Hrčci

Mislim da sam slala neke linkove na ovoj temi. Dok je mali, tesko. Zenke su generalno nemirnije i malo agresivnije od muzjaka, ali to ne mora nista da znaci.

Kad dosegne uzrast od oko mesec dana, kasce ti se samo, ne moz' da promasis. Hrcak ima testise vece od glave, kada stoji tacno se sa zadnje strane vidi prosirenje, kao jastucic. Zenkice to, naranvo, nemaju. Posmatraj hrcka doks e cisti, kada sedi... Da li mozes da vidis "jastucic". Ako ga ima, musko je 100% ;)
 
Ljudi, zamolio bih vas da i pomognete. Odlucio sam da devojci za NG kupim hrcka, medjutim ne znam gde bih kupio kavez. Odnosno gledao sam na nekim mestima, i cenu od 1 000-1 500 dinara smatram krajnje neprimerenom. Zanimaju me prodavnice u Beogradu. Veoma mi je hitno.
Ukoliko mi neko moze pomoci, zamolio bih ga da to ucini. Unapred hvala!!!
 
Stvarno ne znam kako se krecu cene ali s obzirom na ulozeni rad, cena koju pominjes mi ne deluje kao neka katastrofa. Treba da vidis koliko su kostali kavezi za ptice (na postolju, kao onaj Tvitijev) ovde, u KV. Mozes da mu uzmes neki obican kavez, mozda cak i za ptice pa, ako joj se svidi poklon i ne potrosi sama brdo para na njega, da joj dokupljujes postepeno igrackice za hrcke tipa trenaznog tocka, ogledala...
 
Zavisi sta smatras "drasticnom razlikom".

Patuljasti su manji i u neku ruku drugacije naravi. Vecina moze da zivi u paru, a da se ne pokolju, sto Sirijski ne mogu (nikada se ne smeju drzati 2 Sirijca u jednom kavezu, osim kad su bebe). Patulajsti mogu, ali ako su muzjak i zenka ima da se kote ko blesavi.

Drugo, patuljasti znatno krace zive, samo do godinu ipo dana. Sirijski zivi oko dve godine, cesto i duze, do tri godine.

Patuljasti se ponekad smatraju malo umilnijom, ali ne mora da znaci, vecina Sirijaca su dobrice, pogotovo muzjaci. Patuljaste je teze naci kod nas.

Razlikuju se i u smislu da NE SMEJU da se medjusobno pare, pogotovo zenka patuljastog i muzjak obicnog (Sirijskog), jer ce mladunci biti preveliki za njeno telo i nevce moci da se porodi. A i moze da dodje do nepredvidjenih genetskih mutaicja, u to se ne treba upustati.

PS- Nova godina je prosla, ali samo da kazem da 1000 dinara za dobro opremljen kavez (vise spratova, tocak, kucica, zanimacije) nije uopste mogo. U pocetku se obicno kupi onaj mali, obicni kavez na jedan sprat, pa se kasnije kupuje veci kavez.
 
u novo vreme su se pojavili lemingsi,podvrsta hrcka(il obratno ...) pa oni koji su u blizini Beograda i zele da dobiju ili poklone ovakve malisane nek mi se jave na mail ratnik13@panet.co.yu

Dakle oni su mozda i najmanji hrcci koje sam video...nazivaju ih i patuljastim lemingsima.
pa svi koji su zainteresovani da dobiju poslacu im slike malisana i upute za cuvanje,a oni koji zele da poklone bi trebalo da mi posalju slikice il makar njihov opis.

interesuje me da nadjem crno bele,il da kazem sa jakim kontrastom.sive vec imam,a treba da dobijem bele zenke... al opet kakve kog imate mozete mi poslati slikice pa ako su drugaciji od mojih mozda uzmem kojeg.

pozdrav :)
 
Ljudi izvinjavam se sto ovde pisem ali zanima me cena morskog prasta? Ja sam imala 4-5 hrcka i svi posle 5 meseci umru :( Zadnji je bio najbolji... pravi mali loodak!!! nekoliko puta sam ga pustala da seta po kuci i on se jednom zavukao iza ormana tako da nisam mogla da ga izvadim 2 sata, ni hrana nije ga mogla naterati da izadje...
 
Cao, ja sam nova , ovde, nadam se da ce mo se lepo druziti! imam hrcka paju, i malo je nemiran.Ja mislim da je tvoj hrcak bio previse star i uginuo . moguce je da je zakacio bolest od nekog misa koji ti je usao , ili se prosto razboleo , drugi razlog neznam.
 
:):):)cao! ja sam nova !!! kako ste , nadam se da ce mo se lepo druziti !!! mozete li da mi pomognete , moj hrcak me stalno gricka i nece da mi dodje u ruku, musko, paja se zove. nisam ga dirala neko vreme, i mogu da ga mazim da me ne ujede , ali nece iz kaveza, kako opet da ga pripitomim:wink:
 
posto se tek upoznajemo evo slike od paje
 
Posto sam nova neznam puno moj hrcak nije za smrdeo ni jednom,ako je patuljasti hrcak, mozda zahteva drugu hranu , a od ove tvoje je mozda dobio proliv i smrdi;-):lol:;-)
 
Moj ludi Paja je bio pobegao, bila je noc, ja spavam i odjednom BUM!!!bio je to metal o metal , tako je zvucalo.otrcim do njegovog kaveza i dobijem fras. njega nema , ja zatvorim vrata od moje sobe{hrcak stoji u mojoj sobi zato sto nema gde nervira roditelje, a cuje se i kada je u hodniku, pa sam ga unela u moju sobui na drugom je kraju sobe}i nastavim da spavam jel sam znala da cu ga zgaziti {oluja i tako to , nema struje.}ako ga budem trazila.Zaboravila sam da zatvorim vrata od kupatila koje ide direktno u moju sobu.probudim se ujutru i pocne potraga. Nadjemo ga za 2 satau kupatilu uso u bubanj ves masine i bio je sav mokar do gole koze .Ja i tata smo ga osusili fenom. izgleda da mu ja prijalo i zaspao je dok smo ga susili,neznam kako , pa sam ga odnela u kavez i nastavio je da spava.;-)
 
Tanja,
ne vidi se nesto slika paje,...ako mozes posalji mi direktno na mail,pa cu i ja tebi malo slikica mojih leminga...
sada sam ih prebacio u mnogo veci akvarium,kostalo me 2 hiljade da im dam prostor al ipak ako su vec pod mojom brigom da se potrudim :)

i tako,
nesto nece da mi stavi slikice,a hteo da ubacim koju ...

dakle ko zeli da dobije nekog sivog(za sad mi svi tako sivkasti...na stomaku svetlo sivi a na ledjima sareno braon crno...stim sto ta braon nesto izmedju sive i braon.
tako da ako neko zeli cena je 0 dinara,poklanjam ih,jer posle nekog vremena kada imate zensko i musko bude ih malo vise nego sto kavez(il akvarium)moze da primi a da im bude dobro,pa cisto zelim da mi budu razlicitih boja...

tako da imam tri a moj prijatelj ih ima sedam sto je vise nego sto mu treba ,...




al treba da dobijem i ponekog belog,nadam se zenku :)

i tako sve najbolje
 

Back
Top