Najbolje svetske destinacije za medeni mesec

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
Tripadvisor je objavio listu 25 najboljih mesta u svetu za medeni mesec u 2024. godini. Rangiranje se baziralo na recenzijama putnika u poslednjoj godini.
Venecija se našla na 10. a Dubrovnik na 16. mestu. Budimpešta i Prag, na 19. odnosno 20. mestu.

Ovo je prvih 10

1. Bali
2. Hoi An
3. Maldivi
4. Dominikanska Republika
5. Mauricijus
6. Kao Lak
7. Jamajka
8. Santorini
9. Zanzibar
10. Venecija
 
Ne znam zasto se vecito te egzoticne destinacije navode za medeni mesec..kada ima toliko drugih toliko mesta i gradova na svetu

Da cujem vas..

Koje bi po vama bilo lepo mesto, grad, ostrvo, zemlja za medeni mesec ?
Opet bih birao egzotične.

Sejšeli su mi baš za tako nešto.
Maldivi svakako. Mauricijus. Kao Lak je isto lep i izolovan.
Hoi An recimo nije, osim ako ste bekpekeri u dvadesetim. Bio sam i zaista i pored prelepog japanskog mosta i lampiona nije taj vajb. Celi Vijetnam mi drugačije odiše.

Generalno za mene je medeni mesec nešto što treba da se vrti oko vas dvoje, a da ne bude nikako klasični odmor gde se jure turističke atrakcije. Malo izolovanija mesta uz dozu luxuza su po meni svakako bolja od bilo kog grada, tj iskreno mi je city break varijanta totalno off za ovo.
Takođe preterano turistička mesta kao Santorini i skoro sva grčka ostrva , neki delovi Tajlanda i sl. po meni nisu idealna varijanta.
 
Gradovi mi svakako nisu destinacije za medeni mesec. Ne mogu da zamislim da bi iko isao u neki grad tokom medenog meseca...:roll:
Mozda 1 dan od 10 kao izlet ili slicno...Mozda...
Takodje ne zamisljam ni Srbiju niti okolne drzave kao destinaciju za medeni mesec...
I ja sam za egzotiku pre neku...
Mada kada si sa nekim kojeg volis manje vise je svejedno, svaki put moze biti lep ali kada bih birala bila bi to neka dalja destinacija...
Sejseli jesu idealni za tu vrstu odmora. Definitivno.
Mada mogu da zamislim i bilo sta u JI Aziji ali da je barem pola odmora skroz intimno i izolovano.

Videcemo :)
 
evo maldivi su sa onim sojenicama izolovani..i šta..ustaneš jutarnji seks, dorucak, prica, kupanje, suncanje , malo šetnje pa nazad u sojenicu pa odmor, da ne kazem opet seks jer na medenom su mesecu, :lol: pa citanje knjige, internet, pa dremka pa opet plaža pa posle tušitanje, oblacenje, vecera pa šetnja pored mora ili sedenje pored mora pa opet soba pa seks :lol: pa spavanje pa ujutro jovo nanovo....ja bih malo gužve, ljudi oko mene, neka istorijska zanimljivost, egzoticna pijaca neka , kafici, klubovi i šta sve ne još :lol:
 
evo maldivi su sa onim sojenicama izolovani..i šta..ustaneš jutarnji seks, dorucak, prica, kupanje, suncanje , malo šetnje pa nazad u sojenicu pa odmor, da ne kazem opet seks jer na medenom su mesecu, :lol: pa citanje knjige, internet, pa dremka pa opet plaža pa posle tušitanje, oblacenje, vecera pa šetnja pored mora ili sedenje pored mora pa opet soba pa seks :lol: pa spavanje pa ujutro jovo nanovo....ja bih malo gužve, ljudi oko mene, neka istorijska zanimljivost, egzoticna pijaca neka , kafici, klubovi i šta sve ne još :lol:
Zavisi i sa cim se u zivotu bavis.
Ja mogu da zamislim pored svog posla i mesec dana samo plaze i sunca i da nemam kontakta sa ljudima, bez problema.
 
evo maldivi su sa onim sojenicama izolovani..i šta..ustaneš jutarnji seks, dorucak, prica, kupanje, suncanje , malo šetnje pa nazad u sojenicu pa odmor, da ne kazem opet seks jer na medenom su mesecu, :lol: pa citanje knjige, internet, pa dremka pa opet plaža pa posle tušitanje, oblacenje, vecera pa šetnja pored mora ili sedenje pored mora pa opet soba pa seks :lol: pa spavanje pa ujutro jovo nanovo....ja bih malo gužve, ljudi oko mene, neka istorijska zanimljivost, egzoticna pijaca neka , kafici, klubovi i šta sve ne još :lol:
Na Maldivima imaš barem jedno desetak različitih izleta minimum na raspolaganju sa različitim aktivnostima, od vožnje helikopterom do ronjenja sa ajkulama i jedno xx plaža. Te sojenice inače imaju barem jedan centralni bar i restoran u okviru resorta, a tamo osim drugih ljudi i parova ima i nekih zabava,performansa....
Ne, nije to potpuna izolovanosta ali jeste onakva kakva se očekuje kada se ide na medeni mesec. Nećemo na medenom mesecu da čekamo red za Mona Lizu sigurno ili da se lešimo sa kumovima u čardi u Budimpešti. Mislim koja je poenta :lol: ? Mogu to sledeći vikend posle medenog meseca.
 
Jedina drzava koja me eventualno privlaci kao destinacija u Evropi za medeni mesec je Italija. Ona je sama po sebi romanticna...Setnja jezerima na severu, pa Cinque Terre pa par dana Toskana u miru i vinu...Nista drugo mi ne pada na pamet.
Bravo..namerno nisam htela da pominjem Italiju a ni Toskanu..gde zaista možeš da imaš mir medju vinogradima i ostalim prirodnim lepotama na medenom mesecu, a opet da budes i u gradovima koje posetiš na jedan dan, pa se vratiš u svoju oazu.. ja bih uvel izabrala tako nešto nego maldive i slicno
 
Bravo..namerno nisam htela da pominjem Italiju a ni Toskanu..gde zaista možeš da imaš mir medju vinogradima i ostalim prirodnim lepotama na medenom mesecu, a opet da budes i u gradovima koje posetiš na jedan dan, pa se vratiš u svoju oazu.. ja bih uvel izabrala tako nešto nego maldive i slicno
Pa ok...Svi smo mi razliciti...Volim ja i ovo i ono i sve... :)
Samo stvarno obilazak gradova i guzve mi nikako nisu deo romantike i mira kakvu prizeljkujem na medenom mesecu :)
Meni je ta ruta u Italiji velika zelja jednom...samo...ne znam da li je bas za medeni mesec...:aha:Nema mi mora na tom putu...to je problem :mrgreen:
 
Pa ok...Svi smo mi razliciti...Volim ja i ovo i ono i sve... :)
Samo stvarno obilazak gradova i guzve mi nikako nisu deo romantike i mira kakvu prizeljkujem na medenom mesecu :)
Meni je ta ruta u Italiji velika zelja jednom...samo...ne znam da li je bas za medeni mesec...:aha:Nema mi mora na tom putu...to je problem :mrgreen:
Imaš more. Udaljenost na primer od Firence do mora je oko 100 km

Clip_2.jpg
 
Tripadvisor je objavio listu 25 najboljih mesta u svetu za medeni mesec u 2024. godini. Rangiranje se baziralo na recenzijama putnika u poslednjoj godini.
Venecija se našla na 10. a Dubrovnik na 16. mestu. Budimpešta i Prag, na 19. odnosno 20. mestu.

Ovo je prvih 10

1. Bali
2. Hoi An
3. Maldivi
4. Dominikanska Republika
5. Mauricijus
6. Kao Lak
7. Jamajka
8. Santorini
9. Zanzibar
10. Venecija
kaki bali, maledivi, jamajka..............
ovde se ide na medeni mesec:


2e940k8.jpg
 
Ali ok...svako od nas ima svoje vidjenje i želje ..pa treba prema svojim željama i da se upravlja
DA npr maldivi su dobar primer koliko moras znati tacno sta ti odgovara


Ako zelis provod u drustvu a intimnost sa partnerom, a nisi snob , onda maldivi nisu pravi izbor iako je ostrvo vase i prelepa voda za 10 packova..parova...
Jer tu ipak nema intimnosti mimo grupe, nisu to betonske konstrukcije pa kad jedan par vristi da drugi cuju potmulo , nego sine ako se jedan par igra, sanse su da se i drugi par igra....i treci par i cetvrti par...itd itd....

Za intime 1 na 1 su bolji kompleksi hotela i plaza, a to na Maldivima i nije ponuda...
Cesto vidite nase srpske porodice kako namerno biraju Maldive, a idu tamo sa decom, sto moze biti pakao ako su deca nevaspitana, a obicno jesu, jer je motiv snobizam posedovanja ostrva i ugadjanja koji je deo te posebne ponude koje samo Maldivi pruzaju...

Za nevaspitanu decu npr mnogo bolji izbor su hotelski kompleksi , Tajland, nisam bio u Turskoj ali po prici , ranije je bila Grcka , jer tamo ima organizovanih zabavljacko vaspitackih ponuda samo za decu , deca dobijaju svoj svet i svi mirni...
Grcka nema zabavljacki deo kod dece ali ima cesto pravilo da svuda postoje deciji bazeini , tj interni bazeni pa dece i nema van hotelskog kompleksa...toga isto ima i na Tajlandu, uz postojanje vaspitackog programa...
 
Poslednja izmena:

Back
Top