"Ili to ili početak Đokovićevog pada"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.393
5090337265be5e688ba33316375640_w640.jpg


Nekadašnji italijanski teniser Paolo Bertoluči smatra da je ono viđeno u Melburnu nagoveštaj kraja karijere Novaka Đokovića.
Srpski teniser je doživeo elimiinaciju u polufinalu Australijan opena u duelu sa njegovim sunarodnikom Janikom Sinerom.

Time je propustio da obori rekord Margaret Kort sa 25 Grend slem titula i izjednači se sa baš njom na prvom u sezoni gde je ostao na 10 trofeja, nasuprot 11 koliko je Kortova osvojila.

Nekadašnji 12. igrač sveta je iz svog ugla sumirao dešavanja iz Australije.

"U Australiji je igrao loše, kao i na prethodnim turnirima, nije bio u dobroj kondiciji. Ono što ne znamo jeste da li je to zbog manjka pripreme, što može da se desi, ili je ovo početak njegovog pada. Saznaćemo tokom Indijan Velsa i Majamija, kada ćemo videti i da li se oporavio ili ne. Takođe ne znam šta radi sada, da li je prestao da trenira ili sa kojim intezitetom to radi. Samo članovi njegovog tima znaju", rekao je Bertoluči za italijanski "Fanpage".

U istom intervjuu je uporedio i Novakove glavne rivale – Karlosa Alkarasa i Janika Sinera.

"Na mentalnom planu, Karlos Alkaraz je svetlosnu godinu udaljen od Sinera. Često u važnim momentima traži nešto dodatno od poena, želi da bude zabavan, da uključi publiku, odnosno da napravi neke posebne efekte. To su lepe stvari, koje vas izluđuju, ali nekada zbog njih gubite mečeve. Siner je mnogo stabilniji i fokusiraniji na dešavanja na terenu“, istakao je Bertoluči.
link
 
Pa ako mu nekako, uz dosta sreće, pođe za rukom ove godine uzeti ostala tri GS-a, zacementirao je poziciju br. 1 za jako puno godina koje slijede.
Ja bi se nakon toga definitivno povukao, a na njegovom mjestu, OI bi jednostravno ignorirao i ne bi se ni pojavio.
U biti čak bi i mogao, US Open je vidim kronološki prije OI, došao bi tamo rasterećeno odigrati više onako iz gušta i proglasio kraj karijere.
 
Inače da si nije navukao sjenu na dušu varajući svoju bijelu ženu s cigankom očiju boje mazuta, da nije satanisao s Pepeom Gmazom i grlio sekvoje, imao bi do sada sigurno 5 GS-ova više, nego udarila slava u ludu glavu.
Tek kada se vratio guslama, srpskom kajmaku, mesu, šljivovici, najurio Pepea Gmaza i okajao grijehe za švaleraciju s osobom tamnije boje kože, krenulo mu je opet na bolje.
 
Jedan jedini meč izgubio i to u finalu AO i ti nazires kraj? Te priče su bile i 2018, 2015, itd. Izgubi meč...gotovo, kraj, okači patike o klin...
I?
nije stvar u tome što on izgubi partiju dve , nego što tokom celog turnira provlači se kroz iglene uši , i evidentno je da ovi mladi imaju više snage a i želje za pobedom , i to posebno nad najboljim igračem u istoriji tenisa
jer što reče čvarak, Novak nema šta i kome dokazivati i pokazivati
a takmičiti se sa samim sobom je najteže za jednog vrhunskog sportiste
 
Čovjek će za par mjeseci napuniti 37. godina, pa nije ni on Superman.
Pročitaj naslove kada je prešao 30. Iste priče su bile. "Sad je već u godinama, dolaze mlađi, telo prirodno nije više..."
I?
Jasno mi je da će kad tad prestati da igra, ali ljudi dajte više. Pobedio svu ovu duplo mladju klincardiju, izgubio jedan jedini meč i drama, apokalipsa, kraj!
 
nije stvar u tome što on izgubi partiju dve , nego što tokom celog turnira provlači se kroz iglene uši , i evidentno je da ovi mladi imaju više snage a i želje za pobedom , i to posebno nad najboljim igračem u istoriji tenisa
jer što reče čvarak, Novak nema šta i kome dokazivati i pokazivati
a takmičiti se sa samim sobom je najteže za jednog vrhunskog sportiste
Pa zašto ga ne pobede ti mladji i jači kad se "provlači kroz iglene" uši? Ista, ali potpuno ista priča već 6, 7 godina...
 
Federer je sa 37 osvojio jedan GS
Đoko(gioco znači gejm na italijanskom mi na teniskom ni nemamo prevod) nema još 37. Ja mislim da ćeš još 1GS. Pariz ili Wimbldon.
Ostalo ako bude igrao uopšte, vrv samo ATP1000 gde brani poene...

Nadal je skoro pa završio, ne može više s mlađima. On je 38. S 35 poslednji GS.
 
Pročitaj naslove kada je prešao 30. Iste priče su bile. "Sad je već u godinama, dolaze mlađi, telo prirodno nije više..."
Realno, to su pisali oni koji ga ne vole, a Nikola Pilić je i lijepo i jasno rekao zašto ga ne vole - zato što je tamo neki Srbin s nekog brdovitog Balkana, a ne neki anglosaksonski fićfirić.
Međutim dođe trenutak kada te stvarno sustignu godine, a nije sad da se on bavi kuglanjem, pikadom ili biljarom pa da može bez problema još 10 godina ili više.
 
Sokole svi smo , takoreći, na Noletovoj strani i smo njegovi fanovi , ali da gledamo na stvari malo i nepristrasno
Ma ja nisam na ničijoj strani niti ja nešto trebam Djokovicu, već mi je preko glave tih "krajeva". To traje već godinama i ljudi nikako da nauče da je to baš snaga Djokovica. Da se iz ponora popne na vrh.
A ovaj jedan poraz je daleko od ponora. Šta sa svim pobedama protiv klinaca pre tog meča?
 

Back
Top