Ispirisana drugom temom....

Ponekad ( sa godinama sve cesce) nemam poverenje ni u samu sebe.
Poznajem ga, neke stvari su kod njega predvidive a nekima me iznenadi kao da sam ga juce upoznala.Ne postoje garancije za bilo sta sto nosi zivot tako ni neko apsolutno poverenje. Na primer ako kaze da me nije prevario verovacu, ali ako kaze da to nikad nece uciniti necu poverovati. Ne zbog toga sto ga smatram lazovom vec zbog toga sto on ne moze unapred znati sta mu donosi dan a sta noc.Eto tako nesto otprilike...
 
А ја мислим управо супротно: степен поверења зависи у великој мери од степена самопоуздања!

Човек који нема самопоуздања, који стално сумња у своје квалитете - неће имати поверења ни у кога, стално ће се плашити да неће бити довољно добар другима и да ће га због тога зезати, варати...шта год.

Иначе, нисам још стигла да прочитам ту тему на ЉИС (прочитаћу касније), али ако је у питању то да је неко преварен па зато повређен - те ствари се једноставно дешавају независно од степена поверења!

Istina. Osim toga odnos se sistematski unistava konstantnim sumnjama bez osnova.
 
Ja sam davno odlucila da ne mogu da zivim u stalnom strahu od izigranog poverenja. Prestala sam da se bojim sta to izigrano poverenje moze da donese jer ce u svakom slucaju doneti nesto novo, sto uopste (kad se stvari slegnu...niko ne voli da bude povredjen) ne mora da bude lose po mene.
Naravno, odvratan je osecaj, slazem se i ne zelim da mi se to desi (opet :I).
Ali ne zelim zbog toga da zivim u stalnom strahu i sumnji, to nije lep zivot.
Bolje ovako jer i ako nas neko povredi, imacemo makar te lepe momente do sra.nja. U suprotnom nemamo ama bas nista.
 
Ja sam davno odlucila da ne mogu da zivim u stalnom strahu od izigranog poverenja. Prestala sam da se bojim sta to izigrano poverenje moze da donese jer ce u svakom slucaju doneti nesto novo, sto uopste (kad se stvari slegnu...niko ne voli da bude povredjen) ne mora da bude lose po mene.
Naravno, odvratan je osecaj, slazem se i ne zelim da mi se to desi (opet :I).
Ali ne zelim zbog toga da zivim u stalnom strahu i sumnji, to nije lep zivot.
Bolje ovako jer i ako nas neko povredi, imacemo makar te lepe momente do sra.nja. U suprotnom nemamo ama bas nista.

Tako je!!!

Dobila si srebrnog bambija!!!
:)
 
Imam poverenja u svog muza ali nisam od onih zena koje bi glavu dale da ih muz ne vara.Nasla sam se vise puta u situaciji da zena toliko velica svog muza a u stvari on svrlja li svrlja.
Mislim da je to dosta povezano sa ljubomorom.
 

Back
Top