Istine i zablude o bombardovanju 1999.

DSC4.jpg

Pristina - unutrasnjost podzemnog aerodroma Slatina

Биће потребно много посла кад се вратимо, баш је пропало :confused:
 
Bilo bi dobro da pronadjemo kako su te zgrade izgledale pre napada,bas me zanima,posto kazes da je bila jedna od najlepsih u vojsci.
Inace sto ne bi bio takticki potez da ostave nesto i da eksplodira prilikom napada, da bi NATO koliko toliko zadovoljio svoju dusu da je nesto i unisitio. Gresim li?

Ne mislim da grešiš. Mislim da je ovo vrlo verovatno tačno.
 
990422-O-9999M-005.jpg

990422-O-9999M-006.jpg

Podgorica - aerodrom - snimak od 21.04.99

Da li su to unisteni helikopteri, ako jesu, zasto Oni nisu bili sklonjeni.

Jedno me interesuje, da li se ima tacnih podataka kada su nasi uleteli u Albaniji i sredili njihove apace.

Voleo bih da i vidim i da saznam vise.

Interesuje me zasto nismo i Tuzlu i njihov aerodrom napali ili jesmo....

Tko ima informacije sa slikama i detaljima, bilo bi lepo da se i postavi...
 
990422-O-9999M-007.jpg

b990515f.jpg

Krivovo - baza VJ. Koliko se ja secam ta baza je negde kod Urosevca. Iskander potvrdi mi ovo ili me ispravi.
http://www.northropgrumman.com/AboutUs/AnalysisCenter/Documents/pdfs/B-2A-Spirit-Kosovo-and-Beyond.pdf
Slajdovi sa jednog od briefinga gde su Nato generali potvrdili da su ovu bazu tukli sa B2 bombarderom uz pomoc GPS sistema za navodjenje.

Jeste, izmedju Urosevca i Glogovca, ne znam tacne podatke, ali mislim da je iz baze izmesteno sve sto je postojalo, ostale su zidine, bas zbog toga sto nije mogla biti branjena dobro sa zemlje i stalne opasnosti od teroristickih napada. Nemojte me drzati za rec, i ja sam mozda pomesao sa nekom drugom bazom, ali mislim da je bila prazna.
 
Za utvrdjivanje istine, sluze sudovi, u slucaju je to međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju (MKSJ; en. International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia, ICTY) je skraćeni naziv za Međunarodni krivični sud za progon osoba odgovornih za ozbiljne povrede humanitarnog prava na teritorijima bivše Jugoslavije od 1991. godine.
Srbija ima zakon o saradnji sa Haskim tribunalom.
Pravosnazne presude:
Sudsko veće Haškog tribunala oslobodilo bivšeg predsednika Srbije Milana Milutinovića. Nikola Šainović, Nebojša Pavković i Sreten Lukić osuđeni na po 22 godine zatvora. Dragoljubu Ojdaniću i Vladimiru Lazareviću izrečene kazne od po 15 godina zatvora.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...veće+kazne+Šainoviću,+Pavkoviću+i+Lukiću.html
 
Za utvrdjivanje istine, sluze sudovi, u slucaju je to međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju (MKSJ; en. International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia, ICTY) je skraćeni naziv za Međunarodni krivični sud za progon osoba odgovornih za ozbiljne povrede humanitarnog prava na teritorijima bivše Jugoslavije od 1991. godine.
Srbija ima zakon o saradnji sa Haskim tribunalom.
Pravosnazne presude:
Sudsko veće Haškog tribunala oslobodilo bivšeg predsednika Srbije Milana Milutinovića. Nikola Šainović, Nebojša Pavković i Sreten Lukić osuđeni na po 22 godine zatvora. Dragoljubu Ojdaniću i Vladimiru Lazareviću izrečene kazne od po 15 godina zatvora.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...veće+kazne+Šainoviću,+Pavkoviću+i+Lukiću.html

Ponavljaš se, milion puta si već kačila ovakve komentare.
Da li Amerika priznaje Haški sud?
 
Molim vas da ne unistavate ovu temu sa vasim raspravkama. Zato vam sluze privatne poruke pa recite preko njih sta imate umesto da vodite ovde politicke rasprave. Najiskrenije vas molim da ne odgovarate na provokatorske postove,vec samo da ih ignorisete.

Žao mi je ali nismo u mogućnosti da tolerišemo jucu kao provokatora. Kada prestane da piše nebuloze i mi ćemo prestati da joj odgovaramo a do tada ovako je kako je. Ne brini modovi će sve to obrisati i temu ti dovesti u red.
Sa neprijateljem se ne pepeišem.............
 

Back
Top