Hrčci

Ja sam imala pojilicu, ali je bila fals, sva voda je curela iz nje. Cula sam da se to jos nekome dogodilo. Mozda je bolje probati sa onom plasticnom, za ptice.

Neki od hrcaka uopste nisu hteli da piju vodu, nisi mogao da ih anteras. Vodu su izimali zi jabuka i povrca i normalno ziveli. Ali, jabuka dva puta dnevno, obavezno! Ili neko drugo socno povrce. Ne bi trebalo d ajedu zelenu salatu, mada je obozavaju.

Za sve vas kojima su uginuli ljubimci: Meni je pre nekoliko dana uginual Eli, bila je stara. To sa oduzimanjem zadnjih nogu nije cudno kod starih hrcaka, prosto, i stari ljudi psotanu nepokretni kada ostare (ne svi, ali neki), i to je proces starenja. Dakle, koliko je hrcak star? Ne zaboravite koliko oni zive!
 
e bedak,a ja mislio da je kiki mutirao u patuljastog hrcka i stvorio novu vrstu i da cu biti partner u pantentiranju vrste i zaraditi pare a on porasta...c.c.c.

Cimam, se,dobro je da je Kikiju bolje :))))
 
Mom Kikiju stanje se popravilo, sada mu je dlaka porasla a i malo je duži!:D

Citiram sebe, jer povlačim sve što sam rekla. Kiki tada jeste malo porastao, ali ni pribhližno sadašnjoj veličini.
Dala sam ga drugarici (koja mi ga je i poklonila) na čuvanje dok sam ja na odmoru.
U roku od samo nedelju dana porastao je neverovatno mnogo! Evo pogledajte sami:
 

Prilozi

  • DSC00413.JPG
    DSC00413.JPG
    8,5 KB · Pregleda: 22
  • DSC00412.JPG
    DSC00412.JPG
    8,1 KB · Pregleda: 22
  • PICT8129.jpg
    PICT8129.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 22
  • PICT8130.jpg
    PICT8130.jpg
    59,6 KB · Pregleda: 21
  • PICT8135.jpg
    PICT8135.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 20
Imam pitanje, pokushala sam da nadjem gde pishe kada patuljasti hrchci dostizu polnu zrelost ali nisam nasla konkretan odgovor
imam jednog hrcka vec godinu dana i pre par dana sam kupila jos jednog i gledala da bude devojcica da bih mogla da imam bebe hrcke x)
problem je sto je ova bebana jos uvek bas bas mala i ne znam kada bih smela da je spojim sa ovim velikim
zive odvojeno jer je on vec spopada, tj. ona ima manji kavez koji sam stavila u njegov veliki pa se za sad njuskaju i gledaju
ne verujem da bi ikada mogli da zive skroz zajedno jer se bojim da ovaj odrasli ne ubije ovu malenu :/

Ko moze da mi kaze nesto o ovome, pliiiiz? :worth:
 
Sirijski hrčak je samotnjak i voli biti sam. Kineski, sibirski i ruski hrčci vole živjeti u paru.
Uzeto iz jednog teksta o hrčcima.
Inače hrčci mogu da se pare već sa 3 meseca i ranije alio ti ipak kreni malo kasnije.
Planiraš dakupiš pet-shop? Jer su hrčci rekorderi u razmnožavanju.:p
 
Razmnožavanje
Hrčak se razmnožava brže od svih ostalih sisara. Ženke se mogu razmnožavati već od šeste nedelje. Trudnoća traje oko 16 dana. Okoti se prosečno 6 mladunaca, mada su moguće varijante od 2 – 15. Oči mladunaca otvaraju se nakon 10-15 dana. Nakon 4 nedelje mladunci se mogu odvojiti od majke, a nakon 3 meseca potpuno su odrasli. Bitno je napomenuti da se sirijski (zlatni) hrčci ne preporučuju držati zajedno u istom prostoru, nego se za parenje ženka stavlja povremeno mužjaku u kavez, ali pod nadzorom. Kod ostalih hrčaka moguće su zajednice mužjaka i ženki.
Isto izvučeno iz teksta o hrčcima.
 
Za koga je pitanje postavljeno, za mene ili spoonshmi?
Ili za nekog petog?

Tebe sam pitala, ali nisam citirala gvoj post, pa se izmesalo. :rumenko:

Koliko znam, patuljasti dostizu polnu yrelost vec sa par nedelja, moyda malo ranije od sirijskih, ali i sirijski mogu da se pare od veoma maldog uzrasta,s to ne znaci da je to preporucljivo, narocito za zenke.

I, naravno, ne treba eksperimentisati sa ukrstanjem razlicitih vrsta hrcaka (sirijski i patuljasti, na primer, narocito ako je zenka patuljasta!) - ne kazem da je to neko palo na pamet, samo da napomenem...
 
Imam pitanje, pokushala sam da nadjem gde pishe kada patuljasti hrchci dostizu polnu zrelost ali nisam nasla konkretan odgovor
imam jednog hrcka vec godinu dana i pre par dana sam kupila jos jednog i gledala da bude devojcica da bih mogla da imam bebe hrcke x)
problem je sto je ova bebana jos uvek bas bas mala i ne znam kada bih smela da je spojim sa ovim velikim
zive odvojeno jer je on vec spopada, tj. ona ima manji kavez koji sam stavila u njegov veliki pa se za sad njuskaju i gledaju
ne verujem da bi ikada mogli da zive skroz zajedno jer se bojim da ovaj odrasli ne ubije ovu malenu :/

Ko moze da mi kaze nesto o ovome, pliiiiz? :worth:

Ja sam imala prvo zenkicu pa onda muzjaka i odmah sam ga stavila u kavez. Razlog zbog kog tvoj veliki hoce da izujeda malu je u tome sto zeli da bude glavni i da odbrani teritoriju. Ja sam mog odmah stavila i morao je da se privikne na uslove koje mu je zadala moja pufnica tako da na kraju za njih nije vazilo ni ono moraju se sklanjati zenke od muzjaka jer su u stanju da pojedu mladunce kako bi ih zastitila od muzjaka. A ti kada ih vidis da su se potukli malo cusni ovog starijeg. Mozda bi i morala da ih odvajas kada budes imala male jer ce ti muzjak biti glavni. Uzgred pazi se ja mislim da oni mogu da se pare na svakih nedelju dana posle prvog okota! Moja pufna je imala dva okota u roku od mesec dana. I jos nesto kako da znas da ce se okotiti- pocece da ide po kavezu, da ga gricka onda ce da napravi udubljenje u slami( to ti je bolja jer tako mladunci ne mogu da joj pobegnu) i onda ce svo vreme da bude nikakva- to oznacava njene bolove! cim je budes videla da se okotila prebroj mladunce da se neki ne bi zagubio u slami jer moze da ugine ako ga majka ne doji.
 
Jao, ovaj Kiki mi samo pravi probleme. POMAGAJTE! Izašlo mu je nešto crno, na tri mesta, ali se teško primećuje jer je u boji krzna tako da ne bih mogčla da stavim slike toga.:neutral: Normalno se ponaša ali me brine to crno. Neka izraslina. Ranije nisam primećivala ovako nešto ali to mu je bilo tako malo... Molim vas pomozite mi!:(
 
Ako su dve tackice, blago ispupcene, na slabinicama, to su zlezdice i normalna su pojava. Ali tri... :confused:

Ako su dve kuglice, cesto tamne boje, u predelu "guze" kako se cini, to Kiki pokazuje da je decak! :mrgreen:

Opet, kazem, tesko da ce biti tri, moras malo blize da opises...
 
Pa, ima jednu raščešanu ranicu, a za ove tačkice...
To je normalno, ja sam se uplašila ali to mu samo dlaka postaje gušća.
I to baš na mestima gde ima mala uzvišenja koja su znala da me prevare
 
Meni je drugarica rekla da to prepoznaje po tome što ako je mužjak ima dosta veliki zadnji deo tela tj. onaj deo oko zadnjice. Nadam se da shvatate na šta mislim.

Ali ako se pol određuje ovako kako kaže Katarina N. onda je Kiki 100% mužjak.:whistling:
 
tvoja drugarica je sto posto u pravu ali postoji problem hrcak dok je mlad ne moze da ima razvijen polni organ i zato ne mogu da imaju veci deo oko zadnjice.
Nego koliko je star tvoj hrcak?
 

Back
Top