Hrčci

Jao sto su slatke hrckice!

Hrcak ej u tom uzrastu vec polno zreo, trebalo bi da se vide testisi. Ne mozda kao kod sasvim odraslog, ali se vide. Zapravo, oni i jesu "sasvim odrasli" vec u tom uzrastu.
 
da li je ovo Leming hrcak?ak jest,kog je porekla?


e00chl.jpg


qzhogo.jpg
 
Hrchica mi se okotila pre 5 dana ali nazalost danas sam primetio da je jedno mladunce uginulo. Takodje sam primetio da su mladunci nakon 5 dana mnogo razlikuju po velicinama, verovatno zato sto su ovi manje uhranjeni. Izgleda da sam se zeznuo zato sto sam malo petljao po terarijumu. Ali danas je zenka totalno poludela bila je zatrpala mladunce ispod trine pa sam ih morao otkopavati. Non stop jurca po kavezu gazi ih, pokusavajuci da izadje padne na njih, nekad ih drzi u ustima i jurca zajedno sa njima, jednom je cak uzela dvoje i tako jurila levo desno. I sad sam primetio da jos jedno mladunce nedostaje pokusavao sam da ga nadjem ispod trine drvcem i nisam uspeo pa sam ocajnicki rukama presao i ponovo ne mogu da ga nadjem.Ocajan sam ne znam sta da radim....Na kraju sam morao da odvojim zenku od mladunaca barem na ja par sati da se primiri.
 
Nemoj nikako odvajati zenku od mladunaca jos vise ce se uspaniciti!!! Od starta si napravio gresku kada si joj promenio raspored i sklonio joj gnezdo! Ona ih zakopa hoda po njima to je sve normalno pokusaj malo da im zamracis kavez ne tako sto ces ih prekriti vec tako sto ces spustiti roletne ili tako nesto! Ako se secas gde je bilo gnezdo koje je napravila rukom udubi piljevinu ili sta vec imas, gnezdo opkruzi kartonom ali ne ceo krug nego polu krug da bi zenka mogla da dodje do njih karton okreni tako da im pravi senku! jedino sto mozes da radis sa njima jeste da ih izvadis pomazis i vracas u gnezdo. Za zenku ti je najbitnije da ima dosta vode mleka povrca hrane da bi imala dovoljno mleka za sve. Taj jedan ti se sigurno zabio negde u piljevinu. Mladunci su slepi pa zato lutaju po akvarijumu ili kavezu ili sta vec imas!!! To sto se tice manjeg i veceg to nema veze sa uhranjenosti jednostavno ne razvijaju se svi istom brzinom kao i ljudi imas visih i nizih a nema veze sa tim ko vise jede! slobodno ih potrazi rukom a ne prutom nece ti nista veruj mi!
 
Poslednja izmena:
Znam da je pitanje davnopostavljeno, ali da odgovorim.

Nisam probala stakleni terarijum, ali mislim da moze biti dobar samo zbog jedne stvari: hrcak ne mzoe da ti smeta kada grize resteke. U sim sotlaim situacijama, bolji je zicani kavez. Ne znam kakve su sad cene, za 600-1000 din bi trebalo da bude nesto pristojno. Kupi mu, ako ikako mzoes, kavez sa dva sprata, da moze malo da trci. Oni najmanji kavezi su ipak mali za odraslog hrcka.

MPesic987, sta je bilo sa hrckom? Zenka koja se okotila NIKADA ne sme da se dira. Ono sto se mozda dogodilo jeste da je pojela bebu ukoliko je osetila tudj miris. Zenka moze da odbaci ili pojede mladunce ili ga ubije tako sto ga stavi u svoje kesice na obrazima da ga zastiti, pa se ono ugusi... Znam da zvuci jezivo, i jeste jezivo. Zbog toga zenka hrcka MORA da se ostavi na miru kada se okoti, pa sve do nedelju-deset dana po porodjaju. Ne sme da se menja piljevina (jeste, smrduckace malo mokraca, ali sta da se radi, nije strasno). Kavez sa majkom treba jos pre porodjaja oneti u najmanje prometnu sobu. Nista dirati mlade, ni majku. Samo da se ubacuje hrana, i neka bude povrca npr. jabuka, da povrati tecnost. Kavez treba zastiti sa svih strana npr. kartonom kada bebe imaju 10-15 dana jer tada se vec razmile, a mali su, pa mogu da prodju kroz resetke i odlutaju po stanu. Ali tako mali hrcak ne verujem da je mogao da izadje. Dakle, zenku nikako ne dirati bar prvih nedleju dana, bebe se gledaju iz daleka, ne uznemirava se majka, da ne bi doslo do problema.
 
Ja sam kupila hrčkicu da bi Gari imao društvo, lepo se oni slažu, samo što joj je Gari otimao hranu u početku, sada imaju kavez na 2 sprata, ali su totalno podivljali, prvo je Gari ujeo moju mamu, pa sestru pa je Bela ujela tatu, mene za sada nije ni jedan, i nije mi jasno što ujedaju kada ih niko ne maltra, čak ih i puštam po kući da vilene, mazim ih svaki dan. Jer ima neko neki savet?!!!
 
Prvi savet je da ih odvojis. Ukoliko su Sirijski, a to je najcesca vrsta, OBAVEZNO ih odvoji, jer sirijski hrcak ne moze da bude u dreustvu. Bukvalo se poubijaju, jedan ce ubiti drugog, najcesce zenka muzjaka. Ovo je OZBILJNO. Kupi jos jedan kavez i premesti jednog, to je JEDINO resenje. Iako deluje da se lepo slazu, to ne mora nista da znaci, nikad se ne zna kada moze da se desi nesto lose.

Dakle, prvi korak jeste da ih razdvojis. Drzi kaveze jedan pored drugog da bi mogli da se gledaju ib udu svesni prisustva onog drugog, ali nemoj da ih drziz zajedno.

Hrcak hoce da ujede iz razlicitih razloga. Najcesce ujedaju zenke (da li si 100% sigurna da je Gari musko?), muzjaci su po pravilu umiljatiji. Medjutim, hrcak nije bas agresivna zivotinja tako da mislimd a neces imati problema, cim naucis kako da ih drziz. Dakle, bez naglih pokreta ka njima, narocito kad spavaju. Bez mazenja nakon diranja neke hrane jer hoce da gricnu ako pomisle od prsta da je hrana. Mislim da je problem samo u tome sto ti znas kako da ih drziz u ruci a tvoji ne znaju. Bice sve ok, mozda su divlji jer se osecaju lsoe sto su zajedno. Obavezno kupi jos jedan kavez!
 
Prvi savet je da ih odvojis. Ukoliko su Sirijski, a to je najcesca vrsta, OBAVEZNO ih odvoji, jer sirijski hrcak ne moze da bude u dreustvu. Bukvalo se poubijaju, jedan ce ubiti drugog, najcesce zenka muzjaka. Ovo je OZBILJNO. Kupi jos jedan kavez i premesti jednog, to je JEDINO resenje. Iako deluje da se lepo slazu, to ne mora nista da znaci, nikad se ne zna kada moze da se desi nesto lose.

Dakle, prvi korak jeste da ih razdvojis. Drzi kaveze jedan pored drugog da bi mogli da se gledaju ib udu svesni prisustva onog drugog, ali nemoj da ih drziz zajedno.

Hrcak hoce da ujede iz razlicitih razloga. Najcesce ujedaju zenke (da li si 100% sigurna da je Gari musko?), muzjaci su po pravilu umiljatiji. Medjutim, hrcak nije bas agresivna zivotinja tako da mislimd a neces imati problema, cim naucis kako da ih drziz. Dakle, bez naglih pokreta ka njima, narocito kad spavaju. Bez mazenja nakon diranja neke hrane jer hoce da gricnu ako pomisle od prsta da je hrana. Mislim da je problem samo u tome sto ti znas kako da ih drziz u ruci a tvoji ne znaju. Bice sve ok, mozda su divlji jer se osecaju lsoe sto su zajedno. Obavezno kupi jos jedan kavez!



Ja cu postaviti slike pa mi recite koji su, mada su po građi isti, ja se mnogo ne razumem u hrčke jer su mi ovo prvi hrčci!!!
 
Kupujem hrcka za par dana...pa me zanima koliko kosta ta kucica???i dali neko zana dali je bolji stakleni kavez od obicnog???odgovorite mi sve cene!!!!!:lol:

Izvini sto kasnim sa odgovorom bila sam na odmoru!
Ja sam prvo imala terarijum. On ti se ne isplati! moras da ga zatvaras da ne bi izasli, a zbog toga se stakla magle hrcak teze dise vise smrdi i ne mozes da im stavis tocak! Tako da je bolji kavez!
 
Postao sam vlasnik hrčka. Polako se navikava na kavez i na mene. Od klope juri samo bundevine semenke a ostalo ga ne zanima. Još je mali pa umesto da udje u točak on stane sa strane pa ga vrti prednjim šapama. Sutra video...

p.s. sirijski ali sve razume
 
Ja sama pravim tunelčiće i kućice.
Ljudi, šta je ovo? Dok je kod mene hrčak ne raste! Kod moje drugarice postaje trostuko veći i deblji! Ponovo! Polako mislim da neznam lepo da se brinem o njemu!

Sada mi je drugarica dala da čuvam njene hrčke dok je ona na odmoru pa je milina jedna.
 
Ja sama pravim tunelčiće i kućice.
Ljudi, šta je ovo? Dok je kod mene hrčak ne raste! Kod moje drugarice postaje trostuko veći i deblji! Ponovo! Polako mislim da neznam lepo da se brinem o njemu!

Sada mi je drugarica dala da čuvam njene hrčke dok je ona na odmoru pa je milina jedna.


Našao sam podatak da su skloni gojenju ako im se menja životni prostor.
Tada su nervozni i utehu traže u hrani i piću.
Tad ne liče na sebe.
 

Back
Top