Grčka letovališta za preporučiti

Manastirka

Buduća legenda
Poruka
27.003
Praktično je počela sezona letovanja u Grčkoj.
Tradicionalno najveći broj Srpskih turista tamo letuje, razloga za to je mnogo, ali ne bismo sada o tome.
Ljubitelje ovog bisera Južne Evrope i prelepih ostrva, koji se pre opredeljuju da tamo provedu letnji odmor,...da čujemo u kojim ste sve mestima bili, navedite nam razloge za i protiv i ono najvažnije,... koje biste nam letovalište preporučili iz prve ruke.🏖️

grcka-letovanje-kategorija-i-glavni-baner.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moja topla preporuka za one koji nisu bili ili se premišljaju u vezi letovanja na ostrvima su,... Rhodos, Zakintos (ostrvo glavatih kornjača), i Krf.
Kontinentalni deo me sada više interesuje,...bila sam u Solunu i zanima me, da li je neko bio u letovalištima u Solunskoj regiji. Neka preporuka?
Može i Sitonija, ukoliko ste bili u nekom lepom mestu.
P.S.Najlepše more i plaže su definitivno na Lefkadi, čini mi se. Tako da,...ako ništa drugo sa Lefkadom nema greške!
 
Poslednja izmena:
Nea Flogita
Bila pre korone
Sve preporuke
Smeštaj u vili 'Tomi' na samoj obali
Plaža prelepa.
Bilo mi je lepši odmor nego na Zakintosu, mada sam mnogo više videla na Zakintosu i svaki dan druga plaža.
Sam Laganas, gde sam bila smeštena, previše bučan.
I ja sam bila u Laganas-u,...bilo je extra!
Bila sam početkom septembra. Idealno vreme, toplo i čisto more, pirka vetrić sa svih strana,...ne treba ti uopšte klima u apartmanu.
Hvala ti za preporuku! 👍
 
Ko ima kola i ne voli statičan odmor definitivno Kefalonija. Može i kombinacija avion i rent-a car.
Nema gužve,mali milion idiličnih plaža,solidni putevi,ima planinu,ima vinarija,ima meda,ima pećina i manastira,ima istoriju,ima i primorski vajb, ima i gradove i seoca i romantična fensi sela,ima za svakoga po nešto.
Lefkada broj dva.
Krf broj tri.
Jonska obala uvek ispred severnog Egeja. Na onim južnijim ostrvima nisam bio.
 
Ko ima kola i ne voli statičan odmor definitivno Kefalonija. Može i kombinacija avion i rent-a car.
Nema gužve,mali milion idiličnih plaža,solidni putevi,ima planinu,ima vinarija,ima meda,ima pećina i manastira,ima istoriju,ima i primorski vajb, ima i gradove i seoca i romantična fensi sela,ima za svakoga po nešto.
Lefkada broj dva.
Krf broj tri.
Jonska obala uvek ispred severnog Egeja. Na onim južnijim ostrvima nisam bio.
Ja sam čula od nekih ljudi da baš hvale Egejsko more i da je čak lepše od Jonskog. Nzm,...koliko ima istine u tome.
U principu,...koliko ljudi, toliko ćudi.
Ali ono standardno,...da je čisto, nema najezdi meduza, crne zastave na plažama i sl.
 
Ja sam čula od nekih ljudi da baš hvale Egejsko more i da je čak lepše od Jonskog. Nzm,...koliko ima istine u tome.
U principu,...koliko ljudi, toliko ćudi.
Ali ono standardno,...da je čisto, nema najezdi meduza, crne zastave na plažama i sl.
Možda, ali to kad budem video Skijatos,Ios, Mikonos,Krit i sl.
Za sada poredeći halkidiki,Tasos,Olimpijska,Atina vs jonsko more Lefkada,Kefalonija,Krf,Zakintos,Parga.....uopšte nemam dilemu...

Jonsko>>>>>>>>severni Egej
 
Možda, ali to kad budem video Skijatos,Ios, Mikonos,Krit i sl.
Za sada poredeći halkidiki,Tasos,Olimpijska,Atina vs jonsko more Lefkada,Kefalonija,Krf,Zakintos,Parga.....uopšte nemam dilemu...

Jonsko>>>>>>>>severni Egej
Krit ima lepe plaže i lepo vreme preko cele godine. Nisam bila,... ali je ogromno ostrvo i kažu da treba puno vremena da bi se sve obišlo.
Ova ostala mesta mi deluju "snobovski" i izvikano,...otišla bih pre tamo u obilazak sa nekog drugog letovališta.
Jedino sam dobila preporuku za ostrvo Ios (Kos).
 
U Nea Flogiti je restoran do restorana sve, kulture kuhinje i muzika su zastupljene.
Na glavnom šetalištu uveče možeš kupiti prelepo grožđe, breskve, lubenice, iz kamioneta, mada je tu i pijaca koja radi i noću.
Ležaljke su besplatne uz piće koje je obavezno
Plaža peskovita.
Meni je bilo super
Agencija, naša porodica koja tamo živi je vlasnik, organizuje izlete.
Štaznam, meni je bilo prelepo
 
U Nea Flogiti je restoran do restorana sve, kulture kuhinje i muzika su zastupljene.
Na glavnom šetalištu uveče možeš kupiti prelepo grožđe, breskve, lubenice, iz kamioneta, mada je tu i pijaca koja radi i noću.
Ležaljke su besplatne uz piće koje je obavezno
Plaža peskovita.
Meni je bilo super
Agencija, naša porodica koja tamo živi je vlasnik, organizuje izlete.
Štaznam, meni je bilo prelepo
Koja je to agencija (naziv),...ako rešimo da tamo letujemo?
Pogledaću sada to mesto na youtub-u.
Blizu je Solun,...što znači + shopping! 🤩
P.S.Ok,...ne moraš javno! Pitaću te šta me zanima na PP.
 
Izvini meni tako neukoj ali sta vredi kupovati u Solunu? U slucaju da prolazim tuda...
Kožnu garderobu (jakne, Montone, čizme, torbe) imaš Zarine Centre,...ako ideš kojim slučajem krajem leta i početkom septembra, obično tada budu popusti i sniženja.
Cene kožnih stvari su ti otprilike kao u Istambulu, samo je tamo bolji kvalitet.
Obavezno napravi izlet, ako prilaziš tuda.Solun vredi videti, svakako!
 
Kavala - meni je bilo prelepo . Veliki grad ,živ, divan , Akvadukt blizu centra , smeštaj je bio u hotelu 4*, nije dosadno ,puno sadržaja , plaža odlična ( ona dalje od centra je lepša ) i ne može se pešaka ,mora se imati auto ili taxi , Tasos preko puta , ide se trajektom - posetili . Imala sam i dobro društvo , sveukupno 10-tka!
Sitonija - Psakoudija , malo, mirno mesto , pesak , plaža ogromna , divan zalazak Sunca , to je baš za miran odmor i uživanje u samom moru. Mana je zato što je jako malo mesto , nema drugih sadržaja ( što se tiče izlazaka ) , ali zavisi šta koga zanima i kakav voli provod na moru.
Nikiti , Neos Marmaras - već su to veća mesta . 5 km od Nikitija je predivna plaža Koviou , borova šuma , beli pesak i tirkizna voda :)
 
Kavala - meni je bilo prelepo . Veliki grad ,živ, divan , Akvadukt blizu centra , smeštaj je bio u hotelu 4*, nije dosadno ,puno sadržaja , plaža odlična ( ona dalje od centra je lepša ) i ne može se pešaka ,mora se imati auto ili taxi , Tasos preko puta , ide se trajektom - posetili . Imala sam i dobro društvo , sveukupno 10-tka!
Sitonija - Psakoudija , malo, mirno mesto , pesak , plaža ogromna , divan zalazak Sunca , to je baš za miran odmor i uživanje u samom moru. Mana je zato što je jako malo mesto , nema drugih sadržaja ( što se tiče izlazaka ) , ali zavisi šta koga zanima i kakav voli provod na moru.
Nikiti , Neos Marmaras - već su to veća mesta . 5 km od Nikitija je predivna plaža Koviou , borova šuma , beli pesak i tirkizna voda :)
Nisam bila u Kavali,...znači i to može kao opcija. 👍
 

Back
Top