Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam prvi put isao u Kotez posle uklanjanja 43-ke sa trga. Ne mogu vam opisati kakav je to zajeb. Sat vremena sam cekao 43-ku kod Pancevca, onda mi je palo na pamet da necu moci da udjem kad dodje od guzve, pa sam isao nekoliko stanica 95-ticom, cak i tako sam jedva uspeo da udjem u bus. Narod besan, svi psuju kad izadju.

Umesto lepo da ljudi udju na trgu na pocetnu i sve ok. Sad bus ide sa NBG-a gde zauzmu mesta ovi sto idu u Krnjacu i silaze u blokovima i ko ide u Kotez ne moze da udje u bus. Da ne pominjem da su mi umesto 2 prevoza (trola+43) bila potrebna 4 (trola+23+95+43). Jos u povratku sam mislio da su napravili stanicu kod Doma kad ono nista Skadarska pa tek Zelenjak. To je jos dodatnog pesacenja nazad do trole.

Sve je jos gore nego sto sam mislio da ce biti kada sam cuo za ovu ideju.
 
Poslednja izmena:
U 15 i 10 sam bio na Pancevcu u Kotez stigao u 16 i 15. Za vise od sat vremena je dosla samo jedna 43-ka. 95 i 96 pice na 2-3 minuta, proslo ih je 20 za to vreme + ovi 101 do 106. Nema logike da ovi sa Krnjace ulaze da lome rebra sem ako ne idu sa NBG.

Pre ove izmene 43ki je trebalo 20 minuta od pocetne do kraja i 20 minuta nazad. Sad ta voznja traje bar tri puta duze u spicu i dva puta duze van spica. Znaci da im da odrze isti red voznje kao pre premestanja treba 2-3 puta vise autobusa sa manje polazaka, a duzim vremenom putovanja - sto ocigledno nisu uradili.
 
A jel iko od vas ikada bacio pogled na filtere klima u autobusima?
Jel mislite da ih čiste/menjaju?
Sve one bakterije,gljivice,viruse ko zna šta sve još koje smo izdisali udišemo ponovo pa još uz dodatak tuđih
 
Poslednja izmena:
Išao sam kod druga koji živi blizu Piramide. Uđem u tramvaj broj 7, i pošto ima dosta da se vozi, overim karticu za svaki slučaj, da ne razmišljam. Negde kod Pravnog vidim natpis "Kontrola" na validatorima i pomislim, dobro je, bar da znam zašto sam overio. Okrenem se i vidim tipa sa onom napravom za (pr)overu kartica, ne znam kako se to tačno zove. Kad ono, on siđe pre nego što je došao do mene.

Slično mi se desilo i kad sam prethodni put išao kod tog druga. Kod železničke stanice vidim kontrolorku i brže-bolje izađem, a izađe i ona. Pogledam hoće li da čeka sledeći tramvaj na istoj toj stanici, ali ona je prešla ulicu i krenula ka samoj železničkoj stanici. Izgleda da u zadnje vreme i ne pregledaju sve putnike, nego samo nekoliko i 'aj zdravo. Narodski rečeno, "izošljare" posao. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top