HDR photography

Imas malo napred . Pisao je Dulle , a i ja .
treba ti fotosop
Neki program za HIGH DINAMIC ( na primer fotomatix pro )
Treba da uslikas jedan isti kadar sa vise expozicija ili vise brzina , kako bi imao isti kadar sa vise ili manje svetla. Onda da te fotke otvoris u photomatixu , i onda je sve stvar podesavanja . Ali ne zaboravi. Pre svega, kadar mora da ti bude dobar. Pa onda da situacija bude takva, da je HDR potreban , ( jer cesto nije).
 
slazem se sa sanijem, cesto ako fotkas nesto, a sunce je iza tebe, dobijas lepo plavi nebo (ako je vedro) i sve je lepo osvetljeno ...

primer

ove nije plavO nebo, ali je extra zato sto je sunce bilo tacno iza mene

15-1-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo moja prva HDR slika... :) sastavljena od 9.

Da znam... uzas je :( ......... ali moja je :heart:

Verovatno zato sto nista sa njom nisam radio u fotosopu .. a mozda i nisam trebao... mozda samo ne znam da podesim strenght i ostao... a mozda mi treba mnogo bolji aparat.. a mozda, ko zna sta :neutral:

prvenacsmallor5.jpg
 
Pa nije dobro. Sad , samo HDR sto ne valja, to je prica za sebe, ali pre svega kadar nije dobar . Nije jasno sta si hteo da uslikas. Prenatrpana je slika, bez forme, i bez tezista. Daklem samo napred. Gledaj slike drugih autora. Fotografisi ono sto ti se svidja , pa onda uproedjuj sa slicnim motivima dugih fotografa.
Ima na netu svasta, i o fotografiji i o opremi i o kadriranju a i o tehnikama fotografisanja. Sto se mene tice , ja cu uvek da ti dam savet kad pitas . Jedino sto se mora zaboraviti je sujeta. Veruj mi da je to najveci neprijatelj napredovanja, bar kad je u pitanju fotogrfija ( a mislim i ostale umetnost ) .
Srdacan pozdrav .
 
Pa nije dobro. Sad , samo HDR sto ne valja, to je prica za sebe, ali pre svega kadar nije dobar . Nije jasno sta si hteo da uslikas. Prenatrpana je slika, bez forme, i bez tezista. Daklem samo napred. Gledaj slike drugih autora. Fotografisi ono sto ti se svidja , pa onda uproedjuj sa slicnim motivima dugih fotografa.
Ima na netu svasta, i o fotografiji i o opremi i o kadriranju a i o tehnikama fotografisanja. Sto se mene tice , ja cu uvek da ti dam savet kad pitas . Jedino sto se mora zaboraviti je sujeta. Veruj mi da je to najveci neprijatelj napredovanja, bar kad je u pitanju fotogrfija ( a mislim i ostale umetnost ) .
Srdacan pozdrav .

Ja znam da ne znam .. tako da je sujeta iskljucena :)

Hvala na analizi fotke i savetima.
 
Evo moji prvenci radjeni bash sa Photomatrixom,tj pravi HDRovi-sve ono shto sam ja radio ranije,uz pomoc Photoshopai ACRa su "kvazi-HDRovi"...otvoren sam za kritike,jer znam da je previshe nerealno ali pitam se koliko ssam mogao izvuci bolje...?Uz vishe iskustva sigurno da jesam...Znachi otvoreno za kritiku

_DSC9291_88_89_90-1.jpg


_DSC9268_6_72-1.jpg
 
bas steta, to u gornjem desnom uglu je stvarno unistilo fotku... inace je ok svidja mi se ima ljudi u kadru i ako su malo mutnjikavi... a one stolice i sto sto tako upadaju u kadar k'o padobranci, mi odvlace paznju... probaj sve to da ispravis i eto ti ok fotke :mrgreen:
 
Stolice nisam mogao da izbjegnem... U stvari to je neki maksimum koji sam mogao da izvucem iz same fotografije. sto se tice ljudi, po tom trgu stalno prolaze tako da jedino preostaje da se odradi ranim jutrom (prije 7 sati) .
Pokusacu korigovati fotografiju.
 

Back
Top