Хрватско прољеће

Da su kojim slučajem glavni ateri Hrvatskog proljeća došli na vlast 1990. sigurno bi RH bila davno u EU.

To je tacno...

Medjutim ne radi se o svim ucesnicima nego samo nekim:

Tripalo
Budisa
Cicak


Ostali: Savka, Pero Pirker, Djodan, Mesic, Gotovac, Seks, braca Veselice, Boljkovac, Djuro Perica itd su doprinesli politici sukoba koju je vodio Tudjman.

Hrvatska komunisticka zvanicna politika je dugo godina od 1970 dokumentovano odrzavala tajne veze sa ustaskom emigracijom.

Upad grupe Fenix u SFRJ 1972. godine je bio u direktnoj sprezi sa dogadjajima maspoka.


Tripalo je bio najzreliji i najobjektivniji hrvatski politicar - postavlja se pitanje zasto hrvatski narod nije htio njega?

1990 godine disidenti u Hrvatskoj su bili pod utjecajem stranih obavjestajnih sluzbi. Mesic je direktno priznao da je kao predsjednik SFRJ odavao drzavne tajne.

Tudjman je kao disident i osudjenik, preko emigracije, za vrijeme kucnog pritvora, priman kod nekih zvanicnih predstavnika stranih drzava tajno - kod predstavnika koji su bili znacajni kreatori politike na Balkanu.
 
Poslednja izmena:
Macak, raspad Jugoslavije je posledica RASTURANJA ISTOCNOG BLOKA.

Jedna faza u njoj.

A za to NIKO nije mogao znati jos daleke 1968. godine, cak ni kreatori NSP-a, ni papa...

(Jedino su mozda znali Tarabici).

Tako da BILO KO KAZE da je Mesic za to tada znao - je budala na kvadrat (ne mislim na tebe, vec na one od kojih si ti to "saznao")

Борис Кидрич је још 1962 године,
на некој комунистичкој пиздарији изјавио, да је
ЈУГОСЛАВИЈА САМО ПРОЛАЗНА ФАЗА ДО САМОСТАЛНЕ СЛОВЕНИЈЕ....;)
 
Борис Кидрич је још 1962 године,
на некој комунистичкој пиздарији изјавио, да је
ЈУГОСЛАВИЈА САМО ПРОЛАЗНА ФАЗА ДО САМОСТАЛНЕ СЛОВЕНИЈЕ....;)

..daj macak, nemoj biti surov, pusti drugagospodinarvatajugoslovenakomunistokapitalistu da zivi u njegovom svetu..:cool:
 
Извињавам се...онда је Кардељ....

Gsn. Bakaric

Bilo je to na savjetovanju u Rimu.

Ali ne trebas da se izvinjavas....to je mislio i cekao sav hrvatski narod...Kod Zlouvenaca su pricali kao javnu tajnu da ako udju Italijani ili Austrijanci da imaju spremljene obje zastave, samo da ih istaknu po potrebi.

Нека фукара јесте...
А било их је....Ко би их све попамтио...?
:per: :per: :per:
 
To je tacno...

Medjutim ne radi se o svim ucesnicima nego samo nekim:

Tripalo
Budisa
Cicak


Ostali: Savka, Pero Pirker, Djodan, Mesic, Gotovac, Seks, braca Veselice, Boljkovac, Djuro Perica itd su doprinesli politici sukoba koju je vodio Tudjman.

Hrvatska komunisticka zvanicna politika je dugo godina od 1970 dokumentovano odrzavala tajne veze sa ustaskom emigracijom.

Upad grupe Fenix u SFRJ 1972. godine je bio u direktnoj sprezi sa dogadjajima maspoka.


Tripalo je bio najzreliji i najobjektivniji hrvatski politicar - postavlja se pitanje zasto hrvatski narod nije htio njega?

1990 godine disidenti u Hrvatskoj su bili pod utjecajem stranih obavjestajnih sluzbi. Mesic je direktno priznao da je kao predsjednik SFRJ odavao drzavne tajne.

Tudjman je kao disident i osudjenik, preko emigracije, za vrijeme kucnog pritvora, priman kod nekih zvanicnih predstavnika stranih drzava tajno - kod predstavnika koji su bili znacajni kreatori politike na Balkanu.



Nemaš pojma!!!


MiIka Tripalo, Savka Dabčević Kučar su igrali glavne uloge u Hrvatskom proljeću!!!
Vlado Gotovac i braća Veselica su skroz pozitivni likovi...


Budiša i Čičak su bili u studenskom pokretu!!
 
Nemaš pojma!!!


MiIka Tripalo, Savka Dabčević Kučar su igrali glavne uloge u Hrvatskom proljeću!!!
Vlado Gotovac i braća Veselica su skroz pozitivni likovi...


Budiša i Čičak su bili u studenskom pokretu!!

Nisam ja rekao da nisu igrali glavne uloge, nego da su Tripalo, Budisa i Cicak kao ucesnici maspoka bili hrvatski politicari koji bi Hrvatsku uveli u EU bez rata...a ostali ucesnici maspoka su ostali na pozicijama sukoba 1990.

Studentski pokret je dio maspoka i njih je Savka koristila kao glasnogovornike hrvatskih zahtjeva...izmedju ostalog organizovali su i tzv. "Hercegovacki Zid" - naoruzanu grupu koja je pocela sa spiskovima za likvidaciju Srba.
 
Nisam ja rekao da nisu igrali glavne uloge, nego da su Tripalo, Budisa i Cicak kao ucesnici maspoka bili hrvatski politicari koji bi Hrvatsku uveli u EU bez rata...a ostali ucesnici maspoka su ostali na pozicijama sukoba 1990.

Studentski pokret je dio maspoka i njih je Savka koristila kao glasnogovornike hrvatskih zahtjeva...izmedju ostalog organizovali su i tzv. "Hercegovacki Zid" - naoruzanu grupu koja je pocela sa spiskovima za likvidaciju Srba.

Pišeš totalne gluposti!!!

Trebaš znati da se većina sudionika Maspoka opredjelila na prvim izborima višestranačkim izborima 1990. za Koaliciju narodnog sporazuma (KNS)..Miko Tripalo, Savka Dabčević-Kučar, Srećko Bijelić,Vice Vukov...i dr.
 
Pišeš totalne gluposti!!!

Trebaš znati da se većina sudionika Maspoka opredjelila na prvim izborima višestranačkim izborima 1990. za Koaliciju narodnog sporazuma (KNS)..Miko Tripalo, Savka Dabčević-Kučar, Srećko Bijelić,Vice Vukov...i dr.


Pa sto onda sto su se neki opredjelili za KNS?

Za tvoju informaciju za vrijeme MASPOKA ja sam bio u domu Stjepan Radic...I nije istina da je maspok poceo sa studneskim nezadovoljstvom.

Maspok je poceo kroz organizaciju Matice Hrvatske, a studentski pokret je bio "oruzje" koje je Savka htjela koristiti kao jezgro osnivanja hrvatske vojske.
 
Pa sto onda sto su se neki opredjelili za KNS?

Za tvoju informaciju za vrijeme MASPOKA ja sam bio u domu Stjepan Radic...I nije istina da je maspok poceo sa studneskim nezadovoljstvom.

Maspok je poceo kroz organizaciju Matice Hrvatske, a studentski pokret je bio "oruzje" koje je Savka htjela koristiti kao jezgro osnivanja hrvatske vojske.

Moraš da znaš da njih, ove naše glasnogovornike iz Hrvatske ne zanimaju činjenice. Ne zanimaju ih ljudi koji su živeli i na neki način učestvovali u tom događajima. Njihova povijest se bazira na Vikipediji i negiranju svega.
Opet napominjem, postoje dokazi i svedoci. Ti događaji nisu bili tako davno.
 
Moraš da znaš da njih, ove naše glasnogovornike iz Hrvatske ne zanimaju činjenice. Ne zanimaju ih ljudi koji su živeli i na neki način učestvovali u tom događajima. Njihova povijest se bazira na Vikipediji i negiranju svega.
Opet napominjem, postoje dokazi i svedoci. Ti događaji nisu bili tako davno.


ma ništa novo,S..... propaganda svi su ustaše i kao takvi otvoren je lov na njih tokom cijele godine.Vikipediju možeš utjerati znaš gdje što se mene tiče:per:,sad ti dajem razlog da me zoveš kako god želiš.Vama što je Hrvatsko smeta i genetski ste rođeni takvi.ne kaže uzalud stara poslovica "što mačka koti miše lovi".
Ako sam nešto zaboravio sjetit ću se prije ili kasnije:cool:
 
Шта је то било уствари....и како су Хрвати почели са повраћајем усташтва?


Kada su se uverili da nisu kažnjeni za zlodela i krvoprolće iz 2.SR, da nisu platili nikom nikakvu ratnu odšeteu, da ih niko sudski ne goni za genocid, da su sopstvenu državu bar 4 puta teritorijalno uvećali na teret drugog naroda, da im je poklonjena država koju nikada istorijski nisu imali, počeli su da sprovode u delo plan za dalje terirotijalno uvećavanje i proterivanje svih koje nisu stigli za vreme Pavelića.
Prvo su započeli sa terorističkim akcijama i ubistvima građana SFRJ, pre svega Srba koji su živeli i radili u inostranstvu. Onda su prešli na državotovrnu strukturu SFRJ, znači ambasadore i ostalo osoblje zapošljeno u ambasadama pa na rušenje putničkih aviona.....

Svu potrebnu logističku podršku dobijaju iz Amerike i najviše iz Nemačke. One ih i obučavaju i spremaju za terorizam i subverzivnu delatnost.

Kada su se osetili malo sigurnijim prešli su na izvršavanje terorističkih akcija direktno u Srbiji a pre svega u Beogradu, da bi na kraju ubacili i terorističku ustašku grupu na Radušu i pokušali dizanje sveopšteg Hrvatskog ustanka.
Sve to pokušali su da opravdaju takozvanim MASPOKOM pod formulom hrvatske ugroženosti i potlačenosti u SFRJ što može da se vidi upravo sada i ovde na ovoj temi na tekstovima ovih ovde prisutnih hrvatsko-ustaških elemenata. Oni i posle 30-40 godina retoriku nisu uopšte promenili nimalo jer pravo opravdanje za terorizam nemaju osim da im je namera bila stvaranje nove ustaške države i to direktno otimajući Srbsku zemlju i teritoriju.

Suština celog problema je :
pošto nisu kažnjeni za zločine NDH onda su se zdušno potrudili da nastave sa započetim genocidom u takozvanoj RH.


To dalje znači da kada se ceo ovaj proces završi koji su započele ustaše i takozvana Hrvatska najvažnije će biti kao prvo da se izvrši kompletna denacionalizacija današnje Hrvatske i da se osude svi hrvati i ustaše koji su imali i najmanjeg udela ili dodira sa genocidom 1941-1945 i 1991-1995.

Od UN-a tražiti da se sprovede Ruzveltov predlog i da se taj "narod" stavi pod starateljstvo UN a sama Hrvatska za sva vremene svede u svoje prave granice ili sasvim nestane.
 
Poslednja izmena:
Petra Bakule
Adresa:
Petra Bakule 23
10000 Zagreb
http://mojzagreb.info/telefonski-imenik/zagreb/cveljo-ivan-01-2863528/

Petar Bakula je jedan od pripadnika bugojanske skupine ili grupe feniks koja je 1972 upala u Jugoslaviju da podigne ustanak hrvata u SFRJ i koja je pobila i zaklala preko 30 nevinih ljudi

Ajde ne lupetaj po običaju neznalico na kvadrat.
Petar Bakula čije ime nose škole i ulice nije taj Petar Bakula već svećenik i pjesnik iz
19 st.
Bruno Bušić je bio protivnik terorizma već začetnik pomirbe svih Hrvata dakle i komunista i desničara a sve u cilju stvaranja nezavisne Hrvatske.
Njegove ideje je proveo u djelo dr. Tuđman.
Hrkač koji je osuđen za postavlajnje bombe u kino u Beogradu nema veze s Hrvatskim proljećem jer je osuđen za zlodjelo 1968.
Ne znam ni za jednu ulicu ili bilo koji naziv s njegovim imenom.
Isto vrijedi i za Ludviga Pavlovića jedinog iz grupe Feniks.
S druge strane grupa Feniks je djelo UDBE jer za to postoje dokazi i u knjizi Đ.Ličine " 20-ti čovjek " u kojoj opisuje kako je UDBA organizirala i ubacila te manipulirala s grupom radi podmetanja upravo Hrvatskom proljeću odnosno Hrvatskom rukovodstvu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ma ništa novo,S..... propaganda svi su ustaše i kao takvi otvoren je lov na njih tokom cijele godine.Vikipediju možeš utjerati znaš gdje što se mene tiče:per:,sad ti dajem razlog da me zoveš kako god želiš.Vama što je Hrvatsko smeta i genetski ste rođeni takvi.ne kaže uzalud stara poslovica "što mačka koti miše lovi".
Ako sam nešto zaboravio sjetit ću se prije ili kasnije:cool:

ЈЕ Л' ТИ ЗНАШ ШТА СИ УПРАВО РЕКАО!? :per::per::per:
 
Pa sto onda sto su se neki opredjelili za KNS?

Za tvoju informaciju za vrijeme MASPOKA ja sam bio u domu Stjepan Radic...I nije istina da je maspok poceo sa studneskim nezadovoljstvom.

Maspok je poceo kroz organizaciju Matice Hrvatske, a studentski pokret je bio "oruzje" koje je Savka htjela koristiti kao jezgro osnivanja hrvatske vojske.

Radoviću ne lupetaj.
Ako si bio suvremenik tih događaja pogotovo u Zagrebu onda dobro i predobro znaš da službeno nije bilo govora o nekakvom rasturanju SFRJ u to vrijeme.
Pa ista ta ekipa je čak 90 bila za preoblikovanje SFRJ u konfederaciju i u programu nisu imali nezavisnost.
Kako bi to onda mogli imati 20 godina ranije.
Budi pošten.
Ne miješajmo uzavrele nacionalističke strasti studenata ili pojedinaca službeno se tražilo veća samostalnost Republika.
I to je bilo legitimno.
Na kraju krajeva i ostvareno djelomično kroz Ustavne promijene već 1971 i naposlijetko kroz Ustav SFRJ iz 1974.
 
Ajde ne lupetaj po običaju neznalico na kvadrat.
Petar Bakula čije ime nose škole i ulice nije taj Petar Bakula već svećenik i pjesnik iz
19 st.
Bruno Bušić je bio protivnik terorizma već začetnik pomirbe svih Hrvata dakle i komunista i desničara a sve u cilju stvaranja nezavisne Hrvatske.
Njegove ideje je proveo u djelo dr. Tuđman.
Hrkač koji je osuđen za postavlajnje bombe u kino u Beogradu nema veze s Hrvatskim proljećem jer je osuđen za zlodjelo 1968.
Ne znam ni za jednu ulicu ili bilo koji naziv s njegovim imenom.
Isto vrijedi i za Ludviga Pavlovića jedinog iz grupe Feniks.
S druge strane grupa Feniks je djelo UDBE jer za to postoje dokazi i u knjizi Đ.Ličine " 20-ti čovjek " u kojoj opisuje kako je UDBA organizirala i ubacila te manipulirala s grupom radi podmetanja upravo Hrvatskom proljeću odnosno Hrvatskom rukovodstvu.

Ha.,...ha...ha... udba organizirala upad grupe Feniks??? Licina iznio te dokaze u knjizi 20 covjek???

Ti vjerovatno nisi citao knjigu...a o organizaciji najbolje ti govori zena Ludviga Pavlovica koji je poginuo prilikom napada na JNA kod Posusja 19.8.1991. ---

Spominjete Ravno - ali ne govorite o grupi koja je izvrsila napad na JNA u BiH, pod rukovodstvom osudjenog teroriste.

Izvrsili ste preko cetiri stotine teroristickih akata sirom svijeta...od ubijanja americkih policajaca, otmice aviona, podmetanja bombi, otrova u Bg. rezervar vode, ubistava ambasadora i predstavnika SFRJ, organizovanja atentata, ubacivanja teroristickih grupa, sverca oruzja itd.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ha.,...ha...ha... udba organizirala upad grupe Feniks??? Licina iznio te dokaze u knjizi 20 covjek???

Ti vjerovatno nisi citao knjigu...a o organizaciji najbolje ti govori zena Ludviga Pavlovica koji je poginuo prilikom napada na JNA kod Posusja 19.8.1991. ---

Spominjete Ravno - ali ne govorite o grupi koja je izvrsila napad na JNA u BiH, pod rukovodstvom osudjenog teroriste.

Izvrsili ste preko cetiri stotine teroristickih akata sirom svijeta...od ubijanja americkih policajaca, otmice aviona, podmetanja bombi, otrova u Bg. rezervar vode, ubistava ambasadora i predstavnika SFRJ, organizovanja atentata, ubacivanja teroristickih grupa, sverca oruzja itd.

Radoviću ne lupetaj i ne blamiraj se kao ipak neko ozbiljniji na forumu.
Ako nešto ne znaš pitaj a ne tvrdi da zato kaj ti ne znaš ne postoji.
Knjiga se i zove 20-ti čovjek jer je taj 20-ti manipulirao čitavom grupom i situacijom te u zadnji čas pravdajući se bolešću otišao iz kampa u Austriji direkt u Beograd obukao svoju uniformu i izdiktirao sve UDBI kakvi su planovi.
Čitava operacija je strogo nadzirana i kanalizirana od samog početka još u Australiji.
O tome ti i dan danas piše žena blagopokojnog Ambroza Andrića.
Za Đorđa Ličinu suvišno je i govoriti da je dobro znao što piše s obzorom na scoj background i kasnije skinutu masku.
I molim te zadrži se na temi.
Ravno i žena L.Pavlovića nesretno stradalog 1991 nakon komplet odslužene kazne za grupu Feniks nemaju veze s mojim tvrdnjama i upisima.
Ne bježi kad nemaš argumenata na drugu temu.
Da i molim ime jednog teroriste čije ime nosi neka ulica u HR.
 
ma ništa novo,S..... propaganda svi su ustaše i kao takvi otvoren je lov na njih tokom cijele godine.Vikipediju možeš utjerati znaš gdje što se mene tiče:per:,sad ti dajem razlog da me zoveš kako god želiš.Vama što je Hrvatsko smeta i genetski ste rođeni takvi.ne kaže uzalud stara poslovica "što mačka koti miše lovi".
Ako sam nešto zaboravio sjetit ću se prije ili kasnije:cool:

Da li sam ja napisao da su svi Hrvati ustaše? Kakva propagnda?
Što se tiče toga oko Vikipedije, baš se lepo izražavaš. To je tvoje, ja ću nastaviti na način na koji sam i do sad raspravljao sa forumašima.
A genetika... tu bih se već složio sa tobom. Razmisli čije gene ti nosiš, a ja ti mogu napisati čije gene ja nosim, ako te zanima, pa da poredimo.
 
ma ništa novo,S..... propaganda svi su ustaše i kao takvi otvoren je lov na njih tokom cijele godine.Vikipediju možeš utjerati znaš gdje što se mene tiče:per:,sad ti dajem razlog da me zoveš kako god želiš.Vama što je Hrvatsko smeta i genetski ste rođeni takvi.ne kaže uzalud stara poslovica "što mačka koti miše lovi".
Ako sam nešto zaboravio sjetit ću se prije ili kasnije:cool:

Genetika?
Macka?

Sasvim primenjivo,

Mozda bih macu promenio sa besnim psetom.
 
Radoviću ne lupetaj.
Ako si bio suvremenik tih događaja pogotovo u Zagrebu onda dobro i predobro znaš da službeno nije bilo govora o nekakvom rasturanju SFRJ u to vrijeme.
Pa ista ta ekipa je čak 90 bila za preoblikovanje SFRJ u konfederaciju i u programu nisu imali nezavisnost.
Kako bi to onda mogli imati 20 godina ranije.
Budi pošten.
Ne miješajmo uzavrele nacionalističke strasti studenata ili pojedinaca službeno se tražilo veća samostalnost Republika.
I to je bilo legitimno.
Na kraju krajeva i ostvareno djelomično kroz Ustavne promijene već 1971 i naposlijetko kroz Ustav SFRJ iz 1974.

Ma osnovni zahtjev Hrvatske je bio stvaranje hrvatske vojske "Hrvatska strojnica o hrvatsko rame".

Ne bi da razgovaramo o konfederaciji jer takav oblik drzavnog uredjenja ne postoji...Konfederacija predstavlja savez samostalnih drzava. Konfederacija je stepenica ka putu samostalnosti...to je bio hrvatski tisucljetni san...Ucesnici MASPOKA nisu direktno trazili samostalnost vec konfederaciju tj. za ono vrijeme zbog medjunarodnih odnosa i SSSRa nije bilo moguce postavljati maximalisticke i krajnje ciljeve.

Ali je po svojoj sustini MASPOK bio teznja hrvatske za samostalnosti i udar na temelje Jugoslavije...Ne treba zaboraviti da je i onda Hrvatska bila drzava Hrvata i Srba.

Kasnije je stvaranjem teritorijalne odbrane udovoljeno zahtjevu za stvaranjem republickih vojski.

Hrvatski politicari su uvijek imali na umu jacanje Hrvatske, bez Srba, unutar Jugoslavije do konacnog cilja stvaranja samostalne drzave.

1990. su rijesili da to postignu oruzjem...Jer KOEBS nije dozvoljavo prekrajanje granica u Evropi.

Dakle nikada Hrvatska bez rata ne bi postala samostalna, ne zbog Jugoslavije vec zbog medjunarodnog poretka.

Zato je Tudjman na Jelacicevom placu izjavio: Rata ne bi bilo da ga mi nismo htjeli.

Problem je sto ste vi razvili strahovitu mrznju prema Srbima i htjeli ste stvoriti Hrvatsku ali bez Srba - zato je cilj vaseg rata bio da se Srbi svedu na beznacajnu manjinu...sto je Tudjman izjavio i postavio kao cilj.

I vi Hrvati i Srbijanci su smatrali da su vasim dobrim odnosima prepreka Srbi u Hrvatskoj..Sada ste se rijesili problema pa se volite do mile volje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top