Hrčci

Moguće je to, taco, ali jesu li toliko osetljivi da tri - četiri dana ne mogu bez žitarica?
Što se tiče mrkve, uglavnom je korica čišćena, a salata nije baš. Dobijao je redovno i krišku krastavca.
Bez obzira na sve, i ja mislim da sam kriv.
 
ma ja sam imala hrcke...i to GOMILU....imali smo zenku i muzijaka i non stop njihovu decicu... davali smo im i mrkvu i zelenu salatu i paradajz i voce i sve zivo,pa su ziveli dve i po ,a neki i tri godine...ne verujem da si ti kriv sto je uginuo....
Mojoj drugarici je uginuo hrcak od toplotnog udara pre nekoliko dana.....verovatno je i tvog zadesilo isto...osetljivi su na te stvari
 
moj hrle je vec prilicno star i izgleda da mu je kucnuo cas...i to je u stvari najveca mana ovih
zivotinja - suvise kratko zive a lako se vezete za njih!
i ko god da kaze kako to nisu umiljate, pametne i interesantne zivotinjice - apsolutno nije u pravu!!
i svakako imaju neki svoj karakter...
hrle danas tesko dise i isli smo kod veterinara, na fakultet al nazalost lekar za hrcke radi
tek popodne pa cekamo do tad...samo iz casa u cas je sve losije pa me interesuje da li neko
zna od kojih zapravo bolesti hrcak najcesce umire...
kod mog je izgleda u pitanju srce - uzasno tesko dise i letargican je, samo spava, jede normalno al nije bas da onako pokazuje intezivnu zelju za hranom kao ranije.prakticno
sve drugo je u redu osim tog disanja...
neka neko podeli svoje iskustvo sa mnom, please
 
Hrcak obicno ugine od starosti, tako sto se uspori, deluje letargicno i veoma sporo se krece. Jede, ali veoma sporo. Vise spava. Pred sam kraj zaspi i ne ustaje duze vreme, disanje mu se veoma uspori i na kraju ugine.

Kakvo je tacno disanje tvog hrcka?
 
danas sam dobila hrchka za rodjendan, kupila sam mu kavez, ima tochkitj, stavila sam mu kutjicu..sve...
ali, on nije normalan! neverovatnom brzinom trchi po kavezu, krshi se, ludi, sve leti oko njega, on se pentra i pada sve vreme...jel' to normalno?! :?
 
mogutje...ali, prvih par sati je bio normalan :lol: posle prs'o =) pushtao me je i da ga uzmem, a sad mi leti iz ruke!
ali je presladak! ja mu stavila kutjicu i unutra oblozila. on je sve povadio, pa je od jedne salvete napravio lopticu i time zatvori otvor kutjice...srce moje mawo, Laki moj =)
 
Ok, moze li neko da mi kaze kako da pripitomim ovo moje cudoviste? :)
Dobila sam ga pre 2 nedelje, presladak je...
Ali kad god ga uzmem u ruke, on me ujede... Vec sam pocela da se cimam, izbegavam da ga uzimam. Sta da radim?
Koliko obicno vremena treba da prodje da bi se smirio?

I da, mislim da su mog brata zeznuli u shopu... Rekli su mu da ima 2 nedelje, a onda sam negde procitala da krzno dobijaju tek oko trece nedelje. A on je vec tada, kada sam ga dobila, imao krzno. Pa nesto mislim, da on nije malo stariji, pa ce biti malo teze da se pripitomi?

Hvala unapred... :)
 
Pozdrav, svima! Ja sam novi. Zanima me nesto u vezi hrcka.

Mojoj sestri se juce okotila (porodila, ohrckila:D, kako vec...) hrckica, a izgleda da je vec mali uginuo. Nije obracala paznju na mladunce, a isto se desilo i prosli put.

Da li neko zna u cemu je problem?:confused:
 
-MetalMaster-
Hrcak dobija dlaku oko petog dana zivota. Mladunci bi trebalo da ostanu sa majkom oko tri nedelje, ali ovi iz pet shopova ih ranije odbijaju od majke. Moguce je da tvoj hrcak ima 2 nedelje. Ako je bas tako divlje stvorenje, vece su sanse da je zenka, one znaju da budu brze i malo agresivnije. Samo nemoj da forsiras, pokusaj da iygradis poverenje sa njom/njim. Kada god prilazis kavezu, daj hrcku nesto da jede (npr. parce jabuke), da se navikne polako na tebe.

naancy90
Nikada ne mozes da predvidis kako ce se hrcak ponasati. Ako je veseo i jede, sve je sa njim u redu. Oni i ne vole preterano da se maze, iako mogu da se naviknu na neciji glas i dodir. Daj mu vremena.

Wrong_turn
To zvuci grozno, ali ponekad se zaista desava da majka odbaci mladunce. Kada se zenka okoti, covek ne sme da je dira bar 10 dana, da se ne bi poremetio miris legla. Nekada zna i da pojede mlade. Neke zenke jednostavno nemaju instinkt. Ako majka ne gleda mladunce, na zalost, gotovo da nemaju sanse da prezive. Pokusajte da je ne uznemiravate. Inace, ne verujem da moze da bude samo jedno mladunce, obicno okote 6 minimum, mada imam zenku koja je okotila 2 mladunca (i vodila je brigu o njima)
 
Okotila je jos cetiri mladunceta, svi su uginuli zajedno sa njom. Nije ona toliko mlada da ne moze da izdrzi porodjaj. Moja sestra je dobila u maju. Tad je imala nekoliko meseci.
 
joooj, uzas...=(


znam da sam dosadna, ali sam ja toliko opteretjena svojim pacovchetom, mnogo ga volim! chim stavim ruku u kavez on odmah dolazi i mota mi se oko ruke, pushta me i da ga mazim, ne bezi uopshte. ali kada pokusham da ga uzmem, da ga uhvatim..ijuuuu!:shock: pa to je opshta frka, trchanje na sve strane, lomi se, pada, samo da pobegne....loodak mawecki =) i jede mi sretjica iz ruke =)
 
Salji neku slikicu da ga vidimo :D
A to sto ti bezi je normalno,pa tek si ga dobila. Super je i sto ti pusta da ga mazis. ;)
Daj mu malo vremena da te zavoli i da stekne poverenje u tebe :D
 
jao, ovaj moj smrda mi je danas skratio pola zivota! ja se vratjam kutji, kad-njemu otvoren kavez. ja pogledam, njega nema unutra....plachutji sam dva sata prevrtala sve po stanu i nigde ga nema....i uveche krcka iza ormara, struze li struze ono drvo....pa smo ga josh sat vremena trazili i nikako da ga nadjemo. I fen, i hrana, i jabuke....nishta! i kada smo svi posedali na kraju, on sam izashao, doshao do moje bake, do ruke bukvalno i ona ga vrati u kavez, nije se mrdnuo :lol: loodak mali :lol:
 
Moje cudoviste je izaslo pre par dana...
Kada sam usla u sobu on je krenuo da bezi i u tom momentu je nestalo struje...
Morala sam da stojim par minuta dok nisam pronasla upaljac.
Bila mi frka da ga ne nagazim u mraku...
 
Hoce da pobegnu, to je cinjenica. Ako je za neku utehu, u vecini slucajeva im ne bude nista. Ali ne treba eksperimentisati. Moja Eli je kao mala pobegla iz kaveza, nije je bilo tri dana, i za to vreme je negde ustinula nogu tako da joj je stopalo pocrnelo i na kraju otpalo. Necu da vas plasim, samo hocu da vam kazem da pazite kada pobegnu. Neki (obicno zenke) vole fa grizu kablove- i na to treba paziti.
(PS- Eli je dobro, nist ajoj ne smeta sto ima tri noge).

Wrong_turn- Tuzna prica, ne znam sta bih radila da se to dogodilo mojoj hrckici. Ipak su oni male zivotinje i nekada stvari krenu nepredvidjenim tokom. :(

naancy90- Medic mali, ima divnu dlaku!
 

Back
Top