BUSIJU, NEMA DA OMANEMO. Protivnik ga je ugasio, a ja mogu i ovako i onako, zna hm.
 
Poslednja izmena:
misli se na narastaj poslednjih dana
kako ti mozes da tvrdis da ''se misli'', ako je jasno Hristos rekao ''OVAJ NARASTAJ''? KADA KAZE ''OVAJ'' MOZE DA MISLI SAMO NA 70. GODINU I RIMSKO RAZRUSENJE PRVO. A kada kaze ''vi i vasa deca'', LUKA 23,28-31 Kćeri jerusalimske, ne plačite za mnom, nego plačite za sobom i za decom svojom. *onda moze da misli na oba, iz 70. i 135. godine:
radi se kompiliranju vise prorocanstava, i mi vidimo da ne samo vi to radite nego svi rade, od onih koji su kompilirali jevandjelje, preko vas do hm-a koji cak spaja mateja i luku, a i kod luke se radi o vise razlicitih prorocanstava, a ne o jednom, kako to nije jasno, dok sam mu mateja razjasnio preko dela apostolskih i sv. stefana? pa samo je jerusalim dva puta razrusen od rimljana 70. i 135. godine, minimum 2 prorocanstva samo za jerusalim

dakle, spojeno je ono sto se ispunilo na jerusalimu kada su im rimljani napravili genocid, sa onim sto nije i ne treba da se desi jerusalimu - odakle vama ideja da sve saberete u isti kos i plasirate u eshatologiju, meni ne ide u glavu, pa samo je razlika 135-70=65 godina izmedju ta dva razrusenja jerusalima?! pa mannje je vremena proslo izmedju 2 svetska rata, jos malo i 3.

you guys are brainwashed
 
Poslednja izmena:

Back
Top