Hrvatica na čelu borbe protiv izgradnje pravoslavne crkve u Novom Sadu

Casual Observer

Buduća legenda
Poruka
48.586
Autorska tema o borbi hrvatskih patriota protiv “posrbljavanja” Vojvodine i izgradnje pravoslavne crkve u Novom Sadu. Koliko je ljudi znalo da je novinarka Nove S Ana Lalić Hegediš, koja inače prosto odiše građanizmom privatno hrvatski domoljub koji prosto odiše nacionalnim nabojem? Hrvatskim, naravno. Da li je za Drugu Srbiju normalno da se hrvatski nacionalisti bore protiv srpskog nacionalizma?

O tome da se njoj preti zbog njenih izjava izrečenih na festivalu Rebelde u Dubrovniku srpska javnost je detaljno obaveštena, međutim, o tome da je usled tenzija oko izgradnje pravoslavne crkve u novosadskom naselju Limanu pre par dan fizički napadnut sveštenik SPC mediji gromoglasno ćute.
 
Index.hr
D06F45B7-3255-4700-8EF2-054C86375709.jpeg
 
Treba pazit koga primaš u kuću...
Njezini preci su primili tvoje pretke koji su vapili za milost...
Kasnije ti galamiš "da šta je došla ovde"...

.
Ja u svoju kucu ne primam ustase a ovi po Vojvodine neka vide sta rade., mi smo tolerantni mi imamo 100 nacija ma ****** se bre i vi i vasa tolerancija.
 
Ako postoji otpor crkvi, jel to zaista jedna Hrvatica zaustavlja ili Srbi ne žele dat pare za crkvu, pa okrivili Hrvaticu koja se našla na krivom mjestu u krivo vrijeme?
Krang opet jaši...

.
Ne lupetaj, tvoji bi da nekako zaustave gradnju crkve posvećene uspomeni na žrtve Novosadske racije i to prikazuju kao građanizam.
 
Ne lupetaj, tvoji bi da nekako zaustave gradnju crkve posvećene uspomeni na žrtve Novosadske racije i to prikazuju kao građanizam.

Novosadska racija je pokolj Mađara nad Srbima, Jevrejima i Romima...
Nema veze sa Hrvatima...
Osim naravno u ukupnom zbroju žrtava, gdje se svaki mrtvi Srbin na kraju pripiše ustašama...
Da se ne baci...

.
 
Novosadska racija je pokolj Mađara nad Srbima, Jevrejima i Romima...
Nema veze sa Hrvatima...
Osim naravno u ukupnom zbroju žrtava, gdje se svaki mrtvi Srbin na kraju pripiše ustašama, da se ne baci...

.
Ne lupaj. Jasno je koliko sam pomen žrtava racije smeta izvesnim domoljubim Hrvatima.
 
Anu Lalić Hegediš inače ozbiljno brine da nekakvo “dosrbljavanje” Vojvodine (inače originalno nazvanoj Vojvodina Srpska, na nemačkom Woiwodschaft Serbien und Temeser Banat, tj Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat) ne poprimi ozbiljne razmere, zato se žalila autonomaškom portalu “Autonomija”, a posle se o tome i izjadala na “tribini” u Dubrovniku.

Brine žena za hrvatske nacionalne interese, ne može joj se to poreći:

9EA2C0C7-FAA8-4D2A-AD5D-43938D72ABB3.jpeg

3B17FCCB-51B5-4DA4-8252-4948E8D2DD98.jpeg
 
Ovu zensku osobu necu komentarisati.
Sto se tice izgradnje Crkve.Ako stanovnici Limana ne zele izgradnju Crkve ne treba je ni graditi.Ima Novi Sad dosta pravoslavnih hramova hvala Bogu.
Ko treba da odlučuje o izgradnji crkve u spomen pobijenima u Velikoj raciji? Oni koji bi da zabrane i sam pomen Srba kao takvih?
 
Anu Lalić Hegediš inače ozbiljno brine da nekakvo “dosrbljavanje” Vojvodine (inače originalno nazvanoj Vojvodina Srpska, na nemačkom Woiwodschaft Serbien und Temeser Banat, tj Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat) ne poprimi ozbiljne razmere, zato se žalila autonomaškom portalu “Autonomija”, a posle se o tome i izjadala na “tribini” u Dubrovniku.

Brine žena za hrvatske nacionalne interese, ne može joj se to poreći:

Pogledajte prilog 1514086
Pogledajte prilog 1514087
Neka se brine ona koliko hoce,ali neka ostavi Srbe u Srbiji na miru.Lepo joj savetujem,jer i kod nas ima dosta gordih ljudi,koje ne mogu to da trpe.
 
Ko treba da odlučuje o izgradnji crkve u spomen pobijenima u Velikoj raciji? Oni koji bi da zabrane i sam pomen Srba kao takvih?
Nisam vidio skup stanovnika Limana koji traze izgradnju Crkve.Protivnika izgradnji je bilo.Bitno je da SPC sluzi sluzbu za duse postradalih u raciji.To je bitnije od Crkve.
 

Back
Top