Grlo

Nisam dobio nista!
Dala mi prvo od lekova Roksimisan,ali me je posle toga dok sam bio u cekaonici doktorka zvala da se vratim kod nje i onda mi dala LONGACEF,zbog praznika koji slede,da bih mogao da joj se javim do petka na pregled!?!
Nije ni meni jasno,osim da sam puko 2800 za njega,ali sta da radim!Grlo mi je malo bolje!

P.S. Doktorka je mlada,tu je negde oko 30-ak godina,razvedena! :)
 
Ispiraj grlo rastvorom sode bikarbone, bar 3,4 puta dnevno, rastvori kasicicu sode bikarbone u casi vode i grgoci koliko mozes.
Na sta tebi lici grlo,jezik od tih silnih antibiotika?
Sta pisi na nalazu brisa?
 
ja sam imala problema sa grlom... pocelo je u Americi - rekli su mi da je neka bakterija koju u tom kraju skoro svi imaju zbog velike vlage a moguce i da sam iritirala grlo sa nekim flasterima za izbeljivanje zuba ...dobila sam antibiotike i to je kao proslo ali se ponovilo kad sam dosla ovde...cak sam imala problema i sa uhom...ponavljalo se nekoliko puta, bris je svaki put bio u redu a meni su stalno prepisivali antibiotike...jedan ORL mi je rekao da je hronicna upala a drugi da taj nema pojma :) ....e onda sam ja odlucila da uzimam propolis umesto antibiotika pa tako kad krene grlo da me grebucka nakapam ga u grlo i bude mi bolje....to sam radila dosta dugo - skoro celu godinu ali je proslo
 
Imam i ja malo pitanja vezano za ovo - pijem kliacil tbl od 1,2mil. i koristim panthenol oriblete 10 dana bolje je, ali još su mi natečeni krajnici pitanje je šta da se radi dalje. Drugo pitanje je vezano za to da li recimo popijeno pivo u toku pijenja ove terapije može da umanji dejstvo antibiotika ili je opasnost vezana uz pojavu alergije? Da li se heksoral još uvijek propisuje nekad sam to koristio i bio sam zadovoljan.
 
evo ja sam danas poceo da pijem kasiku jabukovog sirceta,kasiku meda,pa zamesam sa 1dl vode!i pijem,rekla mi je jedna zena da pomaze,ona tako radi!tri puta na dan!
Sto se tice jezika koristim NYSTATIN rastvor 15 kapi /3 puta na dan!
 
intra:
Imam i ja malo pitanja vezano za ovo - pijem kliacil tbl od 1,2mil. i koristim panthenol oriblete 10 dana bolje je, ali još su mi natečeni krajnici pitanje je šta da se radi dalje. Drugo pitanje je vezano za to da li recimo popijeno pivo u toku pijenja ove terapije može da umanji dejstvo antibiotika ili je opasnost vezana uz pojavu alergije? Da li se heksoral još uvijek propisuje nekad sam to koristio i bio sam zadovoljan.
Nista..sacekaj..da li imas t ?
Nemoj da pijes pivo ( slabi dejstvo + nikad se ne zna ! )...
Mislim da se kupuje..mozda gresim.
 
Nevernik u to:
evo ja sam danas poceo da pijem kasiku jabukovog sirceta,kasiku meda,pa zamesam sa 1dl vode!i pijem,rekla mi je jedna zena da pomaze,ona tako radi!tri puta na dan!
Sto se tice jezika koristim NYSTATIN rastvor 15 kapi /3 puta na dan!

....antibiotici ce ti sigurno pomoci...i meni su samo sto bi posle nekog vremena opet pocinjalo grebanje u grlu koje se zavrsavalo visokom temperaturom i naravno opet antibioticima....kod mene je verovatno uzrok bio ili ta "egzoticna" bakterija koju ovde nisu mogli da nadju u brisu :) ili peroksid iz preparata za beljenje zuba koji je ostetio sluzokozu....ili kombinacija to dvoje....u svakom slucaju ko zna koliko bi to trajalo da se nisam setila da pre nego infekcija uzme maha pokusam sa nekom alternativom....i uspelo je...pored propolisa sam koristila i pantenol oriblete a kad sam imala upalu uha mnogo mi je pomogla ugrejana morska so koju sam stavljala u gazu i drzala na uhu
 
Nevernik:

Nemoj da gutas nista slatko , nikakav secer, slatkise pa ni taj med - gljive bujaju na slatko. Pij nistatin, i ispiraj sodom bikarbonom kao sto ti dr rece......Ej, jadan.... :(
 
intra:
Imam i ja malo pitanja vezano za ovo - pijem kliacil tbl od 1,2mil. i koristim panthenol oriblete 10 dana bolje je, ali još su mi natečeni krajnici pitanje je šta da se radi dalje. Drugo pitanje je vezano za to da li recimo popijeno pivo u toku pijenja ove terapije može da umanji dejstvo antibiotika ili je opasnost vezana uz pojavu alergije? Da li se heksoral još uvijek propisuje nekad sam to koristio i bio sam zadovoljan.
Alkohol i antibiotici ne idu zajedno, alkohol smanjuje da ne kazem ponistava dejstvo antibiotika.A ako ti je organizam izlozen infekciji alkohol nije bas nesto sto pomaze organizmu da se oporavi.
 
HVALA!!!
Malopre kad sam bio za injekciju,pita me doktorka kako sam,ja joj kazem da pijem ovo sranje,ona meni ,,JER TE LECIM JA ILI NEKE BABE!'' znaci ne valja ovo !
Dr@WithdrawnWater i ostali hvala na savetima!
 
Pre 30 dana osetio sam popodne simptome slicne gripu (onaj osecaj opste malaksalosti, bolova u misicima i kao da cu dobiti temperaturu).Uzeo sam 2 fervexa u razmaku od 2 sata, c vitamin i malo belog luka.Pred spavanje sam izmerio temeraturu.Nisam je imao.Ujutro sam je ponovo izmerio i opet je nisam imao.Predsimptomi gripa su u toku jutra prosli ali je sutradan pocelo da me boli grlo.Nakon pet dana (ne na vreme,u medjuvremenu sam poceo malo i da kasljem) otisao sam kod doktorke koja mi je htela dati inekcije zbog bele tacke precnika 1 mm na levom krajniku (koja se po njenim recima uvek leci samo inekcijama u periodu od 10 dana).Grlo je bilo crveno ali me nije previse bolelo.Temperaturu znaci uopste nisam imao.Na moje insistiranje, jer nisam primao inekcije 20 godina dala mi je pilule Panklav forte (po 1 tableta na 12 sati).Posle kutije panklava kasalj je prestao, ali se umesto bele tacke (angina) na levom pojavila bela tacka sada na desnom krajniku.Produzila mi je terapiju na jos sedam dana (ponovo panklav forte).Na ponovnoj kontroli sada sam ponovo imao ovaj put 2 bele tacke na levom krajniku (na desnoj je prosla). Ovaj put mi je dala inekcije penicilin 1600000 jednom dnevno, 5 dana.Posle te terapije grlo je i dalje bilo crveno ali su bele tacke na levom krajniku pocele da iscezavaju.Produzila mi je terapiju na jos 5 dana penicilin 1600000.Sutra idem na kontrolu.Grlo je i dalje crveno bela tacka na levom krajniku (precnika uvek 1 mm) se i dalje slabo nazire.Nekog znacajnijeg poboljsanja nema.Sve vreme se osecam odlicno,imam dobar apetit,lezim,nemam temperaturu(ni jednog trenutka) i inace sam odlicnog zdravlja.Sem inekcija ispiram grlo cajem od zalfije i pijem propolis u kapima.Grlo me obicno zaboli jednom godisnje ili u 2 godine, ja odem u apoteku (ne kod doktora) kupim kutiju sinacilina od 500 mg popijem je i grlo prodje.Ovo mi je prvi put da imam ovakav problem.Bris grla nije uradjen. Nisam ni znao da se to praktikuje dok nisam procitao na forumima (da sam znao uradio bih ga pre antibiotika na svoju inicijativu pa bih tek onda otisao kod doktora).
Misljenje doktora za dalju terapiju...Imam 35 godina,odlicnog sam zdravlja i nisam alergican ni na jedan antibiotik.
Hvala
 
Stvorile su mi se gljivice u ustima zbog antibiotika, doktorka rece da koristim sodu bikarbonu. U prodaju sam našla samo neke tablete sode bikarbone... da li neko zna da li je to isto kao i soda u prahu, tj. da li njih mogu da rastvaram u vodi i da njima ispiram grlo?
 
Pa je l ima neko uputstvo na tim tabletama? Zasto jednostavno ne odes u prodavnicu i ne uzmes normalnu kesicu sode bikarbone?? NIkakva secer i slatkisi dok imas gljivice ne dolaz u obzir.
 

Back
Top