I sta sad...?

Koliko sam ja shvatila, Kockica je bila trudna do dva dana pred vencanje (a o razlozima necemo jer nisu prijatni).

A ja sam bila trudna i videla sam, da trudnoca nije nikakva bolest (uprkos krvarenju u prva 3 meseca i predpisanom mirovanju u poslednja 3 meseca - da ne nabrajam sve).


Ne mislim ja na tešku trudnoću sa medicinske tačke gledišta, to ne bih nikom poželela, već na nerazumevanje okoline - ja sam imala neverovatno laku trudnoću, odlično sam se osećala, bolje nego pre trudnoće! Da ne poveruješ!
Ali se mojoj trudnoći nije noko obradovao...:sad2:
Samo moj muž. :heart: A bili smo par godina u braku, oboje zaposleni, nije da smo bili neka deca koja su se morala uzeti zbog trudnoće, a npr. još idu u školu, i sl.
Strašno mi je to tešlo palo, jer sam to doživela kao neprihvatanje mene.

I najgora osoba na svetu, kada očekuje bebu, ima prirodno pravo da podeli radost sa svojom okolinom, a sve što eventualno imamo protiv nje, može da sačeka..

Posle su se svi radovali bebi, i vole je i danas, ali...ja nisam zaboravila... i još boli....kao živa rana.
Nismo mi trudne svaki čas, neko je samo jednom u životu, pa kad mu i tu jednu radost upropaste... a detetu ne mogu da kažem, jer ih voli, i bilo bi povređeno...nego gledam kao se vole, a znam....

Trudnicama treba oprostiti, makar privremeno, mnoge stvari...radi humanosti.
 
Koliko imas godina? 20?
Jos si jako mlada i normalno je, da pravis probleme tamo gde jih nema.


KOliko je meni poznato, Loznica nije na kraj sveta i studenti iz Loznice mogu svaki vikend kuci. Zasto ti, kao student ne bi mogla svaki vikend kod decka? A ako on pocinje da radi, bice mu lakse da financira "putovanja", pa moze i on svaki vikend kod tebe. Sve u svemu, stvar dogovora.

Sto mene vise zabrinjava (a mogla bi i ti malo da razmislis o tome) su dve stvari:

1. On zavisi od roditelja.
Koliko sam shvatila, diplomirao je, pa predpostavljam da nije neki genijalac sa 13 godina i diplomom, nego odrastao i punoletan i sposoban da brine sam o sebi. I kao roditelji su mu nesto stvorili, sto je lepo i pohvalno. Ali da li je to to, sto on zeli da radi u zivotu? I da li ce roditelji, kako zahtevaju od njega da se vrati, pokusati i druge zivotne situacije da mu kreiraju, kako njima odgovara? Ili je mozda on slab prema njima, pa ne ume da se postavi za sebe i dozvolice, da mu se mesaju i u druge stvari u zivotu?
Preispitaj se malo na tu temu.

2. Cistim, perem, peglam, kuvam - on mi povremeno pomaze.
Devojcice, nauci prvo TI, da muskarac ne pomaze zeni, nego odrzava domacinstvo za SEBE! I kad to sebi utuvis u glavu, onda utuvi i tom decku (ili bilo kom drugom). Verujem, da ti nije tesko brinuti o domacinstvu ali kad ti jednog dana dodju deca i posao, neces imati vremena za sve, pa cemo citati na forumu kako Jecin muz nece da joj pomaze i kako je za sve sama. Nauci ga odmah da barata i peglom i ves masinom i sporetom. Sto pre to bolje.

Toliko od mene (za sad), a sad... tri cetri... pljuvanje po Alex.

(Usput: moze i Kockicina tehnika - zatrudnis i mora da te zeni. Mada to ne preporuujem.)

Po mom misljenju zena je zaduzena za kucne poslove. Nemam nista protiv da usisa kucu ponekad i jos po nesto, a da mi ulazi u kuhinju dok kuvam i soli mi pamet sta treba i kako o kuvanju a nikad nije kuvao, to mi ne treba. On ima da ide i radi a ja cu da brinem o deci, rucku, ciscenju i ostalim stvarima po kuci. To je moj stav i tako sam navikla. Moj tata otkako ja znam za sebe nije nikad oprao sudje, ves, nedaj boze nesto opegalo, usisao i ostale kucne poslove, pa se moja mama nikad nije zalila. Zna se sta je posao zene, a sta muskarca. Naravno ako on nema sta da radi a ja posla preko glave moze da opere sudje, usisa i sl.
A sto se tice posla poceo je tek skoro da ga radi i kad bude naucio sam kako da vodi firme i sve sta je njegov posao, njegov cale ce se povuci tj otici u penziju i on ce biti samostalan i sav novac sto zaradi ici ce njemu, tako da mu se tad niko nece mesati u to sta kako da uradi.
 
Kockicu malo ostavi na miru, ona je trudna sada, ali nije bila kada se venčavala, ako si pročitao/la pažljivo ranije postove. Ovo sa Kockicom već liči na nešto lično - jel' ti znaš ko je ona, pa te uvredila nekad, i sada joj vraćaš? Ne verujem u to, naravno, ali počelo je već stvarno tako da izgleda!:evil:
Ovo je forum, i nije mesto za chatovanje! :otkacio:

Da, i nadam se da će ti trudnoća, ako si žensko, jako teško pasti, zbog izrazitog nerazumevanja okoline! Čisto da malo osetiš na svojoj koži šta sada radiš Kockici, jer ti, izgleda, ne možeš da shvataš stvari koje se nisu direktno tebe dotakle! ccc...:nono:

Slazem se. A uostalom ja nigde nisam rekla da zelim da se udam kao sto alex to tvrdi i nikad ne bih decka namerno navukla na dete.
A kockicu niko da mi ne dira, ova alex ima nesto protiv kockice pa je stalno proziva.
 
Po mom misljenju zena je zaduzena za kucne poslove. Nemam nista protiv da usisa kucu ponekad i jos po nesto, a da mi ulazi u kuhinju dok kuvam i soli mi pamet sta treba i kako o kuvanju a nikad nije kuvao, to mi ne treba. On ima da ide i radi a ja cu da brinem o deci, rucku, ciscenju i ostalim stvarima po kuci. To je moj stav i tako sam navikla. Moj tata otkako ja znam za sebe nije nikad oprao sudje, ves, nedaj boze nesto opegalo, usisao i ostale kucne poslove, pa se moja mama nikad nije zalila. Zna se sta je posao zene, a sta muskarca. Naravno ako on nema sta da radi a ja posla preko glave moze da opere sudje, usisa i sl.
A sto se tice posla poceo je tek skoro da ga radi i kad bude naucio sam kako da vodi firme i sve sta je njegov posao, njegov cale ce se povuci tj otici u penziju i on ce biti samostalan i sav novac sto zaradi ici ce njemu, tako da mu se tad niko nece mesati u to sta kako da uradi.



To što ti nisi odrasla u porodici gde se tata latio kućevnih poslova, ne znači da je to neispravno ...... i da ne možeš da se navikneš na bolje.

Ne verujem da ti ne bi prijalo da tvoj budući muž spremi klopu kad ti ne možeš, usisa kada si ti umorna ili opere sudove zato što se tebi gleda serija.
 
Eh, zar ne mogu da zaposle nekog da vodi radnju umesto njega, a otac da nadzorise a on povremeno dolazi?
Niko nije nezameljiv u poslu, a u ljubavi jeste


Aaaa, nije to baš tako jednostavno, roditelji kod deteta i dete kod roditelja, ne moraju da budu prijavljeni kada rade u firmi, a druga osoba mora, i to predstavlja prilično nepotreban trošak.
Posmatrajući stvar na duže staze, i za njega je dobro da što više nauči o poslu i stekne što više iskustva, nego da napravi priličan trošak porodici da se ne bi povremeno rastajao od devojke, a zna se da su mladi i da za brak ima vremena.
Osim toga, ako ne mogu da podnesu ovu, u osnovi sitnu, prepreku (u odnosu na buduće životne izazove), onda se postavlja pitanje svrsishodnosti planiranja braka.
 
Aaaa, nije to baš tako jednostavno, roditelji kod deteta i dete kod roditelja, ne moraju da budu prijavljeni kada rade u firmi, a druga osoba mora, i to predstavlja prilično nepotreban trošak.
Posmatrajući stvar na duže staze, i za njega je dobro da što više nauči o poslu i stekne što više iskustva, nego da napravi priličan trošak porodici da se ne bi povremeno rastajao od devojke, a zna se da su mladi i da za brak ima vremena.
Osim toga, ako ne mogu da podnesu ovu, u osnovi sitnu, prepreku (u odnosu na buduće životne izazove), onda se postavlja pitanje svrsishodnosti planiranja braka.

Ima smisla. Svidja mi se tvoj post.
Samo mi je zao, njoj nije lako
 
To što ti nisi odrasla u porodici gde se tata latio kućevnih poslova, ne znači da je to neispravno ...... i da ne možeš da se navikneš na bolje.

Ne verujem da ti ne bi prijalo da tvoj budući muž spremi klopu kad ti ne možeš, usisa kada si ti umorna ili opere sudove zato što se tebi gleda serija.

Ne kazem da sam u potpunosti protiv toga, ali ako ce moj muz da radi, a ja da sedim kuci i cuvam deci, necu mu reci aj sreco usisaj hocu da gledam seriju.
 
Aaaa, nije to baš tako jednostavno, roditelji kod deteta i dete kod roditelja, ne moraju da budu prijavljeni kada rade u firmi, a druga osoba mora, i to predstavlja prilično nepotreban trošak.
Posmatrajući stvar na duže staze, i za njega je dobro da što više nauči o poslu i stekne što više iskustva, nego da napravi priličan trošak porodici da se ne bi povremeno rastajao od devojke, a zna se da su mladi i da za brak ima vremena.
Osim toga, ako ne mogu da podnesu ovu, u osnovi sitnu, prepreku (u odnosu na buduće životne izazove), onda se postavlja pitanje svrsishodnosti planiranja braka.

Nije njima da moraju nekom drugom da uplacuju radni staz imaju oni dovoljno radnika, cak i njemu uplacuju staz vec 4 god a on radi 2 nedelje. Nego je stvar u tome sto on treba da nauci neke stvari koje se ne uce u skoli i da stekne iskustvo kako bi danas sutra bio uspesan u svom poslu, a ne rasturio sve sto mu je otac godinam sticao.
 
Молила бих учеснике теме да се држе даље од личних прозивки, увреда и задирања у нечији интимни живот. Хајде да помогнемо девојци ако можемо, а да своје личне нетрпељивости разрешимо на ПП, ако је баш неопходно.
 
To što ti nisi odrasla u porodici gde se tata latio kućevnih poslova, ne znači da je to neispravno ...... i da ne možeš da se navikneš na bolje.

Ne verujem da ti ne bi prijalo da tvoj budući muž spremi klopu kad ti ne možeš, usisa kada si ti umorna ili opere sudove zato što se tebi gleda serija.


NN, jesi u pravu, ali ako će on voditi svoju firmu, da ne preteram, ali bar prvih 10 godina to je celodnevni posao, i što se toga tiče, baš su se našli.
Sreća i njena i njegova ako ona ostane pri svojim stavovima, izbeći će mnoge rasprave i svađe.

Inače, ja zastupam mišljenje da niko ne treba da pomaže ženi u kućnim poslovima, već da svako treba da radi deo poslova u kući u kojoj živi - i muž, i žena, i deca, prema svom uzrastu, naravno... Šta bi da je sam?
E, sad, ako par ima stalno radno vreme, i jednak broj sati dnevno je slobodan, onda stoji da treba i on nešto da radi od kućnih poslova - ostaje im više vremena slobodnog da ga provode na lepši način. :bye:
 
NN, jesi u pravu, ali ako će on voditi svoju firmu, da ne preteram, ali bar prvih 10 godina to je celodnevni posao, i što se toga tiče, baš su se našli.
Sreća i njena i njegova ako ona ostane pri svojim stavovima, izbeći će mnoge rasprave i svađe.

Inače, ja zastupam mišljenje da niko ne treba da pomaže ženi u kućnim poslovima, već da svako treba da radi deo poslova u kući u kojoj živi - i muž, i žena, i deca, prema svom uzrastu, naravno... Šta bi da je sam?
E, sad, ako par ima stalno radno vreme, i jednak broj sati dnevno je slobodan, onda stoji da treba i on nešto da radi od kućnih poslova - ostaje im više vremena slobodnog da ga provode na lepši način. :bye:

Pa njegov posao u kuci bi bio da kosi travu i dvorisni poslovi, sta ima da kuva rucak kad nema pojma, a ja da kosim travu ne pada mi na pamet.
Ako se udam za njega ne verujem da cu raditi jedino ako ja budem htela, u njegovoj firmi ali mogu da radim 4h dnevno a ne 8h. To sve zavisi od toga za koga se udam, ali ovo su moji stavovi sto se tice njega, posto trenutno planiram svoju buducnost sa njim.
 
Nije njima da moraju nekom drugom da uplacuju radni staz imaju oni dovoljno radnika, cak i njemu uplacuju staz vec 4 god a on radi 2 nedelje. Nego je stvar u tome sto on treba da nauci neke stvari koje se ne uce u skoli i da stekne iskustvo kako bi danas sutra bio uspesan u svom poslu, a ne rasturio sve sto mu je otac godinam sticao.

E, pa, vidiš, kada njemu uplaćuju staž, to je investicija u njegovu budućnost, a kada nekom drugom plaćaju, uz to ide još dažbina, i, ako to može on da odradi, onda je plaćanje nekog drzgog bacanje para - bolje je što taj novac ide njemu.
A 100% si u pravu za iskustvo, to se ne može ni novcem kupiti ni naučiti u školi, i velika je sreća kada može da ga stekne u svojoj firmi, a ne kod nekog "nadrndanog" gazde, kao mnogi, ili da bez iskustva počne da vodi firmu pa da propadne.
Dobro vi sve to planirate, daj bože da sve bude kako treba, a sad kad već morate, pritrpećete se malo, pa će i to proći.

Kad ti padne teško što se retko viđate, ti nama ovde malo zakukaj, mi ćemo te malo utešiti, i eto.:heart:
 
I mojoj je. Pa ja sam u mozgu zrela za to da se udam i sad a da imam decu znam mnogo o deci, u porodici imam male bebice koje sam od prvog dana kad su dosle iz porodiliska kupala, presvlacila... Nije mi problem sto se toga tice, ali ipak zelim da se to desi kad se osamostalimo, bolje je tako.

Po mom misljenju zena je zaduzena za kucne poslove. Nemam nista protiv da usisa kucu ponekad i jos po nesto, a da mi ulazi u kuhinju dok kuvam i soli mi pamet sta treba i kako o kuvanju a nikad nije kuvao, to mi ne treba. On ima da ide i radi a ja cu da brinem o deci, rucku, ciscenju i ostalim stvarima po kuci. To je moj stav i tako sam navikla. Moj tata otkako ja znam za sebe nije nikad oprao sudje, ves, nedaj boze nesto opegalo, usisao i ostale kucne poslove, pa se moja mama nikad nije zalila. Zna se sta je posao zene, a sta muskarca. Naravno ako on nema sta da radi a ja posla preko glave moze da opere sudje, usisa i sl.
A sto se tice posla poceo je tek skoro da ga radi i kad bude naucio sam kako da vodi firme i sve sta je njegov posao, njegov cale ce se povuci tj otici u penziju i on ce biti samostalan i sav novac sto zaradi ici ce njemu, tako da mu se tad niko nece mesati u to sta kako da uradi.

Bravo!!! :super: :klap: :heart: valjda cemo se uskoro upoznati pa cemo jos popricati, ali isto tako misljenje sam imala i ja!! :cmok:
 
NN, jesi u pravu, ali ako će on voditi svoju firmu, da ne preteram, ali bar prvih 10 godina to je celodnevni posao, i što se toga tiče, baš su se našli.
Sreća i njena i njegova ako ona ostane pri svojim stavovima, izbeći će mnoge rasprave i svađe.

Inače, ja zastupam mišljenje da niko ne treba da pomaže ženi u kućnim poslovima, već da svako treba da radi deo poslova u kući u kojoj živi - i muž, i žena, i deca, prema svom uzrastu, naravno... Šta bi da je sam?
E, sad, ako par ima stalno radno vreme, i jednak broj sati dnevno je slobodan, onda stoji da treba i on nešto da radi od kućnih poslova - ostaje im više vremena slobodnog da ga provode na lepši način. :bye:


Ne .. ja sam i rekla da je OK ako ona već sada zna da će biti domaćica koja će se posvetiti deci i porodici ..... Ali koliko sam ja shvatila da ona želi da završi fax ... pa sam u skladu sa tim i mislila da će i ona želeti da razvija svoju karijeru ... a onda je kuća ''zajednički problem''.
 
Pa njegov posao u kuci bi bio da kosi travu i dvorisni poslovi, sta ima da kuva rucak kad nema pojma, a ja da kosim travu ne pada mi na pamet.
Ako se udam za njega ne verujem da cu raditi jedino ako ja budem htela, u njegovoj firmi ali mogu da radim 4h dnevno a ne 8h. To sve zavisi od toga za koga se udam, ali ovo su moji stavovi sto se tice njega, posto trenutno planiram svoju buducnost sa njim.


Ma, da, ne može se baš ceo život isplanirati, kako se budu pijavljivale prilike, tako ćete se prilagođavati, kao i svi. Takav je život.
 
Jelice, nemoj da se ljutis sto te pitam ali prosto je jace od mene
Sto zavrsavas fakultet ako ne nameravas da radis vec da se posvetis porodici?

Pa to je dobro pitanje i ja sam razmisljala o tome. Ali znas kako sad kad sam pocela kontam i da ga zavrsim, nikad se ne zna da li ce mi nekad zatrebati. Moze npr. ja se udam za njega i iz nekih razloga nedaj boze on propadne u poslu i sta onda. Mora on da nadje posao a taj novac mozda nece biti dovoljan za sve troskove, pa cu morati i ja da radim. Onda mi je bolje da mi se nadje diploma nego da moram da radim kao baba sera:lol:
 
Ne .. ja sam i rekla da je OK ako ona već sada zna da će biti domaćica koja će se posvetiti deci i porodici ..... Ali koliko sam ja shvatila da ona želi da završi fax ... pa sam u skladu sa tim i mislila da će i ona želeti da razvija svoju karijeru ... a onda je kuća ''zajednički problem''.


Ah. Da, sve to zavisi i od profesije, a i može da radi kad deca malo porastu... Što da ne, ako joj se pruža prilika.
Mnogo nas se školuje za jednu profesiju, a život posle donese nove prilike i radimo svašta drugo, srodno onome za šta smo se školovali, a neki, bogami i nešto sasvim deseto...
Zato je život tako zanimljiv.:)
 
Pa to je dobro pitanje i ja sam razmisljala o tome. Ali znas kako sad kad sam pocela kontam i da ga zavrsim, nikad se ne zna da li ce mi nekad zatrebati. Moze npr. ja se udam za njega i iz nekih razloga nedaj boze on propadne u poslu i sta onda. Mora on da nadje posao a taj novac mozda nece biti dovoljan za sve troskove, pa cu morati i ja da radim. Onda mi je bolje da mi se nadje diploma nego da moram da radim kao baba sera:lol:


Malo mi je to bezveze što ceo svoj život i svoju budućnost viješ oko njega ....

Fakultet ti treba zbog tebe lično, a ne za slučaj da on izgubi posao. Fakultet nije škola ''za nedaj bože'', nego škola sa kojom možeš vrlo lepo da živiš i da ubiraš plodove svoga rada.
 
Nemoj vi zene. Nisu sve zene iste kao sto nisu ni muskarci. To alex ima nesto protiv kockice, ne znam sta ali ako je bude jos nesto prozivala...moracu da preduzmen neke nove korake.

Pardon.
Kakve korake,ovako neki?

June_19_2007_174.jpg
 
Kad ti padne teško što se retko viđate, ti nama ovde malo zakukaj, mi ćemo te malo utešiti, i eto.:heart:

Evo kukam:D Pa tesko mi je, trenutno sam u stanu u kome smo ziveli zajedno, sama. Retko jedem, posto se ni ne setim, nemam volju nista da kuvam posto nema njega da jede, a nije mi neko zadovoljstvo da kuvam sama sebi. Kuvala sam juce nesto i to na brzinu, a kad sam uzela da jedem, pojela malo i eto to sad stoji na kraju cu i baciti. Danas nisam nista jela, nekako nisam gladna samo pijem kafe i pusim i tak.
 

Back
Top