Иста вест из два времена, или, КАКО МАЂАРИ ОДБАЦУЈУ СРБИЈУ

Necu. Smetaju vam Hrvati, Albanci, Bosnjaci, Bugari, u novije vrijeme Crnogorci a evo sad i Madjari. Ima li tko da vam valja?
Ama bas nitko od gore nabrojanih ne smeta Hrvatima, tako da uzalud larmas.
Al' se zato sjetite Zoltana kad bude godisnjica obaranja nevidljivog. ;)

Али сећање сеже нешто раније: Шпегељ и братија из Мађарске.
Калашњикове Шпегељ куповао испод цене баш у Мађарској. И једни и други су се надали да ће карта Балкана бити исцртана другачије. Преко и науштрб Србије!
 
referent za komunalne poslove u MZ "Stara Moravica"
Ne znam kako vi tumačite ali meni je ovo apsolutno neverovatno da se na javnoj raspravi u nekakvoj mz donosi odluka o promeni naziva ulica. Zar se o tome ne odlučuje na nivou opštine?:roll:

Kako neko reče, nakaradni zakoni su doprineli tome, a ne Mađari ili neka druga manjina.
 
Ljudi ne nasedajte na staru, podmuklu radikalsko-nacionalističku propagandu. Naravno da oni samo čekaju ovakav slučaj da bi ga preuveličali i stvorili iluziju otcepljenja Vojvodine, formiranja Austrougarske i ko zna čega još... Table nisu promenjene ali je neki tamo Ištvan rekao da će biti promenjene. To je ista priča kao i u Hrvatskoj. Oni su znali da će ustaše da ih pokolju, pa su ih brže-bolje preduhitrili... Na svu sreću većina inteligentnih neće nasedati na takve priče. A ostali...njihov problem ;)
 
Калашњикове Шпегељ куповао испод цене баш у Мађарској.

Dobra ponuda je dobra ponuda, sta da ti pricam...

И једни и други су се надали да ће карта Балкана бити исцртана другачије. Преко и науштрб Србије!

Hrvati nisu zeljeli prisvojiti ni pedalj Srbije.
 
Necu. Smetaju vam Hrvati, Albanci, Bosnjaci, Bugari, u novije vrijeme Crnogorci a evo sad i Madjari. Ima li tko da vam valja?

Ama bas nitko od gore nabrojanih ne smeta Hrvatima, tako da uzalud larmas.

Al' se zato sjetite Zoltana kad bude godisnjica obaranja nevidljivog. ;)

Smetaju,doduse manje dok su u konfrotaciji sa srbima.

Bugari ne smetaju,crnogorci ne postoje,a ko stavlja shiptare medj bilo koje narode i u normalu taj nije bas cist.

Zaboravio si da kazes da i tim narodima smetamo mi,tako da sve pada u vodu.

Dobra ponuda je dobra ponuda, sta da ti pricam...



Hrvati nisu zeljeli prisvojiti ni pedalj Srbije.

Ni Srbi ne zele prisvojiti pedalj amerike iliti kine cim ih ne napadamo,?tako?:hahaha:

Jesu,jesu cim su pobili tolike ljude u Jasenovcu.
 
Jel smo mi citali isti tekst? :think:

Ne vidoh da negde to pise.

Vidim da pise da se ulice zovu po madjarima, ali to je volja vecine zar ne?


Evo mene je juce neko ubedjivao na ovom forumu da je to demokratija, kad ti vecina diktira kako ces da zivis.

Molim lepo.

BTW znak u Madjarskoj


Па ако си површно читао ОНДА И НЕ ВИДИШ. Читали смо ИСТИ ТЕКСТ АЛИ ТИ НИСИ ХТЕО ДА ПРОЧИТАШ ОНО ШТО ПИШЕ:

DOK politički lideri Mađara na severu Vojvodine iznose utiske kako se u Subotici, u večernjim satima, osećaju u vazduhu nelagodnost i strah da se ne vrate međunacionalne tenzije, samo tridesetak kilometara dalje, u Staroj Moravici (opština Bačka Topola), nelagodnost ne mora da se "opipava" u vazduhu. Ona se čita sa jednojezičnih tabli, sa lica malobrojnih Srba čija su deca primorana da putuju u susedno mesto da bi na srpskom pohađala nastavu.
Osim dvojezične table na ulazu u mestašce i zastave Srbije istaknute jedino na policijskoj stanici, po malo čemu bi se moglo zaključiti da se ovo mesto sa 5.699 žitelja, od kojih su njih 84,13 odsto Mađari, nalazi u Srbiji. Nijedna ulica u Staroj Moravici ne nosi ime ličnosti iz srpske istorije. Ulice su "razgrabili" mađarski kraljevi, grofovi i vojskovođe - Ištvan i Matijas Kiralji, Rakoci, Sečenji...
Pri tom, nazivi samo pojedinih ulica do sada su bili na srpskom i mađarskom, kako to propisi nalažu. Međutim, neće zadugo. Svakog dana treba da stignu nove table na kojima neće biti srpskog jezika.

- Odluka o promeni naziva ulica doneta je na osnovu većinskog mišljenja na javnoj raspravi i sada čekamo da iz fabrike stignu nove table - kaže Gabor Pathaj, referent za komunalne poslove u MZ "Stara Moravica". Ovdašnjih, oko 200 Srba, kao i još nekoliko stotina pripadnika ostalih nacionalnih manjina (izuzev mađarske), ne gledaju blagonaklono na ovu odluku. Njihovo negodovanje ne dopire ni do koga.


п.с. Ти у овом случају ЗЛОУПОТРЕБЉАВАШ ВЕЋИНУ - не може "већина" у неком месту ДА ДОНОСИ ПРОТИВУСТАВНЕ ОДЛУКЕ... јер та тзв."већина" НИЈЕ ВЕЋИНА У ДРЖАВИ СРБИЈИ... а зашто има толико заговорника манипулације НА ШТЕТУ СРБИЈЕ ја не знам - знају они који манипулишу чак и овом темом КОЈА ЈЕ КРИСТАЛНО ЈАСНА...:dash::dash::dash:
 
Pa tacno je da su u vecinski madjarskim mestima zamenili stare komunisticke nazive koji su ince jako dugo stajali , sa novim madjarskim , al svuda ima table i na srpskom i obicno se ti nazivi prevode na srpski ...

Zato lažne patriote izmišljaju probleme tamo gde ih nema, da bi stvarali atmosferu mržnje prema drugim narodima, i pripremali ljude na rat.To je stara Gebelsova taktika ;)
 
Pri tom, nazivi samo pojedinih ulica do sada su bili na srpskom i mađarskom, kako to propisi nalažu. Međutim, neće zadugo. Svakog dana treba da stignu nove table na kojima neće biti srpskog jezika.



Ja sam mislio da govoris o nazivima mesta, za ulice nisam upoznat kakav je zakon, ali bih vole da znam ko je piscu kazo da ce uskoro stici table sa samo madjarskim nazivima?

Ako nema neki legitiman izvor ovo nije nista do propaganda
 
Zato sto je SAP Vojvodina sa gotovo punom ovlascu republike postojala i u SFRJ, dakle u istom periodu kad je slican procenat Srba imao punu konstitutivnost u Hrvatskoj.

Hrvatska nije imala nikakvih SAP-ova i procenat Madjara tu je oko 0,3%.

Hehehe koje pitchice i licemeri ovi austrougarski konjusari i nemacke podguzne muve. Znas li ti sta pise na jednoj Nemackoj katedrali??
 
Dobra ponuda je dobra ponuda, sta da ti pricam...
Hrvati nisu zeljeli prisvojiti ni pedalj Srbije.

Да није лаж била би истина.

Видим да те је памћење попустило па да те потсетим: 1995г. Њофра (Ф.Туђман) је изјавио да би радо попио кафу у Земуну. Потом и у Зрењанину. Е када је подигао неку ,,сатнију'' са подручја Лике и упутио је на исток, тада је српска војска дошла у Срем на границу са Хорватима у циљу одвраћања од сулуде намере вашег вође.Тада сте већ завршили посао око протеривања Срба из Хрватске.
Земун и Зрењанин су у Србији и жеља за кафом у тим градовима значи аспирацију на српске територије.
 
Да није лаж била би истина.

Видим да те је памћење попустило па да те потсетим: 1995г. Њофра (Ф.Туђман) је изјавио да би радо попио кафу у Земуну. Потом и у Зрењанину. Е када је подигао неку ,,сатнију'' са подручја Лике и упутио је на исток, тада је српска војска дошла у Срем на границу са Хорватима у циљу одвраћања од сулуде намере вашег вође.Тада сте већ завршили посао око протеривања Срба из Хрватске.
Земун и Зрењанин су у Србији и жеља за кафом у тим градовима значи аспирацију на српске територије.
:hahaha::hahaha:
 
ОРОМ....Негде на пола пута између Суботице према Сенти...
И што је интересантно у целом селу, не можеш наћи три особе
које говоре српски језик.
;)

opom? moram to da proverim... Pa šta je tu čudno za jezik ako je 99% Mađara?
 
To ti nije nikakva informacija. I meni su ljudi svašta pričali...

Pa dobro tebi svasta pricaju jer procene da si osoba kojoj se moze svasta i pricati,mene ovaj nije lagao je jos par momaka iz Vojvodine znalo za to mesto dok smo pricali o tome.

A i nisam ja od nekog iznudjivao da mi to prica,nije ni preterano bitno bilo.

opom? moram to da proverim... Pa šta je tu čudno za jezik ako je 99% Mađara?

Ma nemoj da proveravas,onda *** neces moci da tvrdis da sam lazov:mrgreen:

Inace Macak nisi mu trebao govoriti hteo sam da vidim koliko ce me puta nazvati lazovom:evil:
 
Poslednja izmena:
ОРОМ....Негде на пола пута између Суботице према Сенти...
И што је интересантно у целом селу, не можеш наћи три особе
које говоре српски језик.
;)
Pa ako ne govore srpski jezik , koji ce im qurac srpski nazivi ulica ?
 
opom? moram to da proverim... Pa šta je tu čudno za jezik ako je 99% Mađara?

Ништа чудно за језик....али има нешто чудније.....
Тамо живе староседеоци....рецимо..
.презивају се Милутиновић....
а изјашњавају се као Мађари...Има доста њих,
чија се презимена завршавају на ИЋ.
Друга ствар је, како опстају и функционишу у држави, где је први и службени језик СРПСКИ.....?
Трећа ствар....Ако не познају језик окружења, они себе свесно
стављају у гето, јер немају могућност...рецимо запошљавања у
некој другој средини....где већина говори српски...
Да ли теби ово не изгледа, као смишљено....организовано....?
;)
 
Poslednja izmena:
Pa ako ne govore srpski jezik , koji ce im qurac srpski nazivi ulica ?

Видиш...Ако би се ја користио твојом логиком и ставом по
овом питању, апсолутно би имао право да питам...
КОЈИ ЋЕ QРАЦ У СРБИЈИ ОВИ КОЈИ НЕ ГОВОРЕ СРПСКИ.?
:per: :per: :per:
 
Ништа чудно за језик....али има нешто чудније.....
Тамо живе староседеоци....рецимо..
.презивају се Милутиновић....
а изјашњавају се као Мађари...Има доста њих,
чија се презимена завршавају на ИЋ.
Друга ствар је, како опстају и функционишу у држави, где је први и службени језик СРПСКИ.....?
Трећа ствар....Ако не познају језик окружења, они себе свесно
стављају у гето, јер немају могућност...рецимо запошљавања у
некој другој средини....где већина говори српски...
Да ли теби ово не изгледа, као смишљено....организовано....?
;)

Ne, nego mi deluje praktično. Nije zavera ;) Ne brini, znaju oni oba jezika. Ali tebe peče to što korite mađarski...
 
Necu. Smetaju vam Hrvati, Albanci, Bosnjaci, Bugari, u novije vrijeme Crnogorci a evo sad i Madjari. Ima li tko da vam valja?

Ama bas nitko od gore nabrojanih ne smeta Hrvatima, tako da uzalud larmas.

Al' se zato sjetite Zoltana kad bude godisnjica obaranja nevidljivog. ;)

osim ako se nisi direktno obracao Donqihote-u i persirao mu sa malim 'vam' (umesto 'Vam'), tvoj post predstavlja primitivno globalizovanje i provokaciju.
 

Back
Top