Хрватско прољеће

Само да додам....
Србима није дозвољено да виде оно што је одавно спремано...
Нису дозвољавали...комунисти и пропала војна лица
примана у службу по КЉУЧУ.
:per: :per: :per:

Macak, raspad Jugoslavije je posledica RASTURANJA ISTOCNOG BLOKA.

Jedna faza u njoj.

A za to NIKO nije mogao znati jos daleke 1968. godine, cak ni kreatori NSP-a, ni papa...

(Jedino su mozda znali Tarabici).

Tako da BILO KO KAZE da je Mesic za to tada znao - je budala na kvadrat (ne mislim na tebe, vec na one od kojih si ti to "saznao")
 
Macak, raspad Jugoslavije je posledica RASTURANJA ISTOCNOG BLOKA.

Jedna faza u njoj.

A za to NIKO nije mogao znati jos daleke 1968. godine, cak ni kreatori NSP-a, ni papa...

(Jedino su mozda znali Tarabici).

Tako da BILO KO KAZE da je Mesic za to tada znao - je budala na kvadrat (ne mislim na tebe, vec na one od kojih si ti to "saznao")

oni nisu znali vec su vjerovali u to i za to se borili....hrvati se nikad nisu pomirili sa nestankom NDH 1945 i stvaranjem Jugoslavije
 
Macak, raspad Jugoslavije je posledica RASTURANJA ISTOCNOG BLOKA.

Jedna faza u njoj.

A za to NIKO nije mogao znati jos daleke 1968. godine, cak ni kreatori NSP-a, ni papa...

(Jedino su mozda znali Tarabici).

Tako da BILO KO KAZE da je Mesic za to tada znao - je budala na kvadrat (ne mislim na tebe, vec na one od kojih si ti to "saznao")

Ma ne sve se to desilo spontano Hladni rat je rat friziderima
 
Шта је то било уствари....и како су Хрвати почели са повраћајем усташтва?

S obzirom da pitanje u svom sastavu vec sadrzi tvrdnju (boldani dio), a sto dalje implicira da pokretac teme vec ima izgradjen stav o tadasnjim dogadjanjima, dolazimo do logicnog zakljucka da je tema otvorena provokacije radi i da je treba zaobici k'o gowno na putu.
 
Već smo imali dosta rasprava o ovoj temi, a ju ću opet da dodam isto. Ima ljudi koji su živeli u to vreme, neki su dobili saznanj o pravoj pozadini tog "pokreta".
U vreme razbijanja pokreta izvršena je masovna rotacija oficira i policajaca. Tadašnjim oficirima je objašnjeno šta se sprema i kako je zaustavljeno. takođe im je rečeno da će se sličan scenario ponoviti, a mi smo svedoci da se ponovio. Na žalost, taj drugi put nije bilo snage koja će se suprostaviti zapadu i Vatikanu koji su sve ovo i započeli.
Možete svi vi iz Hrvatske da negirate težnje o razbijanju države, da pišete o tome kako ste vi hranili Srbiju, možete da lažete koliko vam je volja, ali opet kažem, neki ovde su živeli u to vreme, neki zanju šta pišete, tako da vam ne vredi. To je bila samo jedna od faza koja je vodila težnji Hrvata - odvajanje od Jugoslavije i uništenje Srba u tadašnjoj SR Hrvatskoj. Da li se to i ostvarilo?
 

Back
Top