Hrvatica na čelu borbe protiv izgradnje pravoslavne crkve u Novom Sadu

Otkud benediktanci ovde na Krsti _
Ovde sam u misiji zastite Evrope u koju spada i Novi Sad.

Pitanje je bilo persirano korisniku zbog njegovog izkazanog bezobrazluka koje je pocelo nakon uvrede davanjem konkretnog odgovora na njegovu konstataciju da nisam napustio svoje selo, misleci na Novi Sad, uporedujuci ga sa Londonom, Parizom...... i neizostavno sa NYC kako ga je nazvao u kome najverovatnije nije bio posto zivi u nekoj americkoj zabiti i sav ushicen iznosi tvrdnje o nekim primitivcima iz jos gorih ruralnih predela.
Sto je najgore pokusava me ismejati na znajuci da se pasos u ex SFRJ-u izdavao sa napunjenih 16 god. nakon koga su lica sa njime nesmetano putovala, roditelji vodili decu u spomenuti London gde su kupovali HIFI tehniku, isli na letovanje........
Uobicajeno na ovom forumu.

Normalno sve je pocelo mojim upisama u kojima sam stao na stranu zastite grada.
 
a da si srpkinja u hrvatskoj ili na kosmetu ne bi ti bio problem što te terorišu, a kao hrvatic u Srbiji ti ćeš da nam odredjuješ kako treba da se živi? I nije te sramota dvoličnosti i nasilja koje sprovodite....čak i u srbiji, medju pristojnim ljudima...
Umesto da budete srećni što živite u Srbiji kao ljudi, vi se ponašate ko da ste u svojoj ustašiji....i pokazujete da ste neljudi...
Odakle tebi ideja da sam ja hrvatica?
 
Moram da napišem ovaj post, zbog svoje majke. Rodjena je na Kozari, članovi iz BIH znace zasto to pominjem. Kozara je bila jaka srpska odbrana nemcima. Srbi su tu uništeni, majka je završila u Jasenovcu, prezivela je zahvaljujuci hrvatskoj porodici koja je uzela u svoje okrilje. Dosla je u Vojvodinu, zaljubila se u starosedeoca, ziveli u ljubavi i slozi do smrti. Uvek me ucila da cenim dobre ljude, da ne gledam veru i naciju. Hvala joj na mudrosti koju je prenela.
 
Moram da napišem ovaj post, zbog svoje majke. Rodjena je na Kozari, članovi iz BIH znace zasto to pominjem. Kozara je bila jaka srpska odbrana nemcima. Srbi su tu uništeni, majka je završila u Jasenovcu, prezivela je zahvaljujuci hrvatskoj porodici koja je uzela u svoje okrilje. Dosla je u Vojvodinu, zaljubila se u starosedeoca, ziveli u ljubavi i slozi do smrti. Uvek me ucila da cenim dobre ljude, da ne gledam veru i naciju. Hvala joj na mudrosti koju je prenela.
A šta su bili očevi "starosedeoci" u tom ratu ?

Pavelićevi domobrani...

Ili pak folksodjčeri
 
I dalje ne razumem...da li ja ne smem da napišem svoje mišljenje? Ništa ne želim, iznosim mišljenje....ili sam naivna, a ti želiš da mi nešto pojasniš?
А да покушаш кроз објаву довршити мисао. Недореченим постовима тешко ће форумаши разумјети шта си хтјела рећи.

Но на страну то. Постоје двије врсте људи, они који мисле својом и они који мисле туђом главом. Ови други ће понављати, и на овој теми уопштену популистичку мантру, некад и добро прихваћене флоскуле самоумишљених "моралних чистунаца" (рецимо "постоје само добри и лоши људи" или "сви су чинили злочине, у ратуз нема невиних" итд...) не схватајући са којом су сврхом пласиране а то је у правилу релативизација.
Такође и саму идеју изградње храма СПЦ већ десенијама би пратио пласирани наратив "докле више цркава, дајте фабрика.." а у нешто новијим временима "докле више цркава, дајте вртиће, спортске терене, зелених површина....", и наратив који ће бити добро прихваћен од стране оних који воле мислити туђом главом.

Они који мисле својом главом ће прво поставити питања. Да ли је у позадини тих противљења заиста брига за зеленим површинама, да ли су вођени добрим намјерама и да би пиоритет требало бити нешто друго од веће користи за грађане, или је у основи свега анимозитет према СПЦ?

А ако погледамо коловође тих противљења, итекако забраздиле у србофобији, који толику ударају по том неком измишљеном досрбљавању (а ако погледамо простор читаве бивше Југосоавије, тај простор Војводине је по националној, вјерској, културолошкој толеранцији далеко одмакао од свих других, па су те прозивке једноставно будаласте), којима смета чак и што се храмови СПЦ граде у византијском стилу (извини, али ако ниси вјерник СПЦ, одакле теби право да закераш у каквом ће се стилу градити храмови СПЦ), није тешко разумјети да није у питању никаква брига за зеленим површинама, нити је водиља брига да се побољша квалитет живота, већ смета прије свега и изнад свега СПЦ.
 
Poslednja izmena:
Moram da napišem ovaj post, zbog svoje majke. Rodjena je na Kozari, članovi iz BIH znace zasto to pominjem. Kozara je bila jaka srpska odbrana nemcima. Srbi su tu uništeni, majka je završila u Jasenovcu, prezivela je zahvaljujuci hrvatskoj porodici koja je uzela u svoje okrilje..
Ако си се већ осврнуло на животопис мајке, могла си поменути шта би са њеним биопошким родитељима, твојим дједом и бабом са мајчине стране.
Moje poruke su jasne,
Можда теби.
..smeta mi podela po verskoj osnovi, ako si Srbin sve ti je oprosteno,...
Србин није вјерска него народносна одредница.

Сметала ти или не, но људи од прастарих времена имају потребу сврставања у колективитете, по народносној, политичкој, вјерској, завичајној и иној (културошкој, сталешкој, начину живота итд) основи. Тако ће бити и у будућим временима, тих подјела (вјерских, етничких, политичких. завичајних и иних) међу колектиовитетима ће бити, то је једноставно у људској природи.
Оно на чему се може порадити јесте да фобија и анимозитет међу колективитетима не затрују превише амбијент.
..samo trazim realnost. Cini se da toga u Srbiji nema.
Можда из твоје визуре. Људи ако желе видјети оно негативно, рђаво (примјере, појаве, понашања, јавне иступе), детектоваће и видјеће, ако желе видјети позитивно, видјеће. И то често говори више о оном ко даје суд.
 
Ако си се већ осврнуло на животопис мајке, могла си поменути шта би са њеним биопошким родитељима, твојим дједом и бабом са мајчине стране.

Можда теби.

Србин није вјерска него народносна одредница.

Сметала ти или не, но људи од прастарих времена имају потребу сврставања у колективитете, по народносној, политичкој, вјерској, завичајној и иној (културошкој, сталешкој, начину живота итд) основи. Тако ће бити и у будућим временима, тих подјела (вјерских, етничких, политичких. завичајних и иних) међу колектиовитетима ће бити, то је једноставно у људској природи.
Оно на чему се може порадити јесте да фобија и анимозитет међу колективитетима не затрују превише амбијент.

Можда из твоје визуре. Људи ако желе видјети оно негативно, рђаво (примјере, појаве, понашања, јавне иступе), детектоваће и видјеће, ако желе видјети позитивно, видјеће. И то често говори више о оном ко даје суд.
Deda je poginuo u II SR. Bio je u partizanima. Stradao je od nemaca. Baba je sa majkom i ostalom decom zavrsila u Vojvodini.
Ne znam sta nije jasno ili nedoreceno u mom pisanju.
Ja nemam potrebu za kolektivizacijom ili pripadnoscu bilo kome i bilo cemu, osecam se ograniceno, ali razumem one kojima je to potrebno.
Dobre osobe imaju lepe i pozitivne misli. Samo frustrirani imaju potrebu da sire mrznju i negativnost.
 
А да покушаш кроз објаву довршити мисао. Недореченим постовима тешко ће форумаши разумјети шта си хтјела рећи.

Но на страну то. Постоје двије врсте људи, они који мисле својом и они који мисле туђом главом. Ови други ће понављати, и на овој теми уопштену популистичку мантру, некад и добро прихваћене флоскуле самоумишљених "моралних чистунаца" (рецимо "постоје само добри и лоши људи" или "сви су чинили злочине, у ратуз нема невиних" итд...) не схватајући са којом су сврхом пласиране а то је у правилу релативизација.
Такође и саму идеју изградње храма СПЦ већ десенијама би пратио пласирани наратив "докле више цркава, дајте фабрика.." а у нешто новијим временима "докле више цркава, дајте вртиће, спортске терене, зелених површина....", и наратив који ће бити добро прихваћен од стране оних који воле мислити туђом главом.

Они који мисле својом главом ће прво поставити питања. Да ли је у позадини тих противљења заиста брига за зеленим површинама, да ли су вођени добрим намјерама и да би пиоритет требало бити нешто друго од веће користи за грађане, или је у основи свега анимозитет према СПЦ?

А ако погледамо коловође тих противљења, итекако забраздиле у србофобији, који толику ударају по том неком измишљеном досрбљавању (а ако погледамо простор читаве бивше Југосоавије, тај простор Војводине је по националној, вјерској, културолошкој толеранцији далеко одмакао од свих других, па су те прозивке једноставно будаласте), којима смета чак и што се храмови СПЦ граде у византијском стилу (извини, али ако ниси вјерник СПЦ, одакле теби право да закераш у каквом ће се стилу градити храмови СПЦ), није тешко разумјети да није у питању никаква брига за зеленим површинама, нити је водиља брига да се побољша квалитет живота, већ смета прије свега и изнад свега СПЦ.
Oni koji misle svojom glavom zalazu se za ocuvanje kulturnog nasleda u koje spadaju crkve i manastiri SPC-a ukljucujuci i lokalitete na kojima se nalaze, a koje su na zalost devastirane od autenticnog okruzenja nadalje poput manastira Fruske gore, okruzenja Almaske crkve itd.
Sem sakralnih objekata srusene su i mnoge gradevine pod zastitom drzave zajedno sa oznakom koja se nalazila na njima, mnoga i spaljena uz objasnjenja poput "pozar su izazvali beskucnici".
Stil gradnje je potrebno po misljenju obrazovanog dela vernika SPC-a prilagoditi okolini, ovde navedeni "vizantijski" u kom su sidane i neke katolicke katedrale, da odmah razjasnimo, se takode moze prilagoditi, ili crkvu zidati u adekvatnom za prostor u kome se nalazi na odgovarajucem lokalitetu.
Tacno je da je po spomenutim tolerancijama Vojvodina na visem nivou, ali je i tacno da se on srozava.
Onima koji su u stanju razumeti gore iznetu problematiku sigurno nisu niti mogu biti zastupnici protiv SPC-a, niti na njih mogu imati uticaj marginalne licnosti kojima je neko dao trenutni publicitet.

Temaje otvorena na pogresan nacin, zahvaljujuci kome je rasprava krenula u pogresnom pravcu.
 
Poslednja izmena:
Deda je poginuo u II SR. Bio je u partizanima. Stradao je od nemaca. Baba je sa majkom i ostalom decom zavrsila u Vojvodini.
Ne znam sta nije jasno ili nedoreceno u mom pisanju.
Ja nemam potrebu za kolektivizacijom ili pripadnoscu bilo kome i bilo cemu, osecam se ograniceno, ali razumem one kojima je to potrebno.
Dobre osobe imaju lepe i pozitivne misli. Samo frustrirani imaju potrebu da sire mrznju i negativnost.
реци ти нама у којој војсци је био отац од тог бабиног мужа из војводине , тј твој прађед ?
пошто су то несрби, јасно је мени у којој је војсци био али ајде сама нам подели ту чињеницу...
 
Moje poruke su jasne, ako si ih procitao...smeta mi podela po verskoj osnovi, ako si Srbin sve ti je oprosteno,zazmuricemo, ako nisi, onda dodajemo jos loseg da budete vise zli...I to planski rade oni koji nisu rodjeni u Vojvodini...tako su se svugde pokretali nemiri...samo trazim realnost. Cini se da toga u Srbiji nema.
типична мантра несрба овде

хрватице у причу ти уопште неверујем, нарвано да ћеш да упакујеш у ту мантру....

види ако имаш неки проблем око цркви жртвама фашистичке рације , хрватска је преко ... тамо нећеш имати проблем са тим

овим што је болдовано све си рекла :mazi:
 
Poslednja izmena:
Ne razumem pitanje? Samo sam iskreno odgovorila...
не лажи.

јасна си ти мени.

подсетићу те да је 1991 у хрватској одузето 40 000 станова , станарских права србима. Само СРБИМА
до тада су знаш и сама грађани живел и удруштвеним становима , као носиоци станарских права. овде не причам о приватним кућама у крајини, већ о становима по зг сплиту осијеку ивнковцима и широм хрватске...

40 000 станарских права је одузето и плус су срби остали без посла.

видиш те 1991 и 1992 у србији ниеј пдузет нити један стан твојим хрватима. Па ни мађарима , ником од националних мањина! већ су 1992 као СВИ ГРАЂАНИ БЕЗ ОБЗИРА НА НАЦИОНАЛНУ ПРИПАДНОСТ купили за теписју рибе...

нису остали ни без посла, и дан данас раде по јавним предузеђима у новом саду ....

па поредиш ли то хрватице ?

иди мало у загреб па им причај о тих 40 000 станова што су одузели србима....

замисли да смо ударили симетрично по вама овде на северу србије и да смо 1991 ваам лепо одузели станове по новом саду земуну суботици... и псолали све лепо туђману да се њему жалите због тога '?
 
типична мантра несрба овде

хрватице у причу ти уопште неверујем, нарвано да ћеш да упакујеш у ту мантру....

види ако имаш неки проблем око цркви жртвама фашистичке рације , хрватска је преко ... тамо нећеш имати проблем са тим

овим што је болдовано све си рекла :mazi:
Zao mi je sto si tako nesretan...hvala na uputstvu za put preko...ja iz svog mesta rodjenja ne odlazim...a ti?
 
Kakva su ti to pitanja? Pa naravno da je bio u srpskoj vojsci, Kako bi docekao svoju devetu deceniju da je bio na suprotnoj strani? Borio se za svoju porodicu koja nije zelela da napusti ognjiste. Jedan deo porodice jeste otisao, na zalost, tako je u ratu....to se tesko moze razumeti.
чек полако

у тој мантри о баки и причици титоистичкој која је лепо упакована , кажеш твоја бака је са твојом мајком завршила на северу србије.

добро. дакле твојамама се удала овде .
интересује ме отац товг оца, тј твој ђед са очеве стране . у којој је он војсци био овде током другог светског рата пошто су како си навела очеви староседеоци....

немој лагати.
занм ја многе који су дочекали седамдесете и више на северу србије или у војводини како ти кажеш а били су за време другог светског рата као хрвати из срема у ПАВЕЛИЋЕВИМ ДОМОБРАНИМА ....

знаш титио их аболирао, као јадни домобрани... а знаш у чему је разлика између УСТАША И ДОМОБРАНА?
они први кољу. ови други чувају звиждућу чувајући стражу док ови први кољу! отуда су срби из срема главом без обзира бјежали у босну преко саве па настаде чувена она титоистичка ''кад су сремци кренули из те фрушке горе'' , то су срби из срема крнеули јер у срему хрватске усташе чинише погром... :mazi:

иначе опште је познато да у другом св ртау у војводини није било четничког покрета а партизански је био на нивоу статистичке грешке!
или ти шачица јада која је убацивана из босне да направи понекад коју диверзију... :mazi:


дакле или ти је тај деда са очеве стране био домобран (нећу рећи усташа) или ти је отац мађарске ил немачке наоционалности ако ниеј хрват па ти је тај ђед био фолксдојчер ил мађарски фашиста а ти су домаћи мађарски фашисти били гори од самих мађарских фашиста из мађарске....


треће не може бити

ОВДЕ СРПСКЕ ВОЈСКЕ НИЈЕ БИЛО :mazi:

питање је и дал си женско уопште или још један клон који покушава титоиситчком мантром да тролује и заглупљује у име партизанштине тобож.... отуда тебе као и ани лалић , маји мрнштик , недиму сејдиновићу и осталим несрбима сметају толико ти наши срби из р српске или босне



ако си имало обрзаована знаћеђ да су претци управо тих срба из босне ОГРОМНОМ ВЕЋИНОМ И НАЈВИШЕ ЧИНИЛИ ПАРТИЗАНСКИ ПОКРЕТ

више и од срба из србије , јер су срби у србији били подељени на четнике и партизане


док они несретници у босни бежећи од усташког ножасу сви врбовани у партизане

и сад ти потомци оних који су највише чинили партизане , сметају као дођоши који ето руше мутлиетничност овђе....


:mazi::mazi:
 
Zao mi je sto si tako nesretan...hvala na uputstvu za put preko...ja iz svog mesta rodjenja ne odlazim...a ti?
ти не одлазиш само зато што ми то не чинимо хрватима и мањинама овде како су твоји хрвати то учинили србима 1991 године , ОДУЗЕВШИ 40 000 СТАНАРСКИХ ПРАВА СРБИМА по зградам у загребу сплиту осијеку винквоцима...

само зато ниси отишла.

да смо исто учинили , трчала би не сумњај у то.

АЛИ ТУ ЈЕ РАЗЛИКА иѕмеђу срба и хрвата.

срби нису 1991 одузели вама нити једно станарско право у новом саду земуну суботици , срмемској митровици руми ....не!


нити једно, већ сте 1992 откупили то станрско право КАО СВИ ГРАЂАНИ ПОД ЈЕДНАКИМ УСЛОВИМА за тепсију рибе :mazi:

а да су срби учинили вама као туђманови србима у хрватској 1991 , да су вас оставили на улици без станарског права , без посла са претећим позивима и хајком , шта мислиш дал би се сада бусала како ви не бежите ?

не глупетај, већ си управо покаазала да ми нисмо као хрвати

нисмо нељуди.

хвала лепо , бољи пример ниси могла изабрати
 

Back
Top