"Ili to ili početak Đokovićevog pada"

Sokole svi smo , takoreći, na Noletovoj strani i smo njegovi fanovi , ali da gledamo na stvari malo i nepristrasno
Najbolje od svega je što mi lik uopće nije bio nimalo simpatičan, čak mi se pomalo i gadio dok se ulizivao tom teniskom belosvetskom ološu, tek nakon što je sve to odjebao postao mi je simpatičniji.
Tako da ne navijam za njega zato što mi je nešto posebno drag, već zbog toga što je bio izložen šikani kao nijedan drugi tenisač prije i baš zbog toga mu želim da postavi rekord koji nitko neće srušiti 100 godina ali već i sada je napravio i više nego dovoljno.
 
Jasno, ali da li tebi gubitak jednog meča deluje kao "sustizanje godina"? Pa gubio je gomilu mečeva u karijeri. Po čemu je ovaj tako specifičan?
Uopće nije riječ o tom meču, već govorim objektivno da će čovjek za nekoliko mjeseci napuniti 37. godina, a to u tenisu stvarno nije malo.
Govorim o tome da je prije GS-ove uzimao od šale, a sada se znoji, viče, puhće i stenje.
Znači još uvijek je prvi, ali nije više onako da tamo ode i protivnike našamara kao neke balavce.
 
Meni je bio interesantan taj mec sto je izgubio, odigrao ga je bas ispod nivoa, dok je prethodni odigrao bas onako jako, ne bih to komentarisao ali Novakovu karijeru sigurno ne treba zbog toga otpisivati. Iskreno mislim da ce on ovu i sledecu sezonu igrati na jako visokom nivou, mislim da su mu ove godine cilj OI i verovatno 1 ili 2 GS, verujem da mu je AO bio itekako cilj ali nije odigrao na nivou sve meceve kao sto to zna i moze i desilo se to sto se desilo, da ce podignuti nivo igre do leta ubedjen sam u to.
 
Sokole svi smo , takoreći, na Noletovoj strani i smo njegovi fanovi , ali da gledamo na stvari malo i nepristrasno
nema ovo veze sa pristrasnim.
ja uopšte nisam njegov fan već sportski novinar.
čim izgubi BILO GDE u poslednjih pet godina odmah iks sveznadara dobije prostor...
a uglavnom iz Mrduše Donje sa uspehom iz juniorskih dana.
predugo sam u medijima da ne prepoznam negativnu medijsku kampanju...
dosadio je svima na Zapadu to shvatam...
kao što sam pre svih ovde govorio da će pad doći i da će se on ODMAH povući kad dođe...
sigurno neće čekati da ga mlate klinci kao Vavrinku ili Mareja...
 
Inače da si nije navukao sjenu na dušu varajući svoju bijelu ženu s cigankom očiju boje mazuta, da nije satanisao s Pepeom Gmazom i grlio sekvoje, imao bi do sada sigurno 5 GS-ova više, nego udarila slava u ludu glavu.
Tek kada se vratio guslama, srpskom kajmaku, mesu, šljivovici, najurio Pepea Gmaza i okajao grijehe za švaleraciju s osobom tamnije boje kože, krenulo mu je opet na bolje.
Pa, izgleda da je, kako bi rekli, bio kroz razne faze,.........
 
Спортска и људска величина Новак Ђоковић урадио је фантастичне ствари, исписао је спортску историју, и даље је пише.
Отписивали су га подоста пута, прорицали како је дошао крај, како је завршио са врхунским тенисом, "угасио", многи су то и еуфорично најављивали, но Новак се након сваког посртања, кризе, пада, враћао и враћао и враћао. И прошле године током марта и априла када је везао поразе против Медведева, Мусетија и Лајовића многи "експерти" га отпишаше, поручивали како нема шансе да се врати. Новак се вратио.

Сада опет Јово наново, пораз у полуфиналу Аустралијан опена и опет измигољише "експерти" и опет најаве краја. Новака сустижу године, све теже је и физички и ментално држати врхунски ниво, посебно што против Новака сваки тенисер игра посебно набријан, напаљен да против највећег свих времена одигра најбоље, све теже ће бити одољевати младим лавовима.
Свакој спортској причи дође крај, и Новаковој спортској причи ће доћи крај, али не ове године.
 
Ma rano je još za povlačenje sigurno. Može Novak da gura još i da osvoji još najmanje 2 GS-a.
Na ovom AO-u očigledno nije bio u formi kao inače što je bio ranije, ali može podići formu u nastavku sezone. I poraz u finalu Vimbldona protiv Alkaraza je bio veliko iznenadjenje za sve s obzirom da je tu bio favorit, pa je zatim osvojio US Open, grenslem koji mu dosta manje leži od Vimbldona. Znači nema pravila kad je Novak u pitanju. Može on još da traje sigurno.
 
Tako to ide kad navikneš ljude da ti ne gubiš ništa i kad si realno van svake konkurencije i u tim godinama igraš tako kako igraš. Jedan meč u kom nisi svoj, kao da on nema pravo na dan kad mu nije dan, odmah gotovo, kraj...

Svakako će neminovno u nekom momentu biti kraj, stariji je od ove dečurlije duplo praktično, ne treba ni to da nas čudi.
 

Back
Top