Integracija Srba veliki izazov za Prištinu

e, moj vujadine

gutas sta ti je davno servirano

siptari su teriorisali srbe u svim rezimima

a tih, komunista, nema formalno vec dvadesetak godina, a sustinski mozda i cetrdeset

naravno za tvoju opciju politicku dosta je zgodno imati protivnika u srbiji i to komuniste

То си добро рекао, формално, али су још увек стварно на власти, и од кад су се ујединили са Немачким национал-интер-социјалистима осећају се још чвршће, а са придошлим српским национал-социјалистима у истом друштву, вратили смо се у педесете прошлог века. Терорисање је познато, зато сам и рекао оно што сам рекао, и навео пример америчке амнестије. Интересантно да та реч комунистима није била позната док је Черчил није сугерирао Тити, који је једини у свету комунизма то присилно и употребио, и ако није и применио. Свакоме треба помоћи, па и Косоварима, да преброде тешкоће у којима се налазе, то би било политички и стварно напредније, од очекивања да се САД распадне, јер и кад би се то и десило не видим какву би корист то донело Србима, можда социјалистима би, јер би им се остварио вечити сан да ће Америка и Енглеска бити земља пролетерска.
 
vujadine, astronome, bojim se da se ne razumemo

pogotovo ovo већ тридесет година од диктаторове смрти, ја још увек морам да се пребијам по иностранству као избеглица

licni slucaj i sudbina mogu, a ne moraju da se poklapaju sa opstim desavanjima, treba imati malo srece a treba joj i malo pomoci - sreci

drugo - ne postoje kosovari
 
vujadine, astronome, bojim se da se ne razumemo

pogotovo ovo већ тридесет година од диктаторове смрти, ја још увек морам да се пребијам по иностранству као избеглица

licni slucaj i sudbina mogu, a ne moraju da se poklapaju sa opstim desavanjima, treba imati malo srece a treba joj i malo pomoci - sreci

drugo - ne postoje kosovari

Некад ми се десе ствари и ја их прихватим и идем даље. Косовари су лепши израз него Косметари. Ипак мислим да се Кушнер прешао крстивши Шиптаре, Србе и друге становнике тога дела Србије Косоварима. Он је можда мислио да ће променом имена променити и карактер тога становништва. Можда и хоће, са мало среће , коју ти кажеш треба мало и помоћи. Па буди доследан својој мисли и помози им у томе.
 
da se ameri povuku vi bi pregazili kosovo za jedan dan...
znaju to oni, a znate i vi...

da bi pregazila kosovo, verujem, ali za jedan dan, u to sumnjam. polazim od toga da nisu bas svi sa foruma toliko hrabri i u zivotu kao ovde, a bogami i zavisi od toga na sta bi se ovaj narod odlucio, da li da na brzaka napusti kosovo ili da "skupo" proda kozu. ako bi odlucio za ovo drugo bilo bi bas skakljivo.
 

Back
Top