Grčka zbirno

ahm.
g. valja ga ima na starom forumu...
ajde ga iskopaj:p
valjda imaš pristup?
jao kako nam je bilo super...
a kućica,a koktelčići?
a nema nam i šagzi ni princa već duugo...
ajd cmok.
 
Ja kukala kako ne mogu unapred da planiram odmor i uplatim aranzman na vreme, kad ono, prvi put ove godine, stize naredjenje da do ponedeljka napisemo kad hocemo da koristimo godisnji odmor za celu godinu.

Mozda sve i ispadne dobro. Cujem da Relax daje popust 20% za rezervacije do kraja februara (za Krf naravno), ali oni, e malera, nemaju Kasiopi.
 
Objavila sam svoj putopis sa Tasosa na "Znam da je rano, ali da li planirate leto 2006.", pa koga zanima, nek izvoli.

Tekst je jako dugacak. Izvinjavam se zbog toga, ali koga zanima, citace.
 
Videla sam Relaxov katalog za leto 2006. Jako sam se razocarala. Skratili smene na 10 dana, avion za Krf skuplji za 50Eura (sa aer. taksama) u odnosu na proslo leto. U ponudi (Krf) pretezno imaju Sidari, Ipsos i dva objekta u Dasiji, ali na brdu. Bas steta !!!

Meni se Sidari na fotografijama nije dopao zbog tog braon peska. Deluje mi plaza kao da je na Dunavu. Mozda gresim? Zato sam odmah eliminisala iz kombinacije tu Relaxovu ponudu za Sidari.
 
Cao svima
Posto planiram da ljetujem po prvi put u Grckoj, molim Vas za par savjeta :
1 Recite mi korisne informacije o putu, duzina, trajanje, cekanje na granici, putarine u Grckoj....(recimo neki orjentir do Haniotija)
2 Dajte mi preporuku gdje ici, samo da napomenem da imam cerkicu od 2god. i shodno tome trazimo neko mirnije mjestasce, recimo kucu sa apartmanima (po mogucnosti da ima lijepo dvoriste sa bazenom), apartmani naravno da su uljudni tj klimatizovani, uredni, znaci neki sa dobrom preporukom.Prijatelji su mi savjetovali Hanioti pa me interesuju vasi komentari.Ali nemojte me pogresno razumjeti da zelim neku nedodjiju izolovanu od ljudi, daleko bilo, samo malo mirnije mjesto, da nisu bas diskoteke na svakom koraku.
3 Vize idu individualne koliko znam ali sam cuo price da postoji varijanta da idemo na grupnu vizu pod uslovom da predjemo granicu zajedno sa busom i u povratku isto ali me u tom slucaju brine hipoteticka situacija, sta ako se moram vratiti ranije iz Grcke ?

Pozdrav i zahvaljujem na savjetima
 
Ma kakav bus ako imas kola!U Grcku je grehota ne ici kolima,toliko toga ima da se vidi,obidje.Put je odlican,putarine ne visoke(prosle godine su nam na granici uzeli 3E i to je sve,isli smo na Tasos).Halkidiki je nama bas blizu i to ti je dobar izbor jer mala deca nisu uvek srecna zbog duge viznje.Sto se granica tice-kako kad,u jeku sezone moze da se ceka i po par sati,ali mi uvek idemo pocetkom jula ili krajem avgusta pa prodjemo za 15-30'.Mislim da ti je,ako zelis mirnije mozda pogodniji Pefkohori ili Polihrono,a ono gde nisi obicices kolima,glupo je svaki dan biti u istom mestu.Dobro,tako malo dete moze da se cini opterecenjem za lutanje-zavisi kako roditelji shvataju celu pricu:nase troje dece je poraslo ali svi su okusili Grcku i u "bebecem"periodu,isli i u Waterland i na razne strane...odlicno su sve podnosili,uzivali i sad su formirani turisti koji ne traze firmirane krpice ali odrase za razna putesestvija...pa nek'im je alal koliko se moze...Ne pati previse za bazenom,tamo je tako lepo more da ti uopste nije neophodan,za razliku od Bugarske.
Sad ja da se pohvalim-za ovu godinu smo odabrali hotel u korenu izmedju 1.i 2.prsta.Mirno,po malo divlje,a u blizini mestasca gde cemo naci zivosti.Pa je blizu za obilazak i 1. i 2. prst,pa krstarenje oko Atosa,pa je blizu Waterland...jedva cekamo!
I jos ovo-ne racunaj na grupnu vizu uz autobus-neces je dobiti.Za putovanje kolima je neophodna individualna viza i dokumentacija za kola itd.Jeste skuplja viza,ali isto potrosis ako u Grckoj rentiras auto na par dana jer,ponavljam,ma kako lepo odrediste bilo treba videti jos nesto.Pozdrav! :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
@cika veljo
Putarine u Grckoj su ove godine malo poskupele, nigde nema ispod 2 evra. To naravno pod uslovom da ides dalje na jug. Pazi kroz Makedoniju, panduri mnogo vole da kontrolisu brzinu. Ako se pridrzavas propisa, nema problema, put je dosta dobar i predje se za oko dva sata do Grcke.
Na granici po ulasku u Makedoniju, obavezno zameni nesto evra, da bi placao putarinu u denarima. Ako placas u evrima, zaokruzuju tako bezobrazno na gore da mi je muka. Zameni 20 evra i imas i za tamo i natrag i jos da to ostane za sledeci puta. A ako nemas denara pa kojim slucajem imas samo 50 evra najmanju novcanicu, vratice ti kao kusur 12 kilograma denara, sa kojima ne znas sta da radis za naredne 4 godine placanja putarina u Makedoniji.

Ako kupujes bezolovni benzin napuni pre Makedonije i kupuj tek ponovo u Grckoj, gledaj da kupujes V100 racing to je 100 oktanski, malo je skupljhi ali stvarno odlican. Onaj od 98 oktana je daleko losiji, pogotovo na severu Grcke. Ima razlike gde kupujes benzin. Najbolje na autoputu ili u vecem mestu. U selima i malim mestima, ume da bude los benzin. Gadjaj Shell pumpe. Mada, ove godine u februaru sam video da i neke druge pumpe imaju 100 oktanski bezolovni, ja ipak vise verujem Shell pumpama.

Dok vozis kroz Grcku, pripazi, jer Grci voze ko sumanuti, najsladje im je da preteknu neka bolja kola od svojih, a to rade bez obzira na posledice i vremenske uslove. Moja kola postizu 240/h a pokusavaju da me po svaku pcenu preteknu kola koja imaju maksimalnu brzinu 160, pri cemu ponekad dovde u opasnost ostale. Rado ih propustim jer ne idem na trke nego da uzivam u putovanju, ionako na prvoj uzbrdici sustanu.
Sto se voznje tice, takodje treba obratiti paznju kad vozis putem od granice prema Solunu na primer (ali i u ostalim delovima Grcke), kad naidjes na put koji ima neke vrste zaustavnu traku (a nije autoput), svi ce te pritiskati da vozis tom trakom da bi te pretekli. Kad to jednom uradis, tesko se vracas na "normalnu" traku jer tada svi "sibaju" tom trakom a ti osta zaglavljen iza nekog kamiona, samo zato sto si kulturan. Najbolje je pratiti tempo i nema problema oko sklanjanja..
Na autoputu, gledaj da uhvatis nesto brzi temp i to levom trakom. Ako i sretnes pandure, vrlo cesto hvataju one na desnoj traci jer su im blizi :) A i inace najcesce ce te opomenuti ako si turista. A pojaseve vezi bez razmisljanja! I ne telefoniraj dok vozis, na to su alergicni panduri zestoko, mada Grci to ne postuju, ali imaju i vece plate :)

U vecim gradovima se dosta dobro snalaze ali voze otprilike kao nasi taksisti - precizno ali bezobrazno, sto kad se naviknes zapravo i jeste prednost, uvek znas sta namerava. pazi na parkiranje u gradovima, mnogo su nezgodni sto se kazni tice, mada ruku na srce mogu i hoce cesto da strancima oproste.

Sve u svemu - neces pogresiti - Grcka je stvarno prelepa. Gledaj da obidjes muzeje i lokalitete, ima ih svuda i stvarno vredi videti. Malo je skupo ali vred svakog evra.
 
Ma i put autobusom je sasvim OK sa nekom dobrom agencijom. Mi smo isli sa Fudeksom, dobri vozaci super bus, a putovali smo do Krfa! Grcka nije nesto skupa, mada za Hanioti kazu da je skuplji nego ostala mesta. Ali i razna druga mesta su OK. Na granici se skoro i ne zadrzavas, ako putujes sa agencijom( mislim nekom pristojnom).
 
Planiramo odlazak u Grchku negde pocetkom juna ... gledao sam neke cene pa mi sve to deluje malo nerealno ... da ne imanujem agencije, recimo fora 10 dana na tasosu sa prevozom, vizom, osiguranjem izadje 70 eura (bez klope naravno) .... jel ima neko iskustva i ako moze da da neku preporuku gde je najbolje otici i sa kojom agencijom !!!

hvala unapred
 
Ne verujem da ces se usreciti ako stvarno 10 dana kosta 70 evra, sa sve vizom, prevozom i osiguranjem (samo osiguranje kosta 1 evro dnevno, barem kad uzmes individualnu vizu). Mora da ce goste smestati u kartonske kutije na zeljeznickim stanicama... ?
 
codemaker:
Ne verujem da ces se usreciti ako stvarno 10 dana kosta 70 evra, sa sve vizom, prevozom i osiguranjem (samo osiguranje kosta 1 evro dnevno, barem kad uzmes individualnu vizu). Mora da ce goste smestati u kartonske kutije na zeljeznickim stanicama... ?

To se i ja pitam, ali obrazlozenje je kao da te agencije ionako imaju zakupljene hotele/vile/ili sta vec i da im je bitno samo da tamo ode neko da bi naravno trosio pare na druge sadrzaje ... nasao sam te ponude na sajtovima dosta domacih agencija, zato i pitam jel neko nekada bio.

Evo primer :

www.happytoursnet.com/rezervacijeTop3.php ako ovo racunaju kao reklamu obrisace ... !!!
 
nije retkost.
agencije kada pazare za sezonu kuće moraju da ih uzmu od maja do oktobra.
(mislim da je tačno tako)
i onda oni do pola juna nemaju apsolutno nikakav promet, baš kao i posle 15 septembra.
eee onda oni čašćavaju turiste koji će ići ranije.
zašto?
ići ćete,videće app i hotele,mesto,uslugu agencije-generalno,
i to je to...
nema te reklame koja može da se pusti kao što je lično iskustvo!!!
dakle,platićete prevoz i vizu!
a smeštaj je ulaganje u vašu dalju reklamu!
(koji će svakako naplatiti u high sezoni)
tako rade ag po engleskoj, a i to j etrend već ima tome par godina:p
 
Rezervacija Top ponuda 3.

Najjeftinije letovanje u Grckoj

(neos marmaras, krf, tasos, halkidiki, katerini)
polasci svakih 7 dana
deset nocenja sa prevozom od 50e

dakle ne pominje se viza
 
Prvo da se zahvalim codemaker-u za iscrpan izvjestaj o putu i putovanju u Grcku.
Nego ako imate nekih konkretnih prijedloga za lokaciju, mjesto ,apartmane, agencije koje prodaju dobre aranzmane za Grcku, pisite mi.
Danas smo ''iscackali'' u Elnos Toursu neke apartmane u Metamorfozisu, pocetak Sitonije, drugi prsten Halkidikija, pa ako neko ima iskustva vezana za to mjesto,javnite sve sto moze biti od koristi.
Znaci svaki savjet je od koristi, put smo elaborirali, jos samo da odredim lokaciju i to e to...
By the way, planiramo drugom polovinom juna da putujemo i neko me je pitao za gorivo, u pitanju je eurodizel i kad smo vec kod price o automobilu, jeste li mozda culi ima li kradja auta dole ?
Pozdrav i zahvaljujem
 
Cika Veljo:
Prvo da se zahvalim codemaker-u za iscrpan izvjestaj o putu i putovanju u Grcku.
Nego ako imate nekih konkretnih prijedloga za lokaciju, mjesto ,apartmane, agencije koje prodaju dobre aranzmane za Grcku, pisite mi.
Danas smo ''iscackali'' u Elnos Toursu neke apartmane u Metamorfozisu, pocetak Sitonije, drugi prsten Halkidikija, pa ako neko ima iskustva vezana za to mjesto,javnite sve sto moze biti od koristi.
Znaci svaki savjet je od koristi, put smo elaborirali, jos samo da odredim lokaciju i to e to...
By the way, planiramo drugom polovinom juna da putujemo i neko me je pitao za gorivo, u pitanju je eurodizel i kad smo vec kod price o automobilu, jeste li mozda culi ima li kradja auta dole ?
Pozdrav i zahvaljujem
Salis se za eurodizel? :)
Imaju razne vrste dizela, naravno i evro-dizel. Ne koristim dizel, ali sam video da imaju i neku specijalnu vrstu dizela, kazu oni koji ga koriste da je ko raketno gorivo :)
Sto se kradja tice, to ne znam, nisam imao iskustva, niti sam cuo. Doduse iskljucivo letujem na jugu (od Atine juzno ili na Korintu negde, ili na otocima) Tamo ima jako malo stranaca sa kolima jer je poprilicno daleko a imaju para pa idu avionima i iznajmljuju kola ako im treba. vec godinama sam redovno godisnje na Korintu i jos nisam na primer sreo kola sa nasom registracijom, niti neke od okolnih zemalja.
Inace, imam potpuni kasko osiguranje pa me bas ne bi ojadili i da mi ukradu kola, dobio bih dovoljno da kupim isti auto koji imam sada, ali novije godiste :)
Stavi Zeder i ne brini.
 
Sunjalo, mislim da se licno ne bih usudila da za te pare odem 10 dana bilo gde!:) I ja sam uplatila vansezonski, u junu Tasos, 11 dana, 115 eura po osobi (put+smestaj) + viza+osiguranje. Mislim da ipak cena od 70 eura koja sve ukljucuje je po malo i sumnjiva, zar i ti ne mislis tako?:))))
 
Mia mia , pricaj malo o Skiatosu . Za koliko se stize kolima ? Jel stvarno tako dobro kao shto kazu ? Skupo ?!? Malo ?!?
Ma shta god napishesh dobro je;)
Pozdrav svim ljubiteljima GR
 
e codemakeru, kad vec pominjes gorivo, znas li mozda kakva je situacija sa plinom? moze li se u GR sipati (ili sta se vec radi?) plin?
PS: nemojte da me zezate ako je glupo pitanje ...
 

Back
Top