Haplogrupe!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мислим да је због овако некоректног понашања заслужио бановање.
icon14.gif
 
Па, сваком треба пружити шансу да се поправи, или да 45-ти пут покаже како је то немогуће... А и постао је нешто попут маскоте на форуму, оно, као сеоска луда - сваког псује и на свакога се баца каменом, а нико га не дира већ свима некако драг... Једино кад "прећера" мало га окупају у хладној реци да се смири на пар дана.
 
Ma nemoj? A zar nije ukinuta plemenska organizacija još u 19. vijeku kod Crnogoraca?
Kad je ukionuta u 19. vijeku?
Pokaži taj ukaz, dekret....?

I kakav je to dokaz o neSrpstvu Crnogoraca?

Žao mi je, ti ne znaš ni što je NACIJA, ni znaš što je NAROD.
Što ja tu mogu, kad ti ne znaš što su ta dva pojma? Pričaš o nacijama, narodima a ne znaš što označavaju!

:rotf::rotf::rotf:

:rotf:

:rotf:


Da li ti to fale osnovne kognitivne sposobnosti? Jesi li zaboravio silne razgovore koje smo mi imali?

Zaboravio si opsadu Skadra, bitka na Saurijskom polju???
Kakva opsada Skadra?
Jedna bitka na samom kraju turskog perioda.


Kako veli poslovica: JEDNA KO NIJEDNA!

Znači ta jedna je važna kao onih 1000 u kojima se nijesu borili zajednički????
Fantastična Amfilohijevska logika, svetosavska logika, logika za uzrast do 6 godina, logika za Svetosavske pivopije iz kafana koji jedva umiju da se potpišu!

Što nijesu bili Balšići na Kosovu, Marici... u ključnim porazima Srba?
Što Crnogorci nijesu učestvovali u I srpskom ustanku, u ključnom pozitivnom događaju kod Srba?
Đe su bili Srbi na Krusima, Martinićima, kad je Bušatlija htio Crnogorce da pretvori u Albance?
Đe su bili Srbi tada?


To su za tebe nevažne bitke i činjenice? :super::rotf: :klap:


Smiješan si, patološki si dušmanin Crnogoraca i ništa više, koliki god da si dušmanin, istoriju ne možeš promijeniti! Možeš samo da se kuvaš u svom dušmanstvu.
 
Poslednja izmena:
Kad je ukionuta u 19. vijeku?
Pokaži taj ukaz, dekret....?



Žao mi je, ti ne znaš ni što je NACIJA, ni znaš što je NAROD.
Što ja tu mogu, kad ti ne znaš što su ta dva pojma? Pričaš o nacijama, narodima a ne znaš što označavaju!

:rotf::rotf::rotf:

:rotf:

:rotf:


Da li ti to fale osnovne kognitivne sposobnosti? Jesi li zaboravio silne razgovore koje smo mi imali?

Kakva opsada Skadra?
Jedna bitka na samom kraju turskog perioda.


Kako veli poslovica: JEDNA KO NIJEDNA!

Znači ta jedna je važna kao onih 1000 u kojima se nijesu borili zajednički????
Fantastična Amfilohijevska logika, svetosavska logika, logika za uzrast do 6 godina, logika za Svetosavske pivopije iz kafana koji jedva umiju da se potpišu!

Što nijesu bili Balšići na Kosovu, Marici... u ključnim porazima Srba?
Što Crnogorci nijesu učestvovali u I srpskom ustanku, u ključnom pozitivnom događaju kod Srba?
Đe su bili Srbi na Krusima, Martinićima, kad je Bušatlija htio Crnogorce da pretvori u Albance?
Đe su bili Srbi tada?


To su za tebe nevažne bitke i činjenice? :super::rotf: :klap:


Smiješan si, patološki si dušmanin Crnogoraca i ništa više, koliki god da si dušmanin, istoriju ne možeš promijeniti! Možeš samo da se kuvaš u svom dušmanstvu.

Njegos i Nikola su radili na suzbijanju plemenskog separatizma, a koliko ja znam, Crnogorci vise nemaju pleme vec samo Srbi u Crnoj Gori. 2005. godine Pokret za Evropsku Srbiju i Crnu Goru pokusava ozivjeti pleme u Crnoj Gori, osim u vecinski albanskim mjestima, samo na Cetinju se vecina na plemenskoj skupstini izjasnila protiv drzavne zajednice sa Srbijom, odnosno 78% od "novokomponovanih" pripadnika plemena su se izjasnili za drzavu sa Srbijom, jer oni predstavljaju 'konzervativne' snage, dok 'progresivne' nijesu htjele ozivljavanje plemenskog sistema.

Ako mi uspijes dokazati da Crnogorci i Albanci danas imaju pleme... :whistling:

Nacija i narod su prvjenstveno sinonimi, odnosno jedna te ista rijec, pa tek onda, odnedavno, postoji ta razlika.

Jedna k'o nijedna? Znaci jesi li ipak lagao kada si rekao bas niti jedna jedina ili ne? :dontunderstand:

A sta je bitkom na saurijskom polju? Ajde da nijesi vidio, ali taj dio si cak citirao u svom postu. :klap: To me podsjeca kao na one dane kada si nam dokazivao da su Crnogorci dio srpskog naroda, a tvrdio da tvoji izvori govore obrnuto. :bye:

Istoriju ne mogu promijeniti, niti kanim, ali nadam se da cu jednoga dana tebe nauciti o njjoj. :cmok:

Da li ti uopste znas za Bitku na Saurijskom polju, koju samu spominjes za primjer da se nijesu borili Srbi i Crnogorci zajedno?

Da li ti uopste znas gdje je Saurijsko polje?
 
Njegos i Nikola su radili na suzbijanju plemenskog separatizma, a koliko ja znam, Crnogorci vise nemaju pleme vec samo Srbi u Crnoj Gori. 2005. godine Pokret za Evropsku Srbiju i Crnu Goru pokusava ozivjeti pleme u Crnoj Gori, osim u vecinski albanskim mjestima, samo na Cetinju se vecina na plemenskoj skupstini izjasnila protiv drzavne zajednice sa Srbijom, odnosno 78% od "novokomponovanih" pripadnika plemena su se izjasnili za drzavu sa Srbijom, jer oni predstavljaju 'konzervativne' snage, dok 'progresivne' nijesu htjele ozivljavanje plemenskog sistema.

Ako mi uspijes dokazati da Crnogorci i Albanci danas imaju pleme... :whistling:

Čovječe, na taj način sve možeš ispričati i objasniti. Napisao si neke besmislice, totalne nebuloze i što misliš nešto si postigao?
Prije svega ti ne znaš što je pleme, ovaj se pdf zove ISTORIJA, i mi pričamo o stvarima iz prošlosti, a ti mene pitaš imaju li danas Crnogorci plemena ili nemaju?
Jesi dobro ti? Ovo je pdf ISTORIJA.

Pitaj svakog Crnogorca iz kojeg je plemena, SVAKI ĆE TI ODGOVORITI, bez tvojih besmislenih doskočica.
Znači, pitaš bilo kojeg Crnogorca danas 2008. godine: "Iz kojeg si plemena"?
On će ti odgovoriti, a ti mu kaži: "Znaš plemena kod Crnogoraca ne postoje, premda si mi ti odgovorio iz kojeg si plemena"!!!

:rotf::rotf::rotf:
:rotf::rotf:
:rotf:

Pričaš o plemenima a ne znaš što je pleme?!!

:lol::lol::lol:
:lol::lol:
:lol:

I nije te sramota?
Udobno si se sakrio iza nicka i u ime svetosavlja svakakve besmislice možeš kuckati!
 
Čovječe, na taj način sve možeš ispričati i objasniti. Napisao si neke besmislice, totalne nebuloze i što misliš nešto si postigao?
Prije svega ti ne znaš što je pleme, ovaj se pdf zove ISTORIJA, i mi pričamo o stvarima iz prošlosti, a ti mene pitaš imaju li danas Crnogorci plemena ili nemaju?
Jesi dobro ti? Ovo je pdf ISTORIJA.

Pitaj svakog Crnogorca iz kojeg je plemena, SVAKI ĆE TI ODGOVORITI, bez tvojih besmislenih doskočica.
Znači, pitaš bilo kojeg Crnogorca danas 2008. godine: "Iz kojeg si plemena"?
On će ti odgovoriti, a ti mu kaži: "Znaš plemena kod Crnogoraca ne postoje, premda si mi ti odgovorio iz kojeg si plemena"!!!

:rotf::rotf::rotf:
:rotf::rotf:
:rotf:

Pričaš o plemenima a ne znaš što je pleme?!!

:lol::lol::lol:
:lol::lol:
:lol:

I nije te sramota?
Udobno si se sakrio iza nicka i u ime svetosavlja svakakve besmislice možeš kuckati!

A jesu li imali i Hrvati pleme? :whistling:

Kao i uvijek. Citiras selektivno, a ostalo - ignorises. :D
 
Јок, писаће о хаплогрупама, а да не зна шта су нуклеотиди... :rotf:

'Ајде, не вређај људе који на тебе иду аргуметнима. Само испадаш јадан.
 
А зашто онда на Славенове аргументе не одговараш људски, него џукачки са тим будалаштинама "светосавски", "митомански", "вјештачки", и њега лично вређаш и називаш га "душманином", "антицрногорцем" и сл. Па, већи си ти антицрногорац какве глупости пишеш и какву негативну енергију шириш, него било ко други. А могао би и да погледаш Славенову тему "Како су говорили..." на овом пдф, као и ону о "прекодринским Србима".

Кажем ти, испадаш смешан и јадан. А овим твојим "знам колико ми је довољно да знам" показујеш како не знаш ништа. Мој ти је савет да боље узмеш да читаш нашег великог Марка Миљанова и његове Примере човештва и јунаштва, да се нечему научиш, него што бунариш по септичким јамама и трујеш, пре свега себе.
 
Jesu, prije jedno hiljadu i kusur godina!

ha ha ha ha ha

Čoek piše o plemenu, a ne zna što je pleme, niti išta o njemu.
Što ti je patološki dušmanin Crnogoraca! Na sve je spreman.

:klap:

Prije "hiljadu i kusur godina".

Staviću te na test:

Ajde molim te, reci mi, jesi li ti ikada čuo za 12 hrvatskih plemena u svom životu? :?:

Ili si ti u stvari problem da ne znaš što je pleme? :?:
 
Prije "hiljadu i kusur godina".

Staviću te na test:
Ti ćeš me stavit na test! :rotf::rotf::rotf:
Internet istoričar rastko.org istoričar i njegoš.org.

Jesi ikada ijednu knjigu iz istorije pročitao van interneta??? Jednu jedinu? :rotf::rotf::rotf:

Ajde molim te, reci mi, jesi li ti ikada čuo za 12 hrvatskih plemena u svom životu? :?:


Iz srednjeg vijeka?
Jesi bolestan ti? Plemena su se kod Crogoraca zadržala takoreći do 21. vijeka.

Znači po tebi u USA ne žive Evropljani, već samo domoroci, jer ti računaš samo na stanovnike Amerike od prije 1500 godina.

Jesi dobro?

Po tebi Hrvati imaju plemena, premda ih nemaju već 1500 godina?

Ti računaš stanje od prije 1500 godina, i stavljaš ga u oistu ravan sa 20. vijekom?

Jesi dobro, kako si?

:rotf::rotf::rotf:
:rotf::rotf:
:rotf:
 
Poslednja izmena:
А зашто онда на Славенове аргументе не одговараш људски, него џукачки са тим будалаштинама "светосавски", "митомански", "вјештачки", и њега лично вређаш и називаш га "душманином", "антицрногорцем" и сл.
Zato što je dušmanin Crnogoraca.
Iznesem milion dokaza, sve skenirano iz knjiga jednu tvrdnju poduprem sa 100 dokaza, i on kaže da to nije tako.
Evo ja mu napišem da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka u hiljadu različitih bitaka, nikada ni u jednoj ključnoj, ni maloj ni velikoj, a on nađe jednu jedinu na samopm kraju, kad su Srbi jednostavno otišli sa poprišta, ostavili Crnogorce i ta jedna jedina, koja nije imala apsolutno nikakav značaj, bitka koja se odigrala 1 godinu prije turskog odlaska sa Balkana POSLIJE 600 godina .... i on meni kaže da nije tačna moja tvrdnja!
Znači nema veze što se Crnogorci nijesu zajednički sa Srbima borili na Marici, Kosovu, Pločniku, Carevom Lazu, Fundini, Krusima, Martinićima, Vuzčjem Dolu, Grahovcu, Čegru, I srpskom Ustanku, II srpskom Ustanku ..... I JOŠ BEZBROJNE DRUGE.
Sve su te bitke nevažne 99,9% bitaka je nevažno, sve to pada pred bitkom oko Skadra đe su Srbi ustvari ostavili Crnogorce, bitkom za Skadar koja je bila potpuno, apsolutno nevažna, jer je doprinijela - NIŠTA.

I kažeš, nije dušmanin, ostrašćeni svetosavski amfilohijevski dušmanin.

999 bitaka protiv Turaka je nevažno, a ona zadnja koja o ničemu nije odlučila, ta je važnija od svih prethodnih?!!

Nije dušmanin a, što misliš? 8)

Negira crnogorska plemena, sve živo negira, jednostavno prosipa dušmanluk prema Crnogorcima i to je sve.

Dušmanin najobičniji kakvog samo Amfilohije umije da napravi.
 
Мој ти је савет да боље узмеш да читаш нашег великог Марка Миљанова и његове Примере човештва и јунаштва.
Eto preveo si nnaslov njegove knjige na srpski!!!
Vi ne pripadate istim jezicima čovječe!

Ne znam zaista kakve veze ima Marko Miljanov sa vama, sa tobom sa Srbima.
Kultura Marka Miljanova i vaša, to je kao da uporediš norvešku i bangladešku kulturu.
Marko Miljanov je i volio i cijenio Albance, ne znam kakve veze vaša svijest ima sa sviješću Marka Miljanova????
Svašta!
 
Ti ćeš me stavit na test! :rotf::rotf::rotf:
Internet istoričar rastko.org istoričar i njegoš.org.

Jesi ikada ijednu knjigu iz istorije pročitao van interneta??? Jednu jedinu? :rotf::rotf::rotf:




Iz srednjeg vijeka?
Jesi bolestan ti? Plemena su se kod Crogoraca zadržala takoreći do 21. vijeka.

Znači po tebi u USA ne žive Evropljani, već samo domoroci, jer ti računaš samo na stanovnike Amerike od prije 1500 godina.

Jesi dobro?

Po tebi Hrvati imaju plemena, premda ih nemaju već 1500 godina?

Ti računaš stanje od prije 1500 godina, i stavljaš ga u oistu ravan sa 20. vijekom?

Jesi dobro, kako si?

:rotf::rotf::rotf:
:rotf::rotf:
:rotf:

Eto, na primjer Istoriju Srba od Konstantina Jirečeka (i I i II tom, znači obadvije).

A sada mi odgovori ti jesi li ikada ijednu knjigu pročitao van interneta.

P.S. Čemu to boldovano pitanje, pa onda histerični smijeh na kraju? :dontunderstand:

Kakvi hrvatski kraljevi prije 1500 godina? :rotf:

A i plemena u Crnogoraca su se zadržala do 19. vijeka, a ne 21. - osim ako ne računaš pokret za Državnu Zajednicu Srbije i Crne Gore.
 
Poslednja izmena:
Zato što je dušmanin Crnogoraca.
Iznesem milion dokaza, sve skenirano iz knjiga jednu tvrdnju poduprem sa 100 dokaza, i on kaže da to nije tako.
Evo ja mu napišem da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka u hiljadu različitih bitaka, nikada ni u jednoj ključnoj, ni maloj ni velikoj, a on nađe jednu jedinu na samopm kraju, kad su Srbi jednostavno otišli sa poprišta, ostavili Crnogorce i ta jedna jedina, koja nije imala apsolutno nikakav značaj, bitka koja se odigrala 1 godinu prije turskog odlaska sa Balkana POSLIJE 600 godina .... i on meni kaže da nije tačna moja tvrdnja!
Znači nema veze što se Crnogorci nijesu zajednički sa Srbima borili na Marici, Kosovu, Pločniku, Carevom Lazu, Fundini, Krusima, Martinićima, Vuzčjem Dolu, Grahovcu, Čegru, I srpskom Ustanku, II srpskom Ustanku ..... I JOŠ BEZBROJNE DRUGE.
Sve su te bitke nevažne 99,9% bitaka je nevažno, sve to pada pred bitkom oko Skadra đe su Srbi ustvari ostavili Crnogorce, bitkom za Skadar koja je bila potpuno, apsolutno nevažna, jer je doprinijela - NIŠTA.

I kažeš, nije dušmanin, ostrašćeni svetosavski amfilohijevski dušmanin.

999 bitaka protiv Turaka je nevažno, a ona zadnja koja o ničemu nije odlučila, ta je važnija od svih prethodnih?!!

Nije dušmanin a, što misliš? 8)

Negira crnogorska plemena, sve živo negira, jednostavno prosipa dušmanluk prema Crnogorcima i to je sve.

Dušmanin najobičniji kakvog samo Amfilohije umije da napravi.

A ti kada lažeš, što si onda? :cmok:

P.S. I dalje bježiš sa Saurijskoga polja i Kosova, a? :D
 
Poslednja izmena:
Zato što je dušmanin Crnogoraca.
Iznesem milion dokaza, sve skenirano iz knjiga jednu tvrdnju poduprem sa 100 dokaza, i on kaže da to nije tako.

И ја теби изнесем доказе:
1. да шајкача није национална капа Срба, него регионална капа по Шумадији и околини, и да не постоји српска национална капа
2. да су себри и Срби различити појмови, и да се у Душановом Законику помињу Срби међу властелом и трговцима
3. да је Сеобу Србаља предводио Цетињанин Арсеније III Црнојевић, да је водио и мноштво људи из Црне Горе (нарочито из Бајица), и да у њој није насељавана Војводина него западна Славонија и север Мађарске (Будим, Вац, Сентандреја)

А ти - све једно те исто, једно те исто. "Шајкача - национална капа", грок, грок, грок! "Срби - социјални слој ратара", грок, грок, грок! "Сва се Србија иселила и населила у пусту Војводину", грок, грок, грок!

И ти неком нешто приговараш?

Ne znam zaista kakve veze ima Marko Miljanov sa vama, sa tobom sa Srbima.

Има. Мој је и део моје националне културе. А и да је туђ, волео бих га подједнако.

Kultura Marka Miljanova i vaša, to je kao da uporediš norvešku i bangladešku kulturu.

То можда важи за твоју културу према његовој, моја и његова је иста. :mrgreen:

Eto preveo si nnaslov njegove knjige na srpski!!!
Vi ne pripadate istim jezicima čovječe!

Јок, твој нос припада истим језицима. Ја га све разумем што пише, од речи до речи, а никада нисам учио тај "дукљански" језик.

Dušmanin najobičniji kakvog samo Amfilohije umije da napravi.

За ово шиканирање поштеног дискутанта Славена777, следи један Пријатно!
 
И ја теби изнесем доказе:
1. да шајкача није национална капа Срба, него регионална капа по Шумадији и околини, и да не постоји српска национална капа
2. да су себри и Срби различити појмови, и да се у Душановом Законику помињу Срби међу властелом и трговцима
3. да је Сеобу Србаља предводио Цетињанин Арсеније III Црнојевић, да је водио и мноштво људи из Црне Горе (нарочито из Бајица), и да у њој није насељавана Војводина него западна Славонија и север Мађарске (Будим, Вац, Сентандреја)

А ти - све једно те исто, једно те исто. "Шајкача - национална капа", грок, грок, грок! "Срби - социјални слој ратара", грок, грок, грок! "Сва се Србија иселила и населила у пусту Војводину", грок, грок, грок!

И ти неком нешто приговараш?

Не вреди Bogartе, исто као што и даље прича да се Срби и Црногорци ама баш никада нису борили против Турака заједно, као и да је племе на Балкану било само код Црногораца и Албанаца, те тобоже како ове историјске неистине доказују неСрпство црногорског народа.

А и сетио сам се још једне чињенице. Никада се ни у једну битку нијесу борили Њемци и Аустријанци заједно противу Турака. Штовише, никада се Њемци нијесу борили противу Турака!!!! САМО АУСТРИЈАНЦИ!!! :rtfm:
 
А и сетио сам се још једне чињенице. Никада се ни у једну битку нијесу борили Њемци и Аустријанци заједно противу Турака. Штовише, никада се Њемци нијесу борили противу Турака!!!! САМО АУСТРИЈАНЦИ!!! :rtfm:

Zavisi na shta mislish... Hocesh reci da se ujedinjeni Nemci nisu borili zajedno sa Austrijancima protiv Turaka? Nisu... Ali da je bilo nemachkih vojvodstava koje su se borile zajedno sa Austrijancima protiv Turaka, svakako jeste...
 
И ја теби изнесем доказе:
1. да шајкача није национална капа Срба, него регионална капа по Шумадији и околини, и да не постоји српска национална капа
To je tvoje usamljeno, potpuno beznacajno misljenje.
Nacionalna kapa kod Srba, milion puta tako nazvana u bezbrojnim prilikama, je SAJKACA.


2. да су себри и Срби различити појмови, и да се у Душановом Законику помињу Срби међу властелом и трговцима
Netacno, juce sam dao dokaz, ali mi je topic obrisan, odlicno si vidio i precutao!

3. да је Сеобу Србаља предводио Цетињанин Арсеније III Црнојевић, да је водио и мноштво људи из Црне Горе (нарочито из Бајица), и да у њој није насељавана Војводина него западна Славонија и север Мађарске (Будим, Вац, Сентандреја)
Niko iz Bajica nije isao za Vojvodinu, skoro niko iz Crnogorskih plemena, mozda jeste neki pojedinac, i poneki Podgoricanin tog doba, dakle - turski rajetin.
Skoro niko iz crnogorsklih plemena nije otisao u Seobi Srbalja, jer nijesu bili Srblji naravno, imali su svoje drustvo, svoju organizaciju drustva, ako bi isli isla bi cijela plemena crnogorska. Nijedno pleme crnogorsko, naravno 1690. nije otislo za Vojvodinu
Arsenije III Čarnojević, nije bio nikakav Crnojević jer su Crnojevići izumrli u Veneciji u 17. vijeku. Zbog slave Ivana Crnojevića nakitio je sebi lažno prezime.
Takođe prvi srpski patrijarh, koji je bio zvanično priznat od Carigrada bio je Bugarin Jefrem. Prema tome, eto genijalnog svetosavskog dokaza, da su Srbi ustvari Bugari!!!

:tease::tease::tease:
:tease::tease:
:tease:

Znači sve tvoje pričice nemaju nikakvo uporište. Sve je to samo plod tvojih velikosrpskih snoviđenja i plod baljezgarija koje prosipa SANU.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top