Ikone placu

moral postoji sam po sebi, dogradjuje ga ili mjenja (da ne kazem uvrce) religija,
ali da nema religije i dalje bi bilo moralnih ljudi

iako one koji su "moralni" samo radi svoje religije ni ne smatram moralnim osobama

i evo ideje za kultne --> kada bi se svaki offtopic kaznjavao i preusmjeravao na otvaranje nove teme, ne bi bilo zapostavljanja tog pdf
ovako na ikonama obradismo dosta toga

a pa...religija je samo jos jedna u nizu ovih..."drustvenih igra"
poput - Ne ljuti se coece, Monopol, Riziko, Religija...a svaka igra ima pravila...i sva su prilicno flexibilna...ta..pravila...:lol:
 
Poslednja izmena:
a pa...religija je samo jos jedna u nizu ovih..."drustvenih igra"
poput - Ne ljuti se coece, Monopol, Riziko, Religija...a svaka igra ima pravila...i sva su prilicno flexibilna...ta..pravila...:lol:

je, ali dodje vrijeme da se figurice vrate u kutije kada se zavrsi sa zabavom,
a ovi zadnji ih nikada ne vracaju,
jos rizikujes da te spale ako ih ne shvatas ozbiljno

a ako nema spaljivanja, svakako ima dosta drugih dosjetki da ti uljepsaju dan
 
je, ali dodje vrijeme da se figurice vrate u kutije kada se zavrsi sa zabavom,
a ovi zadnji ih nikada ne vracaju,
jos rizikujes da te spale ako ih ne shvatas ozbiljno

a ako nema spaljivanja, svakako ima dosta drugih dosjetki da ti uljepsaju dan

ma...ja sam za to da baltalimo ovu pricu;
sacekajmo da dollar otvori "prigodnu" temu (aloooo dollare ocel to vise...jbte...)
u medjuvremenu, dok se dollar smislja (pada pa raste...kalira...), a svijet propada...
mozemo pogledati sta se "novo" zbiva npr. Papa reko neku novu mudru....npr. o abortusu...
(e, tim me vazda "obraduju"...nemas pojma ;))
 
knjiga_ikona.jpg
 
gdje vidis vampira?
ja vidim nesretnu zenu/djevojche koja je stradala u ime religije

sa tim da nije dokazano da su ikone ikada plakale niti da je to uopce moguce
dok je mucenje cinenica
i ova moja namjestena slika daje ideju kako je to fino
 
Poslednja izmena:
nije rec o vampirima Unsaie
znam da te nervira ova tema (kapiramo da ne verujes u Boga)
ali uzdrzi se, nije fora

ma da...pa nije rijec ni o Bogu vec, uglavnom, o slikarskoj tehnologiji i skladistenju/cuvanju djela te o uvjetima istog...
a da ti trazis da ovo prebace na pdf Likovna umjetnost ili da trazimo od tamosnjih zitelja da se malo ukljuce u...raspravu...? ;)
 
ma da...pa nije rijec ni o Bogu vec, uglavnom, o slikarskoj tehnologiji i skladistenju/cuvanju djela te o uvjetima istog...
a da ti trazis da ovo prebace na pdf Likovna umjetnost ili da trazimo od tamosnjih zitelja da se malo ukljuce u...raspravu...? ;)

ili nekog fizicara da nam pojasni kako to da ikona ne samo da place nego,
sudeci po primjeru na slici,
i razmazje suze :shock:

propaganda
 
Neverovatno šta sve modovi dopuštaju ovde (ne mislim na mišljenja i opredeljenja, već na količinu off-topica)... Pitanje je samo da li je veća sramota ljudi koji pišu takve, da se slobodno i bez trunke griže savesti izrazim, glupostima ili modova i admina koji dopuštaju ovakav off topic.

Religiozan sam... Verujem da verujem. Težim tome da samo verujem. Dajem sve od sebe da poštujem veru, Boga, grešnik sam i toga sam svestan, samo je jedan bio bezgrešan. Da ikone plaču, možda, eto da zadovoljim većinu bogohulja i nevernika ovde, nikad nije dokumentovana.

A šta onda imate da kažete za Večni plamen u Jerusalimu? Da Vas vidim sad, bezbožnici! Odgledajte jednu pametnu emisiju na TV-u umesto američkih filmova, koji su Vam i isprali mozak, zaslepljujući Vas dolarima, kolima, avionima, mobilnim telefonima, gde ste i Vi sličniji njima od Nas (znate moju podelu, na Vas i Nas) predstavljeni kao ubice, divljaci, teroristi... Odgledajte edukativno- dokumentarni program nekad i vidite i sami šta je Božje čudo, nešto što ne može da se izmontira, namesti, slaže, kako ste sve Vi definisali pravoslavnu veru. Inače, ako nekog interesuje, imam skoro 20 godina, i moje mišljenje je, barem na osnovu ovog ovde viđenog, mnogo zrelije nego većine Vas.

Ako ikone nisu plakale do sad, posle ovog Vašeg postovanja na ovoj temi, sigurno hoće...
Iskreno, sramota me je što se u svetu stavljamo u isti koš! Srbi, pravoslavci, novosađani, vojvođani, kako god. Ne bitno! Sramota me je! Al svoje ne dam! Doći će sudnji dan, to što mislite da neko ne vidi Vaš greh, znajte da uvek ima neko ko gleda...

Nek ste mi svi Vi živi i zdravi. Bog Vam svima oprostio.

Poseban pozdrav nisliyi, valheru i Medi Božaninu
 
A šta onda imate da kažete za Večni plamen u Jerusalimu? Da Vas vidim sad, bezbožnici! Odgledajte jednu pametnu emisiju na TV-u umesto američkih filmova, koji su Vam i isprali mozak, zaslepljujući Vas dolarima, kolima, avionima, mobilnim telefonima, gde ste i Vi sličniji njima od Nas (znate moju podelu, na Vas i Nas) predstavljeni kao ubice, divljaci, teroristi... Odgledajte edukativno- dokumentarni program nekad i vidite i sami šta je Božje čudo, nešto što ne može da se izmontira, namesti, slaže, kako ste sve Vi definisali pravoslavnu veru. Inače, ako nekog interesuje, imam skoro 20 godina, i moje mišljenje je, barem na osnovu ovog ovde viđenog, mnogo zrelije nego većine Vas.

e sad ima da se site isplacu...
evo, da sam ikona oma bi se rasplakala
sreca pa nisam... :mrgreen:

btw nemam pojma koji si pa ti, stoga ne znam ni tu "tvoju podjelu"...da budem iskrena :roll:
 
Poslednja izmena:
Dokaz (ne)zrelosti ili nečeg drugog, ne želim da vređam... :|

ma, aj slobodno - kad si vec poceo;
sta je tocno dokaz "(ne)zrelosti" (btw ovu foru vise ne pokusavaj mlogo ti lose ide...ispadas smijesan)
- to sto ne vjerujem da "ikone placu", al "vjerujem"
da je organizirana religija izvor mnogih zala i odlicnog profita...al sebi samoj? :roll:
 
Poslednja izmena:
ma, aj slobodno - kad si vec poceo;
sta je tocno dokaz "(ne)zrelosti" (btw ovu foru vise ne pokusavaj mlogo ti lose ide...ispadas smijesan)
- to sto ne vjerujem da "ikone placu", al "vjerujem"
da je organizirana religija izvor mnogih zala i odlicnog profita...al sebi samoj? :roll:

gledala si "Zeitgeist" (Duh vremena) ?
odlican dokumentarac
 

Back
Top