Haplogrupe!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepa mapa, ako je tačna, mnogo govori o tome kako su ljudi sa tromeđe ove danas tri odvojene zemlje zapravo isti narod, genetski gledano, ma kako se oni danas zvali!

Ma kako se zvali? To nije bitno?
Uzmeš nečije ime, pa moraš tu kulturu da izučavaš...?
Ime nije bitno???? :rotf::rotf::rotf:

E taj narod je trebao da ima jedno ime jedinstveno, al ćopo ne dade!
Ne dade ilirsko ime!

Да реку да су Илири, Илирци, тол И је мртво и тамно име, које данас не значи ништа; јер сад сви знатнији историци доказују да стари Илири нијесу били Славени, и тако би се они тијем именом само зато називали што живе у земљи која се негда звала Илирик, по чему би се и остали сви народи који у староме Илирику данас живе (нпр. Бугари, Арнаути, Цинцари итд.) исто тако звати могли. Ја не знам како је у аустријске канцеларије прије сто и неколико година ушло ово име Illyrier, illyrisch али се види да оно показује само Србе закона грчкога, који живе у Маџарској.

To je napisao u njegovom znamenitom djelu u kojem je izmislio Srbe ijekavce

SRBI, SVI I SVUDA !
 
Што је најгоре, ја чак нисам ни сасвим начисто шта су то хаплогрупе, и да ли беше имају везе са Y-хромозомом, или са митохондријалном ДНК, а не верујем да и остали учесници имају ишта бољу представу (свака част ако грешим).

Zabolje me što su!
Znam da se po njima vidi zajednički muški predak! To znam odlično! Muška linija!
 
Poslednja izmena:
R1b

Možemo je zvati KELTSKA haplogrupa, van svake sumnje!


R1b_large_RG.jpg

R1b,

zovu ga ustvari ZAPADNOEVROPSKI marker, al bolji je naziv KELTSKI marker, zar ne?
Žarište kod Škota, Iraca, kod Baskijaca, u Sjevernoj Italiji.
 
Zabolje me što su!
Znam da se po njima vidi zajednički muški predak! To znam odlično! Muška linija!

Па и види се да те "забоље". Тотална је глупост, то јест врх над врховима глупости, постављати теме о којима појма немаш ни шта значе ни на шта се односе, и још да притом скачеш до неба од неке среће што си, као, нешто доказао.

Мислим, колики дебил треба бити па се фрљати терминима везаним за генетику (е, а га-рант не знаш ни шта је генетика, могу да се кладим! чуо си за њу као што си чуо за Винчу, али гарант појма немаш шта је) покупљеним из пропагандног материјала на политичким сајтовима. Још (пази њега), даје неке "стручне" називе... по њему (еј, њему!) правилан је назив "влашки ген"... а за Влахе чуо на интернету, кад су кренули да му измишљају најновију историју, где би друго.

Видим да Кречо Хакија воли смајлије... Е, ово је он (овај "леви"):

:worth:
jevroab7.gif


А ово су три могуће реакције на његове умотворине:

:rotf: :dontunderstand: :dash:
 
Poslednja izmena:
R1b,

zovu ga ustvari ZAPADNOEVROPSKI marker, al bolji je naziv KELTSKI marker, zar ne?
Žarište kod Škota, Iraca, kod Baskijaca, u Sjevernoj Italiji.

Ајде, не понављај своје постове, већ смо их све "виђели" на првУ странУ.

Мислим, ионако "те забоље" шта они представљају... какав цар памети, мајко мила... :worth:
 
Ma ovo je smejurija! Sad sam išao da pogledam one mape na wikipediji! Pa ono je sve rađeno na minornim uzorcima koji skoro da nemaju naučnu vrednost koliko su jadni! Svega par stotina u uzorku, maximum! Ako su i ove mape tako nastale, onda ovo nije vredno priče!
 
Ма глупо је да о овоме и расправљамо, кад се нико од нас не бави овом тематиком, а сам постављач Кречо Хакија не зна ни шта је ДНК, и још се дичи што "га забоље" шта је...

Мислим, с ким полемисати? Најбоље да сад узмемо сви колективно да проучавамо сваку тематику за коју овај магарац отвори тему... Довољно је што је изнапушаван по 1000 пута за све лудости које је покушавао да протури под "историју", па је немоћан да чини било шта друго осим да тих 5-6 поенти врти на сваком могућем месту као покварена грамофонска плоча, и кад га банују да се врати под другим ницком и реплицира самом себи како би оживео замрле теме које више нико ни не чита... Јадник, не зна шта је аденин, а причао би о хаплогрупама, па им још, онако "стручно", лично даје називе.
 
Па и види се да те "забоље". Тотална је глупост, то јест врх над врховима глупости, постављати теме о којима појма немаш ни шта значе ни на шта се односе, и још да притом скачеш до неба од неке среће што си, као, нешто доказао.

Мислим, колики дебил треба бити па се фрљати терминима везаним за генетику (е, а га-рант не знаш ни шта је генетика, могу да се кладим! чуо си за њу као што си чуо за Винчу, али гарант појма немаш шта је) покупљеним из пропагандног материјала на политичким сајтовима. Још (пази њега), даје неке "стручне" називе... по њему (еј, њему!) правилан је назив "влашки ген"... а за Влахе чуо на интернету, кад су кренули да му измишљају најновију историју, где би друго.

Marker, ili određena haplogrupa pokazuje grupu ljudi koji imaju zajedničkog pretka.
Znači naučnici u laboratorijama vide malu genetsku oznaku koju oni recimo označe kao I1b ili Hi ili R1b.

Dakle svi koji nose I1b ili VLAŠKI marker imaju zajedničkog muškog pretka, koji je živio prije 10 - 15 000 godina. ZAJEDNIČKOG!

Na nekim drugim mjestima, sam čitao da se I1b može pratiti preko analize DNK kostura, na ovim prostorima unazad 10 000 godina.

Prema tome ove karte nam puno toga pokazuju, ja jedino ne znam koji mi je marker i to me kopka.

Marker NE MORA DA IMA IKAKVE VEZE SA bojom kose, očiju. Znači ako je neki mali Sloven odveden u Anadoliju u roblje i nosi slovenski marker, a poslije samo pravio đecu Anadolkama, pa njegova đeca ITD se ukrštali samo sa Anadolcima i na kraju za 3 generacije ima malog brkatog krivonosog Anadolca kao potomka, opet taj njegov predak nosi slovenski marker.

Marker NE MORA DA IMA IKAKVE VEZE sa bojom kose, očiju....
 
Ма глупо је да о овоме и расправљамо, кад се нико од нас не бави овом тематиком, а сам постављач Кречо Хакија не зна ни шта је ДНК, и још се дичи што "га забоље" шта је...

Мислим, с ким полемисати? Најбоље да сад узмемо сви колективно да проучавамо сваку тематику за коју овај магарац отвори тему... Довољно је што је изнапушаван по 1000 пута за све лудости које је покушавао да протури под "историју", па је немоћан да чини било шта друго осим да тих 5-6 поенти врти на сваком могућем месту као покварена грамофонска плоча, и кад га банују да се врати под другим ницком и реплицира самом себи како би оживео замрле теме које више нико ни не чита... Јадник, не зна шта је аденин, а причао би о хаплогрупама, па им још, онако "стручно", лично даје називе.

U pravu si, ali nažalost ovaj post bi mogao da postaviš na skoro svaku temu na ovom podforumu, a možda i na celom forumu!
 
Dakle svi koji nose I1b ili VLAŠKI marker imaju zajedničkog muškog pretka, koji je živio prije 10 - 15 000 godina. ZAJEDNIČKOG!

. . .

Znači ako je neki mali Sloven odveden u Anadoliju u roblje i nosi slovenski marker, a poslije samo pravio đecu Anadolkama, pa njegova đeca ITD se ukrštali samo sa Anadolcima i na kraju za 3 generacije ima malog brkatog krivonosog Anadolca kao potomka, opet taj njegov predak nosi slovenski marker.

Отприлике о томе сам говорио у овом посту:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=6541766#post6541766

Само је ствар у томе да у тој 3-ћој генерацији особа има 8 предака, од којих је само један тај по мушкој линији од којег наслеђује Y-хромозом.

P. S. Немој да цмиздриш и кукаш на мене модерацији, мало је јадно... дискутујеш некоректно и кретенски, а трчиш да се на друге жалиш. ;)
 
Немој да цмиздриш и кукаш на мене модерацији, мало је јадно... дискутујеш некоректно и кретенски, а трчиш да се на друге жалиш. ;)
Kolko se sjećam ti si prvi počeo da me prijavljuješ i to zbog Jarčevića - javne ličnosti. Zar ne bi tako?
 
Ma ovo je smejurija! Sad sam išao da pogledam one mape na wikipediji! Pa ono je sve rađeno na minornim uzorcima koji skoro da nemaju naučnu vrednost koliko su jadni! Svega par stotina u uzorku, maximum! Ako su i ove mape tako nastale, onda ovo nije vredno priče!

chitaj malo detaljnije.. ;)
 
ОК, капирам. А што је најгоре (и то ми је тешко да признам), овај Играчина макар нуди неке аргументе... Јесте да су истргнути из контекста, да му је полемичка способност на нивоу примата, али макар не изводи неко "црногорство" нечега на основу рандом-распоређених слова Ц, Н и Г, и не бави се тим глупостима да су Гилгамеш, Тутанкамон или америчко племе Црне Ноге Црногорци... Мени можда само иде више на живац јер безочније лаже, мада, можда ми то само тако делује...

bash to!

drugo, nek dokazuje ovo na sajtu
www.montenego.cg

ovde je samo komplex
 
Ja samo mislim da prema prikazanim mapama iz tog, mislim, kvazi istrazivanja sa nenomalno malim i lose stratifikovanim uzorkom, rezultira da VLASI pripadaju podrucju gdje je preovladjujuca grupa E3b a ne I1b, sto znaci da nisu ILIRI ili kako god da nazivate "authohtono" stanovnistvo. Ili i jesu autohtoni ali ne iz iste grupe kao I1b. Mozda nisam u pravu?
Ako su i starosjedioci, oni nisu od istog "supstrata" (stogod to znacilo).
Kako komentarisete albanske tvrdnje o autohtonosti, s obzirom da kod njih preovladjuje E3b koji nije evropska grupa, a I1b jedva da imaju?
Karta za I1b je pomjerena (?) prema Istocnoj Hercegovini sa podrucja Zapadne Hercegovine/zaledja Splita/Zadra, cini mi se. Ne znam sto je to uradjeno :think:
Trece, Hrvata ima oko 4 miliona mislim a u Hercegovini 200.000. Mislim da su uzeli nesrazmjerno veliki broj predstavnika iz tog podrucja u odnosu na ukupan broj svojih connationals.
 
Ова креатура, међутим, покушава да изгради неку свест о припадности која се базира на "крви и тлу". Распореди хаплогрупа... било би интересантно да их не поставља, словима, дебил, који је за хаплогрупе највероватније први пут у животу чуо на сајту монтенегрина.цом, и који је толико тврд "углаву" да већ пуну годину одбија да прихвати неке најосновније историјске чињенице које су му буквално натрљане о њушку, већ папагајски понавља, рецимо, глупости о потпуном исељењу Шумадије у 17. веку, и насељавањем Војводине (!), говорећи о догађају Сеобе Срба, које је Цетињанин Арсеније III Црнојевић населио по Славонији и сев. Мађарској, а колико видим не одустаје ни од глупости столећа, једнакости себри-Срби, иако су му милион пута цитирани и Душанов Законик, и средњовековне повеље.

Ма сети се остализ небулоза, по којима он заиста испада као неки Порториканац који проучава Црногорце преко интернета. :dash:

1. Само Црногорци имају племе на цијело свијету, и зату со посебан народ

2. Срби и Црногорци се никада, ама баш никада нијесу заједно борили против Турака

До тоталних дебилизама, укључујући и постављање имиграционог листа за САД у којем пише Montenegrin (Servian). :rotf::rotf::rotf:

Али мораш признати Богарте, ова последња му је најбоља. :klap: Остало лупетање глупости да ни не помињем... :mrgreen:
 
Ма сети се остализ небулоза, по којима он заиста испада као неки Порториканац који проучава Црногорце преко интернета. :dash:

1. Само Црногорци имају племе на цијело свијету, и зату со посебан народ

2. Срби и Црногорци се никада, ама баш никада нијесу заједно борили против Турака

До тоталних дебилизама, укључујући и постављање имиграционог листа за САД у којем пише Montenegrin (Servian). :rotf::rotf::rotf:

Али мораш признати Богарте, ова последња му је најбоља. :klap: Остало лупетање глупости да ни не помињем... :mrgreen:

Hm, kod ovog prvog si pogreshio... prvo, plemena... a drugo, napisao je Albanci i Crnogorci...;)
 
ОК, капирам. А што је најгоре (и то ми је тешко да признам), овај Играчина макар нуди неке аргументе... Јесте да су истргнути из контекста, да му је полемичка способност на нивоу примата, али макар не изводи неко "црногорство" нечега на основу рандом-распоређених слова Ц, Н и Г, и не бави се тим глупостима да су Гилгамеш, Тутанкамон или америчко племе Црне Ноге Црногорци... Мени можда само иде више на живац јер безочније лаже, мада, можда ми то само тако делује...

Не делује он стварно лаже. А искрено, и мени. Да није лажов, не бих имао проблема с њим нпр. прво се представи као неки "Дробњак" и негира до бесвести да није он, а сада као Кећа Понтин, опет негира на исти начин да има икакве везе са овим бившим. :whistling:

Мислим, не могу га отворено вређати, али ваљда свако интелигентан види да он никога не замајава? :bye:
 
Ма сети се остализ небулоза, по којима он заиста испада као неки Порториканац који проучава Црногорце преко интернета. :dash:

1. Само Црногорци имају племе на цијело свијету, и зату со посебан народ

Samo Crnogorci i Albanci na Balkanu imaju plemensku organizaciju drustva.
Jedna obicna istina, savim jednostavna.

2. Срби и Црногорци се никада, ама баш никада нијесу заједно борили против Турака
Tako je!
Jedna obicna istina, sasvim obicna.
 
Hm, kod ovog prvog si pogreshio... prvo, plemena... a drugo, napisao je Albanci i Crnogorci...;)

Nije, prvo je tvrdio samo Crnogorci, pa onda kada se sjetio Albanaca dodao je i njih. No to i dalje ne objašnjava otkud Škoti ili Hrvati, ili Srbi, ili Bugari sa plemenima. On čak ni ne zna da se to karakteristično pleme, taj konkretno tip u dijelu Crne Gore i na sjeveru Albanije, javlja i kod Hrvata. :mrgreen: A onda tvrdi kako to što današnji Srbijanci i bosanski Srbi nemaju plemensku strukturu, to znači da Crnogorci nisu Srbi,

Onda navodi i pleme kao razliku između Škota i Engleza. :mrgreen: Mislim, dobro, možemo mu oprostiti da ne zna da većina Škota nisu članovi plemena, ali kud Albance da ne zna koje spominje??? Samo jedan mali broj Albanaca su članovi plemena. :mrgreen: Pa onda po istoj toj logici, to je više potvrda da su Crnogorci, Hercegovci, Brđani i Primorci Srbi, nego ne. Zar ne? ;)
 
Naravno, Slaven je anticrnogorac, dušmanin...

Хеботе, "душманин"... Колико човек треба да буде поремећен да би овако нешто извалио? Човек, као прво, овде долази са неким аргументима, а колико ми се чини, није ни Црногорац (у регионалном смислу), ни Србин (у етничком)...

Али, наравно, расправљати се са тобом највише личи на ону узречицу - ја га крстим, а он прди.
 
Samo Crnogorci i Albanci na Balkanu imaju plemensku organizaciju drustva.
Jedna obicna istina, savim jednostavna.

Tako je!
Jedna obicna istina, sasvim obicna.

Ma nemoj? A zar nije ukinuta plemenska organizacija još u 19. vijeku kod Crnogoraca? Hoćeš reći da je ima i danas? I kakav je to dokaz o neSrpstvu Crnogoraca?

Da li ti to fale osnovne kognitivne sposobnosti? Jesi li zaboravio silne razgovore koje smo mi imali?

Zaboravio si opsadu Skadra, bitka na Saurijskom polju??? Tvoje neznanje se ne ispoljava toliko zaboravom sada, koliko da uopšte ne ispituješ bitke već ih samo navodiš, ne znajući da su se Srbijanci i Zećani borili na Saurskom polju - a nju navodiš kao primjer da nijesu! :klap: I još onda čak navodiš i gračaničku bitku, gdje je Đurađ II Stracimirović Balšić doveo Stefan Lazarević na vlast u Srbiju. :rtfm:

Ne znam što je smješnije, to što to tvrdiš, ili poslije onog svog silnog poučavanja o Crnoj Gori i Crnogorcima od strane nas kompetentnijih, ti i dalje ponavljaš i tvrdiš jedno te isto. :dash: :whistling:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top