Istina o Srebrenici !!!!

o ovome sam već pisala i ne znam zašto se stalno otvaraju teme o samo da bi bile ponovo zaključane. u srebrenici jeste ubijeno tih osam hiljada ljudi koji nisu mogli biti svi vojnici niti su bili naoružani ili u uniformama kada su ubijeni. nisu svi likvidirani na jednom mestu, neki od ljudi sa tog spiska nestalih su nađeni odvedeni u druge delove bosne ali u trenutku ubistva bili su civili, mnogi od njih deca ili starci.

ne razumem zašto postoji tolika potreba da se opravdaju zločini. da li se vi zaista identifikujete sa takvim ubicama pa se trudite da im umanjite krivicu? od takvih pojava u sopstvenom narodu se treba ograditi, ne prihvatati ih kao svoje.

osam hiljada ljudi ubijeno je "u naše ime" i svako od nas kao srbin ili srpkinja može ili reći treba likvidirati ljude bez ikavog obzira ukoliko nisu naši ili ko se ne slaše sa takvim mišljenjem mora bezrezerno osuditi. nema ali ... a ... možda ... ipak... samo su dve mogućnosti osuđuješ ili pohvaljuješ.

onda se pitate zašto mnogi hrvati nisu sposobi da se suoče sa razmerama ustaških zločina?! vi ste kao bolji?

(pronađena je nova grobnica u zvorniku, izgleda da se radi o 42 tela, nenaoružani civili.)
 
Poslednja izmena:
o ovome sam već pisala i ne znam zašto se stalno otvaraju teme o samo da bi bile ponovo zaključane. u srebrenici jeste ubijeno tih osam hiljada ljudi koji nisu mogli biti svi vojnici niti su bili naoružani ili u uniformama kada su ubijeni. nisu svi likvidirani na jednom mestu, neki od ljudi sa tog spiska nestalih su nađeni odvedeni u druge delove bosne ali u trenutku ubistva bili su civili, mnogi od njih deca ili starci.

ne razumem zašto postoji tolika potreba da se opravdaju zločini. da li se vi zaista identifikujete sa takvim ubicama pa se trudite da im umanjite krivicu? od takvih pojava u sopstvenom narodu se treba ograditi, ne prihvatati ih kao svoje.

osam hiljada ljudi ubijeno je "u naše ime" i svako od nas kao srbin ili srpkinja može ili reći treba likvidirati ljude bez ikavog obzira ukoliko nisu naši ili ko se ne slaše sa takvim mišljenjem mora bezrezerno osuditi. nema ali ... a ... možda ... ipak... samo su dve mogućnosti osuđuješ ili pohvaljuješ.

onda se pitate zašto mnogi hrvati nisu sposobi da se suoče sa razmerama ustaških zločina?! vi ste kao bolji?

(pronađena je nova grobnica u zvorniku, izgleda da se radi o 42 tela, nenaoružani civili.)

Da li si ti bolesna pa imas stalno potrebu da prebacujes temu na nase zlocince i njihove zrtve???
Ovde ima hiljadu tema o tome, idi tamo pa se svadjaj sa onima koji brane RM itd.

Mozes li da svaris jednu od retkih tema gde se prica o NASIM zrtvama i NJIHOVIM koljacima??

A i to sa OSAM hiljada, hajde da mi u Srbiji pocnemo da kalkulisemo sa cifrom od recimo 12000, pa da se samoosudjujemo do besvesti i da nas ceo svet slavi u nasoj KATARZI...
 
да будем искрен и мене занима кога си питао :confused:

mislio sam na postavljaca teme, daje neke podatke iz prve ruke. ili sam ja pogresno shvatio. ne volim tako dugacke postove da citam pazljivo

ispravka: citao sam tudju izjavu, kao sto rekoh na brzaka, i shvatio da je to post postavljaca. izvinjavam se. znaci moja greska, i molba nemojte postavlajti kilometarske postove.
 
Poslednja izmena:
Da li si ti bolesna pa imas stalno potrebu da prebacujes temu na nase zlocince i njihove zrtve???
Ovde ima hiljadu tema o tome, idi tamo pa se svadjaj sa onima koji brane RM itd.

Mozes li da svaris jednu od retkih tema gde se prica o NASIM zrtvama i NJIHOVIM koljacima??

A i to sa OSAM hiljada, hajde da mi u Srbiji pocnemo da kalkulisemo sa cifrom od recimo 12000, pa da se samoosudjujemo do besvesti i da nas ceo svet slavi u nasoj KATARZI...

ok, trebalo je da citiram post voje... na koji sam odgovarala. tema su "naše" žrtve, mada ja ne delim žrtve na naše i njihove, sve su to ljudi dakle naši su.

cifra od osam hiljada je približno tačna. preko osam je bio broj onih koji su se vodili kao nestali posle zauzimanja srebrenice ali se za oko hiljadu ispostavilo da su živi dok su ostali nađeni mrtvi i identifikovani štirom bih.

kada se o "našima" radi, tačno je da nisu zločinci procesuirani kako treba ali je smešno što je toliko onih koji neće da shvate da je isti orić ortak sa "našim" sličnim smećem iz ratnih dana, da je to ista bagra i da su nam zajednički neprijatelj. to što danas u federaciji zločince doživljavaju kao heroje je njihov problem, meni je bitnije da se rešim onih koji možda žive u mom gradu, prolaze pored mene ulicom. ne želim takve u svojoj blizini.

uostalom smatram, kao jedan veliki hrvatski umetnik koji je imao snage da osudi ustaške zločine, da svako treba pre svega da se bavi zlom u svom narodu.
 
ok, trebalo je da citiram post voje... na koji sam odgovarala. tema su "naše" žrtve, mada ja ne delim žrtve na naše i njihove, sve su to ljudi dakle naši su.

cifra od osam hiljada je približno tačna. preko osam je bio broj onih koji su se vodili kao nestali posle zauzimanja srebrenice ali se za oko hiljadu ispostavilo da su živi dok su ostali nađeni mrtvi i identifikovani štirom bih.

kada se o "našima" radi, tačno je da nisu zločinci procesuirani kako treba ali je smešno što je toliko onih koji neće da shvate da je isti orić ortak sa "našim" sličnim smećem iz ratnih dana, da je to ista bagra i da su nam zajednički neprijatelj. to što danas u federaciji zločince doživljavaju kao heroje je njihov problem, meni je bitnije da se rešim onih koji možda žive u mom gradu, prolaze pored mene ulicom. ne želim takve u svojoj blizini.

uostalom smatram, kao jedan veliki hrvatski umetnik koji je imao snage da osudi ustaške zločine, da svako treba pre svega da se bavi zlom u svom narodu.

Sa tobom ne vredi raspravljati, ti cak i kada kazes nase zrtve, ovo nase stavljas pod navodnike...
 
Sa tobom ne vredi raspravljati, ti cak i kada kazes nase zrtve, ovo nase stavljas pod navodnike...

obrazložila sam zašto, smatram da su sve žrtve naše.

na jednoj strani su oni koji su služili kao topovsko meso na drugoj oni koji su profitirali od rata, zato kažem da su žrtve svih vera naše žrtve jer nisam učestvovala niti sam profitirala od ubijanja. ti ako jesi onda nitijedne žrtve nisu tvoje.
 
Srebrenica kao i mnoge mediske podvale svetu je isfabrikovana i tretira se na zapadu kao najvece posleratno masovno ubistvo 8000 muslimana. Srebrenica jos uvek okupira svetske mocnike i sam Haski tribunal u nameri da se dokaze istinitost o zlocinu nad Muslimanskim zivljem. Mnogobrojni kontradiktorni izvori i izvestaji svetskih medija pobudili su paznju svetskih analiticara i strucnjaka da se pozabave tragom izvestaja o masakru u Srebrenici. Na osnovu svih tih analiza se zakljucuje da je Srebrenica izmisljena sa ciljem da se okrivi srpski narod kao genocidan narod i podigne optuznica protiv srpskih lidera i generala. Izvestaji CIA bazirani su na osnovu napisa iz stampe i kao takvi su prezentirani Pentagonu i Klintonu . Svi pokusaji da se masakri Srebrenice dokazu kao stvarnost padaju u vodu. Sudija Tribunala Goldston trazio je zvanicne izvestaje od Pentagona i UN na osnovu cega se temelji zlocin u Srebrenici.Izvestaj ni sa koje strane nije dostavljen Goldstonu. Trazio je i konskrip Mladica i Milosevica o slucaju Srebrenice. Trazio je i snimke spijunskih aviona o masovnim grobnicama i navodnim svezim humkama u kojima su Srbi premestili zrtve blizu stadiona u Srebrenici.

Savet bezbednosti, portparol ,Goldmen, izvestava sudiju Haskog tribunala Goldstena da podaci o Srebrenici kojim Pentagon raspolaze predstavljaju vojnu tajnu i ne mogu se obnarodovati pre 30-50 godina. Na osnovu cega se onda moze temeljiti optuznica za masakr Muslimana u Srebrenici ako americka administracija insistira na pokretanju optuznice bez konkretnih dokaza.

Vest o masakru Muslimana u Srebrenici lansirala je Olbrajtova na osnovu snimaka spijunskih aviona i satelita da je u masovnim grobnicama Srebrenice pokopano 7500 civila i vojnika Muslimanske nacionalnosti. Ta cifra je iz dana u dan rasla u medijama i dostize cifru od 10000.

Na osnovu tih spijunskih snimaka o masovnim grobnicama, pristupilo se prekopavanju terena kako bi se otkrile te grobnice i identifikovali lesevi. Lokacije grobnice su oznacene zutim zastavicama. Kada su se ekipe americkih i svetskih istrazivaca pojavile na terenu, zastavica vise nije bilo. Pustena je u javnost vest da su Srbi premestili leseve kraj stadiona u Srebrenici. Vest je temeljena na osnovu friskih humki koje su otkrile spijunske letilice. Ni ovom prilikom leseva u tim humkama nije bilo. Nikakvi tragovi leseva nisu pronadjeni .Cini se nova mediska podvala. Objavljena je nova famozna vest da su Srbi poprskali leseve Kerozinom i drugim hemikalijama kojim su unisteni svi tragovi leseva.

Tek 1996 detaljnim pretrazivanjem terena Srebrenice otkriveno je svega 460 leseva u pojedinacnim humkama ,bez ikakvih tragova masakriranja ne identifikovaniih nacionalnosti. Ako ih je prema ranijim izvestajima u masovnim grobnicama izgubilo zivote 7500, ili 8000 ili cak i 10000 sta je sa njima, gde su nestali, ako su vec nestali ili pobijeni u osvajanju Srebrenice od strane vojske Republike Srpske?

Neistine o Srebrenici su i dalje sirene u svetskim medijima. Sta je od svega toga tacno nije tesko zakljuciti da su to sve fabrikacije i lazi podmetane svetskoj javnosti. Cinjenice su da su se mnogi naoruzani Muslimani probili i prikljucili se Oricevom odredu u Tuzli.Nmogi napustili Srebrenicu pre ulaska Srba. Mnogi stigli do Sarajeva i nastavili dalje borbe protiv Srba. U odbrani Zepe bivsi borci Srebrenice , po njihovim izjavama su se prikljucili muslimanskim formacijama.. Neki su dospeli zarobljenistva i nakon oslobadjanja po Dejtonskom sporazumu prihvaceni kao refudzi od evropskih drzava, Kanade Amerike i Australije. Ranjeni su po srpskim izvorima prebaceni u bolnicu na Kosevu.

Tragom tih informacija, svetska stampa i TV kuce su manipulisale na svoj nacin kako njma odgovara.
Podjimo tragom tih izvestaja;

Novinar Jonatan Hardli izvestava da je 30000 muslimanskih zena iz Srebrenice evakuisano autobusima. Na tu vest profesor Cikaskog univerziteta ,Petar Maher, javno pita Jonatana, ciji su autobusi i koliko je njih ucestvovalo u evakuaciji zena. Jonatan zatecen pitanjem odgovara da je u evakuaciji ucestvovalo 30 autobusa. Vlasnik autobusa nije poznat. Maher ide dalje i pita koliko je zena trpano u autobuse ili koliko tura su napravljene da se 30000 zena evakuisu iz Srebrenice. Odgovor je izostao, sto ce na to Maher reci , znaci da je u svakom autobusu trpano po 1000 zena, ili napravljeno 500 tura.

Na Australiskoj Televiziji Ricaj Karlston izjavljuje da je bilo 20.000 zena. Gde je nestalo 10.000 zena. Internacionalni komitet Crvenog krsta u izvestaju kaze da je 3000 Muslimanskih vojnika zarobljeno. Tragom tih informacija pronadjeno je 8.2000 zarobljenika i ni jedan mrtav. Na pitanje sta je sa 5000 zena koje su napustile Srebrenicu ,po ranijem izvestaju dospele u centralnu Bosnu odgovora nije bilo.

Nujork Tajms 15 septembra objavljuje da je 8000 Muslimana nestalo u Srebrenici. Crveni krst konstantuje da je 10000 nestalo u Srebrenici a da je 5000 Muslimana napustilo Srebrenicu pre ulaska Srba. Sredinom septembra Crveni krst potvrdjuje da su tih 5000 muslimana stigli u centralnu Bosnu, da bi se nakon tri godine jos uvek vodili kao nestali.

Po izvestaju UN 3-4000 Muslimana probilo je obruc i dospelo u centralnu Bosnu.

London Tajms 2. avgusta 95. godine pise da su prvobitni pobijeni Muslimani stigli u Severnu Irsku u Dablin.

Crveni krst Zenice izvestava da su 2000 vojnika iz Srebrenice prisli bosanskoj armiji. Bosanski autoriti nisu dozvolili proveru ovih navoda. Znaci da su tih 2000 i potvrdjenih od UN 3-4000 vojnika i 5000 nestalih prikljuceni bosanskoj armiji.

Njujork Tajms izvestava da su nestali borci iz Srebrenice ucestvovali u odbrani Zepe. Bivsi borci Srebrenice u Zepi izjavljuju da su svoje porodice ostavili u Srebrenici. Ranjeni prebaceni u bolnicu na Kosevo a mnogi koji su vodjeni kao nestali vratili se svojim kucama.

Mancester Gardijan 17. januara 96. donosi vest da su Muslimani zarobljenici iz Zepe stigli u Dablin. Oni izjavljuju da je u srpskom zarobljenistvo jos 800 boraca koji ce biti po Dajtonskom dogovoru vrlo brzo oslobodjeni.

U svom izvestaju u UN, Olbrajt na trazenje konkretnih dokaza o masakru u Srebrenici jednostavno je ponovila da su Srbi sakrili sve tragove leseva premestanjem na druge lokacije a da su dobar deo unistili hemikalijama i korazinom. Ja pratim redovno sta se tamo desava i o svemu cete biti izvesteni.

Kako je bilo moguce da prelociranje masovnih grobnica , ili unistavanje tragova ,nije registrovano spijunskim satelitima i letilicama?To je pitanje koje Olbrajt duguje javnosti.

Svi navedeni izvestaji o masovnim grombicama u Srebrenici ostaju bez zvanicnih odgovora onih koji su ih fabrikovali. Opsti je zakljucak da masakra u Srebrenici nije bilo. Masakra srpskog zivlja u okplini Srebrenice je svakako bilo, ali o tome se ne govori. Javnost i zapadni mediji to ne zele da znaju. To je istina koju treba svetu pokazati. Milici , Kravice, Zvornik i druga mesta su zrtve muslimanskog terora. Kako je Murion, u izjavi kao svedok protiv Milosevica, rekao- Sebrenica je iznudjena. Srbi su krenuli da zastite srpski zivalj.

Svaka čast što govoriš istinu i iznosiš je!!! Srebrenica je bila oslobodilačka akcija!!! Voleo bih da ovo pročitaju oni što se u naše ime klanjaju muslimanima kada pored njih stoje likovi sa majicama teškog zločinca Nasera Orića!!! Zamislite samo scenu da se Sanader ili Mesić klanjaju žrtvama Oluje i Bljeska, a pored njih neko sa majicom Arkana?! Pa bili bi razapeti na krst!!! 5.avgust se u Hrvatskoj slavi kao dan domovinske zahvalnosti i neradan je dan!!! Ali nismo mi Hrvati...
 
Niko se ovde ne klanja muslimanima, narocito ne Naseru Oricu, ali se necemo klanjati ni raznim Skorpionima, Tigroviama i zadriglim u bradu zaraslim Srbendama sto su bespomocne ljude mucili i ubijali u ime sprstva i srpskog patriotizma. Za tvoju informaciju Mesic se nedavno poklonio zrtvama Jasenovca, na godisnjicu oslobodjenja tog koncentracionog logora. Neljudima se necu klanjati, ma koje bili vere i nacije, razumes? Zrtve su zrtve, a zlocinci zlocinci kao sto je to sasvim lepo i razumno objasnila Aurora.
 
o ovome sam već pisala i ne znam zašto se stalno otvaraju teme o samo da bi bile ponovo zaključane. u srebrenici jeste ubijeno tih osam hiljada ljudi koji nisu mogli biti svi vojnici niti su bili naoružani ili u uniformama kada su ubijeni. nisu svi likvidirani na jednom mestu, neki od ljudi sa tog spiska nestalih su nađeni odvedeni u druge delove bosne ali u trenutku ubistva bili su civili, mnogi od njih deca ili starci.

ne razumem zašto postoji tolika potreba da se opravdaju zločini. da li se vi zaista identifikujete sa takvim ubicama pa se trudite da im umanjite krivicu? od takvih pojava u sopstvenom narodu se treba ograditi, ne prihvatati ih kao svoje.

osam hiljada ljudi ubijeno je "u naše ime" i svako od nas kao srbin ili srpkinja može ili reći treba likvidirati ljude bez ikavog obzira ukoliko nisu naši ili ko se ne slaše sa takvim mišljenjem mora bezrezerno osuditi. nema ali ... a ... možda ... ipak... samo su dve mogućnosti osuđuješ ili pohvaljuješ.

onda se pitate zašto mnogi hrvati nisu sposobi da se suoče sa razmerama ustaških zločina?! vi ste kao bolji?

(pronađena je nova grobnica u zvorniku, izgleda da se radi o 42 tela, nenaoružani civili.)

da se radilo o naoruzanim ljudima mozes videti na gomili snimaka i video-za pocetak idi na youtube nadji video i videces kako muslimani beze iz srebrenice noseci svako po pusku
 
Pa ne bi reko da smo isti,kod nas ni jedan politichar na vlasti ne karakteriushe Srebrenicu kaio jednu od pobeda.A ne prokomentarisa tu kontradiktornost i dualizam prirode kod Mesica 92. i danas.Ali vazno da se on "izvinuo" i da smo svi isti,je l tako?Samo poslednja izjava se rachuna sve ostalo se brishe i veruje se.Zivelo bratstvo i jedinstvo:)
 
Niko se ovde ne klanja muslimanima, narocito ne Naseru Oricu, ali se necemo klanjati ni raznim Skorpionima, Tigroviama i zadriglim u bradu zaraslim Srbendama sto su bespomocne ljude mucili i ubijali u ime sprstva i srpskog patriotizma. Za tvoju informaciju Mesic se nedavno poklonio zrtvama Jasenovca, na godisnjicu oslobodjenja tog koncentracionog logora. Neljudima se necu klanjati, ma koje bili vere i nacije, razumes? Zrtve su zrtve, a zlocinci zlocinci kao sto je to sasvim lepo i razumno objasnila Aurora.

Izvino se za ubijenih 70000 Srba u Jasenovcu! A šta ćemo sa ostalih 700000??? A šta ćemo sa ostalim zaklanim i ubijenim van Jsenovca??? A kada će da se izvini za Oluju, Bljesak, Medački džep??? A kada za izjavu kako Srbi iz Hrvatske mogu da ponesu samo blato na opancima što su doneli u Hrvatsku!!! Dižeš mi u nebesa Mesića a on je jedan od najodgovornijih za poslednji rat na prostoru SFRJ!!! Ima istu odgovornost i krivicu kao Milošević, Tudjman i svi ostali!!! Samo je druga stvar što Hrvati brane sve svoje, pa makar bili i teški zločinci!!! Nažalost, zato i jesu uvek ispred nas i uvek mnogo bolje prolaze!!! A Sanader? Šta u njegovu odbranu da se kaže?!
 
Šta su Srbi napravili u Srebrenici? U jedno sam ubeđen napravili su strahovitu grešku.
Kao što reče Derer, nije te muhamedanske koljače trebalo tek tako pobiti. Na taj način stvoreni su uslovi pravljenja mita o genocidu u srebrenici, pa se sad navode hiljade navodnih žrtava srpskog terora, a tu se trpaju svi za koje se ne zna gde su, svi koji su u ratnim godinama umrli, pa makar i od srčanog udara, svi koji nisu identifikovani, a možda su Srbi. Elem, otvorio se prostor da se brojka i zločin naduvavaju do beskraja.

Meni je jasno da su srpski vojnici, koji su ušli u Srebrenicu, bili očajnici žedni osvete. sve su to ljudi iz tog kraja, kojima su Orićevi koljači na najsvirepiji način ubili nekoga ili čak cele porodice.
Ja na Srebrenicu gledam kao na Blajburg, samo to je bila 1995., a ne blajburška 1945., i to nije moglo da prođe na takav način, pogotovo što su Srbi već uveliko prikazivani kao bad guys u tom ratu.

Trebalo je osnovati preki vojni sud za ratne zločine, i po skraćenom postupku, jednom po jednom, utvrđivati krivicu, odn. nevinost. Nevine u razmenu zarobljenika, a krivce javno streljati uz preciznu evidenciju i jasnu grobnu oznaku.
Takođe, trebalo je prikupiti sve leševe izginulih turaka u pokušaju proboja obruča i bega ka Tuzli, utvrditi njihov identitet i zavesti ih u evidenciju, i takođe pokopati u označen grob.

Na taj način bi koljači dobili zasluženu kaznu, porodice njihovih žrtava željenu osvetu, a što je najvažnije sve bi bilo jasno i niko ne bi mogao da stvara SF priču o Srebrenici.

Ja znam samo jedno, da ja, da sam bio na mestu gen. Mladića, ne bih imao mooda da se usudim da omogućim srebreničkim kasapima da se živi izvuku. Zato bih im poskidao glave, ali samo na gore opisani način. Isto tako bih svakog svog vojnika koji bi ubio nekoga, mimo presude prekog vojnog suda, stavio uz osuđene zločince pred streljački stroj. Pogotovo, ako bi njegova žrtva bio neko od civilne nejači.
Ako bi posle toga bilo koji sud u svetu protiv mene digao optužnicu, odazvao bih se i otišao na to suđenje uzdignuta čela.
Ovako, Mladić je svestan, da je pored handžarovaca bilo i nedužnih žrtava tog osvetničkog pohoda, a on kao komandant koji nije kaznio počinioce njemu podređene, je odgovoran. Zbog toga je prisiljen da se doživotno krije među medvedima i vukovima.
 
Šta su Srbi napravili u Srebrenici? U jedno sam ubeđen napravili su strahovitu grešku.
Kao što reče Derer, nije te muhamedanske koljače trebalo tek tako pobiti. Na taj način stvoreni su uslovi pravljenja mita o genocidu u srebrenici, pa se sad navode hiljade navodnih žrtava srpskog terora, a tu se trpaju svi za koje se ne zna gde su, svi koji su u ratnim godinama umrli, pa makar i od srčanog udara, svi koji nisu identifikovani, a možda su Srbi. Elem, otvorio se prostor da se brojka i zločin naduvavaju do beskraja.

Meni je jasno da su srpski vojnici, koji su ušli u Srebrenicu, bili očajnici žedni osvete. sve su to ljudi iz tog kraja, kojima su Orićevi koljači na najsvirepiji način ubili nekoga ili čak cele porodice.
Ja na Srebrenicu gledam kao na Blajburg, samo to je bila 1995., a ne blajburška 1945., i to nije moglo da prođe na takav način, pogotovo što su Srbi već uveliko prikazivani kao bad guys u tom ratu.

Trebalo je osnovati preki vojni sud za ratne zločine, i po skraćenom postupku, jednom po jednom, utvrđivati krivicu, odn. nevinost. Nevine u razmenu zarobljenika, a krivce javno streljati uz preciznu evidenciju i jasnu grobnu oznaku.
Takođe, trebalo je prikupiti sve leševe izginulih turaka u pokušaju proboja obruča i bega ka Tuzli, utvrditi njihov identitet i zavesti ih u evidenciju, i takođe pokopati u označen grob.

Na taj način bi koljači dobili zasluženu kaznu, porodice njihovih žrtava željenu osvetu, a što je najvažnije sve bi bilo jasno i niko ne bi mogao da stvara SF priču o Srebrenici.

Ja znam samo jedno, da ja, da sam bio na mestu gen. Mladića, ne bih imao mooda da se usudim da omogućim srebreničkim kasapima da se živi izvuku. Zato bih im poskidao glave, ali samo na gore opisani način. Isto tako bih svakog svog vojnika koji bi ubio nekoga, mimo presude prekog vojnog suda, stavio uz osuđene zločince pred streljački stroj. Pogotovo, ako bi njegova žrtva bio neko od civilne nejači.
Ako bi posle toga bilo koji sud u svetu protiv mene digao optužnicu, odazvao bih se i otišao na to suđenje uzdignuta čela.
Ovako, Mladić je svestan, da je pored handžarovaca bilo i nedužnih žrtava tog osvetničkog pohoda, a on kao komandant koji nije kaznio počinioce njemu podređene, je odgovoran. Zbog toga je prisiljen da se doživotno krije među medvedima i vukovima.

Potpuno si u pravu!!! Apsolutno se slažem sa tobom!!! Jedino što ja nikada za Srebrenicu neću reći da je zločin, jer dokle god su Oluja,Bljesak, Bratunac, Kravice oslobodilačke akcije dotle će biti i Srebrenica!!! Dokle god su Orić, Gotovina, Haradinaj nacionalni heroji, dotle je i Mladić mnogo veći od njih!!!! Nepriznajem dvostruke standarde!!!
 
streljani u srebrenici bili su odreda sve muslimanski vojnici,koji su u do tada zasticenoj zoni uvece orgijali po srpskim selima i ubili oko 3.200 srpskih civila svega za nekoliko dana.
dosla je kaznena ekspedicija na celu sa MLADICEM i na ulazu u srebrenicu uhapsila vodju muslimanske odbrane(ne secam se tacno imena)koji je srbima predao tacno i uredno zavedene podatke vojnika iz srebrenice koji su ucestvovali u borbama,a u trenutku upada srpske vojske preobuceni u nevine seljake,i naravno nisu ni slutili da su izdani-
-e kada su videli sta se sprema pokusali su da pobegnu ali ih je srpska vojska vratila i krenula tacno po spisku da proziva-OSTALO CEO SVET ZNA

Ovo je tačno:tick:
 

Back
Top