Iran se oglušuje o ruske nuklearne prijedloge

sigurno super zive, zato su i puni vehabija, koji su sirom sveta poznati po svojoj slobodnoj misli i sirenju opsteljudskih vrednosti..cijim svetlim putem, koliko vidim brzo koracas..nemoj da uskoro vidimo kako te specijalci izvode onako bradatog i prljavog iz nekog shumarka, pod optuzbom za pripremanje teroristickih napada..medjutim, ako to zelis, na pravom si putu..

Samo da znas ja sam na Pravom Putu.Ratovacemo protiv Amerikanaca i Rusa sve dok se oni ne budu povukli iz muslimanskih drzava.A za napredne ljude ne brini imamo ih dosta i muslimani jednostavno znaju da organizuju drzavu te tako nemoj se sekirati za muslimane a niti za Serijat.Ako hoces ratovati protiv muslimana prijavi se u NATO placenike te idi u Afganistan da te obradi neki Taliban.:lol:
 
Samo da znas ja sam na Pravom Putu.Ratovacemo protiv Amerikanaca i Rusa sve dok se oni ne budu povukli iz muslimanskih drzava.A za napredne ljude ne brini imamo ih dosta i muslimani jednostavno znaju da organizuju drzavu te tako nemoj se sekirati za muslimane a niti za Serijat.Ako hoces ratovati protiv muslimana prijavi se u NATO placenike te idi u Afganistan da te obradi neki Taliban.:lol:

e bas super, drago mi je da si nasao smisao, samo se pazi da ne zavrsis ovako kao tvoja duhovna braca..

january_jan11guantanamobayarrivalproc.jpg
 
Ko gleda Miroslave ko je kog porijekla.Sada imas Pomake, Bosnjake, Albance, Gorance i sve su to muslimani.Vise nikoga ne interesuje da li je od Srba ili Hrvata.Evo jedno pitanje:zasto Srbi vole Grke kad oni nemaju isto slavensko porijeklo kao i Srbi?Nemojmo ovdje da pricamo Slobinu demagogiju.
Sada raspravljamo o jednom kljucnom pitanju.U SAD su svi njeni gradjani po nacionalnosti Amerikanci,ako ne u prvoj generaciji,ali u drugoj,trecoj i nadalje sasvim sigurno.Nemci pripadaju jedinstvenoj naciji iao su jedna polovina katolicke a druga polovina protestantske vere.Kod muslimana vec vekovima vaze druga pravila.Englez,Srbin,Nemac itd. koji predje u islam vise se ne smatra pripadnikom nacije iz koje je potekao.
Najbolji primer za prednju tvrdnju su Srbi iz BiH.Prelaskom u islam odmah su postajali Turci iako sa njime nemaju blage veze.Niti su njihovog porekla,niti znaju njihov jezik,cak pripadaju dvema razlicitim rasama.Turska je takodje oduvek sve muslimane sveta tretirala kao jednu naciju i kada je za vreme njene vladavine neko rekao da je Turcin pod time je podrazumevao da je pripadnik jedinstvene svetske islamske nacije.
Marine,lepo je sto si mnogim nemuslimanima objasnio iskreno i tacno jedno vase shvatanje koje ce biti od bitne vaznosti za buducnost covecanstva.Slicno shvatanje imaju i komunisti.Svi su oni medju sobom braca i svakom od njih je blizi komunista bilo koje nacije u odnosu na pripadnika njegovog naroda koji ne sledi tu ideologiju.
Izlozeno potvrdjuje teoriju Semjuela Hantingtona mada mnogi pokusavaju neuspesno da je negiraju.Najopasnije podele u okviru ljudskog roda su verske,kulturoloske i one su od trajnog znacaja.
Nakraju dva pitanja.Zasto se suniti i siiti u Iraku medjusobno istrebljuju i dokle ce to trajati?Kakvi ce biti klasno-socijalni odnosi u Kalifatu?Po cemu ce se oni razlikovati u odnosu na one koji vladaju u savremenom kapitalizmu?
 
Moskva
Iran se oglušuje o ruske nuklearne prijedloge
Rusija je u četvrtak odbacila kritike Irana, koji je optužio Kremlj da podržava uvođenje novih sankcija toj državi, i podsjetila da Teheran godinama ignoriše ruske prijedloge za rješenje spora u vezi s iranskim nuklearnim programom.


Iranski predsjednik Mahmud Ahmadinejad izjavio je u srijedu da je podrška Rusije uvođenju sankcija Ujedinjenih nacija njegovoj zemlji neprihvatljiva i apelovao na ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva da ne podliježe američkim pritiscima, već da preispita svoj stav, podsjetio je Reuters.

Na molbu novinara da prokomentariše Ahmadinejadove kritike, ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov nazvao je komentar iranskog predsjednika "emotivnim".

Lavrov je izjavio da je Moskva u više navrata pokušala da riješi nuklearni spor, ali da se Teheran uvijek oglušivao o te napore i da Rusija počinje da gubi strpljenje.

"Na naše veliko žaljenje, ne mjesecima, već godinama je iranski odgovor na te napore bio, blago rečeno, nezadovoljavajući", rekao je šef ruske diplomatije na pres-konferenciji u Moskvi.

Prema njegovim riječima, sporazum Irana, Turske i Brazila o zamijeni nuklearnog goriva biće važan pomak ukoliko bude proveden.
"Pozdravljamo taj korak. Ako bude u potpunosti proveden, stvoriće veoma važne uslove za poboljšanje atmosfere za nastavak razgovora", naveo je Lavrov, prenosi Tanjug.

Iran je s Brazilom i Turskom prije 10 dana postigao dogovor o slanju 1.200 kilograma slabo obogaćenog urana u inostranstvo, u zamjenu za uranske šipke neophodne za rad teheranskog reaktora u kome se proizvode izotopi za liječenje raka.
(FENA)

:hahaha:

Браво Руси...

:klap:
 
Sukob izmedju Siita i Sunnita je obicno nerazumijevanje i nesporazum izmedju ta dva velika pravca.Obicno vehabije ne voe Siite i zato dolazi do nesporazuma na razini Siita i Sunnit.U Kalifatu nema klasnih deoba i svi su jednaki pred zakonom i zato je Kalifat nesto najbolje sto se moze desiti muslimanima.Da li gledate Libiju koja je isto Serijatska drzava i kojaje veoma razvijena drzava i napredna, kako su oni nasli osnovu za spoj Serijata i Socijalizma a to je jedno te isto jer islamska drzava se brine o nezbrinutim ljudima i siromasnima.U Islamskoj drzavi se posebno izdavja fond za siromasne i taj fond je na osnovu godisnjeg poreza koji muslimani daju da bi ima imovina bila sa srecom.

Sve je to lijepo i sve ce se ijepo urediti.Musliman muslimanu je brat i to tako ce ostati.Meni je drazi Somalijac od Srbina i prije bih dao sestru Somalijcu nego Srbinu.
 
Sukob izmedju Siita i Sunnita je obicno nerazumijevanje i nesporazum izmedju ta dva velika pravca.Obicno vehabije ne voe Siite i zato dolazi do nesporazuma na razini Siita i Sunnit.U Kalifatu nema klasnih deoba i svi su jednaki pred zakonom i zato je Kalifat nesto najbolje sto se moze desiti muslimanima.Da li gledate Libiju koja je isto Serijatska drzava i kojaje veoma razvijena drzava i napredna, kako su oni nasli osnovu za spoj Serijata i Socijalizma a to je jedno te isto jer islamska drzava se brine o nezbrinutim ljudima i siromasnima.U Islamskoj drzavi se posebno izdavja fond za siromasne i taj fond je na osnovu godisnjeg poreza koji muslimani daju da bi ima imovina bila sa srecom.

Sve je to lijepo i sve ce se ijepo urediti.Musliman muslimanu je brat i to tako ce ostati.Meni je drazi Somalijac od Srbina i prije bih dao sestru Somalijcu nego Srbinu.

Pa niko ko je iole Srbin,ti ni ne bi dao sestru.Ne bi ti dao ni ovcu, a kamoli sestru.
 
Samo da znas ja sam na Pravom Putu.Ratovacemo protiv Amerikanaca i Rusa sve dok se oni ne budu povukli iz muslimanskih drzava.A za napredne ljude ne brini imamo ih dosta i muslimani jednostavno znaju da organizuju drzavu te tako nemoj se sekirati za muslimane a niti za Serijat.Ako hoces ratovati protiv muslimana prijavi se u NATO placenike te idi u Afganistan da te obradi neki Taliban.:lol:

:eek::eek::eek:

Шта све овде нећу прочитати ....

Постаде политика центар за регрутацију

taliban-fighters-1.jpg
 
Ne znam ali ja se ne osjecam izdato od Rusa a mislim da ne bi trebalo ni Iranci da se tako osjecaju.Rusi nisu htjeli pomoci Srbiji a ne da pomognu Iranu i cak Rusi imaju sukoba sa muslimanima u Kavkazu tako da je porasla Islamofobija kod Rusa i ne vidim logiku da Rusi budu saveznici Irana.Muslimani trebaju da se pripreme za rat ako dodje do toga i da zajednicki udare na neprijatelja.Kao sto ratuju Talibani tako ce ratovati i Iranci do posljednjeg ce dati svoje zivote a nece dozvoliti da im neko srusi Islamsku Revoluciju.Daj Boze da Izrael napadne Iran jer ce mu to biti posljednja akcija koju bi izveo Izrael jer ce tada doci do totalnog rata izmedju Zidova i muslimana i muslimani ce zauzeti cijeli Izrael.
 
Samo da znas ja sam na Pravom Putu.Ratovacemo protiv Amerikanaca i Rusa sve dok se oni ne budu povukli iz muslimanskih drzava.A za napredne ljude ne brini imamo ih dosta i muslimani jednostavno znaju da organizuju drzavu te tako nemoj se sekirati za muslimane a niti za Serijat.Ako hoces ratovati protiv muslimana prijavi se u NATO placenike te idi u Afganistan da te obradi neki Taliban.:lol:

Ти имаш опасних проблема!
:eek:
 
Sukob izmedju Siita i Sunnita je obicno nerazumijevanje i nesporazum izmedju ta dva velika pravca.Obicno vehabije ne voe Siite i zato dolazi do nesporazuma na razini Siita i Sunnit.U Kalifatu nema klasnih deoba i svi su jednaki pred zakonom i zato je Kalifat nesto najbolje sto se moze desiti muslimanima.Da li gledate Libiju koja je isto Serijatska drzava i kojaje veoma razvijena drzava i napredna, kako su oni nasli osnovu za spoj Serijata i Socijalizma a to je jedno te isto jer islamska drzava se brine o nezbrinutim ljudima i siromasnima.U Islamskoj drzavi se posebno izdavja fond za siromasne i taj fond je na osnovu godisnjeg poreza koji muslimani daju da bi ima imovina bila sa srecom.

Sve je to lijepo i sve ce se ijepo urediti.Musliman muslimanu je brat i to tako ce ostati.Meni je drazi Somalijac od Srbina i prije bih dao sestru Somalijcu nego Srbinu.

Либија је позната по томе како се брине о Берберима и другим атутохтоним етничким групама...
бомбардерима
:rtfm:

:hahaha:
 
Muslimani kad budu zavrsili sa Amerikom i Izraelom onda ce preci na muslimanske republike Buhare koje trebaju samo istjerati Ruske baze iz svoje teritorije i kazati im da im nijepotrijebna zastita Rusije.To se moze i sporazumom rijesiti i tako Rusi povuci na svojoj teritoriji.Veoma je bitno da muslimani budu slobodni od stranog utjecaja i da budu samostalni i slobodni.Amerika je rijesila da se povuce iz Iraka a mozda ce u skorije vrijem da se povuce iz Afganistana tako da nece biti vise americkog utjecaja na Islamske drzave jer su se Islamske drzave pokazala kao tvrd orah u saradnji sa Amerikom.
 
Либија је позната по томе како се брине о Берберима и другим атутохтоним етничким групама...
бомбардерима
:rtfm:

Nema u Libiji berbera ili arapa u Libiji postoje samo muslimani koji su ujedinjeni oko jedne vjere u Allaha.Arapi i Berberi se medjusobno zene i udaju tako da tu nema neke odredjene razlike.
 
Muslimani kad budu zavrsili sa Amerikom i Izraelom onda ce preci na muslimanske republike Buhare koje trebaju samo istjerati Ruske baze iz svoje teritorije i kazati im da im nijepotrijebna zastita Rusije.To se moze i sporazumom rijesiti i tako Rusi povuci na svojoj teritoriji.Veoma je bitno da muslimani budu slobodni od stranog utjecaja i da budu samostalni i slobodni.Amerika je rijesila da se povuce iz Iraka a mozda ce u skorije vrijem da se povuce iz Afganistana tako da nece biti vise americkog utjecaja na Islamske drzave jer su se Islamske drzave pokazala kao tvrd orah u saradnji sa Amerikom.

И шта је било када си се пробудио?

:hahaha:
 
Nema u Libiji berbera ili arapa u Libiji postoje samo muslimani koji su ujedinjeni oko jedne vjere u Allaha.Arapi i Berberi se medjusobno zene i udaju tako da tu nema neke odredjene razlike.

Па ти ниси никада био тамо онда..
:dash:
Видиш ја јесам...
Бербеи су у веома тешком положају и наравно насилно преведени у мухамеданску јерес!
 
Berberi su odavno prijesli u Islam jos dok je vladala loza Umajada.Berberi su Saharski Crnci koji su likom vitki i veoma dobri borci.Berberi nemaju problema oko svg identiteta jer oni su muslimani i osjecaju se ugodno u svakoj Islamskoj drzavi.Muslimani nemaju problema oko razlike u nacijamaili rasama nego svi su isti kao jedan i zato muslimani su braca i oni su povezani vjerom u Allaha.Libija je slobodna drzava i Serijatska drzava koja zasniva svoj odnos na Islamu.Islam nije jeres nego vjera buducnosti kod Krscana i Zidova.
 
Berberi su odavno prijesli u Islam jos dok je vladala loza Umajada.Berberi su Saharski Crnci koji su likom vitki i veoma dobri borci.Berberi nemaju problema oko svg identiteta jer oni su muslimani i osjecaju se ugodno u svakoj Islamskoj drzavi.Muslimani nemaju problema oko razlike u nacijamaili rasama nego svi su isti kao jedan i zato muslimani su braca i oni su povezani vjerom u Allaha.Libija je slobodna drzava i Serijatska drzava koja zasniva svoj odnos na Islamu.Islam nije jeres nego vjera buducnosti kod Krscana i Zidova.


Kako onda objasnjavas cinjenicu da muslimanski svijet,vijekovima ratuje izmedju sebe.:rtfm:
 
Naravno da nije lahko drzati toliku teritoriju gdje zive muslimani a da ne bude nekih medjusobnih sukoba ali uvijek bi se muslimani udruzili kada bi se objavio dzihad protiv nevjernika i pozvali se na ajet iz Kur'ana da su muslimani braca.Isto tako ce biti u odnosima izmedju Siija i Sunnija, tako da ce se oni ujediniti ali njhove medjuosbne sukobe su potpirivali strane snage koje su bile prisutne u Iraku.Sve ce biti dobro.Najgore je proslo po muslimane tako da ce muslimani da uspiju u svojoj namjeri da budu neovisni i da se odbrane od svakog neprijatelja.
 
Naravno da nije lahko drzati toliku teritoriju gdje zive muslimani a da ne bude nekih medjusobnih sukoba ali uvijek bi se muslimani udruzili kada bi se objavio dzihad protiv nevjernika i pozvali se na ajet iz Kur'ana da su muslimani braca.Isto tako ce biti u odnosima izmedju Siija i Sunnija, tako da ce se oni ujediniti ali njhove medjuosbne sukobe su potpirivali strane snage koje su bile prisutne u Iraku.Sve ce biti dobro.Najgore je proslo po muslimane tako da ce muslimani da uspiju u svojoj namjeri da budu neovisni i da se odbrane od svakog neprijatelja.

Pa al kaida i ostali slicni majmuni konstantno pozivaju na dzihad,pa nesto ja ne vidim masovni odziv.
 
Al kaida je jedna Islamksa frakcija ali mislim da imaju dosta clanova i imaju jak odziv muslimana.Muslimani cekaju da se nesto desi veliko kao na primjer napada na Iran ili Izraelaskinapd na Iran kako bi se muslimani ujedinili i krenuli u opci rat protiv Zidova i Amerikanaca.Al Kaida je tvrd orah za Amerikance i to se vidi iz prilozenog iz Afganistana da oni imaju velike gubitke.Alkaida striktno okuplja vehabije i zato se cini da nije jak odziv muslimana ali mislim da nisu oni majmuni nego su majmuni on koji ih nazivaju tako.
 
Al kaida je jedna Islamksa frakcija ali mislim da imaju dosta clanova i imaju jak odziv muslimana.Muslimani cekaju da se nesto desi veliko kao na primjer napada na Iran ili Izraelaskinapd na Iran kako bi se muslimani ujedinili i krenuli u opci rat protiv Zidova i Amerikanaca.Al Kaida je tvrd orah za Amerikance i to se vidi iz prilozenog iz Afganistana da oni imaju velike gubitke.Alkaida striktno okuplja vehabije i zato se cini da nije jak odziv muslimana ali mislim da nisu oni majmuni nego su majmuni on koji ih nazivaju tako.


Majmuni su svi koji na srpskom forumu baljezgaju ovakve gluposti:rtfm:
 
sta bi radio ako kojim slucajem sestra nece za somalijca vec upravo za srbina? kakva je tad procedura, kamenujete, silujete, premlatite ili nesto trece? kakva gomila primitivnih divljaka koji zene tretiraju kao priplodne krave..stvarno su rusi i amerikanci u pravu zato sto vam rade ono sto vam rade..

Tad je kazna protjerivanje iz ummeta (zajednice muslimana) i zabrana kontaktiranja sa osobom kja izabere Srbina.mada znam da muslimanka nikada nece izabrati Srbina ali ako se tako nesto desi onda je mjera protjerivanje iz zajednice.
Vise bih volio damisestra uzme Ciganina muslimana nego Srbina.

Nije istina da se Turkinja preda dzamijom klela da je samo Srbina voljela.Sjetite sekada je lijepa Olivera otisla za Bajazita I ili ako ste citali Banovic Strahinja lirsku pjesmu vijdte cete da je Srpkinja zavoljela Turcina ali zato su htjeli Srbi da je oslijepe kao kaznu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top