Хладни талас у српско-хрватским односима

ako sam dobro upoznat...pravo glasa imaju i prognani...i ako se ne organizujete niko vam nece pomoci...

svi koji imaju hrv. drzavljanstvo (a to su vecina izbjeglica) imaju pravo glasa na izborima (sto bi im ja, da odlucujem oduzela...to samo usput), a to sto se nemogu pomiriti sa cinjenicom da je RH samostalna drzava je, u biti, tuzno...ali to govori o njihovoj samopercepciji...89-e itd. su se , da izvines, klincili po Hrvatskoj vjerujuci u svoju nadmocnost, i stare krezube babetine su slikale za RTS sa parolama, nikad sahovnica, nikad kuna....a danas uzivaju i u jednom i u drugom...danas su tzv. protjerani u srbiji i koriste povlastice tog statusa a istovremeno uzivaju privilegije hrv. drzavljanstva...hebu (dobar dio njih) i vas i nas u zdrav mozak
 
Не могу се Срби у Хрватској организовати сами од себе, потребна је помоћ матице. Финансијска и свака друга. Но с обзиром да су нам на власти разни хрвати и динкићи, не треба да чуди изостанак било каквог ангажовања.

Ми имамо велику и снажну дијаспору а нема никакве жеље за бољим односима са њом из чега се може извући велика корист. У овом случају политички утицај у суседној држави, генерално гледано лова и улагање.

:hahaha:

ma šta će te vi financirati , znate samo rušiti

pa ajde organizirajte se , skupite vas koliko, vas ima u Srbiji 8 miliona nek svako da pola Eura pa da se obnove 4 srpske kuće u RH.
Jel Srbija ili bar ona SRS stranka ikad obnovila srbsku kuću u Rh , jel onaj Vučić osim onog jerftinog siktanja dao koju lovicu prošle godine kad je bio u RH ?
 
Не могу се Срби у Хрватској организовати сами од себе, потребна је помоћ матице. Финансијска и свака друга. Но с обзиром да су нам на власти разни хрвати и динкићи, не треба да чуди изостанак било каквог ангажовања.

Ми имамо велику и снажну дијаспору а нема никакве жеље за бољим односима са њом из чега се може извући велика корист. У овом случају политички утицај у суседној држави, генерално гледано лова и улагање.

svaki put kad im je matica pomagala, ispusili su...
Srbi u Hrvatskoj moraju shvatiti da im je RH domovina i za svoja prava, ako su im prikracena, boriti se u Zagrebu...
mislim da su, u meduvremenu dovoljno pametni, da su shvatili da od Beograda nema nista...
osim prazne demagogije
 
:hahaha:

ma šta će te vi financirati , znate samo rušiti

pa ajde organizirajte se , skupite vas koliko, vas ima u Srbiji 8 miliona nek svako da pola Eura pa da se obnove 4 srpske kuće u RH.
Jel Srbija ili bar ona SRS stranka ikad obnovila srbsku kuću u Rh , jel onaj Vučić osim onog jerftinog siktanja dao koju lovicu prošle godine kad je bio u RH ?
Ти си лажовчић као и већина Хрвата који овде пишу.Хрватска није никад ништа дала Србима повратницима а цела ваша празна прича је реклама.Покушавате да убедите Европу да нисте исти као црнци људождери а узалуд се трудите.:hahaha:
 
svi koji imaju hrv. drzavljanstvo (a to su vecina izbjeglica) imaju pravo glasa na izborima (sto bi im ja, da odlucujem oduzela...to samo usput), a to sto se nemogu pomiriti sa cinjenicom da je RH samostalna drzava je, u biti, tuzno...ali to govori o njihovoj samopercepciji...89-e itd. su se , da izvines, klincili po Hrvatskoj vjerujuci u svoju nadmocnost, i stare krezube babetine su slikale za RTS sa parolama, nikad sahovnica, nikad kuna....a danas uzivaju i u jednom i u drugom...danas su tzv. protjerani u srbiji i koriste povlastice tog statusa a istovremeno uzivaju privilegije hrv. drzavljanstva...hebu (dobar dio njih) i vas i nas u zdrav mozak

Пааа нас могу, мислим у овај ЗДРАВ,
а вас........... Бога ми....................:sad2::sad2::sad2:!!!


:per::per::per:

Немој да бригаш.....................све ће то ДОЋИ НА СВОЈЕ!!!:per::per::per:
 
:hahaha:

ma šta će te vi financirati , znate samo rušiti

pa ajde organizirajte se , skupite vas koliko, vas ima u Srbiji 8 miliona nek svako da pola Eura pa da se obnove 4 srpske kuće u RH.
Jel Srbija ili bar ona SRS stranka ikad obnovila srbsku kuću u Rh , jel onaj Vučić osim onog jerftinog siktanja dao koju lovicu prošle godine kad je bio u RH ?

Усташоид чибе.
 
Ти си лажовчић као и већина Хрвата који овде пишу.Хрватска није никад ништа дала Србима повратницима а цела ваша празна прича је реклама.Покушавате да убедите Европу да нисте исти као црнци људождери а узалуд се трудите.:hahaha:

Као и да је М.П. Томпсон један.............. лириЋар!!! :hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
svaki put kad im je matica pomagala, ispusili su...
Srbi u Hrvatskoj moraju shvatiti da im je RH domovina i za svoja prava, ako su im prikracena, boriti se u Zagrebu...
mislim da su, u meduvremenu dovoljno pametni, da su shvatili da od Beograda nema nista...
osim prazne demagogije
Где да се боре кад су половина хрватских политичара профашистички обојени а друга половина лопови?Једино могу да шаљу тужбе у Стразбур пошто не постоји грађанска држава која треба да реши њихове проблеме.
 
А ко може да се политички ангажује на простору на којем је цео већински народ закопан у параноју?Шта и о чему има с њима да се прича кад имају животну филозофију као фикуси?Чекају да почне туристичка сезона,6 месеци им падају паре на поклон а затим осталих 6 месеци мрзе цео Свет што неће да дође у ту њихову рупетину коју зову држава и поклања им паре за лепе очи.


I sve ovo što su Srbi do sad izborili, uključujući i pravo na povratak je iznuđeno od Hrvatske od strane međunarodne zajednice. Osim toga sad kad nas je 4 posto i u okvirima smo statističke greške hvale se kako imamo pravo čak i pisati ćirilicom u istočnoj Slavoniji ****** eeej ! Nije mala stvar, moraš priznati. Mislim da bismo imali sve veća prava pod uvjetom da nas je sve manje. To se zove paradoks hrvatske nacionalne tolerancije. :D
 
svaki put kad im je matica pomagala, ispusili su...
Srbi u Hrvatskoj moraju shvatiti da im je RH domovina i za svoja prava, ako su im prikracena, boriti se u Zagrebu...
mislim da su, u meduvremenu dovoljno pametni, da su shvatili da od Beograda nema nista...
osim prazne demagogije

Потпуно је нормално да се помажу грађани у иностранству, што мозак конципиран на пропаганди усташких идеолога тешко може да схвати. Поготово када је у тешкој позицији ко Срби у Хрватској.

За ово друго не теши се. Да је Србија икад ударила на Хрватску од ње би остала прашина. То знају и хрватска елита и политичари стога су само са благословом и снагом јачих фактора улазили у сукоб.

Но заиста ме замара да се расправљам са хрватима, то је бесмсислено, моја порука је била коментар на писање наших форумаша изнад.
 
svi koji imaju hrv. drzavljanstvo (a to su vecina izbjeglica) imaju pravo glasa na izborima (sto bi im ja, da odlucujem oduzela...to samo usput), a to sto se nemogu pomiriti sa cinjenicom da je RH samostalna drzava je, u biti, tuzno...ali to govori o njihovoj samopercepciji...89-e itd. su se , da izvines, klincili po Hrvatskoj vjerujuci u svoju nadmocnost, i stare krezube babetine su slikale za RTS sa parolama, nikad sahovnica, nikad kuna....a danas uzivaju i u jednom i u drugom...danas su tzv. protjerani u srbiji i koriste povlastice tog statusa a istovremeno uzivaju privilegije hrv. drzavljanstva...hebu (dobar dio njih) i vas i nas u zdrav mozak


Opet koristiš poluistine. Većina izbjeglica NEMA hrvatsko državljanstvo, kamo sreće da ga ima i da su se svi vratili. Ljudi nemaju želju za povratkom, jer znaju ko i šta ih čeka ovde. Od onih koji su se vratili zaposlenih je niti 3 posto. Muku su godinama mučili da uopće uđu u svoju kuću ili stan. Montiranih sudskih procesa koliko hoćeš. Povratak se s hrvatske strane maksimalno otežava i opstruira na svakom koraku. A i od svih tih koji su se vratili VEĆINA su stariji ljudi koji su se i vratili samo zato da umru u zavičaju. 2001.g. u Hrvatskoj živi 200000 Srba, tu ubroji i oko 50000 povratnika. Nakon 2001.g. državljanstvo je uzelo još 50000 ljudi od kojih većina ne živi u Hrvatskoj.
Ne lupetaj više nego što možeš da podneseš.
 
svaki put kad im je matica pomagala, ispusili su...
Srbi u Hrvatskoj moraju shvatiti da im je RH domovina i za svoja prava, ako su im prikracena, boriti se u Zagrebu...
mislim da su, u meduvremenu dovoljno pametni, da su shvatili da od Beograda nema nista...
osim prazne demagogije


Ma da, za svoja se prava boriti u Zagrebu ?? Pa imali smo mi sva krvavo izborena prava kroz svoju povijest, koja ste nam vi jednostrano oduzeli izbacivši nas iz Ustava kao ravnopravan i sukonstitutivan narod 1990. Osim toga zar ti misliš da se nešto moglo dogovoriti s jednim Tuđmanom koji je otvoreno od početka govorio i u praksi provodio svoju politiku smanjivanja broja Srba i koji je ne jednom ponovio da će biti zadovoljan tek kad Srba u Hrvatskoj praktički NESTANE ??? S tim se čovjekom nije moglo dogovoriti ništa osim onog što je u osvit rata dogovorio s Miloševićem. Šta su dogovorili vidjelo se augusta '95., nažalost.
 
Meni licno smeta i ovoliki broj tema sa tematikom hrvata.

Odavno sam svesna bolesti koju nose u sebi,ali nije dobro da mi dodatno popularisemo njihovu sizofreniju i da im dajemo toliko na znacaju.

Ono sto je simptomaticno je da oni pokusavaju da prosire svojh uticaj na region (iako ga realno nemaju cak ni u zajednici hrvata u BIH).Zasto mi prihvatamo tu njihovu igru?..e to mi nije jasno..

Dokle god ih prihvatamo kao jednake nama po uticaju, velicini, znacaju..dotle radimo u korist svoje stete.

Oni su najobicniji muljatori koji nikada nista nisu radili transparentno nego ako moze potuljeno i pokvareno.Tako i sada pokusavaju da vode antisrpsku politiku u regionu,a nazalost, nasi politicari su benevolentni i ne umeju da se postave kako treba.
 
Poslednja izmena:
kao prvo nismo vas izbacili iz Ustava jer nikad niste bili sa svojih 600 000 konstutivni, ako bi tko trijebao biti konstutivan to su onda 2 miliona Albanaca u Srbiji koje ste htjeli izgenocidisati, al vas je civiliziran svijet zaustavio.
i da ste konstutivni, jel ti zaš šta to znači ? mislim to znači da bi imali prava kao i Hrvat pa i sad to imate, jel to znači da bi imali svoj glavni grad....:think: pa vi u Rh i prije rata osim one selendre Knina nigdje niste imali večinu čak je i Vukovar imao apsolutnu 2/3 Hrvata večinu....mislim šta zanči konstutivnost???
Svoju Tv ,novine, financije???


Gle dečko, vidim da nemaš pojma ni o konstitutivnosti, ni o Ustavu SR Hrvatske, a da ne govorim da ne znaš šta znači genocid, jer izgleda da jedini Srbi provode genocide nakon kojih je tih izgenocodisanih sve više i više. Za tvoju informaciju Srba je u Hrvatskoj 1941. bilo 700000, a 1991., dakle 50 godina kasnije 600000. To se zove genocid. Sve ostale tvoje nebuloze ne bih komentirala niti se spuštala na taj nivo diskusije.
 
Meni licno smeta i ovoliki broj tema sa tematikom hrvata.

Odavno sam svesna bolesti koju nose u sebi,ali nije dobro da mi dodatno popularisemo njihovu sizofreniju i da im dajemo toliko na znacaju.

Ono sto je simptomaticno je da oni pokusavaju da prosire svojh uticaj na region (iako ga realno nemaju cak ni u zajednici hrvata u BIH).Zasto mi prihvatamo tu njihovu igru?..e to mi nije jasno..

Dokle god ih prihvatamo kao jednake nama po uticaju, velicini, znacaju..dotle radimo u korist svoje stete.

Oni su najobicniji muljatori koji nikada nista nisu radili transparentno nego ako moze potuljeno i pokvareno.Tako i sada pokusavaju da vode antisrpsku politiku u regionu,a nazalost, nasi politicari su benevolentni i ne umeju da se postave kako treba.


Srbija kao najveća i najmnogoljudnija, centralna država na Balkanu nikad ne može izgubiti svoj utjecaj. Ratovi su se vodili zbog nje i vodit će se, ne brini. Ko ima utjecaj nad Srbijom drži ključ Balkana u ruci. Hrvatska je sporedna, samo što ona koristi momentalni USA utjecaj da bi progurala neke svoje interese na štetu Srba i Srbije. Da se Srbija stavila pod američku kapu i da nije takva prkosna i proruska kakva jeste, da je pohrlila u NATO zagrljaj kao što su sve ove druge državice napravile, nikad ne bi ni Hrvati ni Albanci niti iko drugi mogao iskamčiti to što su iskamčili preko i iza tuđih leđa. Srbija je sad otok u moru amerikanofila i Natovaca, a svi vrebaju na svoj komad kolača. Srbija kao najveća prosto mora da računa s mržnjom i zavišću manjih. Teško je balansirati politički u tom bazenu ajkulica, ali...nije prvi put. Nadam se samo da srpski političari znaju šta rade.
 
Meni licno smeta i ovoliki broj tema sa tematikom hrvata.

Odavno sam svesna bolesti koju nose u sebi,ali nije dobro da mi dodatno popularisemo njihovu sizofreniju i da im dajemo toliko na znacaju.

Ono sto je simptomaticno je da oni pokusavaju da prosire svojh uticaj na region (iako ga realno nemaju cak ni u zajednici hrvata u BIH).Zasto mi prihvatamo tu njihovu igru?..e to mi nije jasno..

Dokle god ih prihvatamo kao jednake nama po uticaju, velicini, znacaju..dotle radimo u korist svoje stete.

Oni su najobicniji muljatori koji nikada nista nisu radili transparentno nego ako moze potuljeno i pokvareno.Tako i sada pokusavaju da vode antisrpsku politiku u regionu,a nazalost, nasi politicari su benevolentni i ne umeju da se postave kako treba.

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
pitanje jew samo dali je to kolektivna ili individualna bolest...
 
Gle dečko, vidim da nemaš pojma ni o konstitutivnosti, ni o Ustavu SR Hrvatske, a da ne govorim da ne znaš šta znači genocid, jer izgleda da jedini Srbi provode genocide nakon kojih je tih izgenocodisanih sve više i više. Za tvoju informaciju Srba je u Hrvatskoj 1941. bilo 700000, a 1991., dakle 50 godina kasnije 600000. To se zove genocid. Sve ostale tvoje nebuloze ne bih komentirala niti se spuštala na taj nivo diskusije.

a tvoj je cijeli post nekakova nemušta nebuloza da ne znam šta bi odgovorio :mrgreen:
 
Gle dečko, vidim da nemaš pojma ni o konstitutivnosti, ni o Ustavu SR Hrvatske, a da ne govorim da ne znaš šta znači genocid, jer izgleda da jedini Srbi provode genocide nakon kojih je tih izgenocodisanih sve više i više. Za tvoju informaciju Srba je u Hrvatskoj 1941. bilo 700000, a 1991., dakle 50 godina kasnije 600000. To se zove genocid. Sve ostale tvoje nebuloze ne bih komentirala niti se spuštala na taj nivo diskusije.

za pretpostaviti je, prema onome cime se predstavljass da si u RH isao u skolu...
a ja znam licno da se u hrv. skolama mora znati, odnosno nauciti, osnovna matematicka znanja...
npr. 1 plus 1...
tebe je ocito mimoislo...ili si bio u srpskoj dopunskoj skoli u ist. slavoniji...:hahaha:
 
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Hladni-talas-u-srpsko-hrvatskim-odnosima.sr.html

Хладни талас у српско-хрватским односима

Време је за суштински српско-хрватски дијалог уместо протоколарних, какви су били до сада, и време је да се то охрабри и подржи, а не да се спотиче, каже Милодар Пуповац

Игра топло-хладно у односима Србије и Хрватске последњих недеља је опет у „минусу”. Почело је учесталим оптужбама одлазећег председника Хрватске Стјепана Месића на рачун Републике Српске и улоге Србије у унутрашњим односима у БиХ, а наставило се прошлонедељним наступом хрватских представника пред Међународним судом правде где су не само заступали косовске Албанце него и отворили питање Војводине. Заоштравање је кулминирало Месићевом најавом да ће опроштајни сусрет са лидерима региона одржи у Призрену на православни Божић. Београд је реаговао оштро упозоривши Загреб да је закорачио у унутрашње односе Србије и да се такво мешање не може толерисати.
Аналитичари оцењују да би овај последњи хладни талас могао да потраје, јер за било какав помак у међусобном дијалогу мора се сачекати нови станар председничког дома на загребачком Пантовчаку.
„Након одласка Драгољуба Мићуновића у Загреб и доласка Ива Санадера у Београд у марту ове године, изгледало је да ће се односи вратити у нормалан дијалог у коме треба да се реши мноштво отворених питања. Позитивни моменат се изгубио након што се Међународни суд правде у Хагу огласио надлежним за случај хрватске тужбе против Србије за геноцид”, каже Милан Симурдић, председник Форума за међународне односе Европског покрета у Србији и амбасадор СРЈ и СЦГ у Загребу од 2001. до 2005. године.
Жарко Пуховски, професор загребачког Филозофског факултета, констатује да су односи Србије и Хрватске последњих година били у политичком врху бољи него што су били у социјалној реалности, захваљујући неколицини политичара, а с хрватске стране пре свега захваљујући Стипи Месићу. „И сада је дошло на наплату то што смо добијали као предност захваљујући приватним способностима и карактеристикама неких политичара, рецимо господина Месића. Исто оно што никоме није сметало када су ствари ишле јако брзо напред, захваљујући шарму, темпераменту, па онда наравно и политичкој вољи господина Месића, сада на другој страни постаје проблем”, истиче он.
Пуховски Месићев позив колегама за сусрет у Призрену доживљава као лош виц. „То би био искок као кад бих ја мог пријатеља свештеника позвао на опроштајну вечеру у јавну кућу па се чудио зашто он тај гест сматра неприкладним”, рекао је он.
Пуховски сматра да у актуелној српско-хрватској причи влада Хрватске нема никакву улогу, јер се тренутно бави другим пословима и проблемима. „У Србији је тешко схватити да је читава прича са исказима на суду у вези с Косовом била искључиво учињена зато да би се Хрватска извукла из једне неугодне ситуације у којој се нашла при кочењу њеног уласка у ЕУ. И онда наравно догодило се то да је Србија изгубљена из вида”, истиче он.
Милорад Пуповац, председник Српског народног већа у Хрватској, оцењује да у односима Хрватске и Србије доминирају четири отворена крупна питања: повратак избеглица, питање Босне и Херцеговине, питање Косова, као и питање тужбе Хрватске против Србије за геноцид, коју сматра највећим проблемом у односима две земље.
„Београд и Загреб морају уложити велике напоре да у директном дијалогу, и то тако да буду уважени интереси и погледи обе стране, а не само једне као што то сада углавном превладава, почну решавати једно по једно од ових питања. Време је за суштински српско-хрватски дијалог уместо протоколарних какви су били до сада, и време је да се то охрабри и подржи, а не да се спотиче”, истиче Пуповац.
Симурдић каже да је веома тешко рећи који ће од присутних трендова (сарадња и назадовање) надјачати. „Ово са судовима упозорава на то да би могли надјачати неспоразуми. У сваком случају, до избора председника Хрватске тешко је направити пробој у дијалогу. Уз то, председнички избори могу довести до ванредних парламентарних, а изборне године нису добре за дијалог”, оцењује он.



Situaciju u kojoj tuzbu za genocid Srba nad Hrvatima,koja nije nista drugo do
atak na zdrav razum, primamo krajnje rezignirano, mozemo tumaciti u psihologiji
poznatim EFEKTOM KUVANIH ZABA !

Zna se kad Stipe Mesic potencira BiH pripazi Vojodinu,
Nije li pred Sud o KiM."spominjao problem"BiH, a na sudu, poenta Vojvodina !

Posto je Stipe isprovaljivan, pazi ko je dzoker iz rukava ?
Prestavnik naroda u izumiranju, ima stratesku,pazi molim te, odrednicu BiH !
Coek koji se odrekao, pardon izdao, pradjedovska prava brine za BiH !
Srbijo cuvaj Vojvodinu !
 
a tvoj je cijeli post nekakova nemušta nebuloza da ne znam šta bi odgovorio :mrgreen:


Opa, nakon onog trijebao iz prethodnog posta, ovo nemušta nebuloza zvuči zaista akademski. :cool::lol:

Da te naučim nešto....ako se već upuštaš u diskusije od tebe se očekuješ da barataš barem nekim osnovnim činjenicama, zluradost nije dovoljna. Obzirom da si nepismen koliko i neinformiran nije mi ni nakraj pameti da ti dajem besplatne lekcije o bilo čemu. (Osim ove, ofkors. ;)
 

Back
Top