Inteligencija i psihički poremećaji?

Da li inteligentni ljudi češće imaju psihičke probleme od normalnih? Meni se čini da da. Neke osobe koje poznajem i smatram pametnim dosta su ogorčeni na okolinu. Trude se da budu pozitivni, ali vidi se ta neka napaćenost u govoru i očima, da im se ne sviđa kuda ide svet oko njih. Takođe češće su introvertni, anksiozniji...
Ne znam da li je to zato jer viša inteligencija bolje vidi, bolje misli, pa je samim tim i veća nervoza i lakše se stvaraju poremećaji. Moja misao je da je to istina, da retko ko visoko inteligentan nema baš neki poremećaj u tom smislu. Nemam naučne dokaze tako da ne mogu tvrditi da li je istina.

Замисли да је мозак аутомобил.

Има електрику пнеуматику ...систем за кочење... паљење .. гуме .. кабину .. мотор(е) .....да кажемо 14 битних система.. ради примера

Интилигенција ( има их више врста) су нешто .каоооо... екстра фарови ...или екстра акумулатор ... екстра сирена.. екстра кочница.

АЛИ

Има материјала односно система .... колико има... 14.....ни више ни мање .. на бројном стању

Када има екстра фарова .. фале кочнице .. или батерије ...

када има екстра вишка сирена .. фали гума .. мала кабина

Тако је и са 'интилегентним' мозгом .... ПОнешто има у + али зато има - најмање нешто

нпр... шта ће ти вишак фарова .. ако немаш кочница
 
Poslednja izmena:
Inteligencija je brzina razmišljanja, one koji najbrže razmišljaju nazivamo geniji.

Inteligentni mogu da imaju problema sa stvarnošću jer razmišljaju dovoljno brzo da uvide probleme, ali nedovoljno brzo da uvide i rešenja.

Ja volim da kažem, blago budalama i genijima, prvi ne vide probleme, a drugi vide rešenja.

Oni koji su "samo inteligentni" stradaju razočarani, obično od alkohola, droge itd.
 
Da li inteligentni ljudi češće imaju psihičke probleme od normalnih? Meni se čini da da. Neke osobe koje poznajem i smatram pametnim dosta su ogorčeni na okolinu. Trude se da budu pozitivni, ali vidi se ta neka napaćenost u govoru i očima, da im se ne sviđa kuda ide svet oko njih. Takođe češće su introvertni, anksiozniji...
Ne znam da li je to zato jer viša inteligencija bolje vidi, bolje misli, pa je samim tim i veća nervoza i lakše se stvaraju poremećaji. Moja misao je da je to istina, da retko ko visoko inteligentan nema baš neki poremećaj u tom smislu. Nemam naučne dokaze tako da ne mogu tvrditi da li je istina.
Ne po pravilu ali često.Ja bih dodala i emotivnost,koja opet ,ne mora da bude vezana za inteligenciju .
 
Da li inteligentni ljudi češće imaju psihičke probleme od normalnih? Meni se čini da da. Neke osobe koje poznajem i smatram pametnim dosta su ogorčeni na okolinu. Trude se da budu pozitivni, ali vidi se ta neka napaćenost u govoru i očima, da im se ne sviđa kuda ide svet oko njih. Takođe češće su introvertni, anksiozniji...
Ne znam da li je to zato jer viša inteligencija bolje vidi, bolje misli, pa je samim tim i veća nervoza i lakše se stvaraju poremećaji. Moja misao je da je to istina, da retko ko visoko inteligentan nema baš neki poremećaj u tom smislu. Nemam naučne dokaze tako da ne mogu tvrditi da li je istina.
Verovatno, posebno mislim da su genijalnost i ludilo usko povezani, kao da se nekako graniče...
 
Ovi sto su psihicki poremeceni vade se kako su ustvari oni mnogo inteligentni pa odatle i ta po meni ne tacna tvrdnja pojedinih
Mislio sam onako da bude učestalo. Šta znam, nekako mislim barem da osoba koja je visoko inteligentna vidi svo crnilo ovog sveta i ljude koji su intelektualno mnogo ispod, mislim da te to natera da malo budeš crn u duši. Mada to je samo moja misao, nemam dokaza.
 

Back
Top