HAJKA NA HOMOLJSKOG KURJAKA 2006

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
BigBrother:
Lovci DOBAR POGLED a ostali, u cemu je razlika ako vi pojedete pile koje je raslo u zarobljenistvu, sta ono nije bilo zivo, ili neka mi se javi neko ko nema barem kozne cipele, e takviljudi imaju pravo da prigovaraju lovcima.
Lovac ili lovi zbog mesa ili zbog prirodne ravnoteze (vuk, lisica divlja svinja- nema prirodnog neprijatelja), i po cemu smo mi to krvoloci ako odemo i sami ulovimo fazana a ovi "moralisti" cekaju na gotovo i kupe u prodavnici......
Hajke na vuka retko se zavrsavaju sa nekim znacajnijim ulovom ali druzenje u prirodi je za lovca naj veci merak.
Ako se neko neupucen upusta u neku raspravu ispadne u naj manju ruku izuzetno glup....

Prijatelju, nauci gramatiku i ostale stavke svog jezika (da sad ne ulazim u konkretne greske). Otac mi je lovac (cime se ne ponosim ni malo), deda bio (pokojni), pradeda, i ostali preci. Opet mi je drago sto nisam SKOROJEVIC LOVAC naoruzan snajperima i ostalim "viteskim pomagalima". Za razliku od 99,99 % lovaca imam zavrsenu barem srednju skolu i dobro obrazovanje iz oblasti biologije i ekologije (uz to studiram i veterinu) sto mi apsolutno daje za pravo da VAM SOLIM PAMET koliko to god hocu.

Ko si ti da odlucujes ko ima, odnosno nema mesto u prirodi? Novi Isus?

Zato sto tebi slicni pobise sve sto leti, trci i gamize u Srbiji, sad tvrdite da ima previse vukova! Pobijte malo lovaca (ima vas 96.000, a vukova oko 1000 i mnogo vise jedete od njih!!!). Vuk nem aalternativu, a ti mozes da jedes i kacamak, sir, salatu, domace zivotinje... On mora da ubije da bi preziveo i da ostane u zivotu, a ti idi u supermarket i tamo se izivljavaj! Ko njega hrani kad padne sneg od 1,5 m? Mozda lovci?
 
peregrinus

Da bas lovci hrane tu divljac, ko ce drugi.
Za razliku od tebe ja sam fakultet ZAVRSIO a sto se tice gramatike mi puca **** za to.
Mislis da se piletu iz super marketa manje zivelo nego vuku ili bilo kojoj divljaci.
Sa nekoliko tvojih profesora sam isao u lov, pa eto mozes sa njima da malo popricas.
 
peregrinus:
Prijatelju, nauci gramatiku i ostale stavke svog jezika (da sad ne ulazim u konkretne greske). Otac mi je lovac (cime se ne ponosim ni malo), deda bio (pokojni), pradeda, i ostali preci. Opet mi je drago sto nisam SKOROJEVIC LOVAC naoruzan snajperima i ostalim "viteskim pomagalima". Za razliku od 99,99 % lovaca imam zavrsenu barem srednju skolu i dobro obrazovanje iz oblasti biologije i ekologije (uz to studiram i veterinu) sto mi apsolutno daje za pravo da VAM SOLIM PAMET koliko to god hocu.

Ko si ti da odlucujes ko ima, odnosno nema mesto u prirodi? Novi Isus?

Zato sto tebi slicni pobise sve sto leti, trci i gamize u Srbiji, sad tvrdite da ima previse vukova! Pobijte malo lovaca (ima vas 96.000, a vukova oko 1000 i mnogo vise jedete od njih!!!). Vuk nem aalternativu, a ti mozes da jedes i kacamak, sir, salatu, domace zivotinje... On mora da ubije da bi preziveo i da ostane u zivotu, a ti idi u supermarket i tamo se izivljavaj! Ko njega hrani kad padne sneg od 1,5 m? Mozda lovci?
ZA BUDUCEG AKADEMSKOG GRADJANINA SEBI DOZVOLJAVAS RASPRAVU O NECEMU STO APSOLUTNO NE POZNAJES. TO NIJE NI MALO UPUTNO. POSEBNO SE SUZDRZI OD KOMENTARA PO PITANJU OBRAZOVANJA NAS LOVACA . APSOLUTNO SI NEUPUCEN. USPUT ODAKLE TOLIKO BESA U TEBI ? DA TO NIJE POSLEDICA TESKE APSTINENCIJALNE KRIZE PO PITANJU SEKSA? DRAGI NAS MLADI PRIJATELJU TOPLO TI PREPORUCUJEM DA OBIDJES BACIJE PO SRBIJI U TOKU LETA I DA NA OCIGLEDNOM PRIMERU NAPRAVIS UVID KOSE SVE BAVI STOCARSTVOM I KOLIKO TI LJUDI NEMAJU NOVCA DA NAPRAVE OGRADE OKO TOROVA O KOJIMA TI PRICAS. DA LI NJIH TREBA POBITI ILI OSTAVITI DA POCRKAJU OD GLADI DA BI SIROTI VUKOVI IMALI STA DA RUCKAJU? STOCARI U SRBIJI SU U IZUZETNO LOSOJ SITUACIJI POGOTOVO U BRDSKO- PLANINSKIM KRAJEVIMA, PA VALJDA TI JE SVE JASNO KADA NA BACIJAMA NEMAJU NI STRUJU NI VODU. NEGO POLJUBI KNJIGU I MANI SE TEMA O KOJIMA VEZE NEMAS.
 
Joj al si ti sad neki pametnjakovic! Apstinencija, ha? Zanimljivo, cim neko misli drugacije od bande morona koja okolo puca na sve sto se mice, onda su oni "nenormalni" ili sl. Da nisi neki psiholog, mozda?

Pa prijatelju, ograda i 2 dobra ovcarska psa kostaju manje od 10 ovaca, a onda kad ih izgube to bude kasno! Niko od vas se i ne trudi da sazna koje zivotinje ustvari "kolju" te ovce. U gomiliu slucajeva su to bili VASI NAPUSTENI LOVACKI PSI!!! Ove "kuce" jedu sve sto im padne sapaa i uopste se ne plase da udju u sela, za razliku od vukova koji bi radije da budu gladni nego mrtvi!

Upravo zato sto je za vas "KORISNO" samo ono sto se jede, a "STETNO" ono sto se ne jede, situacija u prirodi je KATASTROFALNA.

Uzmi knjige u ruke i lati se citanja. Ako vec mazes na internet pogledaj sta pametan i civilizovan svet prica.
 
zmijomanija:
Joj al si ti sad neki pametnjakovic! Apstinencija, ha? Zanimljivo, cim neko misli drugacije od bande morona koja okolo puca na sve sto se mice, onda su oni "nenormalni" ili sl. Da nisi neki psiholog, mozda?

Pa prijatelju, ograda i 2 dobra ovcarska psa kostaju manje od 10 ovaca, a onda kad ih izgube to bude kasno! Niko od vas se i ne trudi da sazna koje zivotinje ustvari "kolju" te ovce. U gomiliu slucajeva su to bili VASI NAPUSTENI LOVACKI PSI!!! Ove "kuce" jedu sve sto im padne sapaa i uopste se ne plase da udju u sela, za razliku od vukova koji bi radije da budu gladni nego mrtvi!

Upravo zato sto je za vas "KORISNO" samo ono sto se jede, a "STETNO" ono sto se ne jede, situacija u prirodi je KATASTROFALNA.

Uzmi knjige u ruke i lati se citanja. Ako vec mazes na internet pogledaj sta pametan i civilizovan svet prica.
BOG JE NEKIMA DAO PAMET A NEKIMA UZEO. BOZE OPROSTIMU NE ZNA STA PISE!
 
Zao mi je samo sto nema vukova koji ce se specijalizirati samo na jedenje lovaca i slicne divljaci koja je najveca stetocina koja je ikada hodala ovom planetom. Mislim da bi im to bilo korisnije, jednostavno ste se toliko nakotili da vas ima kao pleve. Nase ekspertsko misljenje je da vam brojnost treba smanjiti na nekih, otprilike 36,4%, kako ne biste pojeli preosale zivotinje. Sto se tice monitoringa i gazdovanjem lovacke populacije, predlazemo godisnji odstrel od minimum 11.538 primeraka sa ciljem da se populacija svede na razumnu meru.

Ekspertski tim ministrastva za normalizovanje stanja u prirodi i agencije za regulisanje brojnosti lovaca kao vrhovnih stetocina. :shock:
 
13-08-1971:
UPRAVNI ODBOR L.U.'' JOVAN SERBANOVIC'' IZ ZAGUBICE DONEO JE ODLUKU DA TOKOM MESECA JANUARA ORGANIZUJE DRUGU PO REDU HAJKU NA KURJAKA. PA KO VOLI SUMU I PLANINU NEK IZVOLI NA NAJVECU LOVACKU SVETKOVINU U ISTOCNOJ SRBIJI. DOBRO DOSLI U HOMOLJE SVI LOVCI VELIKOGA SRCA.

Čitam ovo i ne mogu da verujem sopstvenim očima. Kako vas bre nije sramota ? Znate li vi šta ste ovim činom upravo uradili ? Da li ste uopšte svesni da ste prstom uperili u određenu kategoriju vukova tj. “HOMOLJSKOG”, koga bi, po vašem mišljenju, trebalo ISTREBITI sa ovih područja !!!!!
Ova tema mi liči kao poziv, isključivo LOVCIMA, s tim da oni koji imaju nešto da kažu i iznesu svoje mišljenje povodom HAJKE na koju se isti pozivaju njima je izgleda – PRISTUP ZABRANJEN. Jer drugi su - neupućeni. I zbog toga što ne pripadaju "LOVAČKOM DRUŠTVU", ne smeju da iznose svoje mišljenje. Ako ste se Vi gospodo, udostojili da nas koji ne pripadamo "LOVAČKOM DRUŠTVU", nazivate neupućenim, neprosvećenim po pitanju lovačkih aktivnosti, onda dozvolićete da i ja vama skrenem pažnju da i vi niste nimalo što se tiče PRAVA NA ŽIVOT (svake životinje, pa u ovom slučaju i po vama "krvoločnog vuka", kako ga vi doživljavate, niste nimalo edukovani.
Vi to nazivate “LOVAČKOM SVETKOVINOM”, i pitam se koliko je potrebno još vukova da ubijete da bi vaše dobro ljudsko delo još dugo godina bilo “svetkovano”!!!!
Pozivate se na “seljane u suzama” ciju stoku nema ko da zaštiti, pa na osnovu toga gradite opravdanost vašeg sporta. Zašto ako se toliko zalažete za te ljude, ako vam ih je toliko žao, zašto onda od novca koji utrošite na prevoz i pijuckanje rakijce tamo u šumi ne skupite neki novac (pošto vas ima kao pleve), pa ne kupite ljudima neko štene šarplaninca, i žicu i napravite im visoke žičane ograde kojima vukovi neće moći da priđu. I svaki naivan čovek bi poverovao u tu vašu priču, da želite nekome da pomognete, nego iza svega ovoga, stoji jedan vaš cilj, ISKLJUČIVI CILJ LOVACA, a to je društvo i zabava. To je za vas SPORT. Vi uživate u tome. Uživate da gledate nemoćnu životinju kroz snajper. Uživate da se pohvalite drugima kada je ustrelite. Uživate da vuka okačite na rame a fazana o kaiš i da srećni dođete među vaše društvo sa okačenim trofejima.
I dokle mislite tako ? Zečeve ste poubijali, došli su vukovi na red. Dokle ćete da živite kao pećinski čovek, izađite malo u svet, otiđite u biblioteku i pročitajte neku knjigu, bavite se malo “normalnim” stvarima u životu, jednom rečju – civilizujte se! Vi možete da pozivate ovde ljude na lov 14.01.2006 godine i da širite vaše “društvo”, ali za mene će uvek, kao i za sve ljude koji vole životinje, 14.01.2006 biti DAN ŽALOSTI.
 
joj ljudi stvarno, kako vam bre nije žao životinje? vuk u startu nema šanse. on je već u suštini mrtav... (kao i svaka životinja na koju se namerite)
a šteta, pošto su vukovi istrebljeni na velikom delu evrope ovo što ih kod nas ima može daleko bolje da se iskoristi ... ali bez puške dakako.
mislim poštovanje za te životinje one stvarno ne ubijaju zato što su im dani dugi život dosadan a voli prirodu i bi da se druži nekako sa sličnima sebi ...
smislite nešto drugo, ajde please.
 
Svaka cast gigule!! To je pravo i zdravo razmisljanje. Ovo blago sto imamo moze mnogo bolje da se iskoristi, ekoturizam je prava stvar za to. Nakon setnje sa ljudima koji zele da vide vuka i da plate za to, i mi mozemo da se veselimo i pijemo u prirodi i bez pucnjave. To rade i zeleni za vasu informaciju.
 
ПОСЛЕ ОПСЕЖНИХ ПРИПРЕРМА ХАЈКА СЕ ДЕСИЛА. ВУКОВИ СУ ОВАЈ ПУТ ИМАЛИ СРЕЋЕ. ДВА СУ ПРОМАШЕНА А ТРЕЋИ СЕ ИЗВУКАО ПОРЕД БРАТИЈЕ ДОК СУ ПОРЕД ВАТРЕ КЛОПАЛИ СУВУ СЛАНИНИЦУ И КОБАСИЦУ. А ПО ЗАВРШЕТКУ ХАЈКЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ УЗ СВЕ ЛОВАЧКЕ СПЕЦИЈАЛИТЕТЕ И ОБИЉЕ ДОБРОГ ВИНА И РАКИЈЕ. А ТЕК ПЕВАЉКА ШТО ЈЕ БИЛА ( ИЗВИНТЕ ВИ ШТО СТЕ У ТРЕНДУ МИ ЛОВЦИ ИПАК ВИШЕ ВОЛИМО ЖЕНСКЕ БУЈНЕ ,ЈЕДРЕ И ЗДРАВЕ ГРУДИ ОД МУШКОГ ДУПЕТА) УФ, УФ РУКУ НА СРЦЕ НИКАКО НЕ МОГУ ДА СЕ ОДЛУЧИМ ДА ЛИ ЈЕ БИЛО БОЉЕ СЛУШАТИЈЕ ИЛИ ГЛЕДАТИЈЕ. И ШТА РЕЋИ ХАЈКА ЈЕ БИЛА И ПРОШЛА, ДО НЕКИХ НОВИХ ЛОВОВА И ДРУЖЕЊА БРАЋО ЛОВЦИ ДОВИЂЕЊА. Е ЧЕК, ЧЕК ПА ТУ СИ И ОВИ ШТО СЕ ШАТРО СЕКИРАЈУ ЗА СИРОТОГ НАМ ВУЈУ, Е И ЗА ЊИХ ИМАМ ПОРУКУ : НЕМОЈТЕ ВИШЕ НАС ЛОВЦЕ ДА ПЉУЈЕТЕ ПО НОВИНАМА ВЕЋ АКО ВАМ ЈЕ СТВАРНО СТАЛО ДО ЖИВОТИЊА САД ЈЕ ЗИМА И ТЕЖАК ПЕРИОД ЗА ЊИХ ТЕ СТОГА ИЗНЕСИТЕ ИМ ХРАНУ И СТВАРНО ПОМОЗИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ДОБАР ПОГЛЕД БРАЋО ЛОВЦИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А И ВИ ШТО НЕВОЛИТЕ НАС ЛОВЦЕ ПА ЗДРАВИ И ЖИВИ И ВИ БИЛИ И МАЛО СЕ ОПАМЕТИЛИ!!!!!!!!!!!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top